pomozite nemam zvuk

  • Začetnik teme saban za PC
  • Datum pokretanja
S

saban za PC

Gost
Cao ljudi ajde da mi neko pomogne ako moze.
Izgleda da sam obrisao drajvere za zvuk (ako se to tako kaze) Pa sad nemam zvuk na zvucnicima, a i kad odem tamo gde se podesava zvuk sve je bledunjavo i blokirano. Ja imam one diskove sto sam dobio uz PC ali ja nemam pojma sta to treba da se instalira i kako se to zove i da li to moze na neki nacin da se popravi nadam se da ste me razumeli.
HVALA UNAPRED.
 
Pokushaj, ako si u XP-u desni klik na My Computer > Properties > klikni na tab Hardware > Device Manager. Tu nadji sound, video & game controllers, i vidi dal' ti je prikazana tvoja zvuchna. ako jeste (za integr. zvuk pishe neshto kao AC'97 Audio Controller) desni klik na nju i izaberi Update Driver i izaberi Install the software automat. To bi trebalo da je to.
Good Luck!
 
Brate sve sam uradio kako si rekao i na onome AC97 Audio mi je bilo neko zuto (i) slovo i kada sam
instalirao drajvere ono se izgubilo ali opet nemam zvuk, a kada odem na
CONTROL PANEL>SOUNDS AND AUDIO DEVICES i kad otvorim ovaj prozor on je onako
blede boje i nista u njemu nemoze ni da se oznaci tj. uopste nije aktivan.
Jer znas mozda u cemu je problem.
 
jao sabane ajde da pokusam da ti pomognem kazi koju maticnu plocu imas (ako nemas integrisanu maticnu sigurno je problem do zvuvne kartice mozda nema kontakta) a ako je integrisana onda su problemi samo drajveri ako ne znas koja ti je maticna onda najbolje odnesi u servis i nema da te boli glava
 
DIOGEN 1:
Instaliraj AIDU32 pa je abdejtuj ona ce ti dati podatke o zvucnoj pa posle idi na njihov sajt za novi drajver mada mislim da nije to, obrisi pa ponovo instaliraj zvuk!

Otvori pocetnu stranu krstarice cekiraj svet- ukucaj AIDA32, skini je ,abdejtuj, otviri maticna ploca-cipset- tu imas sve i sajtove za drajver, sada sam nasao moju zvucnu SIS745 za athlon za XP oko 5mb i skinuo je evo sve za pola sata imam sporu liniju .
 
Ti si onaj sa mikrofonom... Pa vec sam ti objasnio u temi na pitanje oko mikrofona. Nije strasno.. Ako nista drugo ono bar imas opciju u control Panel ADD/remove hardware.. Pokreni tu opciju i sledi uputstva.. Sve diskova sto imas izredaj ako ne znas koji je i na kome su drajveri pa ce racunar uraditi posao umjesto tebe.. Poz.
 

Back
Top