najstabilniji win

Pedja Kovacic

Zainteresovan član
Poruka
321
Znam da većina vas korisite winxp (kao i ja) mada ponekad zanam da imam dosta problema sa njim a nekad ni po tri četiri meseca , ali je i takođe realnost da većina ni ne koriste win nego linux te bih postavio pitanje samo koja bi bila najstabilnija cerzija windowsa - većina je za 2000?
Nešto nisam za linux pošto za windows os ima mnogo dostupbnijeg softvera.
 
Bas mi je krivo sto sam imao slabu masinu na kojoj je 98SE bilo max. Kad sam uzeo novu ubacio sam XP (cak sam i stari hard bacio, imao je svega 2.1GB) i nisam razmisljao o drugom OS-u.
Na 2k sam radio kod oca na poslu i kad sam instalirao skolskom domaru drajver za stampac.
Ono sto sam radio me podseca na 98, mada nisam zalazio mnogo u detalje, tako da mozda imam pogresno misljenje.
Na XP sam se jednostavno navikao i u zadnje vreme mi nije zadavao skoro nikakvih problema (od marta nisam imao nikakav problem).
Mada svi koji racunar koriste za iole ozbiljniji posao moraju se sresti sa nekim problemima (pre ili kasnije), njihovom greskom ili ne.
Ponekad zavidim ljudima koji znaju samo da upale racunar, puste film ili muziku i otkucaju nesto u word-u. Takvi imaju najmanje problema (mada opet takvi znaju da zovu i kad hoce da narezu CD).
Trenutno moja preporuka je XP, ima najbolju softversku (a i hardversku) podrsku, na jacim masinama.
Za slabije masine 98SE, ima veoma dobru podrsku za drajvere (naravno starije, posto oni koji su pisali iste nisu vizionari).
Linux nije los, ali je se vec nekoliko meseci mucim sa drajverima. Polako kad imam vremena ucim, a ako budem imao srece izvijacu i drajvere.
 
da znaš da i ja zavidim drugovima koji znaju samo da upale komp i da nešto otkucaju i još tako nešto osnovno jer se ne zamaraju sa nekim problemima nego kad do problema dođe samo pozovu mene i ja razbijam glavu šta bi moglo da bude i na kraju skoro uvek se odlučim za reinstalaciju da nebi lupao glavu više.

Koristim i ja xp samo ponekad zna da mi pade sistem i da nestane čitava c particija te na njoj ništa od podatak više ne držim , ali samo da napomenem da je sve od komponenti ispravno - verovatno samo je loša verzija wina.
 
Po meni win 2000 pro je nesto stabilniji od XP-a ali!
KADA SE NESTO ZABRLJA MNOGO SE LAKSE ISPRAVI NA xp-U NEGO NA 2000, xp MI OBICNO DUGO RADI STABILNO ALI MI DJAVO NEDA MIRA PA STALNO NESTO INSTALIRAM I BRISEM (DOSADNO JE BEZ TOGA) A PO TEMAMA NA OVOM FORUMU VIDIM DA SVI NESTO (izvinite ukljucio se caps lock) eksperimentisu, pa prema tome osim nekog virusa sve ostale nestabilnosti cini mi se da sami izazivamo a i virus se dobija uglavnom nepaznjom.
2000 kada zabrlja odmah se zaledi bar kada sam ga imao tako da sledi format C mada je docta manji i brze se instalira a ima i dosta manje zakrpa od XP-a.
Inace lLINUX nema vecina korisnika mozda izmedju 5 i 10% korisnika racunara.
 
:lol: ... Je l' ovo vic? ... Windows pa jos najstabilniji... Zao mi je sto moram da te razocaram, ali nema ni s od stabilnosti u Windows-u (cak je i 'profesionalcima' tesko da ga 'obuzdaju'), a najstabilniji jednostavno ne postoji - svi su nestabilni do bola!

P.S. Kulirazo, evo mesecima 'zvaces' kako ne mozes da nadjes/instaliras drajvere... Daj lepo napravi temu, objasni svoju situaciju pa da ti pomognemo... Posle baci Linux ako ti se ne svidja, ali bar probaj da ga koristis, a ne vadi se na 'nemam vremena da nadjem drajvere', 'ne mogu da nadjem drajvere' itd... Ignorance is not an excuse!
 
ovako,drushtvo,imao sam w2k sp4 i radio je perfektno,zamrzavanja nikako ako se i dese ,komb.alt.ctrl.del. i sve resavam bez gasenja i sl. a onda sam podlego pomodarstvu pa xp,koji je po mome na fantasticnom 2 mestu iza w2k,jer je fin i cim nesto instaliras a ne rest. zaje.., nije da zaglavi vec nece da ugasi sistem propisno,tako da je za me w2k sp4, zakon,mada ni ja neznam sto koristim xp,al eto misljenje je to.
pozdrav !
 
Incognito:
:lol: ... Je l' ovo vic? ... Windows pa jos najstabilniji... Zao mi je sto moram da te razocaram, ali nema ni s od stabilnosti u Windows-u (cak je i 'profesionalcima' tesko da ga 'obuzdaju'), a najstabilniji jednostavno ne postoji - svi su nestabilni do bola!

P.S. Kulirazo, evo mesecima 'zvaces' kako ne mozes da nadjes/instaliras drajvere... Daj lepo napravi temu, objasni svoju situaciju pa da ti pomognemo... Posle baci Linux ako ti se ne svidja, ali bar probaj da ga koristis, a ne vadi se na 'nemam vremena da nadjem drajvere', 'ne mogu da nadjem drajvere' itd... Ignorance is not an excuse!

Molim vas incognito da se ne sekirate, ovo je samo uporedjivanje izmedju windowsa, inace ja se u linux slabo razumem pa mi ne pada na pamet da o tome diskutujem!
 
moram da se oglasim,pratim redovno teme na forumu,narocito Incognita(ok),nije lose imati na forumu takvog lika(u pozitivu),ali te teme su malo nezgodne.
Ljudi koji koriste racunar za svoj rad se jave na forum zbog nekog problema(konkretnog), a ne zbog tih nazovi generalnih tema,dal je bolje Win ili Lin,ko se ozbilno bavi racuna. i koristi neki prof.program.dal u Lin. ili Win,nebitno nece po meni nikada,bas nikada postavljati teme ove vrste,znaci dokoni ljudi,pa eto dal je bolji ili nije,sta i da sazna istinu,........ onda je ovca u stvari bez uvrede... pozdrav Incognitu,mada ja koristim Win,al mi ne pada na pamet da postavim ovakvu temu za UNEDOGLED...
 
ja sam mitrovcanin i Pedja Kovacevicu nemoj da nas sramotis sa takvim temama,jel bolji mercedes il bmw il..... ma daj ne zajebavaj !!!!
slusaj malo Incognita i cuti i prati i ne treba ti nista vise.e sad svi bi hteli da znaju sve odjednom ,a nece malo da prevrnu po forumu,e pa nece ici tako.
zagrej se ti malo vise pedja (mozes komotno do 65 ko neki barton-ladno) !!!
 
azbuka:
ja sam mitrovcanin i Pedja Kovacevicu nemoj da nas sramotis sa takvim temama,jel bolji mercedes il bmw il..... ma daj ne * !!!!
slusaj malo Incognita i cuti i prati i ne treba ti nista vise.e sad svi bi hteli da znaju sve odjednom ,a nece malo da prevrnu po forumu,e pa nece ici tako.
zagrej se ti malo vise pedja (mozes komotno do 65 ko neki barton-ladno) !!!

Samo neznam o kome govoriš pošto ja nisam Kovačević nego Kovačić.
 
OVO JE ISTO KAO I SA::: Znaci ovo je nsto isto kao sto sam nasao bas ovde na krstarici koji je AV bolji.. Ne zamlacujte se ljudi... Nema najbolje, ali ima bolje od losijeg.. Po meni je najbolje ono sto svak za sebe uzme.. Ukoliko neko ne zna sta je najbolje onda nek provjeri. A gospodin Kovacic ne znam sto reinstalira WIn svaka 3 mjeseca.. Ne vidim razloga ili covjek mozda nesto mnoooooooogo radi pa retrpa komp pa jednostavno dodje do guzve.. Prvo da ispricam svoje iskustvo:: Kod kuce na jednom racunaru ja i dalje imam win95.. Nikad sistem nije pao.. Ama bas nikad. Radi ko DOXA.. Maltretirao sam ga ko niko jer mi kao nije stalo do njega i bas me bilo briga da li ce pasti sistem ili ne a on ko za inat ne pada. Dalje u narednim slucajevima sam koristio Win 98SE i veoma sam njim bio zadovoljan i samo mi je jednom sistem pao i to mojom krivicom.. Posle toga sam kristio WIN2000 na jednoj novijoj masini i njime nesto nisam bio zadovoljan mada mi ni tu sistem nikada nije pao. Sad koristim WIN XP pro i evo ga u funkciji vise od 6 mjeseci i nije ni pokusao da padne.. Doduse moram u doglednije vrijeme da mu nabacim malo vise RAM-a i bice sasvim OK. Jedini OS koji nisam koristio bio je WIN Milenium.. NJega sam kod jednog druga instalirao jer je on tako zelio ali je covjek kaze imao dosta problema sa njim. Znaci, za WIn koliko mu dajes i brines se oko njega toliko uzvraca.. POz.
 
u pravu si,... najvise me nervira onaj cuveni"plavi ekran"....
bigun.gif


Incognito:
... , a najstabilniji jednostavno ne postoji - svi su nestabilni do bola!
 

Back
Top