Koliko je dobar XP firewall?

SXQ

Zainteresovan član
Poruka
113
Zbog problema sa virusima prisiljen sam koristiti xp firewall. Net mi treba samo za mejl, malo surfanja po forumima i za skinuti koju seriju sa torenta. Zanima me koliko je sigurno skidati nešto par sati na dan sa torenta - samo uz xp firewall kao zaštitu?
 
XP firewall koji stize sa SP 2 je samo jednosmeran..tj stiti i zatvara portove spolja ali ne i iznutra..to resenje je nedovoljno..sprecava samo da se neki drugi racunar poveze na tvoj ali ne i da se tvoj racunar preko nekog malicioznog softvera na tvom racunaru poveze na neki drugi racunara kada ti je veza aktivna

nabavi neko bolje resenje a taj firewall iskljuci

ja koristim microsoftov paket OneCare..na visti ultimate i vrlo sam zadovoljan

____________________
Napomena: @Navar
Ne šalji poruke jednu za drugom u razmaku od 1-2 min. Postoji dugme 'Izmeni' ukoliko si nešto ispustio da napišeš u prethodnoj poruci, pa gledaj da ga sledeći put koristiš!
z;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
firewall smara stalno zapitkuje da odobri pristup tom i tom programu....ukljuchi antivirus dok surfujesh i kraj priche.

Da, momak s tim sto ti AV nece blokirati upad gamadi u komp, smisli se malo sta pricas.....
AV sluzi za skeniranje sistema, fajlova........
A firewall ako neznas zasta je preporucujem ti da se malo informises.

Decko, firewall i antivirus nisu ista stvar.

Zato je BD masina ima sve.
 
Mada ja nevidim sta je tu toliko smesno ili simpaticno, ali dobro da ti kazem jos jednom ako nisi razumeo FIREWALL i AV nisu jedno te isto.
Firewall sluzi za odbijanje upada gamadi, i za dozvoljavanje izmene u registi bazi......
A AV sluzi za skeniranje fajlova, foldera na HD-ku..........
Jeli jasnije ?
 
A gde sam ja to napisao da su isto?
Jel vi vidite neshto shto ja ne vidim?z:shock:
Firewall protiv virusa, trojanaca i spyware je sito kao i drvena ograda protiv tenka.

Znas sta nemam nameru da se zameram i raspravljam sa tobom.
Nisi napisao da je isto ali si napisao neku drugu glupost koja asocira na to da mislis da su isto ili da je firewall beskoristan........

,,firewall smara stalno zapitkuje da odobri pristup tom i tom programu....ukljuchi antivirus dok surfujesh i kraj priche.''

Daklem ova tvoja recenica sve govori, znaci po tebi netreba koristiti firewall ???
Samim tim kazes da ukljuci AV dok surfuje, ZNACI mislis da je isti kli.@( ili da je firewall beskoristan i neupotrebljiv, znaci jedno jest.
Ali nisi razmisljao ako ti se uvukla neka maliciozna stavka ili wajrus da kada se konektujes on ,,izadje'' na net i skida ti jos wajrusa na komp, a ti nemas firewall, da vidis (da ti izbaci to i to probava da se konektuje na net allow or denny), nego ono samo hara li hara i skida li skida, onda ti ukljucis AV nekada i skeniras kad vidi cuda pun komp Wajrusa, i naravno onda ide smaracka tema ovde.........
Znaci savetujes nesto sto nije ok......
A sada reci realno jesam li u pravu ili ne ?

btw najbolje je koristiti neki AV-ni program koji ima sve u sebi AntiSpam, AntiSpyware, firewall...............
 
Znas sta nemam nameru da se zameram i raspravljam sa tobom.
Nisi napisao da je isto ali si napisao neku drugu glupost koja asocira na to da mislis da su isto ili da je firewall beskoristan........

,,firewall smara stalno zapitkuje da odobri pristup tom i tom programu....ukljuchi antivirus dok surfujesh i kraj priche.''

Daklem ova tvoja recenica sve govori, znaci po tebi netreba koristiti firewall ???
Samim tim kazes da ukljuci AV dok surfuje, ZNACI mislis da je isti kli.@( ili da je firewall beskoristan i neupotrebljiv, znaci jedno jest.
Ali nisi razmisljao ako ti se uvukla neka maliciozna stavka ili wajrus da kada se konektujes on ,,izadje'' na net i skida ti jos wajrusa na komp, a ti nemas firewall, da vidis (da ti izbaci to i to probava da se konektuje na net allow or denny), nego ono samo hara li hara i skida li skida, onda ti ukljucis AV nekada i skeniras kad vidi cuda pun komp Wajrusa, i naravno onda ide smaracka tema ovde.........
Znaci savetujes nesto sto nije ok......
A sada reci realno jesam li u pravu ili ne ?

btw najbolje je koristiti neki AV-ni program koji ima sve u sebi AntiSpam, AntiSpyware, firewall...............

Vidi, ja mislim da je firewall nepotreban, ti mislish da nije....svako ima pravo na svoje mishljenje.
Imam avast koji ukljuchuje network, p2p, web shield i josh stvarchica plus spyware doctor, eventualno malware bytes koji mi nije instaliran....meni ne treba firewall, dokazano u praksi.
 
Vidi, ja mislim da je firewall nepotreban, ti mislish da nije....svako ima pravo na svoje mishljenje.
Imam avast koji ukljuchuje network, p2p, web shield i josh stvarchica plus spyware doctor, eventualno malware bytes koji mi nije instaliran....meni ne treba firewall, dokazano u praksi.

LaHko je tebi da pričaš kad se tako i toliko razumeš u komjuKtersku teKniku zaštite,
a šta da radimo mi....prosečni korisnici z:lol: z:lol:??
 
Sve se slažem, sem ovEga!!
Nikada multipraktik z:lol: nije dobar kao pojedinačan aparat!!

Da ima i toga, ali bolje sve komplet nego samo AV.

Vidi, ja mislim da je firewall nepotreban, ti mislish da nije....svako ima pravo na svoje mishljenje.
Imam avast koji ukljuchuje network, p2p, web shield i josh stvarchica plus spyware doctor, eventualno malware bytes koji mi nije instaliran....meni ne treba firewall, dokazano u praksi.

Tako je svako ima pravo na svoje misljenje, ali to misljenje netreba da prosledjujes, jer verujem da ce se malo ljudi sloziti sa tobom to sto si rekao da netreba firewall, i samim tim negovaras druge korisnike da ga nekoriste sto moze biti KOBNA greska u vecini slucajeva.
Koliko samo puta odem na neke ŠŠŠŠŠ sajtove, znaci samo kliknem da ode na sajt i BD izbaci BD has blocked wajrus in your's computer, da nemam firewall, udje i razmnozi se i zdravo.........., razumes ?

LaHko je tebi da pričaš kad se tako i toliko razumeš u komjuKtersku teKniku zaštite,
a šta da radimo mi....prosečni korisnici z:lol: z:lol:??

Pa nista mi, kada nam se napuni komp sa wajrusima, ili temu ovde ili reinstal nema trece. z:mrgreen:
 
Mozda covek ima dial-up pa nema potrebu za firewall-om. z:lol:

Sad videh post.
Pa ja sam na pomenutom, pa imam itekako velikkkkuuuuu potrebu, isto ti je sto mislis da je drugacije za dial-up, koda ja nemogu sa dial-upom da idem svugde isto kao ti sa ADSL-om i bilo kojim drugim nacinom povezivanja na NET ?

btw razlika je samo u brzini protoka, i otvaranju stranica, wajrusi su jednaki za sve, tako ili nije ???
 

Back
Top