Vista ili BIOS?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Vista ili BIOS?

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Vista ili BIOS?

Evo nečega što me posle 4 meseca Viste Ultimate tera da porazmislim o povlačenju na XP...
    Sve je počelo pre oko mesec dana, kada računar nije hteo da se upali: probao sam još par puta, onda se uključio, ali nije davao sliku. Spakujem je njega u kutiju, i odnesem u servis (garancija 3 godine, a on crko posle 3 meseca, rekoh, važi...). Oni su prvo posumnjali na grafičku, ali su posle stavili novu matičnu, jer je stara (Gigabyte-ova) malko crkla.
    Donesem ja to kući, kad ono- posle prvog screen savera on opet ne šalje sliku... ja ga resetujem (uz sto muka pri podizanju), on radi, ali posle par puta opet neće da proradi...
    I tako nekako radi to par dana uz taj problem, kad ono, jednom opet neće da se upali, ali srećom pa to beše samo jednom.
    Sinoć sam, međutim, naišao na jedan fatalan problem- on uopšte ne konstatuje DVD Rom, već umesto njega samo Floppy, KOJI NI NE POSTOJI.
    Moj drug koji se odlično razume sumnja na BIOS, ali nekoliko drugih ljudi, bogami, na Vistu...

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano Re: Vista ili BIOS?

Ma kakva Vista bre

Uostalom vrati XP pa vidi dal' ce nesto da se promeni.
    Odnesi ga ponovo u servis, nek se zaebavaju oni. Defektna je ploca opet. Samo nemas srece verovatno (:
    Realno...

Elita Boki (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3503

Citat Original postavio Dust Pogledaj poruku
    Evo nečega što me posle 4 meseca Viste Ultimate tera da porazmislim o povlačenju na XP...
    Sve je počelo pre oko mesec dana, kada računar nije hteo da se upali: probao sam još par puta, onda se uključio, ali nije davao sliku. Spakujem je njega u kutiju, i odnesem u servis (garancija 3 godine, a on crko posle 3 meseca, rekoh, važi...). Oni su prvo posumnjali na grafičku, ali su posle stavili novu matičnu, jer je stara (Gigabyte-ova) malko crkla.
    Donesem ja to kući, kad ono- posle prvog screen savera on opet ne šalje sliku... ja ga resetujem (uz sto muka pri podizanju), on radi, ali posle par puta opet neće da proradi...
    I tako nekako radi to par dana uz taj problem, kad ono, jednom opet neće da se upali, ali srećom pa to beše samo jednom.
    Sinoć sam, međutim, naišao na jedan fatalan problem- on uopšte ne konstatuje DVD Rom, već umesto njega samo Floppy, KOJI NI NE POSTOJI.
    Moj drug koji se odlično razume sumnja na BIOS, ali nekoliko drugih ljudi, bogami, na Vistu...

Prvo se uvjeri da su ti ti serviseri valjano popravili racunar.
    Ja imam Vista Home Premium i nikada mi nije napravila nikakav problemcic a kamoli takve konfuzije kao kod tebe...a ti jos imas Vista ULTIMATE koja je bolja od moje.
    Odnesi ti racunar u servis i pitaj ih da li su ti oni zamjenili maticnu ili mozda MALO popravili pa ti se to sada zato desava.
    Људску глупост треба кажњавати најстрожом казном - Јован Дучић

Elita Boki (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3503

Kad_Lupim_Lupi@

Jesi rjesio problem ra restartom???
    Људску глупост треба кажњавати најстрожом казном - Јован Дучић

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Ebemliga, zadnjih par dana mi se gasio bez problema, ali nedovoljno za zakljucak. Kad prodje jedno mesec dana bez problema, e onda cu da kazem da je reseno (:
    Realno...

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Danas sam čuo da to može da bude i virus, jer mi je antivirus slab... Ali, ovo kucam sa moba, tako da mislim da vam je jasno: ne mogu da uključim komp, Windows se ne diže zbog, kako piše u BIOS-u, nedavnih promena u hardware-u. Hvala puno svima, u svakom slučaju!

Slične teme

1. bios
    Autor slloba u forumu Hardver
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.01.2008., 17:10
  2. BIOS
    Autor MARKOVIC_MILINKO u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.01.2005., 22:53
  3. VGA Bios
    Autor goran72 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 0