Spilberg režira “fabriku smrti”, film o Jasenovcu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
5.643
PREDSEDNIK Srbije Boris Tadić i premijer Republike Srpske Milorad Dodik načelno su se dogovorili da se snimi film o ustaškom logoru Jasenovac. Država Srbija i Republika Srpska finansiraće ovaj projekat, za koji je prikupljena ogromna istorijska građa, a prva ponuda za scenario i režiju upućena je trostrukom “oskarovcu” Stivenu Spilbergu, autoru “Šindlerove liste”, jednog od najboljih filmova o stradanju Jevreja u nacističkim logorima.

Kao jedan od mogućih tumača glavne uloge, pominje se Robert de Niro, koji je u više navrata izražavao poštovanje prema srpskom narodu. Poznato je, inače, De Nirovo oduševljenje uspesima srpskih sportista, pre svega pobedama naših tenisera.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=12&status=jedna&vest=134980
 
De Niro je proveo u Jugoslaviji nekih godinu dana tokom šezdesetih godina rintajući za nekog seljaka da bi zaradio za avionsku kartu kući.

Немој да лажеш људе овде. Зашто си толико злонамеран.

Права истина је да се Роберт Де Ниро побратимио са тим српским сељаком. А учинио је то зато што му је помогао у невољи. Када је се нашао у Србији и потрошио новац, није знао шта да ради, уплашио се за свој живот и тај простодушни српски сељак га је угостио да спава у његовој кући, да једе, и живи. Овај је био одушевљен добродушношћу српског сељака. И то му никада није заборавио и зато Де Ниро воли Србе и српску земљу. Он јесте ишао са њим на пијац, али је то чинио самовољно зато што је тако одлучио, тај сељак га је водио да му покаже.

А ФИЛМ ЋЕ БИТИ ФИЛМЧИНА!!!
 
Немој да лажеш људе овде. Зашто си толико злонамеран.

Права истина је да се Роберт Де Ниро побратимио са тим српским сељаком. А учинио је то зато што му је помогао у невољи. Када је се нашао у Србији и потрошио новац, није знао шта да ради, уплашио се за свој живот и тај простодушни српски сељак га је угостио да спава у његовој кући, да једе, и живи. Овај је био одушевљен добродушношћу српског сељака. И то му никада није заборавио и зато Де Ниро воли Србе и српску земљу. Он јесте ишао са њим на пијац, али је то чинио самовољно зато што је тако одлучио, тај сељак га је водио да му покаже.

А ФИЛМ ЋЕ БИТИ ФИЛМЧИНА!!!
Ništa ja nisam slagao, samo sam ukratko napisao šta je bilo. Znaš, celo je suma delova. :zstidljivko:
 
Продаћу душу,ако то остваре и сниме филм о најстрашнијој фабрици смрти у историји људске цивилизације, и гласаћу за Тадића на следећим изборима,толико дугујем претцима страдалим у Јасеновцу z:mrgreen:
 
Продаћу душу,ако то остваре и сниме филм о најстрашнијој фабрици смрти у историји људске цивилизације, и гласаћу за Тадића на следећим изборима,толико дугујем претцима страдалим у Јасеновцу z:mrgreen:

Ако Слипберг режира овај филм, и ако буде снимљен, јасно ти је да ће имати по Хрватску ефекат јачи него да батерија ВБР туче Загреб три дана без престанка?
 
ehej ne trčite pred rudu.. pa spielberg se uopće nije prihvatio pisanja scenarija ili režiranja koliko ja vidim iz teksta na linku.

a sumnjam da će on ponovno praviti film o logorima smrti...
nisam baš primjetio da je pravio dva toliko slična filma.

mada ako keš bude štimo


Kako ga nas Boris i nas Milorad zamisljaju bice sigurno najskupi ikad u srbiji napravljen film svih vrmena. I to ubedljivo.

Kako znam jos uvek Bitka na Nerveti drzi rekord 17 Miliona.

Kako sam reko tog filma smo trebali praviti pre 20 godina sad je vec malo kasno.
 
Ništa ja nisam slagao, samo sam ukratko napisao šta je bilo. Znaš, celo je suma delova. :zstidljivko:

Знаш шта, немој ти мени овде да филозофираш. КАЖЕМ ЛЕПО ИСТИНУ. ИСТИНА је да Роберт Де Ниро је доживотно захвалан српском народу, због једног сељана који му је из чисте добродушности, пружио кров над главом, ручак на столу, нови живот те је се он тако спасао беде која га је снашла, а ТАЈ СРПСКИ СЕЉАК ТО НИЈЕ УРАДИО ИЗ КОРИСТОЉУБЉА ВЕЋ ИЗ ЧИСТЕ БОЖАНСКЕ ЉУБАВИ КОЈУ ПОСЕДУЈЕ СВАКИ СРБИН!!!!! То је Србском народу у генима да угости путника намерника.

Зато немој да изврћеш приче. Једна је истина. Зато је Де Ниро захвалан и зато обожава Србски народ.
 
Коначно једна лепа вест за Србе... Тај филм би био сјајан пропагандни потез и коначно нешто што би поправило слику о Србима у свету, а са Спилбергом и Де Ниром успех филма би био загарантован... Дај Боже да буде нешто од тога.
 
Знаш шта, немој ти мени овде да филозофираш. КАЖЕМ ЛЕПО ИСТИНУ. ИСТИНА је да Роберт Де Ниро је доживотно захвалан српском народу, због једног сељана који му је из чисте добродушности, пружио кров над главом, ручак на столу, нови живот те је се он тако спасао беде која га је снашла, а ТАЈ СРПСКИ СЕЉАК ТО НИЈЕ УРАДИО ИЗ КОРИСТОЉУБЉА ВЕЋ ИЗ ЧИСТЕ БОЖАНСКЕ ЉУБАВИ КОЈУ ПОСЕДУЈЕ СВАКИ СРБИН!!!!! То је Србском народу у генима да угости путника намерника.

Зато немој да изврћеш приче. Једна је истина. Зато је Де Ниро захвалан и зато обожава Србски народ.

Iz zahvalnosti Srpskom narodu covek je zaposlio i Srpkinju da mu na kucu pazi a ova ukrala zlato ,pa pravac airport z:mrgreen:
 
Ако Слипберг режира овај филм, и ако буде снимљен, јасно ти је да ће имати по Хрватску ефекат јачи него да батерија ВБР туче Загреб три дана без престанка?

Iskren da budem sta da se desi pravicu jednog Blockbustera koji ce sluziti cistoj propagandi i zabavljanu naroda ko naprimer bitka na nerveti.

Ja sam relativno siguran da ce taj film da ne ispadne kako ja zamisljam.

I za Hrvatsku njima ce biti svejedno nema Srba u Hr vec nekoliko godina.

I tako i tako cu da pricaju kako su cetnici bili jos mnogo gori od NDH i takve stvari.
 
Iz zahvalnosti Srpskom narodu covek je zaposlio i Srpkinju da mu na kucu pazi a ova ukrala zlato ,pa pravac airport z:mrgreen:

ма немој, јадни лажови ајде хрвати и остали анти-срби где сте да слажете још понешто о српској историји да још мало наружите лице сваког србина, али погледајте се прво у огледало
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top