Prava osoba ili prava veza?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 48

Tema: Prava osoba ili prava veza?

Poznat Sally_Solomon (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    217

Podrazumevano Prava osoba ili prava veza?

Ljudi sa propalim vezama, brakovima i verom u ljubav ce nam reci kako ljubav ni ne postoji. To sam recimo slusala od strica kad sam bila mladja, a on to misli i dan danas- ljubav ne postoji, tj nestane vremenom. Lakse im je tako, nego da misle da postoji samo su oni stracili zivot na pogresnu osobu... Ali kakav to pritisak stvara, naci pravu osobu, sta god to znacilo. Prava za nesto ne mora biti prava za nesto drugo.
    MOje pitanje je a li vam bitnije da nadjete tzv. pravu vezu (kakvu ste oduvek zeleli), ili da nadjete pravu osobu, makar veza sa njom bila losa?
    Ili ste samo za ono: prava veza sa pravom osobom?
    Cini mi se da sam imala "pravu osobu" po mojim nekim ludim kriterijumima, ali je veza sa tom "pravom" osobom bila katastrofa. Imala sam i pravu vezu sa osobom koja je drugi svet u odnosu na mene, ali je veza bila ono sto sam oduvek htela. Mada mi cudno izgledao on pored mene. Ok, sad vase misljenje..pogotovo vi u dugim vezama ili brakovima
    Freedom is just another word for nothing left to lose

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Podrazumevano Re: Prava osoba ili prava veza?

Ja sam za prava osoba, prava veza, osoba je tu najbitnija, za ostalo
    ćemo lako..Strast u takvoj vezi opstaje, ljubav se vremenom
    nadograđuje i postaje jača, to se traži
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Aktivan član Baby Kate (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Ja sam oduvek želela pravu vezu sa pravom osobom.

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

nije mi jasno kako sa pravom osobom mozes da imas losu vezu,po mom misljenju je prava osoba prava bas iz tog razloga sto funkcionisete dobro zajedno...a svaka ostala nije prava
    you make me sick because i adore you so

Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    217

Ne znam, pa valjda jos uvek mesam ono "prava osoba" sa onom projekcijom nekog kakvog sam oduvek zelela...a ako se neko ne uklapa uopste u te kriterijume, ali ipak dobro funkcionisete, i lepo vam je zajedno, ne znam da li je to dovoljno da veza opstane? Nema filmske ljubavi, ali jednostavno vam je lepo i slazete se..

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Otprilike znam sta zelim od osobe i kakva mi prija..lako je prilagodim sebi i obrnuto..izvucem nesto pravo sto mi u tom trenutku treba..vremenom se menjamo pa su i prohtevi zreliji..ali ne mogu zamisliti da bih bio prijatelj sa njom ako bi nam veza bila losa..pa ne mogu razdvojiti to prava osoba-prava veza..samo smeh i sex da potraje ostalo nije toliko bitno
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,is attention whores,sujetne zenturace,pusacice&co,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Iskusan
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

mislim da misli na osobu koja nam je dobra po svim kriterijumima koje smo stvorili
    normalno svako ce reci prava osoba, prava veza
    medjutim, nije uvek tako
    a ja se odlucujem za pravu osobu ustrb lose veze
    a mislim da veza ne moze biti dobra sa osobom koja nije prava, tako da to automatski otpada

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio Sally_Solomon Pogledaj poruku
    Ne znam, pa valjda jos uvek mesam ono "prava osoba" sa onom projekcijom nekog kakvog sam oduvek zelela...a ako se neko ne uklapa uopste u te kriterijume, ali ipak dobro funkcionisete, i lepo vam je zajedno, ne znam da li je to dovoljno da veza opstane? Nema filmske ljubavi, ali jednostavno vam je lepo i slazete se..
    aha pa dobro to je onda druga stvar.meni to nije prava osoba iz prostog razloga sto sam svesna da ta moja projekcija savrsene osobe niti postoji,niti moze da bude savrsena u stvarnom zivotu,kao u ostalom bilo ko od nas...prava osoba je za mene ona sa kojom mozes lepo da funkcionises na vecini bitnih zivotnih polja - i u tom smislu sa pravom osobom moze biti prava veza,a sa osobom gde se javlja neka veca diskrepanca,ne moze...

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Citat Original postavio Sally_Solomon Pogledaj poruku
    to je bzvz, nije potpuno, ali opstaju takve veze, baš zato što nema prevelikih očekivanja
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    217

Citat Original postavio Banshee Pogledaj poruku
    aha pa dobro to je onda druga stvar.meni to nije prava osoba iz prostog razloga sto sam svesna da ta moja projekcija savrsene osobe niti postoji,niti moze da bude savrsena u stvarnom zivotu,kao u ostalom bilo ko od nas...prava osoba je za mene ona sa kojom mozes lepo da funkcionises na vecini bitnih zivotnih polja - i u tom smislu sa pravom osobom moze biti prava veza,a sa osobom gde se javlja neka veca diskrepanca,ne moze...
    Svidja mi se takav pogled...ali zanimljivo mi je chitati kako razlicita misljenja ljudi imaju povodom ove teme, ja se nadam da si ti u pravu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

aaa znaci sve je to zbog diskrepance ((

Iskusan rile_laki_oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    96

ja vam moram priznati da sam se nesto zbunio... mislim... prava veza... prava osoba... kompromisi... kombinacije... o, devla, devla... stalno neko racunanje... proveravanje... umesto da se opustite malo... hocu pravu vezu sa pravom osobom... hocu nesto sto se mozda nekome cini nemogucim.. al' me to, sto je nekome nemoguce, apsolutno ne zanima... kao sto me ne zanimaju niciji promasaji... svakom svoje... uvek... na kraju... upamtite to... vas rikan kad vam kaze...
    mangava, tjavale... mangava...

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Baby Kate Pogledaj poruku
    Ja sam oduvek želela pravu vezu sa pravom osobom.
    i ja,..samo od toga nema nista...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio rile_laki_oblak Pogledaj poruku
    ja vam moram priznati da sam se nesto zbunio... mislim... prava veza... prava osoba... kompromisi... kombinacije... o, devla, devla... stalno neko racunanje... proveravanje... umesto da se opustite malo... hocu pravu vezu sa pravom osobom... hocu nesto sto se mozda nekome cini nemogucim.. al' me to, sto je nekome nemoguce, apsolutno ne zanima... kao sto me ne zanimaju niciji promasaji... svakom svoje... uvek... na kraju... upamtite to... vas rikan kad vam kaze...
    e bash to
    tejk it izi
    al vole zene da si ozbiljan pa se onda i ja tako malo kao foliram ozbilja ovo ono
    a zar nebi bilo bolje da sam stalno lud pa da se smijemo ol d tajm
    o boze daj mi neku ludjakinju ove godine
    moze i iduce!

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio Max Demian Pogledaj poruku
    aaa znaci sve je to zbog diskrepance ((
    jeste nedeljko,zbog toga je

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

jeste nedeljko,zbog toga je
    zivot me nije mazio ((

Domaćin lavina (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio Max Demian Pogledaj poruku
    e bash to
    tejk it izi
    al vole zene da si ozbiljan pa se onda i ja tako malo kao foliram ozbilja ovo ono
    a zar nebi bilo bolje da sam stalno lud pa da se smijemo ol d tajm
    o boze daj mi neku ludjakinju ove godine
    moze i iduce!
    Ja ne volim kad si ti ozbiljan...'ocu reci, ne svidja mi se...

Zainteresovan član Take_It_Easy (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

e, najboljakombinacija je prava veza sa pravom osobom, ALI, uvjek postoji ovoj jbno Ali, pošto jeto teško pronaći, druga solucija bi bila "Prava osoba", jer ako je osoba prava a u vezi nešto škripi, sa pravom osobom sve se to može rješiti, dogovoriti, prilagoditi jedno drugom i na kraju opet dobiješ: Pravu vezu sa pravom osobom.
    A ako osoba nije prava, veza na početku možda može biti dobra, interesantna, ali ako osoba nije intresantna onda i veza dosadi, i možeš je jeb.at. Ništa od nje.

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Zasto se prava osoba zove prava?

Zar nije odgovarajuca? Ovako ispada da ako nam osoba nije odgovarajuca - ona nije prava, vec neka beda od osobe...

Isto tako zene imaju potrebe da istaknu da je neko "pravi" muskarac, a ovamo sa druge strane neke tugovanke o jednakostima i sl.

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Hm,ako je prava osoba ono kao Mr Right i ti kao snovi jos kad smo bile klinke, mislim da u zivotu ima vise srodnih dusa. Za svako zivotno doba pojedan... Nemam prototip prave osobe, znam samo da mora da me zasmejava i razume moje 'zute minute'... A sa pravom osobom je svaka veza prava. Iako su to svadje,mozda je samo los period... A to kao divna veza,sve super, a meni ipak fali 'ono nesto' kapiram kao kompromis, nedostatak hrabrosti da se rizikuje... Kao pomirenje sa trenutnom situacijom..

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio lavina Pogledaj poruku
    Ja ne volim kad si ti ozbiljan...'ocu reci, ne svidja mi se...
    pa i ti si meni ono super

Buduća legenda light & dark (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

upravo sto rece kolega wolf s pravom osobom imas pravu vezu..problem nastaje kad mi po nekim nasim zamisljenim kriterijumima nadjemo osobu a u stvari to nije zaista ono sto nam treba..ljudski mozak je cudna rabota..ili jos gore kad nas privuce potpuno pogresna osoba..prava osoba nije savrsena uprkos uvaznom misljenju...vec nama najvise odgovara..deli nase bitne stavove u zivotu i razumete se bez puno reci..zasto dolazimo u neadekvatne situacije? ja cenim da ljudi imaju bar neku malu mazohisticku crtu u sebi..na kraju krajeva covek je sebi najveci neprijatelj
    "Ružna je to misao, ali izgleda da je tačna, ljudi se teško pokreću dok mogu da žive podnošljivo, tek kad im postane suviše teško, kad počnu da tonu, počinju da misle i da se otimaju."

Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    217

Citat Original postavio dark.lady Pogledaj poruku
    upravo sto rece kolega wolf s pravom osobom imas pravu vezu..problem nastaje kad mi po nekim nasim zamisljenim kriterijumima nadjemo osobu a u stvari to nije zaista ono sto nam treba..ljudski mozak je cudna rabota..ili jos gore kad nas privuce potpuno pogresna osoba..prava osoba nije savrsena uprkos uvaznom misljenju...vec nama najvise odgovara..deli nase bitne stavove u zivotu i razumete se bez puno reci..zasto dolazimo u neadekvatne situacije? ja cenim da ljudi imaju bar neku malu mazohisticku crtu u sebi..na kraju krajeva covek je sebi najveci neprijatelj
    Uf nekad ni sama ne znam sta je zaista ono sto mi treba...blago onom kome je to jasno i poznaje sebe do tancina da moze da se samoanalizira

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Citat Original postavio dark.lady Pogledaj poruku
    Zaljubljenost i ljubav, pored ostalog, i sluzi da se amortizuju neodgovarajuci detalji kod partnera.

Ne-daj-boze da mora da bude idealno "prava" osoba - pa to, jednostavno, ne postoji.

Domaćin
    Učlanjen
    08.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

prvi put čujem da je neko rekao da ljubav ne postoji
    ljubav ne nestaje, već menja oblik
    ljubav nije samo strast i svakodnevni seks u milion poza
    ljubav je i nežnost, razumevanje, poštovanje

a to prava osoba je po meni glupost
    svaka osoba je prava ako smo i mi pravi
    hoću reći
    ako ne ulazimo u vezu sa unapred zacrtanim stavovima i odlukama od kojih ne odstupamo ni milimetar

i uopšte ne razumem šta ti to znači prava veza?
    kakva je to veza koja nije prava?
    i zašto bi neko uopšte bio u nekakvoj krivoj vezi?

Slične teme

1. Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 03.02.2009., 19:04
  2. Ako za ako je ona prava
    Autor Brajan Koen u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 12.11.2008., 01:17
  3. MILICA BISIC- prava osoba na pravom mestu u pravo vreme
    Autor Konstantin_de_Sisti u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2007., 09:51
  4. TV Prava za SP