Nema vanrednih izbora u 2009.

Hygieia

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.478
Dogovor Tadića i Dinkića
Nema vanrednih izbora u 2009.
Autor: N. M. Jovanović | Foto:Fonet | 03.01.2009. - 07:40

Lideri Liste za evropsku Srbiju sastali su se neposredno pred samu proslavu Nove godine u utorak i dogovorili se o tome da je u narednom periodu potrebna politička stabilnost, te da izbori nisu na dnevnom redu vladajuće koalicije, saznaje „Blic“ od jednog od učesnika tog sastanka.

Sastanku koji je u podnevnim časovim održan u Predsedništvu Srbije, pored predsednika Srbije i prvog čoveka DS Borisa Tadića, prisustvovali su lideri LSV, SPO, G17 plus i SDP, Nenad Čanak, Vuk Drašković, Mlađan Dinkić i Rasim Ljajić.
- Dogovoreno je da neće biti ni novih izbora ni rekonstrukcije Vlade. Pored toga, na sastanku je zaključeno i da je neophodno da Vlada mora da bude jedinstvena u odbrani od svetske ekonomske krize i ubrzanju evropskih integracija i aktivnosti na izgradnji koridora 10 - tvrdi naš sagovornik koji je bio na sastanku.
Kada je reč o NIS, Dinkić je na sastanku istakao da je stav stranke isti, ali da ne želi da ugrožava jedinstvo i stabilnost Vlade.
Kako saznajemo, već krajem sledeće nedelje, odmah posle Božića, biće održan radni sastanak Tadića, Cvetkovića i Dinkića sa najvećim privrednicima u Srbiji oko nadolazećeg talasa svetske ekonomske krize kako bi se postigao dogovor koje bi mere država trebalo da preuzme kako bi pomogla privredi.
- To će biti i demonstracija jedinstva koalicije jer će se posle dužeg vremena Dinkić i Tadić pojaviti zajedno - tvrdi naš sagovornik.
Zamenik premijera i ministar policije Ivica Dačić ocenio je da je ključno pitanje za stabilnost Srbije funkcionisanje parlamenta, koji ne može da radi bez dogovora. „Zato vladajuće stranke imaju odgovornost da obezbede politički dogovor o funkcionisanju svih organa vlasti“, rekao je Dačić u intervjuu Tanjugu.
- Vlada je stabilna. Mi redovno komuniciramo. Na poslednjoj sednici Vlade Mlađan Dinkić je rekao da smatra da Vlada treba da bude jedinstvena i da treba da odlučno funkcioniše, i ja se s tim slažem. Ako sam Tadić kaže da ne treba ići na izbore i da treba dati šansu dogovorima, onda dajte da to ostvarimo - ocenio je Dačić.
http://www.blic.rs/politika.php?id=72693
 

Back
Top