Treba li deci kupiti skupe mobilne
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Treba li deci kupiti skupe mobilne

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano savet...

Ma, sta se tu ludirate i terate bes !?! Lepo kupite deci po Alkatel DB, polovan, ( jak signal, dobar prijem i NISTA VISE ! ), a za preostalih 300 i kusur evra ih posaljite, ako zasluze, na letovanje!

Ističe se Milojko Vasic (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano Re: savet...

Citat Original postavio krvolok
    Ma, sta se tu ludirate i terate bes !?! Lepo kupite deci po Alkatel DB, polovan, ( jak signal, dobar prijem i NISTA VISE ! ), a za preostalih 300 i kusur evra ih posaljite, ako zasluze, na letovanje!
    Mudro zboriš, krvoloče. Čak, za 50 EUR mogu i dva bolja od Alcatel DB.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

A da im damo svakom po goluba pismonosu pod misku, pa da ustedimo jos vise? Svasta od tebe!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Cemu takav odnos prema deci? Ako mogu da im priuste, treba da im pruze bobre stvari. I da ih nauce da o njima vode racuna, da to cene. A mislim da ni taj odnos `ako zasluzis` nicemu ne vodi. Decu ne treba uslovljavati, vec objasniti razloge bog kojih treba da budu kvalitetne mlade osobe (ponasanje, uspeh u skoli, pomoc u kuci..). Mozda gresim, ali ovo je moje misljenje..

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano a...

A sto se mi, sad raspravljamo oko TUDJE dece, pedagoskog pristupa i kojecega ? Evo, neka sami roditelji kazu da li su im ( tehnicki ) saveti pomogli, pa da smo svi mirni!!!

A ti Alex, ili ko god, sto imas tako LEP i POZITIVAN stav, dodji na neki drugi forum, pa da odgovoris nekim drugim roditeljima, koji, ohrabreni tvojim pristupom, kupe deci telefon vrednosti necije tromesecne ( postene ) plate, sta da rade, kad im deca dodju kuci, izudarana, i BEZ telefona, jer su im ga ukrali ili razbili MALI, PRLJAVI, ZLI vrsnjaci, koji nemaju ni za patike, sa pijace!!!

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: a...

A sto se mi, sad raspravljamo oko TUDJE dece, pedagoskog pristupa i kojecega ? Evo, neka sami roditelji kazu da li su im ( tehnicki ) saveti pomogli, pa da smo svi mirni!!!

A ti Alex, ili ko god, sto imas tako LEP i POZITIVAN stav, dodji na neki drugi forum, pa da odgovoris nekim drugim roditeljima, koji, ohrabreni tvojim pristupom, kupe deci telefon vrednosti necije tromesecne ( postene ) plate, sta da rade, kad im deca dodju kuci, izudarana, i BEZ telefona, jer su im ga ukrali ili razbili MALI, PRLJAVI, ZLI vrsnjaci, koji nemaju ni za patike, sa pijace!!!
    Ej, nemoj se jediti!
    I mani se molim te pisanja tim vristecim crvenim slovima, sta ti to znaci - da pojacas utisak?

NE radi se o tome da ce neko "ohrabren pristupom" da kupi detetu neku alu od masine. Svako to radi onako kako moze. Sta vredi da kazes nekome da je XXX masina najbolja i da to kupi, ako covek za to nema para. Niko nece bacati pare samo zato sto "rece neki coek"..
    Ljudi lepo pitali sta predlazemo, poneko odgovori i to je sve. Niko ne zalazi u pedagoske i socioloske rasprave. Kupice ono sto mogu, vagnuvsi sve sto su saznali i to ti je.

Po tebi trebalo bi svima isto, jer postoje "mali zli ljudi"? Daj, ne lupetaj. Ako su ljudi, koji su pitali, toliko glupi, pa na neki nagovor, potrose tri plate za telefon detetu, mislis da mi mozemo takvima pomoci? A ako neko ima dovoljno novca da kupi kakav hoce telefon, "oprem dobro", njegova stvar.

Da je neko pitao za kola, koja predlazemo da kupi i neko kaze Audi8, ti ces reci "ma daj, neka kupe Yugo45, da kad mu ukradu ne dodje kuci placuci.." ?

Cudan stav, prijatelju.
    Svet je pun "malih zlih", pa po tome ne treba nista kupiti i imati, sto vredi, vec neko djubre, da steta bude manja? Hm.

Guest

Podrazumevano

U pravu si, ali ja bi i te kako plako da mi ukradu yugića koji je već ušao u pubertet

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: a...

Mislim da ti je codemaker lepo rekao.
    Stvar je u tome sto su ljudi pitali za pomoci i u okviru pitanja vec naveli modele o kojima razmisljaju, sto znaci da su vec odlucili koju ce sumu novca uloziti u aparate. Ja nemam nameru da ovde bilo koga `nagovaram` da radi bilo sta, tim pre sto ja od toga nemam nikakve koristi niti interesa.
    Sto se tice mogucnosti kradje, po tvojoj logici trebalo bi svi da nosimo zastarele modele? Ta mogucnost uvek postoji, na zalost, ali svakako za posledicu ne treba da ima odustajanje od kupovine lepih stvari koje nam se dopadaju, vec povecanje stepena opreza, mada to ne zavisi uvek samo od nas.

Ističe se Milojko Vasic (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Ajde, neka bude ovako. Mnogo smo zastranili na onoj temi.

Guest

Jak signal i dobar prijem? Pa svaki novi telefon ima jak signal i dobar prijem , a to sto ti preporucujes ne treba ni da se ubraja u telefone! OVO JE 21. VEK

Slične teme

1. Avionske karte kod nas, zasto su tako skupe?
    Autor MilgredBulf u forumu Putovanja
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 01.03.2009., 21:24
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.06.2008., 23:46
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09.05.2008., 23:21
  4. Da li treba deci reći istinu? I koju istinu?
    Autor jomini u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 09.01.2007., 15:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •