Najbolji hosting

masterelement

Početnik
Poruka
14
Zavrsio sam sajt koji sam radio u FrontPageu, i hocu da kupim domen, ali posto nemam iskustva zeleo bih da vas pitam koji provajder nudi najbolje usluge web hostinga sto se tice serverskih dodataka za FrontPage. Svaki Vas komentar ili ranije iskustvo je dobrodoslo.HVALA! :arrow:
 
Kako neko moze da hvali hosting kompaniju da je najbolja, ako je drzi jedan covek, a pri tom je sajt registrovan na adresu 'Nije vazno'?

Registrant:
Ratko Dakic
Nije vazno
Nije vazno, RS 79000
Bosnia and Herzegovina

Registered through: GoDaddy.com
Domain Name: MR-HOSTING.NET
Created on: 23-Dec-03
Expires on: 23-Dec-04
Last Updated on: 23-Dec-03

Administrative Contact:
Dakic, Ratko ratko@teol.net
Nije vazno
Nije vazno, RS 79000
Bosnia and Herzegovina
38765541374 Fax --
Technical Contact:
Dakic, Ratko ratko@teol.net
Nije vazno
Nije vazno, RS 79000
Bosnia and Herzegovina
38765541374 Fax --

Domain servers in listed order:
NS1.MR-HOSTING.NET
NS2.MR-HOSTING.NET
 
:lol: :lol: :lol:

Hostovati nesto na serverima sa ovih prostora? :lol:

Ljudi, Geocities je profesionalniji host od ovoga sto vi navedoste...

Ako hocete profesionalni host: http://www.fluidhosting.com - jedan od najboljih u svetu, a i cene im nisu preterane... E sad, ne znam da li podrzava FP instrukcije, jer sa profesionalnim hostingom ide i profesionalni administrator/web developer - a takvi zasigurno ne rade u FP-u...
 
Incognito:
:lol: :lol: :lol:

Hostovati nesto na serverima sa ovih prostora? :lol:

Ljudi, Geocities je profesionalniji host od ovoga sto vi navedoste...

Ako hocete profesionalni host: http://www.fluidhosting.com - jedan od najboljih u svetu, a i cene im nisu preterane... E sad, ne znam da li podrzava FP instrukcije, jer sa profesionalnim hostingom ide i profesionalni administrator/web developer - a takvi zasigurno ne rade u FP-u...
Pre svega mislio sam na domace davaoce hosting usliga, normalno je da ce neki zapadni provajderi ponuditi profesionalnija resenja, ali treba da naucimo da cenimo nase trziste i da postujemo ljude koji se trude da odrade sto bolje mogu. Ubuduce se skoncentrisite samo na domace trziste.
 
masterelement:
Pre svega mislio sam na domace davaoce hosting usliga, normalno je da ce neki zapadni provajderi ponuditi profesionalnija resenja, ali treba da naucimo da cenimo nase trziste i da postujemo ljude koji se trude da odrade sto bolje mogu. Ubuduce se skoncentrisite samo na domace trziste.


Cekaj bre, zasto da cenim domace trziste ako je gore od stranog? Meni nije u interesu da zbog patriotizma s' vremena na vreme pola sveta ne moze da mi pristupi sajtu, da se eto slucajno desi da se cela baza obrise, da se jos slucajnije desi da mi iz baze neko (admin) pokrade kontakte i jako poverljive podatke?... Sto su redovna desavanja na domacim hostovima...

Zasto da ja placam za tudje greske? Ako ne mogu da budu konkurentni sa svetom, ne trebaju ni da postoje...

Zamislite kad neko plati hosting u Srbiji, koja zajedno sa svim provajderima nema ni 200 Mbps sa svetom? ... Pristojan hosting ce ti dati bar 2 Mbps garantovanog transfera po sajtu... Dobar hosting ce ti dati bar 8 Mbps... A ovde sav internet transfer ide preko tih 200 Mbps... Zamisli kad trebas da objasnjavas ameru zasto ne moze sa tvog sajta da skine nesto pri brzini koju ima od kuce: 4 Mbps...

Da ne pocnem o serverima koji rade na AMD 1800+ sa 256 MB RAM-a, bez UPS-a (a ovde struja cesto nestaje)... Da doticni hosting nema ni kancelariju, niti registrovanu firmu (pa pogledajte na sta su registrovani njihovi maticni domeni), ni tehnicku podrsku 24/7... pa i da te za'ebu ne mozes da ih tuzis... To je kao da tuzis firmu 'iz podruma' zato sto ti je prodala neispravni kompjuter... Bi li kupio i kompjuter u takvoj firmi?

Ma super, podrzimo domace trziste...

NE TREBA ih podrzati... ne treba ih ni POGLEDATI sve dok ne dovedu nivo svojih usluga i profesionalnost na nivo bar proseka u svetu... Jer to je jedini nacin da nateras ove domace lenstine i hokstaplere da odrade nesto kako valja...

A evo da malo uporedimo fluidhosting i mr-hosting... Poredicu fluidhosting-ov value (najprostiji) paket sa mr-hosting-ovim profi (najjacim) paketom (crvena boja fluidhosting, plava boja mr-hosting):

Cena (godisnje): 63€ / 65€

Tehnicka podrska: DA / NE

Prostor na disku: 200MB / 250MB
Transfer (*0): 5GB / 20GB
FTP naloga: Neograniceno / 40
Anonimni FTP pristup: NE / NE

Broj domena (*1): 1 / 0
Dodatni domeni (*2): Neograniceno 2
Sub-domains: Neograniceno / Neograniceno
Domain parking: Neograniceno / 8
Dedicated IP: NE / NE

Broj POP3 naloga: Neogranicen / 100
Mail-liste: DA / DA
Redirekcija email-ova: DA / DA
Mail autoresponders: DA / DA
Webmail: DA / DA
Secure webmail: DA / NE
Licni SMTP server (*3): DA / NE
Secure POP3 access: DA / NE

MySQL DB: 1 / 5
PostgreSQL DB: 0 / 0
PHPMyAdmin: DA / DA
PHPPgAdmin: NE / NE

PHP: DA / DA
PHP (addon moduli): DA / NE
Pear: DA / NE
Perl CGI (w/ suExec)(*4): DA / DA
CGI-BIN (Python, TCL, C): DA / NE
OpenPGP: DA / DA
FP Extensions: NE / DA
ImageMagick: DA / NE
NetPBM: DA / NE
phpBB2 Forum: DA / DA
FormMail: DA / DA
Chat: DA / NE
Guestbook: DA / DA
Counter: DA / NE
Search: NE / DA

Shoping Cart: NE / NE
128-bit SSL: NE / NE
Shared SSL: NE / NE
Password protected directories (.htaccess, .htpasswd) DA / DA
HotLinking: DA / DA

SiteStudio: DA / NE
HTML Rand.: DA / DA
Custom MIME Types: DA / DA
SSI: DA / DA
Promenljive Error strane: DA / DA

Control Panel (*5): DA / DA
Shell/Telnet/SSH pristup: NE / NE
Web Fajl menadzer: DA / DA
Web statistike: DA / DA
Statistike pristupa: DA / DA

Downloadable RAW .log files: DA / NE
crontab: NE / NE
Dnevni backup (*6): DA / DA
Nedeljni backup: DA / NE
Dedicated DNS server: DA / DA
Dedicated Mail server: DA / NE
Dedicated SQL server: DA / NE

Max brzina protoka: 100Mbps / Nije navedeno (svakako daleko manje)
Hot stand-by routing : DA / Nije navedeno
Firewall zastita: DA / NE

Prekoraceni mesecni bandwidth: 2.5€/GB / Nije navedeno

--
*0 - Ovo je jako relativno, fluidhosting racuna samo downbandwith, dok nece racunati bandwidth koji koristite vi da posaljete fajlove ili administriate sajt. Takodje, ako mr-hosting ima 128 kbps protoka, 20 GB necete ni moci da iskoristite...

*1 - Dobijate jedan domen kod fluidhosting-a besplatno, ukoliko vec posedujete domen, godisnja pretplata na hosting ce vam biti za 10€ umanjena

*2 - Mozete koristiti koliko god hocete domena sa vasim hostovanjem na fluidhosting-u - sve dok vam slobodni prostor na disku to dozvoljava.

*3 - mr-hosting nudi globalni SMTP server, dakle nije dedicated - svi korisnici koriste isti SMTP server

*4 - nije navedeno da li mr-hosting ima suExec opciju

*5 - mr-hosting koristi cPanel, besplatan i vrlo ogranicen sistem. fluidhosting ima WebSphere-ov Control Panel sa mnostvom opcija

*6 - nije navedeno kada se vrsi backup na mr-hosting-u
--

Dakle, moze se odmah oduzeti 10€ od fluidhosting-ove cene jer mr-hosting ne daje besplatno domen, tako da na kraju, profi paket kod mr-hostinga kosta odprilike koliko i light paket na fluidhosting-u, a light paket je po svim stavkama jaci od profi kod mr-hosting-a...

Takodje, smesno je i porediti servere na kojima rade ovi hostinzi - fluidhosting iskljucivo koristi quad xeon-e sa 32 GB RAM-a - tip sto drzi mr-hosting verovatno to nije ni video... O brzinama da i ne govorimo...

Pa, procenite sami... Evo vam linkovi do cenovnika:

mrhosting - http://www.mr-hosting.net/profi_hosting_paket.php
fluidhosting - http://www.fluidhosting.com/comparison.php

I imajte na umu da je fluidhosting jedan od najprofesionalnijih hostinga na svetu, i da svakako ne spadaju u kategoriju 'jeftinijih'... Opet, po cenama se mogu svrstati sa ovim 'garaznim' hostingom...
 
Incognito:
masterelement:
Pre svega mislio sam na domace davaoce hosting usliga, normalno je da ce neki zapadni provajderi ponuditi profesionalnija resenja, ali treba da naucimo da cenimo nase trziste i da postujemo ljude koji se trude da odrade sto bolje mogu. Ubuduce se skoncentrisite samo na domace trziste.


Cekaj bre, zasto da cenim domace trziste ako je gore od stranog? Meni nije u interesu da zbog patriotizma s' vremena na vreme pola sveta ne moze da mi pristupi sajtu, da se eto slucajno desi da se cela baza obrise, da se jos slucajnije desi da mi iz baze neko (admin) pokrade kontakte i jako poverljive podatke?... Sto su redovna desavanja na domacim hostovima...

Zasto da ja placam za tudje greske? Ako ne mogu da budu konkurentni sa svetom, ne trebaju ni da postoje...
hostingom...
Zbog puno razloga koje si naveo, a i za milion drugih pametnije je hostovati na stranom trzistu, ali isto tako nemoguce je da u Srbiji ne postoji makar jedan davaoc hosting usluga koji je "prosecan" po svojim uslugama. Uostalom kvantitet stvara kvalitet, sto vise korisnika - veca zarada,vremenom i bojla usluga (hosting). A sto se patriotizma tice pre bih dao 60 eura za domaci prosecni hosting paket, nego 30 eura za strani elitni hosting paket, jednostavno takav sam covek. Zato kao sto sam napomenuo ISKLJUCIVO SE SCONCENTRISITE NA DOMACIM DAVAOCIMA HOSTING USLUGA! :lol: :lol: HVALA!!
 
U potpunosti se slazem sa tobom brate, sto je domace i bogu je drago, za kvalitetno trziste je potrebna dobra konkurencija, koje nece biti ako ne bude bilo vise korisnika. Ako mi ne iznajmljujemo nase hosting pakete hrvati a i niko drugi sigurno NECE!!! :D
 
Mozda najjeftiniji, ali postoje tek nesto vise od tri godine, a i preprodavci su brate!

Zakupljuju server kod Layered Technologies, Inc. za 149$=96€ mesecno(vidi ovde), a prodaju po 2,4,8€ mesecno po sajtu. Ako je prosecno po 4€ mesecno onda im je dovoljno 24 sajta da izvuku ulozeno.

Drugo, to 2,4 ili 8 evra mesecno je samo za jedan sajt, a sada je trend da ti na hosting mozes da stavljas neogranicen broj sajtova i to po prosecnoj ceni od 6.5€ (vidi recimo ovde). Znaci, ako se ozbiljno bavis Web dizajnom dovoljno je da hostujes 4 sajta i ljudima kojima si ih napravio naplatis po 20€ godisnje (+ime domena 5€) i postigao si bolju cenu.
 
OK je sve to, ali meni konkretno treba hosting koji mogu da uplatim putem klasicnog naloga za uplatu, ili slicno, zbog toga sto nemam nikakvu internet karticu niti mogucnost placanja preko interneta... Pa eto, sa tako ogranicenim mogucnostima molila bih da mi neko preporuco dobar hosting, pa koloko god da kosta
 
Nemas karticu? Vidi, to ti je psiholoski sindrom balkanske kasabe. Tako su Srbi u 19.veku bili protiv uvodjenja zeleznice, jer ce stici svetski putnici i donesi boleštine!

Neko ti je negde utuvio u glavu da je karticu u Srbiji vrlo tesko dobiti! Mnoge banke u Srbiji danas nude potpuno besplatno otvaranje kartice za placanje preko Interneta i bez obaveze da imas tekuci kod te banke i bez obaveze da ti stize plata na racun.

Sve ovo ne bi bilo neophodno kada bi domaci hosting provajderi radili kako treba. Namucices se sa njima, trust me!

NAJBITNIJE: KARTICA TI TREBA DA BI PREKO INTERNETA SAMOSTALNO KUPILA IME SVOG DOMENA (WWW.MOJSAJT.COM). AKO TO URADIS KOD DOMACIH PROVAJDERA MOZES SAMO DA MOLIS BOGA DA TI PROVAJDER OMOGUCI DA SVOJ DOMEN PREUSMERIS NA DRUGI HOSTING.
 
E, vidis, sad se ne razumemo, nemam karticu, jer nemam platu, jer nemam redovne prihode. Mozda na nekom mestu koje nije balkan roditelji mogu deci da pootvaraju silne racune, pa onda uplacuju koliko ovima zatreba, ali eto na balkanu jos ne mogu.I opet da ne dodje do zabune, nisam bas jako mlada, al eto, situacija je takva da je otezano studiranje uz posao, i obrnuto.
E sad, da se vratimo na temu, ja verujem da su domaci hosting provajderi losiji, ali ja u ovom konkretnom trenutku nisam u mogucnosti da poslujem sa stranima, pa ponavljam, meni konkretno treba hosting koji mogu da uplatim putem klasicnog naloga za uplatu...
 
Poslednja izmena:

Back
Top