Филм о страдању Срба у Јасеновцу
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Филм о страдању Срба у Јасеновцу

Aktivan član djuramc (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Филм о страдању Срба у Јасеновцу

Ustaška fabrika smrti u Jasenovcu radila je pune četiri godine. Žrtve su ubijane na najsvirepiji način, tako da su za Jasenovac, čak, i nemački oficiri govorili da je nadmašio pakao.
    - Jasenovac je najveće srpsko stratište. Ovim filmskim projektom bi se na razumljiv, ubedljiv i umetnički snažan način osvetlio jedan deo srpske istorije i srpskog stradanja, o kojem i dan-danas vladaju oprečna i osporavana mišljenja - rekao je, za “Novosti”, Dodik i dodao da je sa predsednikom Tadićem dogovoreno da se za ovaj poduhvat odvoje značajna sredstva,
    kako bi se angažovali najpoznatiji svetski filmski stvaraoci.
    Kao jedan od mogućih tumača glavne uloge, pominje se Robert de Niro, koji je u više navrata izražavao poštovanje prema srpskom narodu. Poznato je, inače, De Nirovo oduševljenje uspesima srpskih sportista, pre svega pobedama naših tenisera.
    Извор

Predsjednik Vlade republike Srpske, Milorad Dodik pamtit će 2008. godinu kao najbolju do sada. U intervjuu za Press Online, Dodik je izjavio kako vjeruje da je ove godine Republika Srpska uspjela povratiti dostojansto i suvrenitet u okviru Daytonskog sporazuma. Također, objasnio je kako je suradnja sa Srbijom u vrlo dobrim odnosima.

- Važnom obavezom ove generacije političara smatramo nastavljanje rada na zajedničkim projektima. Tako smo se predsjednik Srbije Boris Tadić i ja dogovorili osnivanje zajedničkog odbora za snimanje velikog filmskog projekta 'Jasenovac' u kojem će se očuvati pažnja na najgore mjesto genocida nad Srbima u novijoj povijesti - rekao je Dodik.

Dodik se osvrnuo i na svjetsku krizu za koju vjeruje da će zaobići Republiku Srpsku koja će u 2009. godini biti političko, socijalno i ekonomski stabilna.

U intervjuu Dodik je spomenuo i predstavnike međunarodne zajednice objasnivši kako nije on taj koji stvara probleme te da je uvijek otvoren za dijalog. Uz to, negirao je bilo kakvu mogućnost gašenja entiteta Republike Srpske.

- Imaju ljudi pravo na snove, ali mnogi snovi se ne ostvaruju. RS ne može biti ugašena - zaključio je Dodik.
    Извор
    "Боље знати много, и често, него не знати ништа, повремено никад, којекуде"

Poznat Paja Cutura (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    131

Podrazumevano Re: Филм о страдању Срба у Јасеновцу

Bilo je i slicnih najava i za film o Arkanu,
    navodno je Vinnie Jones trebao da igra Arkana
    ali taj projekat je obustavljen
    Ni od ovoga nece biti nista
    Spilberg,De Niro,ma daj...

Ističe se Quiet Rebel (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Ne skrnavite mi De Nira
    Jadan covek, provalili smo da nas gotivi i sad koristimo njegovu naklonost.
    Bilo bi predivno da on snimi neki film na ovim prostorima, ali bi bilo glupo da to bude bilo kakva ratna, politicka i slicna tema. Svako sam nek posprema svoju kucu, sta uvlacimo druge u sopstvene stvari.

Sto se mene tice, mislim da od toga nema nista, to je obicno blebetanje.
    Najjace je ovo za Spilberga... Dajte, pa taj ne bi nikad uradio nista sto je nepopularno, neprofitabilno i globalno neprihvaceno. A mi bas nismo najpopularniji narodod na svetu, reputacija nam nije najjaca strana. Tako da mislim da bi se filma o nama Spilberg klonio.
    Kad su stradanja u pitanju Tibet je recimo popularan, crnci takodje... to bi Spilberg radio. Ali film o stradanju Srba, koje vecina sveta smatra zlocincima ne bi.
    Nema taj muda za to, samo na lovu misli.
    Poslednji put ažurirao/la Quiet Rebel : 05.01.2009. u 20:18
    "Kada slonovi vode ljubav, ili se tuku, travi je svejedno, ona biva povaljana. "

Učlanjen
    01.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    131

Citat Original postavio Quiet Rebel Pogledaj poruku
    Ne skrnavite mi De Nira
    Jadan covek, provalili smo da nas gotivi i sad koristimo njegovu naklonost.
    Bilo bi predivno da on snimi neki film na ovim prostorima, ali bi bilo glupo da to bude bilo kakva ratna, politicka i slicna tema. Svako sam nek posprema svoju kucu, sta uvlacimo druge u spostvene stvari.

Sto se mene tice, mislim da od toga nema nista, to je obicno blebetanje.
    Najjace je ovo za Spilberga... Dajte, pa taj ne bi nikad uradio nista sto je nepopularno, neprofitabilno i ne prihvaceno. A mi bas nismo najpopularniji narodod na svetu, reputacija nam nije najjaca strana. Tako da mislim da bi se filma o nama Spilberg klonio.
    Isto mislim i za De Nira.

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Paja Cutura Pogledaj poruku
    Isto mislim i za De Nira.
    Pa on je pokazao da ga nije sramota da iskaze svoj stav.
    Covek je za vreme zasedanja Saveta Bezbednosti trazio prijem kod Tadica ne bi li se interesovao za ulaganje u nasu filmsku industriju, sto je odlicna reklama u pravom trenutku i svaka mu cast zbog toga. Ladno je svojim interesovanjem da ulaze javno dao povoda svetu da se porazmisli o misljenju koje ima o Srbiji. Da ne pominjem onu posalicu da je mozda i on sam Srbin Alal vera za hrabrost da se tako nasali dok mi imamo reputaciju kakvu imamo.
    Da li ce ulaganja biti, drugo je pitanje, ali dao nam je odlicnu reklamu u pravom trenutku i na pravom mestu.
    Covek ima i muda i kicmu kad su njegovi privatni stavovi u pitanju.

E sad, traziti od njega da igra u jednom ovakvom filmu bi bilo klasicno iskoriscavanje njegove naklonosti prema nama, stavljanje njegove popularnosti u sluzbu nasih interesa.
    I on bi, po mom misljenju, takvu ponudu trebalo da odbije, ako ju je ikada uopste i dobio
    Poslednji put ažurirao/la Quiet Rebel : 06.01.2009. u 12:14
    "Kada slonovi vode ljubav, ili se tuku, travi je svejedno, ona biva povaljana. "

Učlanjen
    01.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    131

Pa on je pokazao da ga nije sramota da iskaze svoj stav.
    Covek je za vreme zasedanja Saveta Bezbednosti trazio prijem kod Tadica ne bi li se interesovao za ulaganje u nasu filmsku industriju, sto je odlicna reklama u pravom trenutku i svaka mu cast zbog toga. Ladno je javno dao povoda svetu da se porazmisli o misljenju koje ima u Srbiji svojim interesovanjem da ulaze.
    Da li ce toga biti ili, drugo je bitanje, ali dao nam je odlicnu reklamu u pravom trenutku i na pravom mestu.
    Covek ima i muda i kicmu kad su njegovi privatni stavovi u pitanju.

E sad, traziti od njega da igra u jednom ovakvom filmu bi bilo klasicno iskoriscavanje njegove naklonosti prema nama, stavljanje njegove popularnosti u sluzbu nasih interesa.
    I on bi, po mom misljenju, takvu ponudu trebalo da odbije, ako ju je ikada i dobio
    Ako ovaj projekat nije cista fikcija
    ponudu ce sigurno dobiti
    mozda bas preko te njegove "naklonosti" i pokusaju i da angazuju nekog eminentnog rezisera.
    Ja bih volio da se projekat realizuje
    sa pomenutim ljudima ali...
    95% od ovog projekta nema nista

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Ja se secam nekog De Nirovog filma u kojem njegov lik komenarise pustos nekog grada recima:
    Ovde kao da je prosla srpska vojska pa je ovako pusto,prazno...tako nesto.
    Naravno,nije on pisao scenario,ali glupo je.
    U tom filmu glmi i njegova cerka Drina.
    Poslednji put ažurirao/la >NiNa< : 05.01.2009. u 20:41

Učlanjen
    01.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    131

Citat Original postavio >NiNa< Pogledaj poruku
    Ja se secam nekog De Nirovog filma u kojem njegov lik komenarise pustos nekog grada recima:
    Ovde ko da je prosla srpska vojka pa je ovako pusto,prazno...tako nesto.
    Naravno,nije on pisao scenrio,ali glupo je.
    U tom filmu glmi i njegova cerka Drina.
    Ax,taj nepotizam.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Ax,taj nepotizam.
    Glumi neki totalno sporedni lik,pojavljuje se na par minuta

Učlanjen
    01.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    131

Jel pokupila sto na caleta?

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Ma nema ljudi od toga nista. Gde ce Spilberga i De Nira ubediti Dodik i Tadic?!
    Pa prvo se zapitajte koliko bi im para trebalo dati. Bolje da ne fuckaju te pare na gluposti, nego da ih uloze u nesto korisno, nisu ni Republika Srpska ni Srbija Svajcarska.

Film koji spominje Nina se zove City by the sea.
    Da, on nije pisao scenario.
    Ali je zato mogao da sutne reditelja u medjunozje i vikne u kameru "zivela Srbija" kako bi ispao faca. Bas je grozan sto nece da se zrtvuje zbog nas...
    Eh Srbi, Srbi... da nam neko saku, a mi ocemo celu ruku. Nista nam ne valja i nista nam nije dosta.
    Poslednji put ažurirao/la Quiet Rebel : 05.01.2009. u 23:22

Učlanjen
    01.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    131

Ma nema ljudi od toga nista. Gde ce Spilberga i De Nira ubediti Dodik i Tadic?!
    Pa prvo se zapitajte koliko bi im para trebalo dati. Bolje da ne fuckaju te pare na gluposti, nego da ih uloze u nesto korisno, nije ni BIH ni Srbija Svajcarska.

Ja ne bih volela da ga cimaju za to, jer iz takvih propagandnih stvari moze da izadje svasta lose.

Ali je zato mogao da sutne reditelja u medjunozje i vikne u kameru "zivela Srbija" kako bi ispao faca. Bas je grozan sto nece da se zrtvuje zbog nas...
    Eh Srbi, Srbi... da nam neko saku, a mi ocemo celu ruku. Nista nam ne valja i nista nam nije dosta.
    Mozda bi mogao onaj rancer kod kojeg se Bobi obreo u 60-im.

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Mozda bi mogao onaj rancer kod kojeg se Bobi obreo u 60-im.
    Ma to je neki deda, koji je sad pokojni. Gde se njega seti
    U svakom slucaju, blamiracemo se ako coveku neko zaista bude nudio taj film.
    To je moje misljenje. A videcemo uskoro da od toga nece biti nista i da sad dzabe raspredamo pricu.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Jel pokupila sto na caleta?
    Pa meni vise lici na majku,tamnija je

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio >NiNa< Pogledaj poruku
    Pa meni vise lici na majku,tamnija je
    On joj nije bioloski otac. Njena keva je zatrudnela s nekim drugim i De Niro je ozenio i usvojio dete.
    Znaci, nema njegove gene. On ima 4 sina i nju koja je usvojena.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Nisam to ni ocekivala,on je glumac,ne mora da veruje u to sto izgovara,logicno,nego kazem da je glupo poredjenje.

Učlanjen
    01.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    131

Ma to je neki deda, koji je sad pokojni. Gde se njega seti
    U svakom slucaju, blamiracemo se ako coveku neko zaista bude nudio taj film.
    To je moje misljenje. A videcemo uskoro da od toga nece biti nista i da sad dzabe raspredamo pricu.
    Ax,onda nema nista od realizacije projekta.
    Hmmm,volio bih ga vidjeti u nekom domacem ostvarenju,
    bas me zanima da li je cuo za Paju Vujisica...
    eeeeeee

Učlanjen
    01.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    131

On joj nije bioloski otac. Njena keva je zatrudnela s nekim drugim i De Niro je ozenio i usvojio dete.
    Znaci, nema njegove gene. On ima 4 sina i nju koja je usvojena.
    Hmmm
    nisam znao za to.
    Ima li ovaj covjek koju manu?

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Ax,onda nema nista od realizacije projekta.
    Hmmm,volio bih ga vidjeti u nekom domacem ostvarenju,
    bas me zanima da li je cuo za Paju Vujisica...
    eeeeeee
    Pa moguce da jeste. Pojavljuje se De Niro u filmu Srdjana Karanovica "Miris poljskog cveca".
    Stoji i prica sa Ljubom Tadicem. Mislim, to traje par sekundi, valjda su ga navatali '70 dok je bio na Festu.
    Iz toga zakljucujem da je upoznao neke nase glumce.

Neproveren član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Film bi mogao da rezira Tarantino ,kada ga je ona nasa napucena novinarka pitala nesto na konferenciji za stampu u Kanu,on je podigao tri prsta i pitao-Ovako se vi Srbi pozdravljate,zar ne? -a onda je sve novinare posle pitanja pozdravljao sa 3 prsta,a i nagovorio bi De Nira da glumi,naprzio bi ga da je nastavak Dzeki Braun...

E da i ustashe bi imale umesto nogu imale kalasnjikove.
    Poslednji put ažurirao/la Exaybachay : 06.01.2009. u 13:45

Ističe se Danny Elfman (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Nadam se da ce od ovoga biti nesto

Domaćin Electric eXecutor (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Nadam se da ce se snimiti film gde Srbi nisu zlochinci (chitaj Iza nepirajateljskih linija).

Zainteresovan član pereee (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

"Bolje da ne fuckaju te pare na G L U P O S T I, nego da ih uloze u nesto korisno"
    Znam price iz Jasenovca moglo bi se reci iz "prve ruke" od ljudi ciji su nesretnici preziveli i ne samo Jasenovac.
    Moji su iz tih krajeva, vecinom su deca prezivela. Hrvati(USTASE) da su imali svoj jasenovac o tome bi grmili svaki dan a mi Srbi bilo proslo idemo dalje.(verovatno nemate pojma kako je tamo bilo, vazno je da niste vi i vasi).Ima na BN tv-u price ljudi.
    Moje misljenje je da za takav film ne treba stedeti pare(ima nas koji placamo porez pa se slazemo sa tim). Sve je to dokumentovano a veliki reditelji(koliko znam mnogi od tih reditelja su jevreji) uz odlicne finansije bi to uradili. Nema lazi nema prevare(sve je dokumentovano).
    Mislim da bi najveci problem tog filma bila ustaska brutalnost jer mislim da velika vecina nema stomak za takav film. Film bi se sastojao od sadistickog ubijanja(drugog nema), ali verovatno se i tako nesto moze napraviti.
    Za tako osetljivu temu treba pitati i ljude koji su preziveli ustaski pogrom, strucnjake i ljude koji su iz tih krajeva jer licno moje misljenje je da vecinu Srba danas briga za to(i suvise je "problema" da bi se tim bavili).
    Jednostavno sam morao da odgovorim
    Pozdrav

Aktivan član
    Učlanjen
    20.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

e... samo nam jos to fali!!! ovi nasi ne znaju da snime nista drugo nego film posle kog zelis da se bacis smosta!!! nemam nista protiv toga da se napravi film o stradanju Srba u Jasenovcu... Kao sto su uradili i Solunce... ali ipak... Sta ce nam vise drama!!! ... mada komedije su naj secivenaske ( citaj JADNE)....
    Do I listen pop music because I am miserable, or am I miserable because I'm listening pop music?

Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio pereee Pogledaj poruku
    "Bolje da ne fuckaju te pare na G L U P O S T I, nego da ih uloze u nesto korisno"
    Znam price iz Jasenovca moglo bi se reci iz "prve ruke" od ljudi ciji su nesretnici preziveli i ne samo Jasenovac.
    Moji su iz tih krajeva, vecinom su deca prezivela. Hrvati(USTASE) da su imali svoj jasenovac o tome bi grmili svaki dan a mi Srbi bilo proslo idemo dalje.(verovatno nemate pojma kako je tamo bilo, vazno je da niste vi i vasi).Ima na BN tv-u price ljudi.
    Moje misljenje je da za takav film ne treba stedeti pare(ima nas koji placamo porez pa se slazemo sa tim). Sve je to dokumentovano a veliki reditelji(koliko znam mnogi od tih reditelja su jevreji) uz odlicne finansije bi to uradili. Nema lazi nema prevare(sve je dokumentovano).
    Mislim da bi najveci problem tog filma bila ustaska brutalnost jer mislim da velika vecina nema stomak za takav film. Film bi se sastojao od sadistickog ubijanja(drugog nema), ali verovatno se i tako nesto moze napraviti.
    Za tako osetljivu temu treba pitati i ljude koji su preziveli ustaski pogrom, strucnjake i ljude koji su iz tih krajeva jer licno moje misljenje je da vecinu Srba danas briga za to(i suvise je "problema" da bi se tim bavili).
    Jednostavno sam morao da odgovorim
    Pozdrav
    Ok, imam potrebu da razjasnim svoju izjavu i misljenje u vezi sa svim ovim, jer priznajem da nisam bila precizna u svom postu. Ovo je osetljiva tema i treba pisati precizno, a ja to nisam uradila.
    Naravno da nisam i ne zelim da omalovazavm zrtve.
    Stvar je u tome da sumnjam u mogucnost realizacije tog projekta. Previse nam je puta svasta obecavano, pa je zatim palo u zaborav i propalo.
    Iskreno, ja sumnjam da ce doci do snimanja filma u pomenutom sastavu.
    Zbog toga je za mene besmisleno pricati o tome sada. Kad bude zvanicno potvrdjeno da ce se snimati film sa sve pomenutim svetskim zvezdama tad cemo imati razloga da komentarisemo.

De Niro nije ni priblizno najplaceniji holivudski glumac, ali Spilberg jeste skup reditelj.
    Moj komentar za novac se odnosio na to da ce nam trebati ogromane svote da ih platimo, sto je jos jedna prepreka da se projekat realizuje.
    Takodje me ne bi iznenadilo da nasi izdvoje lovu i projekat negde na sredini iz ko zna kojih razloga(a moze ih biti mnogo) propadne. Eto to bi bilo fuckanje.
    Varamo se ako mislimo da ce biti lako tek tako snimiti film o tome.

Ako nasi uspeju da pokrenu snimanje filma o stradanju u Jasenovcu sa sve De Nirom i Spilbergom, a taj film jos i bude kvalitetan i gledan u svetu, ja cu biti medju zadovoljnima.
    Ali najiskrenije sumnjam da smo finansijski i organizaciono sposobni za bilo sta takvo.
    De Niro mi je omiljeni glumac, naravno da bih vise od icega volela da igra u nasem filmu, samo sumnjam da ce se to ostvariti, a necu dzabe da se nadam.
    Poslednji put ažurirao/la Quiet Rebel : 11.01.2009. u 00:13

Slične teme

1. Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 07.02.2008., 00:48
  2. Истина о Јасеновцу
    Autor Oko Sokolovo u forumu Politika
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 24.11.2007., 21:40
  3. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 05.02.2007., 01:27
  4. Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 11.04.2006., 02:50

Pravila za slanje poruka