Gde je tu ljubav?

sto si ti cudan, bre.
kako moze da te veze nesto za nekog koga mrzis?
mislim, ako govorimo o bilo kakvim vrstama emocija, ne o deci ili necem slicnom?
uostalom, mrznja je preteska rec.
ne umem da mrzim nekoga koga sam volela, ni malcice.
je l' i to moze kad budes stariji, m?

a da li sam bila u situaciji da sam sa nekim koga vise ne volim?
jesam.
ali, umela sam da odem.
mislim, sta znaci "ne mozes da ostavis"?
spremnost da provedes zivot s nekim do koga ti nije stalo?
do sad bih bila udata odavno. :neutral:
 
sto si ti cudan, bre.
kako moze da te veze nesto za nekog koga mrzis?
mislim, ako govorimo o bilo kakvim vrstama emocija, ne o deci ili necem slicnom?
uostalom, mrznja je preteska rec.
ne umem da mrzim nekoga koga sam volela, ni malcice.
je l' i to moze kad budes stariji, m?

a da li sam bila u situaciji da sam sa nekim koga vise ne volim?
jesam.
ali, umela sam da odem.
mislim, sta znaci "ne mozes da ostavis"?
spremnost da provedes zivot s nekim do koga ti nije stalo?
do sad bih bila udata odavno. :neutral:

Još nisi bila u takvoj situaciji.
Bolje da sad pišemo o takvoj mogućnosti da se pripremiš
da ti se ne desi kojim slučajem.
 
Uvek treba slediti ono:"Volim te zbog onoga što si sada, a ne zbog onoga što je nekad bilo...". Navika je najteža stvar. Kada neka veza postane mučenje, nju bez kajanja i razmišljanja treba prekinuti. U suprotnom negativne emocije samo rastu, vreme prolazi, a čak i ono lepo što je postojalo prestaje biti lepa uspomena i postaje noćna mora. To je psihičko mučenje, i zbog toga bi svako trebao naći snage i otvoreno razgovarati sa partnerom kada shvati da to nije to i da ne može biti bolje. Razočarenja svakog čekaju i prestanak emocija ili uživanja u vezi ne sme biti posmatrano kao tragedija, već kao uput ka daljem životu i potrazi za onim pravim! :)
 
Uvek treba slediti ono:"Volim te zbog onoga što si sada, a ne zbog onoga što je nekad bilo...". Navika je najteža stvar. Kada neka veza postane mučenje, nju bez kajanja i razmišljanja treba prekinuti. U suprotnom negativne emocije samo rastu, vreme prolazi, a čak i ono lepo što je postojalo prestaje biti lepa uspomena i postaje noćna mora. To je psihičko mučenje, i zbog toga bi svako trebao naći snage i otvoreno razgovarati sa partnerom kada shvati da to nije to i da ne može biti bolje. Razočarenja svakog čekaju i prestanak emocija ili uživanja u vezi ne sme biti posmatrano kao tragedija, već kao uput ka daljem životu i potrazi za onim pravim! :)

Zar se moze voleti zbog necega...? Zar je to racunica? :D
 
pa zar je moguće da se ostaje sa nekim koga mrziš? bila sam u situaciji da je ljubav malo popustila, nije bilo vise kao na početku, pa sam razmisljala o raskidu a nikako nisam nasla nacina da mu to kazem i objasnim pa sam ostala malo duze u vezi nego sto sam htjela, ali na kraju je on shvatio da nisam vise bas zagrijana pa smo sve to zavrsili. Ali nikako nebi mogla ostati sa nekim koga mrzim,l jer da bi nekoga sa kime sam u vezi zamrzila, znači da je trebao uraditi neko žestoko sranje pa da ga zamrzim, kako onda da ostanem sa njim, nema tu više šta da nas veže.
 
ne mrzim nikog....ta emocija mi je potpuno strana....a kad je ljubav prosla,raskidala sam bez pogovora....jer me je ljubav prolazila sa razlogom...debelim.....a uz prolazenje ljubavi prosli su i postovanje, poverenje i privrzenost.....mada, mogu da budem sa nekim i da mu budem privrzena iako nismo u nekoj filmskoj ljubavi....ako mi je prilikom sabiranja i oduzimanja jos u plusu, no problem....a kalkulacije obavljam s vremena na vreme...da ne zastare....:)
 
Da li ste bili u takvoj situaciji da ste sa partnerom koga više ne volite
ali ne umete da ga ostavite?
Šta radite ako ima bilo šta što vas veže a došlo je do mržnje među vama?

Ko te mrzi,taj te ne voli.Ko je u bilo kakvoj vezi za bezveze treba dobro da se preispita.Neodredjenost i manipulativnost donose samo probleme.Ne bavim se time.
 
Da li ste bili u takvoj situaciji da ste sa partnerom koga više ne volite
ali ne umete da ga ostavite?
Šta radite ako ima bilo šta što vas veže a došlo je do mržnje među vama?

Mrznja? Da ti nisi mozda hteo da kazes da je samo ostala navika medju vama, a ne mrznja? Jer nikako ne bih mogla da provedem ni minut u drustvu nekoga koga mrzim, mada i to je pregrubo, ne mrzim nikog, mogu samo jednostavno da ne volim. Da, moze da se desi da ne umem da ostavim, ali to je zato sto preispitujem vezu, do ostavljanja bi svakako pre ili kasnije doslo, ali navika ponekad ume da bude gora od ljubavi, pa pobrkas te dve stvari i ne znas sta da radis...ne znas vise da li volis, ne volis...:think: U svakom slucaju vremenom se te stvari iskristalisu i shvatis da li zelis da budes s nekim ili ne...
 
Da li ste bili u takvoj situaciji da ste sa partnerom koga više ne volite
ali ne umete da ga ostavite?
Šta radite ako ima bilo šta što vas veže a došlo je do mržnje među vama?

Зато што је бол била превелика .
Зато, јер цела позитивна вибрација с којом смо живели одједном је нема, а личност на којој смо веровали је она која што на крају ни уништава среќу.
Под таквог импакта силног страдања, не можеш да волиш, она што остаје да се не претвориш у камен, је да мрзиш...
Или пак некога волиш и имаш велику потребу да будеш с њим ако те разочара јавља се исто велика емоција ,микс гнева на себе и гнева према узрочника тог гнева
(вољена особа)
И то се мења у интензитетима,Но најбитније
Било да осеќамо мржњу или љубав према тој особи је сигуран индикатор да нам та особа још увек значи!
 
Mrznja? Da ti nisi mozda hteo da kazes da je samo ostala navika medju vama, a ne mrznja? Jer nikako ne bih mogla da provedem ni minut u drustvu nekoga koga mrzim, mada i to je pregrubo, ne mrzim nikog, mogu samo jednostavno da ne volim. Da, moze da se desi da ne umem da ostavim, ali to je zato sto preispitujem vezu, do ostavljanja bi svakako pre ili kasnije doslo, ali navika ponekad ume da bude gora od ljubavi, pa pobrkas te dve stvari i ne znas sta da radis...ne znas vise da li volis, ne volis...:think: U svakom slucaju vremenom se te stvari iskristalisu i shvatis da li zelis da budes s nekim ili ne...


Slažem se sa ovim, može samo navika sve postat, mržnja je preteška reč.
Reč "mrziti" znači: moći i ubiti tu osobu xP

Mada, nebitno, nije to tema :D


a kad je ljubav prosla,raskidala sam bez pogovora....jer me je ljubav prolazila sa razlogom...debelim.....a uz prolazenje ljubavi prosli su i postovanje, poverenje i privrzenost.....mada, mogu da budem sa nekim i da mu budem privrzena iako nismo u nekoj filmskoj ljubavi....ako mi je prilikom sabiranja i oduzimanja jos u plusu, no problem....a kalkulacije obavljam s vremena na vreme...da ne zastare....:)

To je odlična taktika, uvek treba analizirat i sebe, i svoje emocije, a i vezu makar s vremena na vreme, baš zato da ne dodje odjednom do nekih negativnih emocija ili bilo čega iznenađujućeg.. :)
 
Da li ste bili u takvoj situaciji da ste sa partnerom koga više ne volite
ali ne umete da ga ostavite?
Šta radite ako ima bilo šta što vas veže a došlo je do mržnje među vama?

bila, ali ne zbog mrznje nego jer je ljubav iscilela iz mene. nisam znala sta daradim jedno vreme,nisam bila nacisto sa samom sobom. volela sam ga na kraju vise kaoprijatelja, kaocoveka. na kraju sammorala da odem. ali to je sve normaslno.
 

Back
Top