Da li jedete zivotinje?

Da li jedete zivotinje

  • Ne, ne jedem nista sto ima oci

    glasova: 9 6,9%
  • Da, podrzavam pravo zivotinje da se nadje u mom tanjiru

    glasova: 41 31,3%
  • Ne jedem meso, ali jedem ostale proizvode od zivotinja

    glasova: 9 6,9%
  • Umereno, jedem i biljke i zivotinje

    glasova: 72 55,0%

  • Ukupno glasova
    131
  • Anketa je zatvorena .
Koji je vas zivotni izbor, bio on voljno izabran ili nametnut?
Da napomenem, ovde ne zelim da se kritikuju tudji stavovi po pitanju ishrane, vec da se jednostavno izjasnite.
Ja mogu da ti kazem da ti je anketa glupa.
Niko ne jede cele zivotinje nego jede meso zivotinja tako da bi anketa trebala da se zove da li jedete meso?
A opcije za anketu su jos gluplje.Ma daj jer nisi mogao nesto malo bolje da smislis?
 
A meso se dobija od...pa da ...zivotinja...
Sto se ponudjenih odgovora u anketi tice, ocigledno je da ti mentalni sklop ne poznaje vise od ''da ili ne'', pa mu je nejasno tj glupo. Vise srece u sledecem zivotu.
I mogao si lepo reci da jedes meso, a ne da tupis. :D
 
A meso se dobija od...pa da ...zivotinja...
Sto se ponudjenih odgovora u anketi tice, ocigledno je da ti mentalni sklop ne poznaje vise od ''da ili ne'', pa mu je nejasno tj glupo. Vise srece u sledem zivotu.
I mogao si lepo reci da jedes meso.
Izivi ali ti imas problem.Ne znas normalno da se izrazis,pa tako ni klinci u balavistu ne bi postavili pitanje.Sledeci put kad budes hteo da postavis anketu sedi malo pa razmisli kako ce izgledati i kako ces je napisati posto ovo ni na sta ne lici i to ce ti reci svako ko vidi ovu temu.Ako nisi sposoban za normalno razmisljanje i funkcionisanje javi mi na pp pa cu ti ja sklopiti anketu koja lici na nesto.Nalupao si tu neke gluposti tipa "Umereno, jedem i biljke i zivotinje" i ostalo a za sve to postoje strucni nazivi i mnogo lepse zvuce.Ako nisi u stanju da sklopis jednu slozeniju recenicu,nemoj ni pisati ovakve gluposti.
 
Jedem. Meso volim. Ono daje snagu telu i mozgu. Ne može nikakvo bilje da zameni meso. To je prosto prirodno. I životinje se jedu međusobno. Zato ne reagujem na optužbe nekih kako jedem slatku, nedužnu životinju. Ne bih mogla da je čuvam, pa pojedem. Ali iz radnje mogu da kupim i rado to činim.
 
Životinje su moji prijatelji, a ja svoje prijatelje ne jedem... Dž, B. Šo, nobelovac
Jedem proizvode koje "daju" životinje, jogurt, sir, jaja 2 puta godišnje, mada i to sve manje. Jedino za jogurt nisam našla adekvatnu zamenu, a trazim mu zamenu, jer je prepun hormona i svega što nam ne treba u ishrani...
 
Jedem. Meso volim. Ono daje snagu telu i mozgu. Ne može nikakvo bilje da zameni meso. To je prosto prirodno. I životinje se jedu međusobno. Zato ne reagujem na optužbe nekih kako jedem slatku, nedužnu životinju. Ne bih mogla da je čuvam, pa pojedem. Ali iz radnje mogu da kupim i rado to činim.

Životinja koja jede drugu životinju sama je "pripremi" da ne kažem drugi termin... i prvo joj jede burag, tj. želudac zbog trave koja je u njemu, a vi niste spremni da krvavo pripremite pile koje jedete, zar ne?
Šta je sa slonovima, tolika masa, snaga, a jede biljke? Čovek nije dizajniran da jede meso, a u današnjim uslovima intenzivnog uzgoja - meso je izvor bolesti od kojih ljudi obolevaju!

"Dokle god ljudi budu hodajući grobovi za životinje koje su ubili, biće ratova na ovoj Zemlji." Nobelovac, Dzordz B. Šo

Industrija mesa je veći zagađivač nego automobilska industrija... ko bi rekao?
 
Poslednja izmena:
Izivi ali ti imas problem.Ne znas normalno da se izrazis,pa tako ni klinci u balavistu ne bi postavili pitanje.Sledeci put kad budes hteo da postavis anketu sedi malo pa razmisli kako ce izgledati i kako ces je napisati posto ovo ni na sta ne lici i to ce ti reci svako ko vidi ovu temu.Ako nisi sposoban za normalno razmisljanje i funkcionisanje javi mi na pp pa cu ti ja sklopiti anketu koja lici na nesto.Nalupao si tu neke gluposti tipa "Umereno, jedem i biljke i zivotinje" i ostalo a za sve to postoje strucni nazivi i mnogo lepse zvuce.Ako nisi u stanju da sklopis jednu slozeniju recenicu,nemoj ni pisati ovakve gluposti.

Otvarač teme više ne želi ni da te citira zato što vidi da s budalom ne moš raspravljati. Ako se tebi ne sviđa anketa i tema, koji ssi se đavo navrzo na nju? Odeš i kraj. Nema grubih reči i učenja nekog pameti kad ti pomenutu i ne poseduješ.

Ja jedem meso, nerado... jer sam malo gadljiva. Ali znam da mi je ono neophodno za razvoj i funkcionisanje organizma. Posle, kada se više ne budem razvijala već smanjivala i ja mogu da pričam ono što pričaju omatoreli nobelovci, da budem toliki ekscentrik pa da jedem i pacove...
 
Pitagora, poznat po svom doprinosu geometriji i matematici, je rekao :

’’O braćo moja, ne prljajte svoja tela grešnom hranom! Imamo žitarice, imamo jabuke koje svojom težinom savijaju grane i grožđe koje se njiše na čokotima. Tu su i slatke sočne travke,te povrće koje se može skuvati i omekšati nad vatrom, a nisu nam uskraćeni ni mleko ni med što miriše na majčinu dušicu. Zemlja nas obilno snabdeva sa svojim bogatstvom, svojom nedužnom hranom i nudi nam gozbe koje ne uključuju krvoproliće ili klanje. Samo životinje zadovoljavaju svoju glad za mesom, pa čak ni sve među njima, konji, goveda i ovce žive hraneću se travom."
 
Otvarač teme više ne želi ni da te citira zato što vidi da s budalom ne moš raspravljati. Ako se tebi ne sviđa anketa i tema, koji ssi se đavo navrzo na nju? Odeš i kraj. Nema grubih reči i učenja nekog pameti kad ti pomenutu i ne poseduješ.

Ja jedem meso, nerado... jer sam malo gadljiva. Ali znam da mi je ono neophodno za razvoj i funkcionisanje organizma. Posle, kada se više ne budem razvijala već smanjivala i ja mogu da pričam ono što pričaju omatoreli nobelovci, da budem toliki ekscentrik pa da jedem i pacove...
Koliko vidim,nisi se bas nesto psihicki razvila...
Uostalom jer te neko pitao nesto?
 
Mislim da tema nije glupa, a ponudjeni odgovori su solidni.

Jedem meso, umereno, mozda cak i manje od toga. Osecam potrebu za njim u odredjenoj kolicini, ali daleko veci deo jelovnika cini sveze i kuvano povrce, voce, jogurt, sir, ribu bih trebala vise jesti (priznajem) i sl.

U bazicnoj porodici nisam navikla na prezderavanje mesom (obroci tipa meso + salata, prasici, jagnjici na raznju...) i tako je i ostalo, s tim sto sada i iz razloga sto mi neke stvari apsolutno ne prijaju, cesto dajem primat povrcu i vocu. Od mesa preferiram odredjene vrste, odredjen nacina pripreme (sto laksi za zeludac) i u kolicini koja je sasvim dovoljna da mi prija, da ne preteram ili da osecam da mi skodi.
 
Vegi hrana nije samo uživanje za vaše nepce; ona je takođe odlična i za vaše zdravlje. Sada i vodeći naučnici dokazuju kako je ono što jedemo u direktnoj vezi sa kvalitetom naših života. Dok hrana životinjskog porekla povećava rizik od raka, srčanih bolesti, debljine i drugih vodećih smrtonosnih bolesti, vegetarijanska prehrana nas čini zdravijima.
 

Back
Top