Iskreni vepar...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Oblikolog

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
361
zectk1.jpg


Zasto zene kazu iskrenim muskarcima da su veprovi? Zasto im ne kazu da su iskreni veprovi, ili bar samo iskreni? Covek jasno kaze "bezi jos dok mozes mala" a ona se ljuti ... i zapocinje paradoxalnu demagogiju, misleci na kljovu!

Zene, koliko ste spremne da hvalite iskrenost?

Da li iksreni muskarci zbog te osobine imaju kod vas neka "prava prvenstava" na osnovu posedovanja te ingeniozne osobine i koja?
Oprostite, nagrdih se jutros jednijem kofetinom, bijah prehladjen, sad mi nije nista, ubijen sam ko zec sumadinac trobojac... to je isto onaj zec sto se krsti sa 3 prsta, on se krsti sa 3, on da, a onaj tamo drugi (vidi ga) ne... zivot je nekome roditelj, a nekome je maceha... uf...uh... prehlada
 
Poslednja izmena:
ikrenost jeste pozitivna osobina, ali nije primerena u svakoj situaciji. ne treba vitlati kljovama samo iz razoga jer ih imamo, da bi pokazali da smo iskreni. često se neke osobine dovode u sukob sa iskrenošću, kao što su lepo ponašanje, obzir prema drugome, to da li on želi da vitlamo njome, itd.
ne treba težiti isključivosti ni kod jedne od osobina, delom kojeg posedujemo, već se truditi da se one dovedu u neki slklad, u kojem ne ugrožavamo druge. recimo i to, da ne treba biti isključiv, jer u nama postoji i suprotnost, kroz dualizam i da smo isto koliko smo skloni iskrenosti skloni i laži, samo balansiramo između ta dva u odnosu na prilike i lčna ubeđenja.
recimo:
ponekad nije mudro, a ni lepo reći nekome da je glup, čak i ako mislimo da jeste
tako je i sa veprovima. ne treba baš uvek pokazivati da jedan od njih čuči u nama, jer potenciranje samo vepra u nama dovodi do toga da budemo veprovi, pa makar i bili iskreni u tome.
odgovorio sam kao muško, ali u skladu sa pitanjem.
jer mislim da i muški deo može da odgovori na temu.
nadam se da postavljač neće imati zamerke na to.
kao ni na ono što je rečeno, jer se radi o ličnom mišljenju.
 
čovek nije vepar, iako porediš to dvoje. odavno ne živi u šumi. naučio je da živi okružen drugim divljim svinjama i veprovima i da obuzdava svoju divlju energiju.
makar bi tako trebalo da bude : )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top