Zimske čarolije

igor101

Zainteresovan član
Poruka
217
S obzirom da je zimsko vreme predpostavljam da mnogo vas ima raznorazne probleme vezane za zimu. Predlazem da otvorimo novu temu i pocnemo da razmenjujemo misljenja, zapazanja i savete u vezi sa tim. Ja cu da zapocnem a svi ostali izvolite panavalite...

Recimo, moj poblem je sledeci.
Imam Audi A6 2.5TDI iz '96 a problem je sledeći. U poslednjih nekloliko dana su stakla toliko pocela da mi magle da to nije normalno. Pustio toplo duvanje, pustio hladno duvanje, pustio na noge, sredinu ili na stakla nema bas puno efekta, magli ko besno. Auto ima klimu ali je i ona takodje u poslednje vreme nesto pocela da zeza (radi 5 mini toliko). Ajd samo da napomenem da sam bio skoro na servisu i zamenio komplet sve filtere.
Sva sreca da sam imao sprej protiv magle bez kog se definitivno ne bi vratio sa Ohrida u jednom komadu.

Unapred zahvalan
 
Prvo dobro operi prozore sredstvom sa alkoholom.
Onda ih isprskaj tim sredstvom protiv magljenja.

Čuo sam i jedan savet ako imaš klimu - uključiš je na maksimalno da greje na par minuta, da prosuši vazduh i onda neće biti toliko vlage u istom, pa i neće magliti prozore.
 
Probao i nista.

Ovo je pocelo da se desava u poslednjih 10 dana i definitivno mi se nikad ranije nesto tako nije desavalo. Neverovatno koliko veliki kondenz pravi, bukvalno voda ide u kapljicama. Ovaj auto vozim vec 5 godina i ovako neesto nikad nisam video ni doziveo, bilo da su stakla iznutra cista, prljava, masna ili sta vec. Problem mi je utoliko veci sto ja sad ni klimu ne mogu da upalim jer jednostavno NECE !! a ona bi makar bacala suv vazduh i susila kondenz.
Evo i slike da docaram atmosveru (prednja stakla i soferka su isprskani sredstvom a zadnja JOK...)

IMG_3816-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Probano i to ali nisam otvarao prozor vec siber na krovu (ista stvar zar ne) situacija jeste malo bolja ali kapljice su jos uvek tu a jos mi duva i hladno odgore... :)
Uistinu ovo sa zatvaranjem cirkulacije nisam probao.

Da li neko zna gde u BG mogu posetiti neki servis koji ovo moze da prekontrolise jer ovo u najskrije vreme moram trajno resiti.

P.S. Sneg je sa zadnjih svetala i tablice bio skinut odma po slikanju ove slike. :)
 
Lepa kola imas "mali" :D. Mrznula se stakla, nemrznula, vazno je da ima sta da se smrzne ;). Mogao si da ih pazaris, mozes da ih odrzavas, snaci ces se i za odmrzavanje stakala :D. Ako imas vrelu krv, mozda mozes da duvas u prozore dok ne otopis led :think: ? :veseljaci:
 
Провери да ти није можда укључена циркулација унутрашњег ваздуха... клима укључена на максимум МОРА да да резултате, с тим што је битно знати због чега се магле стакла па сходно томе укључивати толо или хладно (рецимо ако се магле јер је ауто хладан а ушли путници онда се укључује хладно) и чини ми се да постоји посебна опција на клима уређају за то... код мене на Фијату пише max def, а није ми Ауди ту да погледам како је код аудија, али као што реког клима МОРА да реши проблем ;)
 
Takodje, može lako da ti se desi da ti je enterijer vlažan. Jednostavno, ovih dana ti udje neko sa snegom na obući i kad se taj sneg osuši - tepih ti jednostavno upije vlagu. Vlaga stalno isparava i stalno je posle ima u vazduhu i magle ti se prozori.
 
Провери да ти није можда укључена циркулација унутрашњег ваздуха... клима укључена на максимум МОРА да да резултате, с тим што је битно знати због чега се магле стакла па сходно томе укључивати толо или хладно (рецимо ако се магле јер је ауто хладан а ушли путници онда се укључује хладно) и чини ми се да постоји посебна опција на клима уређају за то... код мене на Фијату пише max def, а није ми Ауди ту да погледам како је код аудија, али као што реког клима МОРА да реши проблем ;)



To je tacno, ukljucim klimu ona resi stvar, ali i ona je deo problema... Ja je ukljucujem a ona nece, odnosno radi prvih 4-5min i onda se sama od sebe iskljuci i od tad sam osudjen da koristim najobicniju cirkulaciju vazduha.
 
Ахааа... е па у том случају помажу само намазани прозори неким средством против магљења средстава (препоручујем најобичнији детерџент за суђе), или да отвориш по један прозор са сваке стране по неких 2-3цм... друге нема... ;)
 
Evo i ja imam isti problem na mom balenu od kako je temperatura u minusu.Dok je u autu hladno nema problema,cim se zagreje unutrasnjost auta,sve se zamagli i ni brisanje krpom ne pomaze jer se non stop kondenzuje neka voda na staklima.Inace nemam klimu,i pustim ventilator na max na soferku da bi video gde vozim,a ostala stakla povremeno rukom obrisem i to je to.Moram da sredim stakla kao sto ste napisali da skratim sebi muke.
 
Ja sam problem resio tako sto otresem obucu dobro tako da minimalno snega unesem u auto,kondenz se smanjio za 70% od kako sam poceo da vodim racuna da ne unosim mnogo snega u auto.

Ma, jas sam gotovo siguran da ima dosta vlage u teepihu, ispod patosnica... on mozda otrese noge kad udje, jer njegov prozor na slici nije zamagljen, al ostali putnici ne mare za to i unesu dosta snega i otopi se unutra i eto izvor vlage.
 
Ja sam prosle zime imao tako fine carolije sa BMWom koje su me kostale oko 700e + kazne... :( Tako da kada je pao sneg 1. januara samo sam gledao sa prozora :) nije mi se bas upiralo da se vozim... Mada moracu jednom ove zime, ako jos bude dobrog snega da odem na neki prostarni i prazan parking ili tako nesto... E to su prave zimske carolije... :)
 
Људи верујте ми... без шале, детерџент за суђе лепо намажете на суво стакло сувом крпом... значи само детерџент... максимално се трудите да буде сува крпа јер чим се скваси онда се детерџент запени и остану музге... кад то намажете, нема те влаге која ће замаглити стакло ;) Лично пробао и савршено ради... наравно, када се оперу стакла скине се и детерџент па више нема дејство то је надам се разумљиво :)
 

Back
Top