5000e,sta i kako dalje,pomoc???

mikism

Zainteresovan član
Poruka
227
imam ovu skromnu sumu novca,sta mi preporucujete??naravno,mogao bih uz to i neki kredit.mesto se anlazi izmedju dva naselja ali u sirem centru grada
moje prvobitne ideje:
-imam lokal koji bi mogao da sredim i napravim obicnu kafanu,znaci fali mi sve sem lokala,koliko bi to izaslo i kakva je papirologija
-sa koliko para moze da se otvori privatna apoteka,nisam zavrsio tu struku,tj ne mogu na mene da otvaram

dajte i vi neki predlog pre nego sto sve pare odu kroz wc solju i odzak -kako kaze neka baba u komsiluku :))
 
imam ovu skromnu sumu novca,sta mi preporucujete??naravno,mogao bih uz to i neki kredit.mesto se anlazi izmedju dva naselja ali u sirem centru grada
moje prvobitne ideje:
-imam lokal koji bi mogao da sredim i napravim obicnu kafanu,znaci fali mi sve sem lokala,koliko bi to izaslo i kakva je papirologija
-sa koliko para moze da se otvori privatna apoteka,nisam zavrsio tu struku,tj ne mogu na mene da otvaram

dajte i vi neki predlog pre nego sto sve pare odu kroz wc solju i odzak -kako kaze neka baba u komsiluku :))
...otvori kovachku radnjicu pa dekraj chelik iz jues stila i samo cepaj, sablje katane shurikeni i ostalo, to je na ceni sada...:)
 
Pa trgovina zavisi od mesta gde se lokal nalazi, znaci bukvalno u 5m....
Niti znamo grad niti poziciju , pa mi se cini da hoces da pravis kampanju , a 5k e je za kampanju malo (??????).
Ako je SM sremska mitrovica, onda treba profilisati i trziste SM da bi ti se kvalitetno odgovorilo....
 
Ako hoćeš da otvaraš nešto u SM nemoj kafanu. Mislim možeš kafanu ali je nazovi :
Kantina,šifra delatnosti 55510, prodaja obroka i pića po nižim cenama određenim grupama lica,većinom profesionalno povezanim. Tako ti radi ona kafana kod fabrike 1.novembar.
Ne smatraš se kafanom i imaš brojne pogodnosti,još bolje je da se registruješ kao sportski klub,udruženje i sl.onda zaposli nekog preko 50.god. ili invalida itd... opet dobiješ pogodnosti (130.000,00 po osobi) itd...Ako hoćeš javi se na pp da ti to sredim imam ljude u SM za taj posao.z:poz:
 

:cmok:
bitka.gif
 
Ako hoćeš da otvaraš nešto u SM nemoj kafanu. Mislim možeš kafanu ali je nazovi :
Kantina,šifra delatnosti 55510, prodaja obroka i pića po nižim cenama određenim grupama lica,većinom profesionalno povezanim. Tako ti radi ona kafana kod fabrike 1.novembar.
Ne smatraš se kafanom i imaš brojne pogodnosti,još bolje je da se registruješ kao sportski klub,udruženje i sl.onda zaposli nekog preko 50.god. ili invalida itd... opet dobiješ pogodnosti (130.000,00 po osobi) itd...Ako hoćeš javi se na pp da ti to sredim imam ljude u SM za taj posao.z:poz:

z:lol:z:lol:z:lol:
Tako je.Mi ovde smo uvek raspolozeni da posavetujemo,kad neko hoce da radi neki svoj posao...............a ne znaz:dm:
Ne mora kafanu i to.Ima sirok spektar delatnosti.............Ako ima obrazovanje tim bolje.Ima keca u rukavuz:gs:z:sp2:
 
mislim da ti apoteka nije najsrecniji izbor...
u pitanju je promet lekova, delatnost za cije obavljanje treba da dobijes posebnu dozvolu po proceduri komplikovanijoj od uobicajene i da ispunis propisane uslove, npr. 2 farmaceuta i jednog farmaceutskog tehnicara, odgovarajuće prostornu i tehničku opremljenost i dr. uslove bliže regulisane Pravilnikom o bližim uslovima za obavljanje zdravstvene delatnosti u zdravstvenim ustanovama i drugim oblicima zdravstvene zaštite
drugarica koja radi u apoteci mi je pričala neki postupak koji primenjuju kada roba stigne; ne sećam se tačno o čemu se radi, ali bilo je u pitanju nešto neuobičajeno za promet drugih proizvoda... poenta je da je ta delatnost specifična.
takođe, bez raspoloživih podataka, neko moje mišljenje je da je "apotekaru" potrebna velika suma novca i neko znanje o materiji kako bi je u potpunosti opremio svim potrebnim proizvodima i održavao ih kontinuirano na neophodnom nivou...
nosila sam jednom 300 eur lekova (nabavna cena); stali su u jednu malu, veoma laganu, putnu torbu...
 
Poslednja izmena:
da li neko od vas radi neki svoj privatan posao ili vecina robuje firmama,a mozda i ne radi?
ja sam u firmi 2 god,prodao auto,nesto baratao sa telefonima,glupostima,i sad kao imam neki mali kapital ali 24god(nije ni malo :) ),pa sve kontam sta i kako,kao i vecina vas verujem,i neki naravno imaju ideje,ali je tesko doci do prvobitnih para nazalost
 

Back
Top