Robert Plant najbolji vokal u istoriji roka

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Robert Plant najbolji vokal u istoriji roka
Blic - Pre 23 minuta
Pevač grupe Led Zepelin Robert Plant proglašen je za najboljeg rok pevača ikada, prenosi britanski tabloid "Dejli mejl". Frontmen "Stonsa" Mik Džeger našao se na skromnom devetom mestu, dok je Dženis Džoplin jedina žena na listi.


U istraživanju digitalne radio stanice "Plenet Rok" Plant je zauzeo prvo mesto među rok vokalima, a prate ga pokojni frontmen "Kvina" Fredi Merkjuri na drugom i bivši pevač grupa "Fri" i "Bed kompani" Pol Rodžers na trećem mestu.

Samo jedna žena se našla na ovoj listi i to Dženis Džoplin na 21. mestu.

Top 40 listu sastavili su disk džokeji radio stanice, voditelji programa, slušaoci, muzičari, rok kritičari i stručnjaci kao što su Toni Ijomi iz "Blek Sabata", Fil Manzanera iz "Roksi Mjuzik" i Ijan Anderson iz "Yes".

Direktor radio stanice Trevor Vajt je rekao: "Sjajno je videti da su tri najbolja rok vokala svih vremena iz Velike Britanije".

Top 40 lista najboljih vokala rokenrola:

1. Robert Plant (Led Zeppelin)

2. Fredi Merkjuri (Queen)

3. Pol Rodžers (Free/ Bad Company)

4. Ijan Gilan (Deep Purple)

5. Rodžer Daltri (The Who)

6. Dejvid Kaverdejl (Whitesnake)

7. Eksl Rouz (Guns ‘N’ Roses)

8. Brus Dikinson (Iron Maiden)

9. Mik Džeger (The Rolling Stones)

10. Bon Skot (AC/DC)

11. Dejvid Bouvi

12. Džon Bon Džovi (Bon Jovi)

13. Stiven Tajler (Aerosmith)

14. Džon Anderson (Yes)

15. Brus Springstin

16. Džo Koker

17. Ozi Ozborn

18. Bono (U2)

19. Piter Gejbrijel

20. Džejms Hetfild (Metallica)

21. Dženis Džoplin

22. Kris Kornel (Audioslave / Soundgarden)

23. Rodžer Čapman (Family)

24. Fil Lajnot (Thin Lizzy)

25. Glen Hjuz (Deep Purple)

26. Stiv Peri (Journey)

27. Džim Morison (The Doors)

28. Aleks Harvi (The Sensational Alex Harvey Band)

29. Rob Halford (Judas Priest)

30. Roni Džejms Dio (Dio)

31. Semi Hejgar (Van Halen)

32. Mit Louf

33. Alis Kuper

34. Gedi Li (Rush)

35. Brajan Džonson (AC/DC)

36. Dejvid Gilmur (Pink Floyd)

37. Fiš (Marillion)

38. Dejvid Li Rot (Van Halen)

39. Bif Bajford (Saxon)

40. Nil Jang
 
E ovo treba uci u historiju.Robi je stvarno strava pjevac, ali poslije albuma Led Zeppelin IV on je promjenio glas i poceo je da izaziva slatkim glasom ljepotana.

Najvise mi se dopada glas na pjesmi "Whole Lota Love" i "How Many More Times".

Preferiram David Covredale koji je dobar pjevac
 
Poslednja izmena:
jes d volim ganse ko chir na zadnjici ali aksel je mogao mnogu bolju poziciju da zauzme...jer ipak ...

a ona bicarka dzenis dzoplin stvarno ima do yaya glas...

nego trebala je ona prva sto bese u krenberiz da zauzme neko mesto...er kao sto rekoh..jer ipak...

Ta iz krenberiz ne peva nesto zahtevno... Peva ok, ali ima onih sto ne mogu da se otpevaju... Ako razumes sta zelim da kazem...
 
Robert Plant je jak pjevac bas zbog toga sto je univerzalan jer moze pjevati Hard Rock, Blues, Folk a onda pokazati jednu novu avangardnu vrstu pjevanja na Houses Of The Holy i na solo projektima kao sto je Principal Moments i na drugim albuma gdje je pokazao da moze pjevati kao pjevac iz Simply Red.

Poslusajte pjesmu "Ship of Fools".
 
Poslednja izmena:
Robert Plant je jak pjevac bas zbog toga sto je univerzalan jer moze pjevati Hard Rock, Blues, Folk a onda pokazati jednu novu avangardnu vrstu pjevanja na Houses Of The Holy i na solo projektima kao sto je Principal Moments i na drugim albuma gdje je pokazao da moze pjevati kao pjevac iz Simply Red.

Poslusajte pjesmu "Ship of Fools".

Mnogo je dobra pesma Ship of fools.;Meni se licno vise svidja njegov nacin i tehnika pevanja u kasnijim godinama tokom solo karijere nego u Zeppelinima, ali je odlican pevac u svakom slucaju
 
samo bih rekao da Gillan jede Planta za uzinu.....inace lista je kako tako ok,ako se promeni raspored,Dio treba dosta vise, Coerdale-a i Rodzersa bih menjao mesta....i d Glenn Hughes mnogo vise...

Ian Gillan je dobar pjevac i vristi veoma dobro, ali Gillan je agresivna strana Elvis Presley.

Ian Gillan je klasican Englez a dok je Robert Plant univerzalan u interpretiranju Americke muzike.Ian Gillan je cisti Europski pjevac sa tim mentalitetom.Robert Plant je kompletan.Mislim da moze otpjevati bolje onu pjesmu od Guess Who "american woman" koja je slicna Zeppelinima.Album Led Zeppelin II je klasican prikaz dobrog Americkog interpretiranja muzike blues-rocka.
 
Slusajte malo uzivo, nemojte gledati studijske albume... Nadjite koncerte na youtube koji nisu oficijalno snimani... Videcete da Coverdale Ume da isfalsira posteno, gilan takodje... ja sam nasao takve snimke, a samo sam trazio da cujem neku pesmu... Nisam trazio da cujem fals... Imate jedan fenomenalan snimak gde coverdale peva smoke on the water sa Whitesnakeom, i kad isfalsira prva dva stiha... strasno... Ova lista i ima smisla... Bono peva kao lud, njega nisam cuo da falsira, kao ni planta ni fredija...
Inace, veliki sam fan coverdale-a, ali cinjenice su cinjenice...
 

Back
Top