zene i velika ekonomska kriza

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
Evo, bas gledam neki prilog u Poslovnom Klubu na HRTu,
a zatim cu, ofkors, prekopat net;

- najbolje prosle banke sa najvise zenskih direktora,
- islandjani postavili zene na celo banki koje je preuzela drzava
(razlog; da narod vrati povjerenje u bankarski sistem i...drzavu z:) )

Heh...ispade da zene; posto su (ako je vjerovati biolozima...narocito jednom...)
manje sklone riziku imaju bolje sanse da lakse prevazidju ovo njesra...
kao i kompanije na cijem su celu zene...

Tako da; slijedeci put kad vas "neko" isproziva za lose gospodarenje novcem, nerazumno trosenje...i tako to... evo vam municija... z:)

PS Je, Patak...sokantno, al jbga....nemaju razloga lagati...
na kraju krajeva; djecaci su...radili prilog, dali izjave... z:mrgreen:


"It's typical: the men make the mess and the women come in to clean it up, joked an Icelandic banker about the appointment of two women to rebuild Iceland's collapsed financial system. The promotion of Elin Sigfusdottir and Birna Einarsdottir to run the nationalised New Landsbanki and New Glitnir banks respectively is an attempt by the Icelandic government to draw a line under the past and start again. The macho culture of irresponsible risk-taking that many now blame for Iceland's financial meltdown will no longer be tolerated."

http://www.managementtoday.co.uk/channel/HumanCapital/news/865053/let-women-tame-macho-excess/

"Zahidi explained that the WEF believes the world needs to examine the basic operating systems that drive our economies, markets and societies and aim for a fundamental "reboot” -- and one of the vital elements to doing that is to put more women in senior leadership positions within governments and financial institutions."

http://www.fastcompany.com/blog/bri...can-crowdsourcing-get-us-out-financial-crisis
 
Poslednja izmena:
Svasta...:roll:

Ko zna kakve su glupace postavili na ta mesta da bi "oprali ruke" od neuspeha i bankrota.:cool::lol:

banke su prvo PROPALE, zatim ih je preuzela drzava koja je postavila
pomenute ljude..tj. zene...

evo i zasto;

"So, what if women had been running our financial institutions? Would the City be mired in the doo-doo it is now? 'Women have a totally different approach to life,' says City veteran Nicola Horlick, CEO of Bramdean Assets. 'They are less concerned about grabbing as much as they can for themselves and have a greater desire to build firm foundations that will endure. I have absolutely no doubt that the world would have looked totally different if women had been in charge.'"

According to Niall Fitz-Gerald, deputy chairman of Thomson Reuters: 'There is a feminine approach to leadership, which is not, of course, confined to women. It is about being intuitive as well as rational. It is about multi-tasking and being sensitive to people's needs and emotions, as well as relationship-building and generous listening.' "

nije ti to bas zdravo...nemati samopostovanja...
takvu...svi ce te redom gaziti; prvo muskarci, a zatim i zene...z:(
 
Poslednja izmena:
banke su prvo PROPALE, zatim ih je preuzela drzava koja je postavila
pomenute ljude..tj. zene...

evo i zasto;

"So, what if women had been running our financial institutions? Would the City be mired in the doo-doo it is now? 'Women have a totally different approach to life,' says City veteran Nicola Horlick, CEO of Bramdean Assets. 'They are less concerned about grabbing as much as they can for themselves and have a greater desire to build firm foundations that will endure. I have absolutely no doubt that the world would have looked totally different if women had been in charge.'"

According to Niall Fitz-Gerald, deputy chairman of Thomson Reuters: 'There is a feminine approach to leadership, which is not, of course, confined to women. It is about being intuitive as well as rational. It is about multi-tasking and being sensitive to people's needs and emotions, as well as relationship-building and generous listening.' "

nije ti to bas zdravo...nemati samopostovanja...
takvu...svi ce te redom gaziti; prvo muskarci, a zatim i zene.
..z:(

Evo od gazenja sva se presavih...:lol:
Ne radi se tu o samopostovanju, ovo mi pre lici na neku vrstu tvrdoglavog feminizma; zasto bih ikom "prilepila" tu cinjenicu, kako kazes, kad tek treba da vidimo kako ce se te zene pokazati na tim radnim mestima.
E, ondaK bi bilo smisleno da otvoris ovu temu (sa takvim "aspiracijama"), a ne tek tako, na "blanko".
Cenim da vec poimas kako je bitniji kvalitet, nego kvantitet...ili bese obrnuto...nesto sam pomesala mozda...:lol:
U svakom slucaju, iznela sam svoje misljenje, a ono moze da ti se svidja ili ne.
 
Poslednja izmena:
Evo od gazenja sva se presavih...:lol:
Ne radi se tu o samopostovanju, ovo mi pre lici na neku vrstu tvrdoglavog feminizma; zasto bih ikom "prilepila" tu cinjenicu, kako kazes, kad tek treba da vidimo kako ce se te zene pokazati na tim radnim mestima.
E, ondaK bi bilo smisleno da otvoris ovu temu (sa takvim "aspiracijama"), a ne tek tako, na "blanko".
Cenim da vec poimas kako je bitniji kvalitet, nego kvantitet...ili bese obrnuto...nesto sam pomesala mozda...:lol:
U svakom slucaju, iznela sam svoje misljenje, a ono moze da ti se svidja ili ne.

aham...dakle; ti "pretpostavljas" da su ih ono...direkt sa saltera odvukli i postavili tamo...?
Pico, "cico" to su, za razliku od tebe...(?), obrazovani ljudi sa pozamasnim
biografijama...

uostalom, procitaj clanak pa donesi neki...zreliji sud...ako si u stanju, a
"tvrdoglavog feminizma" se sjeti slijedeci put kad te sef usitne za pedu...
i da ti manju placu nego muskom kolegi...ili te za istu zakine...
ili je tebi to...normalno? z:(
 
nisam ni ocekivala da razumijes...bilo bi prevec

sa feminizmom itekako ima veze...
tj. ono sto je tebi normalno, meni nije...

takodjer, ako nemas nista konkretno vezano za temu...setaj...z:)

ps te primitivne...doskocice u pokusaju sacuvaj za svoje...staniste

off:
Imala sam sta da kazem, napisala sam, i sa zadovoljstvom je napustam.
Ostavljam te da se sama ispetljavas iz sopstvene stranputice na koju si (odmah) dovela temu.
"Snacices" se ti vec nekako...ne brinem za tebe!;)
Nadam se da ces imati i istomisljenike...:)
 
Meni je ovo sasvim razumljivo, da ne kazem da moje licno iskustvo (sorry lexa :mrgreen:) ovo potvrduje.
A kad na drugim temama naglasim kako muskarci i zene prosto nisu isti, dobijem kritike, kao...jednaki smo.
Mislim da ipak nismo jednaki i da su agresivnost, rizikovanje, pohlepa, beskrupuloznost i zivot po principu "sve ili nista" ili "hocu sad i hocu sve" ipak vise odlika muskaraca.

Nalazost, mislim da sistem takav kakav jeste i od zena na visokim polozajima prosto trazi da postanu iste takve, jer su ga kreirali muskarci i nije retkost da sistem u prvi plan izbaci zene koje ni po cemu nisu drugacije od svojih muskih kolega, koje su ih uglavnom i postavljali na takve pozicije
 
..naravno da razlika postoji i da se koristi u razlichite svrhe i na raznim poljima..
..ovo nije ni prvi ni poslednji put..

..a ovo navedeno

- najbolje prosle banke sa najvise zenskih direktora,
- islandjani postavili zene na celo banki koje je preuzela drzava
(razlog; da narod vrati povjerenje u bankarski sistem i...drzavu z:) )

ce se zavrshiti tako shto:
- u tim preostalim stabilnim bankama ce se smanjiti taj uocheni broj zenskih direktora,
na konto vracanja samopouzdanja znachajnim mushkim direktorima koji su ostali bez igrachki
- kada se stabilizuju banke koje je preuzela drzava, sleduje isto..

..uostalom, zene su altruiste,
a nema tuznije slike od mushkarca bez samoposhtovanja..
 
1. sviđa mi se što je tema započeta sa "evo baš gledam.. na hrt-u"
baš je patkoidno.
2. meni je skroz nenormalno i reći da žene lošije raspolažu novcem. u stvari, to je stereotip koj sam susrela samo na teveu i, naravno, forumu. u svim domaćinstvima koje ja znam ako žena ne vodi računa o finansijama - propast. al baš.

a o krizi ne znam ništa =D
 
Sasvim razumljivo Draga pa znas i sama da smo mi zene iako trosadzije itekako mislimo i na sutra. Nego nas ovi muskarci samo pljuju bez ikakvog razloga kao nismo mi sposobne kao oni...ali eto izaslo delo na videlo.
Naravno da smo u svim sferama pa i u finansijama sposobne i efikasne.

E sad znam oni ce da se uhvate za nekog zenskog stvora koji trosi pa ne misli na Boga pa ce nam ga nabiti na nos...iz komsiluka..blize i dalje porodice..samo da bi upropastili temu i opovrgli tvoju tj. konstataciju tih strucnjaka.
 
Kao sinonim za urzok ratovanja, je u svestima ljudi uvrezena zena...
pa tako i za krize, ek. recesije, uvek kada se opisuje nesto veliko, snazno pa i zastrasujuce, mora da se zacini zenama..

Sto se tice bankarstva, jednako su dobri i muskarci i zene u tom poslu, nije sto sam.. hm ja bila bankarka (bankarka jednom - bankarka uvek) nego stvarno jeste tako oba pola tu mogu da budu jednako strucna...

Ali, kao sinonim "EX YU bankarstva" nam se namece i teta Borka Vucic, ona je stvarno bila bankarka par excelance - izazvala je toliko puta devalvaciju dinara (i kad je trebalo i kad nije imala je jednostvano dobar recept za to sto nilje nimalo lako) - naravno ovo je receno u negativnoj konotaciji.
 
Poslednja izmena:
Kao sinonim za urzok ratovanja, je u svestima ljudi uvrezena zena...
pa tako i za krize, ek. recesije, uvek kada se opisuje nesto veliko, snazno pa i zastrasujuce, mora da se zacini zenama..

Sto se tice bankarstva, jednako su dobri i muskarci i zene u tom poslu, nije sto sam.. hm ja bila bankarka (bankarka jednom - bankarka uvek) nego stvarno jeste tako oba pola tu mogu da budu jednako strucna...

Ali, kao sinonim "EX YU bankarstva" nam se namece i teta Borka Vucic, ona je stvarno bila bankarka par excelance - izazvala je toliko puta devalvaciju dinara (i kad je trebalo i kad nije imala je jednostvano dobar recept za to sto nilje nimalo lako) - naravno ovo je receno u negativnoj konotaciji.

pa sad...ne bi ja o Borki negativno tj. ako mogu nek je ufate za...pundju z:mrgreen:
 
a kako su prosle banke koje su vodili crnci ? :think: cudno da nisu postavili u istoj statistici
ovako su prosle banke a poseban osvrt na zene crnce i kineze :roll:
citala sam bas na tu temu pre 10ak dana i kao objasnjenje su ponudili cinjenicu da zene ne vole da rizikuju te su ulagale samo na sigurno(iz cega ispada da su zene uzasno dosadne i nedostaje im osecaj za avanturu)
e sad kad razmislim,od svih mojih bankarskih savetnika najbolju saradnju sam imala s jednom zenom ,al nikad nisam pomislila da je gledam kao zenu nego kao profesionalca(vise sam pomislila kako se onaj mali zove vladimir stevanovic,mis'im u inostranstvO z:mrgreen: a ponasao se ko robot prema nama,pa smo otkazali u toj banci)
 
Evo, bas gledam neki prilog u Poslovnom Klubu na HRTu,
a zatim cu, ofkors, prekopat net;

- najbolje prosle banke sa najvise zenskih direktora,
- islandjani postavili zene na celo banki koje je preuzela drzava
(razlog; da narod vrati povjerenje u bankarski sistem i...drzavu z:) )

Heh...ispade da zene; posto su (ako je vjerovati biolozima...narocito jednom...)
manje sklone riziku imaju bolje sanse da lakse prevazidju ovo njesra...
kao i kompanije na cijem su celu zene...

Tako da; slijedeci put kad vas "neko" isproziva za lose gospodarenje novcem, nerazumno trosenje...i tako to... evo vam municija... z:)

PS Je, Patak...sokantno, al jbga....nemaju razloga lagati...
na kraju krajeva; djecaci su...radili prilog, dali izjave... z:mrgreen:


"It's typical: the men make the mess and the women come in to clean it up, joked an Icelandic banker about the appointment of two women to rebuild Iceland's collapsed financial system. The promotion of Elin Sigfusdottir and Birna Einarsdottir to run the nationalised New Landsbanki and New Glitnir banks respectively is an attempt by the Icelandic government to draw a line under the past and start again. The macho culture of irresponsible risk-taking that many now blame for Iceland's financial meltdown will no longer be tolerated."

http://www.managementtoday.co.uk/channel/HumanCapital/news/865053/let-women-tame-macho-excess/

"Zahidi explained that the WEF believes the world needs to examine the basic operating systems that drive our economies, markets and societies and aim for a fundamental "reboot” -- and one of the vital elements to doing that is to put more women in senior leadership positions within governments and financial institutions."

http://www.fastcompany.com/blog/bri...can-crowdsourcing-get-us-out-financial-crisis

Ih, šta znači dobar marketingz:lol:
 
a kako su prosle banke koje su vodili crnci ? :think: cudno da nisu postavili u istoj statistici
ovako su prosle banke a poseban osvrt na zene crnce i kineze :roll:
citala sam bas na tu temu pre 10ak dana i kao objasnjenje su ponudili cinjenicu da zene ne vole da rizikuju te su ulagale samo na sigurno(iz cega ispada da su zene uzasno dosadne i nedostaje im osecaj za avanturu)
e sad kad razmislim,od svih mojih bankarskih savetnika najbolju saradnju sam imala s jednom zenom ,al nikad nisam pomislila da je gledam kao zenu nego kao profesionalca(vise sam pomislila kako se onaj mali zove vladimir stevanovic,mis'im u inostranstvO z:mrgreen: a ponasao se ko robot prema nama,pa smo otkazali u toj banci)

znas kako; kad su u pitanju "mehanizmi" donosenja odluka....stvarno se razlikujemo....
u prosjeku
samo, niti je receno da su sve zene takve, niti da su svi muskarci...takvi

sto se rizika tice; logicno je...ako ne moras manje rizikujes i ides na sigurno...
to sto je zena, mozda...izgleda, u stanju hladnije glave donijeti procjenu i paralelno imati na umu dobrobit vlastitu/firminu...
ne znaci da je dosadna i bez smisla za avanturu...
jerbo, "avantura" je poduhvat iz kojeg tezis izatji ziv, a samoubistvo...kocka je imbecilija
ciji te ishod zapravo ne zanima...tj. svejedno ti je...radis to zbog..."uzbudjenja"...

tu se, kapiram, najvise razlikujemo;
znam gomilu muskaraca koje u hobiju (padobranci npr.)/poslu (svih fela...) vise zanima
to..."uzbudjenje" nego sam cilj...cilj ko cilj, nebitan je...
s druge strane zene su uglavnom fokusirane upravo na cilj...

takodjer, ja cu u nastojanju da cilj ostvarim vise puta pretresti situaciju i prilagoditi
se promjenama...rapidno, dok vecina muskaraca koje poznajem kad zacrta neki "pravac"...kapiras...

"diplomaciju" da ne pominjem...:lol:

ps inace, ovo kad pominjes "crnce", Kineze...veze s temom nema..., ali s nekim...vec odslusanim
nebulozama tipa raznih "rasnih teorija" ima...i potpuno je...passe...
 
Poslednja izmena:

Back
Top