Писма за Бога

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
letters-to-god-460_1204277c.jpg


Мало другачије вести са простора Блиског истока.
Сведоци смо насиља коеј тамо влада, али има и лепих традиција. Ова ме је пријатно изненадила:

Постоји трдаиција на западу у главном, да се шаљу писма Богу са молитвама и жељама за бољи живот и слично.
Сва та писама су адресирана на „Јерусалим”, „Божји град” и слично, а завршавају у Израелу у Јерусалиму.

Оно што је интересантно еј да Израелска пошта прослеђује та писма даље, она стижу до рабина Зида Плача, то јест натстојника Зида Плача који је део некадашње велике синагоге, једне од најстаријих Богомоља на свету.

Рабин потом са помоћницима око 2,000 писама колико стигне, ставља у пукотине на зиду као што Јевреји стављају своје молитве.
Рабин то објашњава да је њихова дужност да се старају о зиду, и да је он Божја кућа те морају да прослеђују оно што је намењено Богу.

Писма се по правилу отварају и отворена се стављају у зид.

Људи траже свашта, један је послао и бројеве са Лото листића и молбом да му Бог помогне, Једно из Русије са молбом да му Бог помогне да одведе у кревет холивудску глумицу, али једно писмо - ниеј тражило ништа, што је реткост, била је захвалница Богу што има добру жену, добру кућу и добар посао- каже директор поште.
једна девојчица из Шпаније Бига је називала „Мој оче” и жалила се на оца који је малтретира, друго писмо послао је удовац коме се у сну појавила покојан жена и од Бога тражи да му се у сну појави макар још једном.

Писма су углавном из Хришћанских земаља, али иам и из Израела, и Исламских земаља, и сва која су насловљена на Бога или Алаха биће испоручена у Зид плача, кажу.
 
Јеврејска деца пишу писма и радују се што ће бомбе убијати палестинску децу. Толико о Јеврејима.
jewish.messages.of.love.2.jpg

jewish.messages.of.love.jpg

5c244d00aec6yi7.jpg


Ruska bomba koja je bačena na pravoslavnu braću Gruzine
Natpis znači "Ako je malo, ima još"

P.S.
Na granatama Izraelska deca pišu "Pozdrav za Nasralu", to ej bio vođe Hezbolaha u južnom Libanu
 
Poslednja izmena:
tema malo govori i o nasoj situaciji, ameri nas zavili u crno a muhadzedini rado prolili srpsku krv

malo sizofreno, pa tako i ovde na temi. jedni dokazuju jedno, drugi drugo.

a sta cemo mi, i s kim? ameri nas nece i ne zarezuju nas, ovi drugi imaju ciljeve nespojive sa nasim postojanjem ovde. i...?

ma, najbolje da budemo ono sto jesmo. kao i do sada.
 
na prvoj slici je dete vezano za dzip (levi lakat). u slucaju da bacaju kamenje na dzipove.

na drugoj slici, pa valjda je ocigledno? e yebeiga.

treca, palestinca vode ispred da kuca na vrata hamasovca verovatno dok vojnici stoje iza.

jel ti dovoljno?

ja vidim zarobljenog Palestinca,a može biti i oslobađanje otetog civila od strane IDF na prvoj a ono drugo vidim dete kako sedi na haubi džipa, ne vidim da je svezano.

Ali evo recimo ove slike, pošto voliš decu:

hamas_israel_Leyden_Internet_Marketing.jpg

"Podmladak FK Alahovi ratnici, iz gaze"

terrorists-in-palestine_50.jpg

"Fatima, majka Palestinka"
 
Znači Rusi treba da bombarduju Beograd?
Nadam se da si svestan da u koliko dođe do USA-Rusiaj rata Beograd je legitimna meta za Ruske bombardere....
ne zaboravi ... Srbija nije prijateljska zemlja sa Rusijom...

po tvojim recima ... Srbija nije prijateljska zemlja sa Rusijom...

po mojim recima za amere smo ratni zlocinci, naravno to nije tacno, ali briga njih
 
- Živi štit j ratni zločin znate za to?
- Nisu živi štit.
- nego šta su?
- Stavilis mo ih ispred da njihovi drugovi ne bacaju kamenje na nas.


Hahahahahaaaa...
Podseća me na muriju i navijače Partizana:z:Dz:Dz:Dz:Dz:D

smesno a?
slatko si se ismejao brate, svaka ti cast, nisu tvoja deca sta te briga.

a pazi, ja tebe kapiram ti si jevrej i teras svoje iako si odrasto covek i ides direktno protiv zdarve logike.

vidis, ja sam izraelski drzavljanin i nemam problema da znam i saznam, odlucim sta je sta. u tome nisam usamljen, masa je izraelaca i jevreja koji su protiv ovoga i mogu ti reci da misle najbolje izraelu.
jer jednog dana, ostace izrael sam na svetu, bez prijatelja, sam sa mrznjom koju je stvorio zbog svoje brutalnosti i arogancije.
mislis li o tome? imas li nekog tamo, brines li?
 

Back
Top