Islamski terorizam , agresivni fundamentalizam ...

mali.adadjo

Aktivan član
Poruka
1.177
Postoji politički , ideološki i verski terorizam . Muslimanski terorizam spada u verski i to je najgovi i najopasniji terorizam , zato jer mu je pozadina religija a eksponenti su mu poremećeni verski fanatici .
Zanimljiva je i statistika koja govori da od muslimanskog terorizma najviše stradaju sami muslimani .
Idu li vera i nasilje ruku pod ruku , da li neki muslimani pogešno shvataju islam ili je on sam po sebi takav ?
Bilo kako bilo muslimanski teroristički akti najbrojniji su u svetu i sve islamske terorističke grupe (PLO , Muslimanska braća , Hamas , Hezbolah , Al-Jihad , AL-kaida ...)tumače Kuran u njegovim pojedinim delovima da bi dokazali da su na pravom Allahovom putu .
Posledice toga su hroničan strah koji šire svuda upotrebom nasilja van normalnih okvira , dobijajući na taj način auditorijum veći od neposreddnih žrtava , i izazivajući na taj način promene u javnim stavovima i akcijama .
Zašto su muslimani izabrali baš taj način borbe i imaju li pokriće u Kuranu i izvornom islamu koji je sam po sebi dobar sve dok ga fundamentalisti ne zloupotrebe .



"Zaista su nevernici oni koji govore da je Bog jedan od trojice . "(K5:72)

"Nevernici su oni koji govore - Bog je Mesin , sin Merjemin . "(Ali Imran 19)

"I borite se protiv njih dok mnogobo[tvo ne iščezne i dok samo Allahova vjera ne ostane ."(Sura 8.)

" O vjernici zašto ste oklijevali kada vam je bilo rečeno - Krenite u borbu na Allahovom putu, kao da ste za zemlju prikovani kao da vam je draži život na ovome svijetu od onoga !"(Sura 9.)

El Mudzahedin koje je osnovao jedan od najstarijih članova Al-kaide Abu Abdel Aziz :
http://209.85.129.132/search?q=cache:wzcnLvnCtHYJ:sr.wikipedia.org/wiki/%DO%


 
Tema je ponovo postavljena zato sto je stara tema sa istim naslovom zatvorena...

Al kaida predstavlja sama sebe i nikog vise drugog!!!Koji posto muslimana je Al kaida??Ovde hoce da se predstavi da su svi muslimani Al Kaida!!!Sta rade,pricaju,izjavljuju svi ostali muslimani to nije bitno....Bitno je sta kaze Al Kaida i to prema zapadnim medijima i obavestajnim sluzbama...

Hamas nije izvrsio nijednu akciju protiv jevreja izvan okupirane Palestine od strane cionista.

PLO je nacionalisticki,sekularisticki pokret i nije Islamski pokret...

Ajet

"I borite se protiv njih dok mnogobostvo ne iščezne i dok samo Allahova vjera ne ostane ."(Sura 8.)

je pogresno preveden i izostavljen je deo ajeta....

Prva stvar nigde u ajetu na arapskom jeziku ne postoji reci mnogobostvo,nego fitna (smutnja) i izostavljen je deo ajeta

"A ako ONI PRESTANU (MNOGOBOSCI),pa Allah dobro vodi sta oni rade!

i Izostavljen je ajet pre toga

38 Reci nevjernicima da ako prestanu, oprostiće im se ono što je prošlo. Ako li iznova počnu, nek se tada sjete primjera predaka.

Prevod Tomislava Dretara glasi

"39 Tucite ih sve dok više ne bude pobune, i Allah oslužje u svoj svojoj ukupnosti bude učinjeno Allahu . Ako li prekinu boj, nek znaju da Allah savršeno vidi ono što čine.

I hriscani smatraju muslimanima nevernicima.Smatraju da Kur'an nije Bozija knjiga da Muhamed nije Boziji poslanik,zabranjuju svoim sledbenicima da se vencaju sa pripadnicima drugih religija...

Kao sto kazu pamtni ljudi "Neka svako pocisti prvo svoju avliju,pa neka onda predje na tudju!
 
Monoteizma , čemu takav ton , niko nema nameru da te vredja .
Prvo postavih ti video mudzahedina u BiH , odreda El mudzahed , postavila sam i link sa wikipedie ko im je osnivač , jedan od najstarijih članova Al kaide .
Odakle oni u Bosni i kakvo je tvoje mišljenje o mudzahedima i o svemu onome što su u ime Allaha uradili ? Da li je to terorizam ?
Sam Stejt Department je dao izveštaj da je BiH sklonište svetskim teroristima tražio reviziju državljanstava i oduzimanje istih mudzahedinima i ostalim osobama koje su na američkoj listi terorista .
A drugo PLO jeste islamska organizacija , saberi se i jest činio terorističke akcije , napravili su jednu od najpoznatijih terorističkih akcija , ubistvo jevrejskih sportista u Minhenu .
Znači stvarno me je mrzelo da navodim i Fatah i druge ali hajde da idemo redom .
I zašto pravdaš Hamas , po toj logici i teroristički akti na Bliskom istoku i u južnoj Aziji nisu bitni iako ih je najveći broj .
Nisam želela da serviram priču da su svi muslimani teroristi , naravno da nisu . Primer da nisu je Turska bez obzira na velik broj terorističkih napada tamo Turska je našla efikasan način da se obračuna sa teroristima .
Broj terorističkih napada u svetu je u porastu , Al kaida je najopasnija teroristička organizacija , najbrojnija , najbogatija i sa članovima koji su opredeljenja i da umru zarad Allahove volje kako kažu .
 
U bibliji ne pise nista takvo pa to nije sprecilo hriscane da upotrebe mastu i pobiju mnogo vise hriscana i muslimana nego teroristi... A i treba da budes tezak retard da ubijes zbog jedne recenice u jednoj knjizi

da toliko o razumevanju "vernika"

nije ni chudo sto neki mulimani zele da uniste "hrishcjanstvo"

ali ako toliko vole boga da izvrshavaju samoubistva i ubistva,pitanje je koji je to bog trazio

nije sigurno onaj samilosni
 
Monoteizma , čemu takav ton , niko nema nameru da te vredja .
Prvo postavih ti video mudzahedina u BiH , odreda El mudzahed , postavila sam i link sa wikipedie ko im je osnivač , jedan od najstarijih članova Al kaide .
Odakle oni u Bosni i kakvo je tvoje mišljenje o mudzahedima i o svemu onome što su u ime Allaha uradili ? Da li je to terorizam ?
Sam Stejt Department je dao izveštaj da je BiH sklonište svetskim teroristima tražio reviziju državljanstava i oduzimanje istih mudzahedinima i ostalim osobama koje su na američkoj listi terorista .
A drugo PLO jeste islamska organizacija , saberi se i jest činio terorističke akcije , napravili su jednu od najpoznatijih terorističkih akcija , ubistvo jevrejskih sportista u Minhenu .
Znači stvarno me je mrzelo da navodim i Fatah i druge ali hajde da idemo redom .
I zašto pravdaš Hamas , po toj logici i teroristički akti na Bliskom istoku i u južnoj Aziji nisu bitni iako ih je najveći broj .
Nisam želela da serviram priču da su svi muslimani teroristi , naravno da nisu . Primer da nisu je Turska bez obzira na velik broj terorističkih napada tamo Turska je našla efikasan način da se obračuna sa teroristima .
Broj terorističkih napada u svetu je u porastu , Al kaida je najopasnija teroristička organizacija , najbrojnija , najbogatija i sa članovima koji su opredeljenja i da umru zarad Allahove volje kako kažu .


Svako dobro Mali adadjo!

Ne znam kakv ton,nikoga nisam psovao,vredjao,...

Vecina ljudi tim odredima je dobra.Onaj koji ratuje u ime Boga nemoze da ubija,kolje,zlostavlja,...jer to mu ne da njegovo verovanje,strah od Boga,kazna na ovom i buducem svetu...Onaj ko neveruje u Boga to moze da radi jer nema straha od nicega....

Na Gvatanamu su bili novinari i (Sami Hadz,Aljazeera),pusteni su ljudi posle nekoliko godina robijanja bez ikakve presude i receno im je da nisu krivi...

Najveci protovnik Hamasa je PLO...To u Minhenu je uradio Feth a ne Hamas

Hamas se bori za svoju zemlju,narod,...Oni nemaju drugih mogucnosti...Oni su odavno pod embargom...nem mogu da uvezu hranu,lekove,,..a kamoli oruzje...
 
i eto opet nekog da ubaci hriscane u pricu , mada se tema bavi islamom i terorizmom, jos samo da krene prica o krstasima, i da tema bude kompletna

Pa jbga to i ide jedno sa drugim... a i ne znam koliko se teroristickih napada desilo u zemljama koje nisu nesto zasrale na bliskom istoku. Kada bi postojao {ako vec ne postoji} neki militantni hriscanski verski pokret naslo bi se sigurno nekoliko pasusa iz good book u koje bi mogla da se uglavi i eksplozivna naprava.
To sto se neko dere alah akhbar dok dize u vazduh sebe i kontrolni punkt ne znaci automatski da ga je kuran napalio...on da posvedoci vise ne moze. Posle njegov sef ode na AL DZaziru i pocne "infidels" i odmah su svi ludi teroristi a mozda su lika obicnim pretnjama smrcu njegovoj porodici naterali da sjebe i sebe i druge. Zar nije dovoljan dokaz o politickoj pozadini taj sto nije Osama uleteo avionom u kule bliznakinje nego je poslao nekog jadnika zatucanog tj ako je uopste al kaida kriva. Kakav su to psiholoski profil Ameri napravili od 3 grama materije sto je ostalo od samoubice da bi tvrdili religiozne pobude. Dejvid Koresh je buljuk debila poveo u smrt, i Dalaj Lama bi mogao da nadje dzumle budista koji bi rado digli u vazduh empajer stejt kad bi hteo.
I sad islamski fundamentalizam problem toliki a svaki fundamentalizam je u korenu los.
 
Ima li ovde neki musliman da objasni u cemu je toliki problem sa Muhamedovim karikaturama i prikazivanjem lika uopste? Ali da ne citira Kuran, nego da racionalno i saglasno civilizacijskim i intelektualnim normama vremena u kome zivimo obrazlozi zasto je cak i mala sala povod za velike proteste i pozive na linch?

Podrzavam. Ja kao hriscanin nemam apsolutno nikakav problem da se salim o veri i da se sprdam sa biblijom malo-to me ne cini boljim ili losijim vernikom jer ne menja iz fundamenta moja shvatanja iste.To je humor. Nisam ja kriv sto nisu mogli jasnije da je urede i makar malo srede nejasnoce. Imali su u Nikeji sasvim dovoljno vremena i verovatno najinteligentnije ljude u veri da to odrade kako treba. Nisam radio matematiku ali s obzirom na trideset i kusur hiljada razlicitih pravaca hriscanstva ne bi trebalo da bude vise od 2-3 recenice po drugacijem tumacenju teksta u proseku


Sigurno je i sa kuranom ista situacija. Razumem da u Zemljama sa serijatskim zakonom ne sme to da se radi al' brate ako zivis u zemlji sa slobodom izrazavanja zasto je toliki problem jedna sala ili crtez. Kao da ce taj crtez da poljulja veru pola Danskih muslimana pa odmah fatva.Jedan drug islamske vere mi je rekao da muslimani nemaju problem da se sale o otme i da imaju zrelu kritiku vere ali da o tome pricaju samo sa drugim muslimanima i nikada u prisustvu verskih vodja jer njih to pogadja.

Koja fora,mozes da se salis o bilo cemu...osim...
 
Ima li ovde neki musliman da objasni u cemu je toliki problem sa Muhamedovim karikaturama i prikazivanjem lika uopste? Ali da ne citira Kuran, nego da racionalno i saglasno civilizacijskim i intelektualnim normama vremena u kome zivimo obrazlozi zasto je cak i mala sala povod za velike proteste i pozive na linch?

To je u Islamu zabranjeno da ne bi doslo do obozavanja Muhammeda (neka je na njega Boziji spas i blagoslov i na njegova 2 brata Mojsija i Isusa),kao sto je u hriscanstvu doslo do obozavanja Isusa ili svetaca i ikona.

Problem je sto je na tim karikaturama Poslanik Muhamed,znaci da je Islam takav i svi muslimani.Da je bio na tim karikaturama bin Laden ne bi imalo problema!!!

Koliko sam shvatio do toga je doslo jer Danski premijer nije hteo da primi amasadore Islamskih zemalja i nije hteo da se izvine.

Svedski premijer se izvinio kad su karikature publikovane u njegovoj zemlji.

Slazem se tome nije trebala da se posveti tolika paznja,ali je to ispolitizovano i zato sto je Danska mala zemlja.Americki vojnici su bacali Kur'an u wc,smece,... u Avganistanu,Iraku i na Gvantanamu pa niko se nije digo,jer vladari muslimanski zemlaja nisu dozvolili, ne mogu da ljute ujka Sama.
 
Tema je ponovo postavljena zato sto je stara tema sa istim naslovom zatvorena...

Al kaida predstavlja sama sebe i nikog vise drugog!!!Koji posto muslimana je Al kaida??Ovde hoce da se predstavi da su svi muslimani Al Kaida!!!Sta rade,pricaju,izjavljuju svi ostali muslimani to nije bitno....Bitno je sta kaze Al Kaida i to prema zapadnim medijima i obavestajnim sluzbama...


Sa ovim se potpuno slažem.
 

Back
Top