Teleskop

dragan93

Zainteresovan član
Poruka
185
Dobar dan. Zanima me dali na teleskop od 10-30 gr 3 metra duzine sa kojim inace pecam babuske i tako te manje tibe mogu da stavim mashinicu sa 0.35 najlonom i da probam stuku na plovak. Ovo ne znam posto imam odvojeno opermu za stuku soma smudja sarana.... Ali sticajem okolnosti vishe nemogu da dodjem do te opreme...Hvala unapred
 
Nema sanse,preslabo ti je to da pecas stuku na plovak,za balerinu ti treba trostruko jaci stap (sto se tice t.b.) da ne pukne kad zviznes ribicu,balerinu i olovo koji zajedno imaju preko 100gr,a masinica nije toliko bitna ni debljina najlona,moze i na 0,25mm s obzirom na"krupnocu"nasih stuka,samo nakaci sajlu i uzivaj!
Pozdrav :cool:
 
Sigurno bi,jer bi on pravio otpor u vodi pa bi ih teze vukao,a svojim telom bi odvodio vodu sa putanje varalice i ne bi mogla da vibrira lepo zbor tog poremecaja u strujanju!
Kederasi ponekad hvataju vise stuka nego varalicari,ali ne uvek,i cisto sumnjam da AKO zelis da pecas stuku kao mamac treba da koristis sundjer sa krvlju,stuka je predator koji lovi iz zasede i ne bi je mamilo parce sundjera sa krvlju,nije ona ajkula,ali u leto bi mamilo recimo bandare i somove,i kad ti klepi som na taj stap onda si ga ugasio ako je iole veci,da molis boga da ti ne polomi to!
Cak i za varalicarenje stuke ti je taj stap slab,ne znam koje to varalice bacas ako lepo osecas rad,leptire 1 i 2,ili voblere od 5-6-7cm,jer sve vece od toga bi ti smetalo,da ti dam da okacis Husky Jerk od 12cm na to cinilo bi ti se ko da vuces dzak iz vode!
Sa tim stapom treba da lovis sitnije predatore,a za stuku uzmi,zavisno od budzeta,Shimano Speedmaster kod uvoznika,juce mi drug pokazao 100gr-amac za 110 eura,dzabaka s obzirom da je preko godine jedno 40% skuplji,a imas i jos neke stapice koji spadaju u klasu od oko 50-60 eura (Daiwa Powermash recimo,mislim da je 20-70gr),itd...!
Pozdrav :cool:
 
imam ja za varalicu sportex dvodelac i masinicu abu garcia :) nego nemam ovo za plovak imam samo jedan stap a ovi sto sam imao stapovi na plovak za stuku vishe ih nemam :(
Hvala ti u svakom slucaju :)
 
Koji Sportex imas ako nije tajna,i jel masinica neka modernija (Suverena sam nekad voleo da imam),ja furam za smudja/stuku/bucova/sitnijeg soma Aspire BX300H 20-50gr sa Daiwa Tierrom 4000 (ali mi za par dana stize SOL 3000,laksa je dosta od Tierre,i kvalitetnija,i"jede"manje strune na spulni a isto metalna iznutra),za pastrmku/klena/bandara imam DAM Black Panther 2,40 5-20gr sa DAM Quick Finessom 920FD (mada mi je i ona teska za ovaj komplet,ali vazno da je metalka unutra),biram tako teze masinice zbog balansa,bolje 50-ak grama vise i da mi traju duplo ili troduplo duze od plastikanera i da me ne bole ruke posle visesatnog pecanja!
P.S.Eto taj teleskop bi mogao da iskoristis za klena,pastrmku,bandara i bucova,a moze on i za sitniju stuku,samo nije neko uzivanje loviti gloce a ionako moras da ih vratis,a ako udari krupnija mama opet mozes da je izgubis zbog slabog stapa!
Pozdrav :cool:
 

Back
Top