Zbog cega je to bitno.

Oblikolog

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
361
Je li ovo naucni deo foruma gde se prica o "dokaznom materijalu" za postojanje boga, ili ce BAS SVI (da ne bude da sam reko da ni jedan vernik toga se ne seca, nisam to ni imao nameru) vernici da se sete da bi Bog, najverovatnije, kad bi hteo da se to dokaze, hodao zemljom i cinio cuda ko sto Mile Kitic kad sleti kod nasih ljudi u inostranstvo...

Ne shvtam vernike koji traze dokaze, a ni ateiste koji vernicima traze dokaze... valjda bi se zvali naucnici da zele dokaze... a ne vernici. Ateista je onaj koga sve i da ima Boga to ne zanima, i ko bi, u najboljem slucaju, zeleo da takvo bice umre sve i kad bi postojalo (ja). Tacka. Vernik je onaj kojega sve i da ga nema to ne zanima. Zasto? Zato sto je navodno Isus rekao da nije bitno koliko ko veruje nego kakav je ko covek... zasto bi onda bilo uopste bitno da li postoji ili ne postoji Isus?

Da bi "verom pomerali brda" ili zbog neceg drugog? Isus nije rekao vernicima da ce dokazima i argumentima pomerati brda...

Ako slucajno ima i genijalaca koji u Bibliju veruju vise nego sto su je procitali (!) onda da kao ateista koji se protivi krivotvorenju icega, pa i Biblije, i vadjenju bilo cega iz konteksta, moram da kazem da u Bibliji pise da Isus kaze kako covek ne treba da zahteva od Boga dokaze da Bog postoji... i da je to greh.

Inace, 100 puta sam zapao u situaciju u realnom zivotu da od samih "vernika" (teista) branim Bibliju, odnosno, da im branim da lazu kako tamo ne pise nesto sto pise i obratno. Isto tako mi je smesno zasto navodni atesiti samo kroz hriscanstvo ili neku drugu lokalnu religiju ocenjuju to da li su religije glupe ili ne...

Dakle, po svemu sudeci, nebitno je da li ima vernik hriscanin argumente i dokaze da postoji Bog. U bibliji se jasno to i kaze... cak se i pominju neka zaboravljanja tipa Frojdovih studija o potiskivanju, kod apostola recimo... itd. - da Apostoli, koji su i sami videli Hrista navodno cesto potiskuju secanje na cuda kojima su prisustvovali... dakle, nebitno je da li vidimo ili ne argumente, ako smo vernici, isto tako i ako smo Ateisti.

Sve i da Bog postoji, mene se to ne tice! - S. Frojd.
Ako bog ne postoji, trebalo bi ga izmisliti. - zaboravio sam ime.

To su pravi teisti i ateisti, a ovo sto "gmize" i trazi argumente ili obara i suprotno... to su ljudi koji bi radje raspravljali o svetim knjigama nego da ih citaju.

crveno = editovano.
 
Poslednja izmena:
religije svakako imaju svoju svrhu u duhovnom razvoju svakog coveka..medjutim da bi stavili religiju na njeno pravo mesto moramo sagledati sledece: ..razvoj individualne duhovnosti kroz sve ove milenijume od osvita covecanstva pa do danas..

nekada su ljudi billi mnogo vise duhovno svesni ali ne i individualni..dokaze za to nalazim u drevnim spevovima..mahabharata , gilgames, ilijada , odiseja..u kojima je kljucna personifikacija duhovnih sila..kojih su ljudi evidentno bili daleko svesniji nego sada u oblik "bogova"..i svim tim junacima upravlja neko..neke sile..neki bogovi..ne ponasaju se kao da imaju vlastitu slobodnu volju..

medjutim ljudi su evoluirali..individualna svest se razvila..kao i individualna duhovnost..ali ostaci tih drevnih ljudi opstaju jos danas..tih ljudi koji su recimo imali 42+2 hromozoma..kao sto su aboridzini u australiji i neka plemena u africi i juznoj americi..mi smo na sledcoj lestvici..44+2..sto nam omogucava idividualnost..individualan put i spoznaju sveta i boga...ali za sledeci korak u evoluciji covecanstvo mora da se suoci sa vlastitom "senkom" ..entitetom koji je prvi formulisao jos jung..nasom mracnom stranom..nasim zlom..kada covecanstvo bude nadvaldalo sopstveno zlo..nastupice novi evolutivni korak..46+2 hromozoma..a sta nam to otvara..i sta sve moze da nam omoguci jos uvek ne znamo samo nagadjamo...telepatiju..telekinezu blabla..direktan uvid u svet i stvari koje ga cine umesto dodadasbnjih interpretacija kroz fizicka cula..
 
Neka navar slobodno premesti svoj svojevrsni* naucni rad o Genetici na "Prirodne nauke"
* svojevrsnost tog rada se ogleda u tome sto za neke stvari misli da je dao argumente, a za neke je ocito da i sam vidi da nije.
 
Neka navar slobodno premesti svoj svojevrsni* naucni rad o Genetici na "Prirodne nauke"
* svojevrsnost tog rada se ogleda u tome sto za neke stvari misli da je dao argumente, a za neke je ocito da i sam vidi da nije.

Заиста ти је лепа тема, Обликодер, али уједно и веома компликована за расправу на овом пдф. Мени лично нису потребни никакви докази да Бог остоји јер знам да постоји - али ако неко други стално сецира сваку реч Библије у потрази за тзв."нелогичностима" и затим их износи као доказе бесмисла онога у шта верујем - онда и ја западам у грешку да покушавајући да објасним или пронађем тумачење у ствари и ја нешто доказујем.
 
:snesko: lako je shvatiti da Bog postoji, a ko nece ili ne zeli verovati u njega moze naci sebi iako dokaze za to iako to nisu nikakvi dokaz, jer se ne moze dokazati da Bog ne postoji...

Ako je jedna teorija dovoljna za neverovanje u Boga onda nemam reci...

To sto nam je normalno da BOg postoji je sasvim dovoljno za to da verujemo da postoji... i mogu se neci dokazi naucni za postojanje Boga...

Isus Hrist je u prvom veku dao i duhovne dokaze i cinio je cuda koja su bila dovoljasn dokaz da je od Boga poslat pa ipak mnogi nisu verovali iako su bili ocevidci ili su mogli cuti od ocevidaca... Znaci kad tada je bilo toliko malo njih koji su poverovali, cuda nisu ni neophodna za veru...

Kao i danas kad Bog ne cini takva cuda kao u 1 veku pa mnogi veruju...

z:poz:
 
Poslednja izmena:
Je li ovo naucni deo foruma gde se prica o "dokaznom materijalu" za postojanje boga, ili ce BAS SVI (da ne bude da sam reko da ni jedan vernik toga se ne seca, nisam to ni imao nameru) vernici da se sete da bi Bog, najverovatnije, kad bi hteo da se to dokaze, hodao zemljom i cinio cuda ko sto Mile Kitic kad sleti kod nasih ljudi u inostranstvo...

Ne shvtam vernike koji traze dokaze, a ni ateiste koji vernicima traze dokaze... valjda bi se zvali naucnici da zele dokaze... a ne vernici. Ateista je onaj koga sve i da ima Boga to ne zanima, i ko bi, u najboljem slucaju, zeleo da takvo bice umre sve i kad bi postojalo (ja). Tacka. Vernik je onaj kojega sve i da ga nema to ne zanima. Zasto? Zato sto je navodno Isus rekao da nije bitno koliko ko veruje nego kakav je ko covek... zasto bi onda bilo uopste bitno da li postoji ili ne postoji Isus?

Da bi "verom pomerali brda" ili zbog neceg drugog? Isus nije rekao vernicima da ce dokazima i argumentima pomerati brda...

Ako slucajno ima i genijalaca koji u Bibliju veruju vise nego sto su je procitali (!) onda da kao ateista koji se protivi krivotvorenju icega, pa i Biblije, i vadjenju bilo cega iz konteksta, moram da kazem da u Bibliji pise da Isus kaze kako covek ne treba da zahteva od Boga dokaze da Bog postoji... i da je to greh.

Inace, 100 puta sam zapao u situaciju u realnom zivotu da od samih "vernika" (teista) branim Bibliju, odnosno, da im branim da lazu kako tamo ne pise nesto sto pise i obratno. Isto tako mi je smesno zasto navodni atesiti samo kroz hriscanstvo ili neku drugu lokalnu religiju ocenjuju to da li su religije glupe ili ne...

Dakle, po svemu sudeci, nebitno je da li ima vernik hriscanin argumente i dokaze da postoji Bog. U bibliji se jasno to i kaze... cak se i pominju neka zaboravljanja tipa Frojdovih studija o potiskivanju, kod apostola recimo... itd. - da Apostoli, koji su i sami videli Hrista navodno cesto potiskuju secanje na cuda kojima su prisustvovali... dakle, nebitno je da li vidimo ili ne argumente, ako smo vernici, isto tako i ako smo Ateisti.

Sve i da Bog postoji, mene se to ne tice! - S. Frojd.
Ako bog ne postoji, trebalo bi ga izmisliti. - zaboravio sam ime.

To su pravi teisti i ateisti, a ovo sto "gmize" i trazi argumente ili obara i suprotno... to su ljudi koji bi radje raspravljali o svetim knjigama nego da ih citaju.

crveno = editovano.

Ako verujes u nesto "bez rezervno ",to znaci da si fanatik ?!
 
Immortal_girl
Re: Zbog cega je to bitno.

To sto nam je normalno da BOg postoji je sasvim dovoljno za to da verujemo da postoji... i mogu se neci dokazi naucni za postojanje Boga...

Zašto nisi napisala obrnutim redosledom što bi mi bilo apsolutno ... prihvatljivo.Da si napisala ... to što verujemo u boga je sasvim dovoljno da je normalno da postoji...

Nije normalno da bog postoji ali je normalno da se u njega može verovati.A ono ...
i mogu se naći dokazi naučni za postojanje boga ... je apsurdno samo po sebi.Pokušaj da shvatiš da NEMA dokaza niti za njegovo postojanje niti za njegovo nepostojanje.

Nemoj povezivati veru sa naučnim dokazima jer kada bi takvi dokazi postojali,vera bi prestala da bude ... vera.Onda niko ne bi morao da veruje da postoji bog jer bi svi znali da postoji bog.A to nije isto.

Isus Hrist je u prvom veku dao i duhovne dokaze i cinio je cuda koja su bila dovoljasn dokaz da je od Boga poslat pa ipak mnogi nisu verovali iako su bili ocevidci ili su mogli cuti od ocevidaca.

Ovo još nisam čuo...dao DUHOVNE dokaze...čineći čuda tipa...hodajući po vodi...
felix.gif
 
Immortal_girl
Re: Zbog cega je to bitno.



Zašto nisi napisala obrnutim redosledom što bi mi bilo apsolutno ... prihvatljivo.Da si napisala ... to što verujemo u boga je sasvim dovoljno da je normalno da postoji...

Nije normalno da bog postoji ali je normalno da se u njega može verovati.A ono ...
i mogu se naći dokazi naučni za postojanje boga ... je apsurdno samo po sebi.Pokušaj da shvatiš da NEMA dokaza niti za njegovo postojanje niti za njegovo nepostojanje.

Nemoj povezivati veru sa naučnim dokazima jer kada bi takvi dokazi postojali,vera bi prestala da bude ... vera.Onda niko ne bi morao da veruje da postoji bog jer bi svi znali da postoji bog.A to nije isto.



Ovo još nisam čuo...dao DUHOVNE dokaze...čineći čuda tipa...hodajući po vodi...
felix.gif

да ли ти верујеш у науку?
 

Back
Top