lacuna Coil

Heh.
Ovo mi je omiljeni bend.
Aj ja cju recji neshto vishe o njima.
Bend je iz italije, naziv Lacuna Coil znachi "prazna cjelija", sviraju odlichan gothic metal.

Postava:
Cristina "Lillo" Scabbia
Marco "Jabba" Coti Zelati
Andrea Ferro
Marco "Maus" Biazzi
Cristiano "Cicciolo" Mozzati
Cristiano Migliore

Albumi:
Lacuna Coil
Halflife
In A Reviere
Unleashed Memories
Comalies

Meni je Unleashed Memories najbolji album, a omiljene pesme su mi 1.19, falling Again, Angels Punishment, Self Deception, Hyperfast, Cold Heritage, heaven Is A Lie... itd, itd...
 
ja ih obozavam...sjajni su...
Omiljene pesme:
To myself I turned,Heaven's a lie,Angels punishment,the ghost woman and the hunter,the prophet said...i...ma ne mogu da se setim...My wings...
Htela sam da otvorim ovu temu...ali eto... :wink:
 
napokon se neko i njih setio...Imaju oni stvarno dobrih i kvalitetnih pesama, ali mi zvuce pomalo "sladunjavo"...

Moj omiljeni album: unleashed memories...sa tog albuma definitivno: when a dead man walks i Senzafine - italijanski je prekucan i daje toj pesmi neki poseban dozivljaj.

Inace, obema rukama sam se branila od Within Temptation dok nisam preslusala zadnji album i odusevila se...Zbog njih su mi Lacuna Coil za sada pali na lestvici.
 
Jaoooooooooo ja ih OBOZAVAM!
Koji bih album izdvojila...hmmm...mozda In A Reverie... A pesme:To Myself I Turned,The Ghost Woman And The Hunter,My Wings...itd.itd.
 
Da li je neko chuo za grupu? Kako vam se svidjaju njihove pesme? Kakav stav imate prema njima?
na mene su snazan utisak ostavile Swamped, unspoken, in a reverie, To My Self Turned, Falling agan, senzafine,circle...

preplitanje klavijatura i gitara, nezni zenski vokal, melanholicnost, ali i prave ceste izlete u heavy metal, demonstrirajuci zanimljivo rifovanje puno energije, i disciplinovane solaze. Vidi se da je vokal izuzetno obrazovani glas... tachno svaki pesmu i svaki text zna da otpeva u emocionalnom skladu sa njima...zaista savrsheno...Imaju osecjaj za meru... Svaki put kad odslisham njihovu pesmu preplavi me ta energija koju nose u sebi...te jake emocije... textovi su im odlichni... :wink: :D :D
 
necemo valjda SAMO ja i ti da se dopisujemo na 2 TEME... hehe

moja omiljena gotic grupa...jeste da su sada malo otisli u NU...ali ok...i dalje su kvalitetan bend omiljena pesma 1.19 na drugom mestu Senzafin...

Sve najbolje o njima... btw...ladno su italijani...znaci euro metal rulz... 8)
 
iNvADer_Zim:
necemo valjda SAMO ja i ti da se dopisujemo na 2 TEME... hehe

moja omiljena gotic grupa...jeste da su sada malo otisli u NU...ali ok...i dalje su kvalitetan bend omiljena pesma 1.19 na drugom mestu Senzafin...

Sve najbolje o njima... btw...ladno su italijani...znaci euro metal rulz... 8)

Trebash da chujesh tek kako su Rusi dobri(; negde sam chula neshto...ali nisam zapamtila grupu :?

~btw - her is Senzafine...
Scorre lento il tuo tempo
Che scivola sul velo della mia pella nuda
Se oltrepassassi il confine che mi hai dato
Forse io non sarei qui

Ma adesso ormai che senso ha
Cercare di abbracciare un passato piu puro
Guardando avanti rischierò
Ma riesco a rispondere ai miei perchè

Tutto ciò che sarai
Era già stato scritto
Se davvero esiste
Questo dio ha fallito

Ogni parola pronunciata
Sarà lo specchio del tuo dolore
Riflette la colpa
Alimenta l'odio

Madre

Il mio destino scelgo
Se riesco a resistere

Scorre lento il mio tempo,
Quell' ultimo respiro mi rassicura sento già
Agonia senza fine che, mi hai dato forse no, non sarei qui

Sono ancora in piedi in questo istante di pura follia
Non so più se desiderare il bene o il male
Anche se il peccato forse piu mi da

Da adesso ormai che senso ha
Opporre resistenza ad un destino segnato
Non resterò a guardare senza
Riuscire a resisterti
Risvegliarmi

Madre

Il mio destino scelgo
Se riesco a resistere

Risvegliami

Non c'e scelta senza me
Non c'e vita senza me...

Italijanski kao mek jezik sa puno samoglasnika...
daje josh vecji shmek pesmi(;
 
Lacuna jeste manje vise majka svih tih bendova.mada ih ne gotivim previse. Da im nema Sccabie ne bi se ni osvrnuli na njih...ovako imaju lep vokal i atraktivnu pevacicu pa to prolazi fino. Nisu losi ali su mi prestaticni i bezlicni nekako...but thats just me;)
 
ovo je chisto onako... nemam shta da radim....
gallery-1126658151-msg-19966-3.JPG
 
da,eto zahvaljujuci tebi,ja sam cula i ostale,koje mi se uglavnom sve svidjaju.. :razz:
tj.pre sam imala samo heaven's a lie i neke novije pesmice,
videcu ovih dana jer ima neko mp3 sa svim albumima da narezem,posto mi se sve sto sam do sad cula od lacune dopalo ;)
 
a posto vidim da ih poredite i sa within temptation,
moje misljenje je da su oba benda sve u svemu dobra,ali se meni lacuna vise svidja ;)
pre sam dosta slusala wt i iako imaju dobrih pesama,uglavnom brzo smore..
a pogotovo sam volela album mother earth,sa koga su mi sve pesme odlicne..
 

Back
Top