Crvotocina
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Crvotocina

Početnik
    Učlanjen
    01.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Crvotocina

Restauratori pitanje:
    kako da suzbijem, tj kako da se izborim sa crvotocinom (zizkom)koji je vec usao u drvo komada koji se nalazi unutra, u prostoru u kojem se zivi. Mislim, zaprasivanje iz aviona ne dolazi u obzir....

Početnik
    Učlanjen
    24.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ZIZOL ILI KSILOLIN

Kupi negde zizol (z kao zica, zika, zito) ili ksilolin, mislim da ima u poljoprivrednim apotekama i spric sa iglom, gurni iglu u svaku rupicu i naspricaj koliko moze, prekrij ceo komad najlonom i zavezi zicom, tako ja radim sa starim satovima, mislim da ce ti pomoci, pozdrav

Iskusan VIRGINIJA (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano Re: Crvotocina

Citat Original postavio Primecity Pogledaj poruku
    Restauratori pitanje:
    kako da suzbijem, tj kako da se izborim sa crvotocinom (zizkom)koji je vec usao u drvo komada koji se nalazi unutra, u prostoru u kojem se zivi. Mislim, zaprasivanje iz aviona ne dolazi u obzir....
    najefikasnija metoda je
    - anoksi metoda.
    napravi se komora u koju se ubacuje gas. crvotočine, tj. ksilofagni insekti gube kiseonik i umiru.
    U Americi koriste tu metodu protiv termita i crvotočina. Preko cele kuće prebace pvc i ubacuju gas.

druga metoda mnogo komlikovanija je špricem i iglom u svaku rupu ubacivati rastvor ili insekticid. Što nije ne preporučnjivo, jer je pogubno po zdravlje!! Ako se odlušite za ovaj metod, gas maska je neizbežna!!!- nemojte koristiti medicinsku jer je ona samo za prašinu .

Zainteresovan član Baba Jaga (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

..ako nije previse osteceno nego tek po koja rupica efikasan je i OHO lepak koji se ubaci istisne u rupicu po malo i ovaj definitivno ugine od isparenja..oprobano i definitivno uspesno..

Iskusan VIRGINIJA (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Baba Jaga Pogledaj poruku
    ..ako nije previse osteceno nego tek po koja rupica efikasan je i OHO lepak koji se ubaci istisne u rupicu po malo i ovaj definitivno ugine od isparenja..oprobano i definitivno uspesno..
    Čime skidaš višak OHO lepka? Jel oštećuje drvo?

Zainteresovan član Baba Jaga (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

..do sada nisam skidao visak jer nema potrebe da istisnes dok ovaj ne pocne da izliva vec samo malo jedan ,pip,, ne preko vec malo unutar rupice i to je to, viska nema.. a da li ostecuje drvo..ja nisam primetio..ne mogu da tvrdim..
    Poslednji put ažurirao/la Baba Jaga : 21.01.2012. u 17:22

Slične teme

1. Fujack - dosadna crvotočina!
    Autor maksvel u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.05.2007., 22:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •