Prolaznost zivota

Uvek mi je bilo zanimljivo pitanje prolaznosti zivota. Ja svakako zivim ovde i sada, sa sasvim lepo izvucenim poukama o nacinu kako zelim da zivim.
A pouke stizu redovno brzim vozom, pa je prva pouka, verovatno proistekla iz zakljucka " Ovo pitanje postavljaju ljudi kojima su prosli vozovi kroz glavu" Zasto bas ti ljudi? Verovatno zato sto nisu culi one pre njih da izgovaraju istu recenicu. Onda zamislim mog dedu da izgovori takvu glupost i nece, ne mogu ni da zamislim.
Ljudi koji zive ovde i sada svesni ili nesvesni, ukrvljeni sa vremenom pre i slobodni za vreme posle, ne postavljaju takvo pitanje. Sasvim im je sve jedno da li imaju 80 ili 8 godina znaju da bi ziveli isto i da se vrate 72 godine unazad. To je njihov zivot sasvim razlicit od drugih, a znaju i da su sve vreme ziveli ovde i sada.
 
pitaj učiteljicu :manikir:

Pa da me prebije ko mačku!
Pitaj ti!:sad2:

- - - - - - - - - -

Uvek mi je bilo zanimljivo pitanje prolaznosti zivota. Ja svakako zivim ovde i sada, sa sasvim lepo izvucenim poukama o nacinu kako zelim da zivim.
A pouke stizu redovno brzim vozom, pa je prva pouka, verovatno proistekla iz zakljucka " Ovo pitanje postavljaju ljudi kojima su prosli vozovi kroz glavu" Zasto bas ti ljudi? Verovatno zato sto nisu culi one pre njih da izgovaraju istu recenicu. Onda zamislim mog dedu da izgovori takvu glupost i nece, ne mogu ni da zamislim.
Ljudi koji zive ovde i sada svesni ili nesvesni, ukrvljeni sa vremenom pre i slobodni za vreme posle, ne postavljaju takvo pitanje. Sasvim im je sve jedno da li imaju 80 ili 8 godina znaju da bi ziveli isto i da se vrate 72 godine unazad. To je njihov zivot sasvim razlicit od drugih, a znaju i da su sve vreme ziveli ovde i sada.

:super:
 
Погледао сам јуче овај снимак из 1910. године, чувене "Buffalo Bill's Wild West" представе, а која се приказивала широм Америке и Европе крајем 19. и почетком 20. века, била је чак и у тадашњој Србији.


Међутим, снимак ме је подстакао на нека сасвим друга размишљања и то о пролазности и ништавности живота и његових "вредности".

Погледајте само ове људе, извођаче и гледаоце. Извођачи се свим снагама труде да импресионирају ове на трибинама, да измаме њихово одобравање и аплауз. Да доживе осећање задовољене сујете после тога. Улаже се огромна енергија да се привуче пажња гледалаца.

Каква ништавност, када се сетимо да су сви на овом снимку данас мртви.

Приликом служења својој сујети то јест бризи шта ће неко о нама мислити, уместо "мементо мори" или сети се да си смртан, треба се пре сетити да ће све те особе испред нас, за чију се пажњу толико боримо, за 100 година бити мртве. Баш као на овом снимку.
 

Back
Top