Novi HDD
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Novi HDD

Nov član
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Novi HDD

Postovani prijatelji, ja se nadam da je ovo rutinsko pitanje za sve koji se iole razumeju u kompjutere.
    Hteo bih da stavim dodatni hard disk.U kompjuteru vec imam jedan odeljen na dve particije koje zajedno cine 40GB. Takodje imam i DVD i jos jedan CD za koji nisam imao kabl, ali ce sad ai on biti prikacen. Maticna ploca mi je AMD Athlon (tm) XP 2000+.Trazeci po internetu, nasao sam da je to bitan podatak kod ugradjivanja novog HDD-a. Obzirom da sam prilican duduk kad je hardver u pitanju, ugradanja ce tek pretstaviti avanturu,ali tada cu dovesti nekoga da mi to uradi.Zato mi itreba da se spremim da mi ne bi neki drugar dodje a ja nesto nemam. Za sad moja pitanja su:
    1.Da li uopste tehnicki mogu to da izvedem i koliki Hard bih mogao maksimalno da stavim
    2.Kako se zove onaj "nedostajuci gajtan" koji povezuje CD ROM. Da li mi je potreban jos jedan za ovi "hard" operacju
    Hvala svima unapred

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Podrazumevano Re: Novi HDD

vidi se da si duduk jer athlon nije maticna vec procesor
    pogledaj u kompu da li su ti siroki beli kablovi ili obicni gajtani pa javi..
    kolki ces hdd da stavis nema ogranicenja..
    ps: ako je sirok kabal u pitanju ja ih imam dosta pa ako si u bg-u pogu ti dam koji..
    pozzZzzz
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Zainteresovan član ljubafmagain (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Uhhhhhhhhh...
    Vidi, ja licno (ne moras da me poslusas) bi izvadio taj drugi cd-rom i stavio ga sa strane, za ne daj Boze!
    Kabal koji ti nedostaje se zove IDE kabal, nadam se da ti napajanje ima bar 4 naponska kabla za te uredjaje... nego vadi ti taj cdrom pa kad kupis hdd, kupi jos jedan IDE kabal (80-to pinski, ima i 40pinski), pa kad sve to gurnes na svoje mesto, shvatices da ti treba novi komp, sa SATA prikljuchcima ...itd. Eto htedoh da ti pomognem, ali na pola pisanja sam se setio da ce sve to da ti se ne isplati :-( ako budes ulagao pare...
    Good luck !

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Koju maticnu plocu imas? Ako si otvorio kuciste, pronadji brojno slovnu oznaku napisanu malo vecim slovima npr A7V8X-X, K7N2...
    Tako cemo da vidimo kakav i koliki ces disk da stavis.

Slične teme

1. NOVI SAJT I NOVI FORUM
    Autor insider032 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.01.2007., 20:11
  2. Odgovora: 147
    Poslednja poruka: 02.09.2005., 12:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku