Novi TV Turnir "Krstarica Championships Doubles"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo tek sam sad dosao kuci,pa da krenem za objasnjenjima,kao prvo kad sam predlagao parove nisam znao da jedan lik moze u vise parova da ide,tako da sam gledao sa kim najvise odgovara,a Tonija sam stavio zato sto mi nekako najvise ide sa Crisom(razmisljao sam izmedju njega i Doktorke),ako se slazemo da ponavljamo parove onda mozemo da napravimo i drugaciji raspored,a sto se tice Mucki pa ako cemo realno Del Boy moze sa svima u parovima :D,tako da je to samo stvar dogovora sta cemo da stavimo,naravno ja sam prvenstveno za Del Boy-Rodney a sto se tice ostalih mozemo da se dogovorimo.
 
Mislim da ne moramo da ograničavamo broj parova sa istom osobom - mogli bi umesto toga da neke parove iz sa istim likom sukobimo još u kvalifikacijama ili ranim krugovima, pa da vidimo koje su kombinacije popularnije... Ovde bi to uparivanje kandidata iz iste serije u ranoj fazi bilo i najlogičnije - na pr. ne verujem da ima neko ko jednako podržava Jate i Skate, ili Jate i Jacket :mrgreen: ili recimo Buffy/Angel vs Buffy/Spike, ili iz BSG, Kara/Lee vs Kara/Sam ili Kara/Leoben. :)
 
TTB ako te dobro razumem u prvim rundama bi trebalo da eliminisemo parove gde se jedan lik javlja vise puta.
Ne sve, ali ako ih ima recimo 3 ili 4 ili više (neki likovi imaju više važnih odnosa sa drugim likovima u seriji, posebno ako je centralni lik u pitanju) mogli bi nekih da se rešimo na taj način, umesto da uvodimo ograničenja da recimo jedan lik ne može da se pojavi u više of 2 para i slično.
 
Moje mišljenje je da ipak treba ograničiti koliko puta jedan lik može da se pojavljuje u parovima tj. da se jedan lik može naći max u npr. 2 para, jer u suprotnom postoji mogućnost da se prave raznorazne besmislene kombinacije ili da se jedan lik nađe u bezbroj parova, što je po mom mišljenju bzvz.
Takođe, mislim da nijedan par ne zaslužuje da prođe bez kvalifikacija jer teško da ćemo se dogovoriti koji to parovi zaslužuju više od drugih. Jedino je fer da svi idu u kvalifikacije.
 
Moje mišljenje je da ipak treba ograničiti koliko puta jedan lik može da se pojavljuje u parovima tj. da se jedan lik može naći max u npr. 2 para, jer u suprotnom postoji mogućnost da se prave raznorazne besmislene kombinacije ili da se jedan lik nađe u bezbroj parova, što je po mom mišljenju bzvz.
Takođe, mislim da nijedan par ne zaslužuje da prođe bez kvalifikacija jer teško da ćemo se dogovoriti koji to parovi zaslužuju više od drugih. Jedino je fer da svi idu u kvalifikacije.
Pa nećemo valjda da predlažemo besmislene kombinacije... Ima likova koji imaju važne odnose sa više of dvoje ljudi u seriji - posebno ako, kao što je ovde slučaj, ne računamo samo ljubavne parove već i prijateljstva, porodične odnose, kolegijalne odnose i sl.

A slažem se da svi treba da idu u kvalifikacije... Ali više mi ima smisla da neke od tih parova sa istom osobom sukobimo već na početku, u kvalifikacijama, nego da ograničimo na 2 para pa da se raspravljamo koje uopšte nećemo nominovati. Možda ne one ultrapopularne, tipa Jate vs Skate - to je tolika kontroverza da se ne da tako rano rešiti. :mrgreen: :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Tacno je da ima likova koji imaju vise odnosa,mada opet i to sa besmislenim kombinacijama je pitanje,jer mozda je nekome besmislena a nekom nije,zato bi mozda trebalo ograniciti parove,a sto se tice kvalifikacija,pa eto mozemo da izbacimo kvalifikacije i da idemo direktno u prvi krug znaci da su svi prosli,i onda igra nek se nastavi svojim tokom.
 
Pa nećemo valjda da predlažemo besmislene kombinacije... Ima likova koji imaju važne odnose sa više of dvoje ljudi u seriji - posebno ako, kao što je ovde slučaj, ne računamo samo ljubavne parove već i prijateljstva, porodične odnose, kolegijalne odnose i sl.

Znam, ali onda ispada da su kombinacije neograničene - svaki lik iz svake serije ima neki odnos sa mnogo drugih likova iz iste te serije i svako od nas može da na različiti način doživi koji su odnosi bitniji od drugih
Mislim da je zato bolje odlučiti se za dve očigledno najvažnije relacije za jednog lika - barem ja to tako vidim, a samim tim neće biti potencijalnog qukanja u toku turnira kako je jedna serija favorizovana na račun drugih.
 
...ili, postoji i ta varijanta da kvalifikacije budu upravo mogućnost da ukoliko se ne opredelimo da svedemo na 2 para broj mogućih kombinacija za jednog lika, da se u tim kvalifikacijama izjasnimo koje to 2 varijante zaslužuju da prođu dalje u zvanično takmičenje.
naravno, tu bi učestvovali samo oni likovi (i njihovi parovi) sa najviše predloženih kombinacija tj. koji se javljaju u više od dva para ( kao npr, Toni Soprano, Del Boj, neki likovi iz BSG itd.......z:hm:)
 
Smells to je ok,ali na primer neki od likova imaju 3 nominacije koji ce par da prodje dalje a koji u kvalifikacije,doduse mozemo da odaberemo glavni par da ide dalje,a ostala 2 u kvalifikacije,na primer kod Dela,Del-Rodney da idu direktno,a Del-Boysie i Del - Trigger da idu u kvalifikacije,samo moramo da vidimo na osnovu cega biramo parove,naprimer Tony Soprano,jeste on u braku sa Carmelom,ali mislim da ima specificniji odnos sa Crisom ili Doktorkom,one fufice ne spominjem jer smatram da i nisu toliko bitne :).
 
...ili, postoji i ta varijanta da kvalifikacije budu upravo mogućnost da ukoliko se ne opredelimo da svedemo na 2 para broj mogućih kombinacija za jednog lika, da se u tim kvalifikacijama izjasnimo koje to 2 varijante zaslužuju da prođu dalje u zvanično takmičenje.
naravno, tu bi učestvovali samo oni likovi (i njihovi parovi) sa najviše predloženih kombinacija tj. koji se javljaju u više od dva para ( kao npr, Toni Soprano, Del Boj, neki likovi iz BSG itd.......z:hm:)

Neprijateljice, slazem se s tobom ali ne bi bilo zanimljivo da ne prepravimo nesto z:mrgreen:

Evo moj predlog.
1 lik moze da bude nosilac samo najvise dva para, npr. Clark Kent & Lana Lang. Ovde bi Kent bio nosilac, a Lana pratilac. Predlozite kolko puta bi nosilac mogo da bude pratilac. Ja predlazem da ogranicimo na tri, a u nekim situacijama da moze i vise :)
Kvalifikacije bi bile slicne ko i sto ce biti glasanje na SF turniru, samo sto mislim da bi bilo bolje da se vrsi sistem bodovanja. Broj bodova zavisio bi od predlozenih parova.
Primer, imamo pet predlozenih parova za Bauera i vrsimo glasanje tako sto parovima dajemo ocene od 1 do 5. Par sa najvise glasova dobija nominaciju za turnir. U slucaju istog broja poena, dodaju se bodovi prvog glasaca (ne mene jer uvek prvi glasam). Bodovi se dodaju samo za parove kod kojih je rezultat izjednacen. Kod prodju kvalifikacije, turnir bi iso po pravilima prvog turnira.
 
Poslednja izmena:
Ne Gazda, nisi me razumeo. Doduse ovaj moj predlog je ko predlog zakona, da se nista ne razume ali ajde :)
1) Nema povlascenih parova, svi prolaze kvalifikacije, samo sto su one kako da kazem interne, local :)
Primer, evo nekih nominacija iz ''24''
1. Jack Bauer & Nina Myers
2. Jack Bauer & George Mason
3. Jack Bauer & Audrey Raines
4. Jack Bauer & Teri Bauer
5. Jack Bauer & Kim Bauer
Ako se dogovorimo da jedan lik moze biti samo dva puta nosilac, to bi znacilo da tri para otpadaju, a dva idu na turnir (sigurno ne mogu cetiri, kako glupa recenica zasluzuje reputaciju) :D
2) Sto se tice pratioca, oni u vecini slucajeva imaju odnos sa nekim drugim likom, i oni isto mogu da budu nosioci jos dva puta. Evo da objasnim ovo uzecu neke parove iz Smallvilla
1. Clark Kent & Lana Lang
5. Lana Lang & Lex Luthor
6. Lana Lang & Whitney Fordman
 
Ali tad ne bi mogli da se dogovorimo koji je par vazniji. Ovako stavimo na glasanje pa sto vecina odluci. Nego zanima me mozemo li da napravimo par izuzetaka, da ne budu dublovi nego malo vece ekipe. Recimo Brigada, da jedan par budu sva cetvorica, ili recimo The Lone Gunman, njih nikako ne mogu da podelim. Ako se slazete mogli bi testak takvih da ubacimo, mislim da ne preterujemo ali da ispostujemo ovakve ekipice.
 
Oce li neko da mi da nominacije za sledece serije :)
Baywatch
Everybody Loves Raymond
The Pretender
3RD Rock From The Sun
Criminal Minds
Scrubs
Beverly Hills 90210
Battlestar Galactica
Veronica Mars
Farscape
Weeds
Zar nismo to već uradili? Ili se ne računa pošto je Smells like Carrots nabrojala sve kojih je mogla da se seti, a ja samo rekla koje od tih volim, i dodala parove koji nisu ljubavni već porodični ili prijateljski? :confused:

Dobro, onda evo:

Gaius Baltar & Number Six
William Adama & Laura Roslin
Karl "Helo" Agathon & Sharon "Athena" Agathon
Chief Galen Tyrol & Sharon "Boomer" Valerii
Saul Tigh & Ellen Tigh
Lee "Apollo" Adama & Kara "Starbuck" Thrace
Kara "Starbuck" Thrace & Sam Anders
Kara "Starbuck" Thrace & Leoben Conoy
možda i
Anastasia "Dee" Dualla & Billy Keykeya

prijateljske i porodične kombinacije:
William Adama & Lee "Apollo" Adama
William Adama & Saul Tigh
dodala bih i Adama & Starbuck i možda Adama & Athena, ali ako nije dozvoljeno...
 
Poslednja izmena:
Oce li neko da mi da nominacije za sledece serije :)
Baywatch
Everybody Loves Raymond
The Pretender
3RD Rock From The Sun
Criminal Minds
Scrubs
Beverly Hills 90210
Battlestar Galactica
Veronica Mars
Farscape
Weeds

weeds: nancy botwin & andy botwin, mada može i onaj gradonačelnik, kako li se zove, a može i Conrad
everybody loves raymond: debra & raymond
scrubs: JD & elliot reid
3rd rock from the sun: sally & dick z:p
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top