Kloniranje ekrana
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kloniranje ekrana

Veoma poznat T-Zex (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    225

Podrazumevano Kloniranje ekrana

Imam G-Force 2 karticu sa TV out, ali nikako ne uspevam da prebacim sliku sa kompa na TV. Zna li neko gde moze da se nadje nekakvo uputstvo za tu operaciju i da li postoji neka "caka" na koju treba obratiti paznju?

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

TV out je iskljucen po default-u. Treba da odes u display properties>settings>advenced i tamo pod tab-om koji se zove nVida GeForce imas setovanja za tzv. nView odnosno mogucnost da sliku saljes na vise izlaza! E sad od verzije do verzije drivera raspored u menijma se menjao tako da nemogu tacno da ti kazem gde se opcija nalzi al procackaj nacices je.

ja bre
    Guest

Podrazumevano

Pa sad meni nije jasno , jer tebe interesuje sta tamo treba da se cekira. posto i ja imam G-FORCE 2
    pa mogu da ti napisem ali ima mnogo pa da ne pisem dzaba ako te to interesuje ja cu ti napisati.

Andreavk
    Guest

Podrazumevano

Da li si pravilno povezao kablove izmedju monitora i TV-a i imas li najnovije drajvere - mozes ih skinuti sa http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp
    Pazi da pre instalacije novih drajvera izbacis stare: Start>Control panel> Add or Remove programs ako nadjes drajvere ukloni ih. Posle toga ce ti ekran izgledati kao kad tek instaliras win ali kad ubacis nove drajvere sve je o.k. Tokom instalacije bi trebalo sve da bude podeseno automatski ako ti je monitor povezan sa TV. Ako ves imas nove drajvere koji su instalirani pre povezivanja TV i Monitora onda:
    1.Desni klik na prazan ekran>propertys>settings>advanced>idi na GeForce...>sa leve strane se otvori prozor u kome oznacis nView display mode pa u nView modes izaberes Clone>Apply pa o.k. ili
    2.Iz prozora sa leve strane izaberes Desktop Menagement i klik na Display Wizard..samo pratis uputstva
    3.Posle u levom prozoru udji na Full Screen Video i tamo za Full scrine device izaberi secondary display
    da bi filmove gledao u fuul screenu a na monitoru ih mozes minimizirati

Veoma poznat T-Zex (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    225

Podrazumevano

Hvala na savetu, pokusacu da to odradim tako. Jos nesto: ako se slika klonira sa monitora na TV, da li na monitoru moze da se radi nesto za vreme dok, recimo film, tece?

Andreavk
    Guest

Podrazumevano

Moze i sa clone

Andreavk
    Guest

Podrazumevano

Dualwiev nije jos uvek pouzdana opcija-posle nekog vremena moze pri podizanju sistema da prebaci primary display na TV pa na TV imas sliku a na monitoru crn ekran. To se lako vrati ako ti TV nije u susednoj sobi (vratis na clone gledajuci raspored ikona na TV-u). Ako si imao takvo iskustvo ostavi clone i uradi kako sam vec napisala.
    Moze ti se desiti da ti onda subtitle nece na TV ali i to se resi sa DivXG400. subtitle se na TV ubacuje preko DivXG400 -skini ga sa neta - besplatan je. Kad ga instaliras pored sata se pojavi ikona samo kad se startuje film>dupli klik na nju. Iz opcija izabrati:
    Subtitles:
    kod In use ici na ...(tri tackice)>ubaciti subtitle>ici na font i tu Script podesiti da
    bude Central European.

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Podrazumevano

Citat Original postavio Andreavk
    Dualwiev nije jos uvek pouzdana opcija-posle nekog vremena moze pri podizanju sistema da prebaci primary display na TV pa na TV imas sliku a na monitoru crn ekran. To se lako vrati ako ti TV nije u susednoj sobi (vratis na clone gledajuci raspored ikona na TV-u). Ako si imao takvo iskustvo ostavi clone i uradi kako sam vec napisala.
    To moze da se desi samo ako iskljucis monitor iz kartice pa restartujes komp. I posto onda ima samo jedan displej - TV, on ga proglasi za primary i vrati podesavanja na default, a po defaultu clone je iskljucen pa ti je zato crn ekran kad ponovo povezes i ukljucis monitor.

Tako nesto ne bi trebalo da se desi samo od sebe. Jedino ako mozda koristis nove nvidia drajvere koji nisu najsrecnije resenje za mx kartice.

Andreavk
    Guest

Podrazumevano

Tako je - meni se to desilo i sa clone opcijom (mx kartica)

Slične teme

1. KLONIRANJE
    Autor Marinica u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 28.06.2008., 21:40
  2. kloniranje
    Autor 16121953 u forumu Multimedija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.03.2007., 09:09
  3. KLONIRANjE!!!!
    Autor Unicus u forumu Filozofija
    Odgovora: 124