Rerna i plastika - HITNO!
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Rerna i plastika - HITNO!

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Rerna i plastika - HITNO!

Dragi moji,
    srecna vam svima NOva Godina, a sad svi na svoje radne zadatke:

ostala mi je plasticna posuda sa ravnim dnom u na dnu rerne i naravno, sutitie - dno od posude ostalo je prilepljeno na dnu rerne u trenutku kada je rerna ukljucena (kasno sam shvatila!). I ne, nemojte mi reci kolko je to glupo jer znam, samo mi kazite da li je moguca kontrola stete, odnosno d ali je moguce na neki nacin skinuti tu plastiku sa dna rerne (pokusala da rernu zagrejem samo delimicno da plastika omeksa pa da je grebuckam, ali ne ide mi bas a bojim se da ne upropastim rernu ako krenem na nju siledjijski...) Rerna je inace ugradna. MOlim samo dobre vesti (umorna sam od losih i neka one ostanu u staroj godini!).
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano Re: Rerna i plastika - HITNO!

Pokušavam da razmišljam na zadatu temu i ne pada mi ništa korisno na pamet.
    Mada...
    I ako zvuči grozno, čak i ako ne skineš tu plastiku - svakako će izgoreti (uz užasan smrad - blago komšijama) i moći da se oriba onim sredstvima za ribanje rerne.
    U, ala sam pametna - blago meni

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

Neće izgoreti potpuno, samo će se skupiti u manju grudvu.
    Ja nemam drugu ideju nego pustiti da se rerna zagreje i plastika malo omekša, pa stalno brisati fleku nekim novinama dok se sve ne skine. Zavisno od hemijskog sastava, možda će se skinuti u jednom komadu.
    Ako nije hića, sačekaj dan-dva dok dođe neko od ovih mojih plastičara, možda oni znaju za neku caku ili hemikaliju.

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

De razmisljajte i dalje, a ja odo da probam da stavim krpu i peglom predjem preko, tako se skida vosak (podsetili me na D&P) pa da vidim....Jao majko, koji sam ja moron.....

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Citat Original postavio WithdrawnWater Pogledaj poruku
    De razmisljajte i dalje, a ja odo da probam da stavim krpu i peglom predjem preko, tako se skida vosak (podsetili me na D&P) pa da vidim....Jao majko, koji sam ja moron.....
    Ma daj... dešava se.
    Nego... pade mi na pamet da zagreješ rernu malo jače, natakneš onu rukavicu (da se ne ispečeš) i neđeš neku špahtlu pa probaš tako da sastružeš (otopljenu) plastiku. Naravno, pored staviš nešto netopljivo što će "dočekati" taj otpadak.
    Kad pomenu vosak... on se lako skida i zamrznut... Teško da bi to "upalilo" kod plastike? U stvari... ne bi sigurno.

Veoma poznat marina.c (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    349

Nisi WWW...Ti si samo doktorka...
    Samo žene i lekari znaju koliko je laž potrebna i korisna.

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Dragi moji,
    srecna vam svima NOva Godina, a sad svi na svoje radne zadatke:

ostala mi je plasticna posuda sa ravnim dnom u na dnu rerne i naravno, sutitie - dno od posude ostalo je prilepljeno na dnu rerne u trenutku kada je rerna ukljucena (kasno sam shvatila!). I ne, nemojte mi reci kolko je to glupo jer znam, samo mi kazite da li je moguca kontrola stete, odnosno d ali je moguce na neki nacin skinuti tu plastiku sa dna rerne (pokusala da rernu zagrejem samo delimicno da plastika omeksa pa da je grebuckam, ali ne ide mi bas a bojim se da ne upropastim rernu ako krenem na nju siledjijski...) Rerna je inace ugradna. MOlim samo dobre vesti (umorna sam od losih i neka one ostanu u staroj godini!).

Samo ti to dobro ohladi, pa onda sastruži - ostalo pusti sa izgori. Posle normalno očisti rernu...(ribanjem).

Ako nisi do sada već sredila stvar.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Moj inženjer kaže da će bolje biti da plastiku smrzneš pa očistiš mehanički (špahtlom ili nekim sličnim, prikladnim alatom).
    Naravno, zavisi i čime je rena obložena... ali u najgoroj varijanti, može da se zameni samo ta ploča na kojoj je ostala zalepljena plastika.
    U svakom slučaju, nemoj mi se sekirati zbog toga!

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Evo me narode. Elem, probala sam sve navedeno gore (pegla, krpa, frog, nezne metode i tako to) i posto nista nije urodilo plodom primenila sam pouzdanu metodu - grubu silu! Uzela sam ostri lovacki noz (ne pitajte!) i lepo siledzijski ostrugala onu plastiku sve dok rerna nije ostala ravna ispod nje. Mozda su ostali jos negde listici ali oni ce izgoreti i odsmrdeti svoje. Uglavnom, proces je trajao SATIMA pa preporucujem svima najtoplije da dobro gledaju sta stavljaju u rernu jer je skidanje gore od pakla! Pegloa nije dovoljno vrela da odlepi tu plastiku, a ako se zagreje rerna da se plastika rastopi - rerna je suvise vrela d abi u nju gurao ruke i skidao to otopljeno papirom (ili jos gore krpom, koja se kao i papir lepi za otopljenu masu a otopljena plastika razvlaci po dnu rerne i sve to uz rizik da zadobijes opekotine 3eg stepena!). Svi su u kuci ispi.zdeli od buke i smrada, ali sam na kraju izvojevala bitku - rerna:WW 0:1 !
    Hvala na savetima i saucestvovanju u mom bolu i nevolji!
    Topli pozdrav svima!

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Za kraj, uzmi malo vate i acetona i skini eventualne ostatke.

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Probala - al nece! Pa se bojim da nesto ne bude emajlu od rerne i odustala sam. Sem sto smrdi ko sam djavo, rerna radi - a pusticu je par dana da odgoreva pa ce se izvetriti, sta cu joj ja. Sad je super kako je bila, mislila sam da cu morati da je bacim zauvek.....

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Evo me narode. Elem, probala sam sve navedeno gore (pegla, krpa, frog, nezne metode i tako to) i posto nista nije urodilo plodom primenila sam pouzdanu metodu - grubu silu! Uzela sam ostri lovacki noz (ne pitajte!) i lepo siledzijski ostrugala onu plastiku sve dok rerna nije ostala ravna ispod nje. Mozda su ostali jos negde listici ali oni ce izgoreti i odsmrdeti svoje. Uglavnom, proces je trajao SATIMA pa preporucujem svima najtoplije da dobro gledaju sta stavljaju u rernu jer je skidanje gore od pakla! Pegloa nije dovoljno vrela da odlepi tu plastiku, a ako se zagreje rerna da se plastika rastopi - rerna je suvise vrela d abi u nju gurao ruke i skidao to otopljeno papirom (ili jos gore krpom, koja se kao i papir lepi za otopljenu masu a otopljena plastika razvlaci po dnu rerne i sve to uz rizik da zadobijes opekotine 3eg stepena!). Svi su u kuci ispi.zdeli od buke i smrada, ali sam na kraju izvojevala bitku - rerna:WW 0:1 !
    Hvala na savetima i saucestvovanju u mom bolu i nevolji!
    Topli pozdrav svima!

Ima to i svoju dobru stranu - posle ovog smrada iz rerne, kad sve prođe, ima sve što spremiš da im divno miriše!
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Slične teme

1. plastika-fantastika
    Autor pajamaca u forumu Žene
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 13.08.2007., 14:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •