Poklanjam Royal Canin HEPATIC hranu

Poklanjam royal canin hepatic hranu...Ima nekih 5 ili 6 kg...
Naša kuca je jela tu hranu,ali je na žalost uginuo,pa želmo da poklonomo nekome kome je potrebna.
Ako znate nekoga kome je potrebna(obzirom da je prilično skupa) pišite na mail luchka@krstarica.com
Ovo je lep gest.
Predlažem da se hrana ipak da nekome ko brine o lutalicama i napuštenim psima. Istina, njima nije bitno koju hranu jedu, ali će onima koji ih hrane svakako nešto značiti.
 
nije problem da bilo kome poklonimo hranu,ali ona je iskljucivo za pse kojima je ostecena jetra i kojima je ta hrana obavezna i jedina ishrana,i mi imamo puno pasa,ali zdravi psi ne smeju da je jedu.obzirom da je džak od 15kg oko 100e mislili smo da ce nekome puno znaciti,jer znam kako je kada mesecno treba izdvojiti pare za to,plus gomila lekova koja ide uz sve to.
prema tome ,svako kome je potrebna neka pise,nema nikakvih problema,ali zdravim psima skodi.
 
nije problem da bilo kome poklonimo hranu,ali ona je iskljucivo za pse kojima je ostecena jetra i kojima je ta hrana obavezna i jedina ishrana,i mi imamo puno pasa,ali zdravi psi ne smeju da je jedu.obzirom da je džak od 15kg oko 100e mislili smo da ce nekome puno znaciti,jer znam kako je kada mesecno treba izdvojiti pare za to,plus gomila lekova koja ide uz sve to.
prema tome ,svako kome je potrebna neka pise,nema nikakvih problema,ali zdravim psima skodi.
Dobrio je da ste nam to rekli - pojma nisam imala.
Možda je bolje izmeniti naslov teme u nešto kao"Poklanjam hranu za pse sa oštećenom jetrom", pošto postoji mogućnost da i drugi vlasnici pasa to ne znaju? Čak i ako imaju psa sa bolesnom jetrom...
Koliki je rok trajanja te hrane?
 
nemam pojma koji je rok trajanja,pretpostavljam nekoliko meseci,obzirom da je džak vec otvoren.mislila sam da poklonomo preko nekog pet-shopa ali oni ne smeju da nude,jer i oni sami od toga zaradjuju.

vlasnici pasa bi trebalo da znaju,ako uopste znaju da im je pas bolestan.
mina proveri ti za tog psa,pa javi,mogu da pitaju veta,ali znam da bez krvne slike ne mogu da prepisu tu ishranu.u tom slucaju pas samo tu hranu jede.
zao mi je da propadne,znam kako je nama bilo frka kad treba da se kupi,jer je bas skupa...
 
S obzirom šta je sve prošla i koliko joj je imunitet oslabljen (a jetra je "centralna laboratorija" organizma) verujem da bi za Dinu makar povremeno ubacivanje male količine te hrane bilo korisno. Ipak je jadnica isprimala masu jako agresivnih lekova i mora i dalje da prima terapiju protiv demodikoze... Verujem da u njenom slučaju ne bi bila kontraindikovana.
 
U pitanju je pas koji ima epilepsiju i pije lekove - da li bi on to mogao i da li je moguće da mu je potrebna takva hrana. Pas je od moje majke, nije moj... hvala


i nas beni je imao epilepsiju i zbog fenobarbitona mu je bila ostecena jetra...najbolje bi bilo da mu uradite krvnu sliku posto vecina lekova za epilepsiju ostecuje jetru.beniju su parametri jetre bili katastrofa...to je najbolje i zbog vas.
 
Kao prvo tek sada videh ovu temu i mnogo mi je zao sto vam je beni uginuo.
Ja imam mesanca Budu, ima 10 godina i sada smo uocili da ima probleme sa jetrom. Tj. pre nesto manje od mesec dana je pokupio negde neku bakteriju, verovatno eserihiju i jedva se izvukao. Tada smo mu i vadili krv pa se nakon rezultata veterinar i naravno mi nadali da je su ti parametri za jetru poviseni samo zbog tih trenutnih lekova ali smo pre 2 dana opet vadili krv i idalje su poviseni. I po uputstvu veterinara odem juce u pet centar i kupila sam 2kg Hill's prescription diet L/D
Naravno, moj pas ni da je lizne. Jos sam ja htela da kupim vec pakovanje jer se vise isplati ali njemu ne pada na pamet da jede. Poslednji obrok je imao juce ujutru (pirinac i piletinu) i od onda nije jeo.
Pretpostavljam da ste nekome vec prosledili hranu. Mene samo zanima gde ste kupovali tu hranu, tj. da li je ista cena u svim pet-shopovima ili ima neki jeftiniji. Naravno, pitam pod uslovom da ovaj moj pocne to da jede, mada znajuci njega nema sanse.
 

Back
Top