Република Српска из бек ин д гејм!

Poruka
22.423
image.jpg


BRISEL, 30.12.2008

PRESS
SRPSKA DO BRISELA

Povodom otvaranja svog predstavništva u Briselu, Srpska pokrenula veliku marketinšku kampanju. Sedište EU bukvalno zatrpano promotivnim materijalom, što je izazvalo neskriveni bes bošnjačkog političkog vrha

image.jpg


PUTOKAZ ZA EVROPU... Bilbordi RS u Briselu

Prestonica Belgije i sedište većine evropskih institucija, Brisel, već desetak dana je bukvalno zatrpan promotivnim materijalom Republike Srpske, što je izazvalo neskriveni bes bošnjačkog političkog vrha!

CVIJANOVIĆ: NIKO NE RUŠI BiH!

Savetnica premijera RS Milorada Dodika za evropske integracije Željka Cvijanović kaže da ne vidi ništa loše u činjenici da Srpska ima predstavništvo u Briselu, i da njegovo delovanje ni u kom slučaju ne može da šteti BiH.
- Uostalom i kanton Sarajevo ima svoje predstavništvo u Briselu! Uverena sam da način promocije RS koji smo odabrali apsolutno nije usmeren protiv BiH, niti može da naškodi i izazove negativne efekte po BiH. Brisel je sedište evropskih institucija, ali i sedište čak 240 evropskih regionalnih predstavništava. Niko, naravno, ta predstavništva ne doživljava kao „remetilačke faktore", pa sam uverena da neće neće ni predstavništvo RS - kaže Cvijanović.

Bošnjačka vrhuška u svemu, po običaju, prepoznaje još jedan znak da Srpska ide putem razaranja BiH, iako srpski zvaničnici tvrde da je reč o uobičajenoj aktivnosti, koja je u Briselu dočekana sa dosta simpatija.

Čestitka

Šef Predstavništva Srpske u Briselu Mario Đuragić objašnjava da u „novogodišnjem jurišu" Srpske na Brisel nema nijednog elementa koji je štetan za BiH.
- Reč je o novogodišnjoj marketinškoj kampanji čiji je cilj da upoznamo što veći broj stanovnika Brisela, ali i stranih službenika koji rade u evropskim institucijama, da je RS otvorila svoje predstavništvo u Briselu i da im se ujedno objasni geografska i ustavnopravna pozicija RS unutar BiH. Zvanično otvaranje našeg predstavništva zakazano je za 12. februar iduće godine. U celom ovom projektu nema nijednog elementa usmerenog protiv BiH. Cela kampanja je urađena u okviru budžeta predviđenog za zadnji kvartal ove godine - kaže Đuragić.

s

Prema njegovim rečima, Predstavništvo RS je, uz podršku Vlade Srpske, na najprometnijim mestima u Briselu postavilo bilborde i plakate sa porukama: „Republika Srpska je sada predstavljena u Briselu i želi vam srećnu Novu godinu" i „Sa Predstavništvom u Briselu Republika Srpska je sada bliža nego ikada".

fakti

n Republika Srpska ima predstavništva u Briselu, Moskvi, Jerusalimu, Štutgartu i Beogradu
n Svečano otvaranje novih prostorija Predstavništva RS u Briselu planirano je za 12. februar naredne godine
n Bošnjački član Predsedništva BiH Haris Silajdžić pre nekoliko meseci pokrenuo inicijativu za ocenu ustavnosti lobističkih aktivnosti RS i otvaranja predstavništava RS
n Ustavni sud BiH odbacio Silajdžićevu inicijativu kao neosnovanu

- Bilbordi veličine dva puta jedan metar postavljeni su na trgu Šuman, sedištu Evropske komisije i Saveta EU, na trgu Luksemburg, gde je sedište Evropskog parlamenta, i na ulazima u metro i železničke stanice. Sve je urađeno u saradnji sa marketinškom agencijom „Leo i Barnet", a većina ideja je došla iz samog predstavništva. Posebno upečatljiv je bilbord koji je svojevrstan putokaz od Brisela do Srpske. Trgovi Šuman i Luksemburg su srce evropskih institucija - kaže Đuragić.

Ljutnja u Sarajevu

Njegovo mišljenje deli i savetnica premijera RS za evropske integracije Željka Cvijanović. Ona kaže da je RS dugo godina bila pod međunarodnom medijskom blokadom i da je vreme da se takva slika menja.
- I danas postoje političke snage u BiH koje se konstantno vraćaju u prošlost i svojim medijskim istupima doprinose da nas izvana gledaju kao državu u kojoj se ništa dobro ne dešava. Ipak, u svet dopire sve više pozitivnih informacije iz Srpske, i mislim da to moramo iskoristiti - kaže Cvijanovićeva.
Visoki funkcioner Silajdžićeve Stranke za BiH Muharem Murselović ističe da nema nikakve sumnje da RS pokušava da se predstavi kao država i da je suština politike aktuelne vlasti u stvari otcepljenje Srpske od BiH.
- Ne razumem zašto je potrebno da se RS posebno predstavlja u Briselu, a još manje razumem zašto međunarodna zajednica ne reaguje na ove pokušaje rušenja BiH - kaže za Press RS Murselović.

D. MOMIĆ
 
Zanimljivo je to da kad je Vojvodina otvorila kancelariju u briselu na ovom forumu je to bilo označeno kao vojvođanska izdaja Srbije i separatizam.

to apsolutno nije isto .

cak i nema nikakve veze jedno sa drugim .

Nema potreba da vojvodina , kao ni Sumadija otvara nikakve posebne kancelarije u Briselu . Republika Srpka je poseban entitet . A Vojvodina nije nikakav entitet .
 
Naravno da je u interesu Srpskog naroda, a ti kao nacionalna manjina nemas pravo glasa ;) :twisted:

1. Nisam znao da smo mi Srbi nacionalna manjina u Srbiji.
2. Nacionalne manjine imaju pravo glasa.
P.S. Ti si nacionalna manjina u Kanadi, osim ako se nisi pokanadio za šaku dukata. Sram te bio, izdajice Srpskog roda i poroda.
 
To apsolutno jeste tačno. Vojvodina ima kancelariju u EU, čak je član zajednice euroregija.


Pa... Vojvodina je komunistička veštačka tvorevina, Republika Srpska je četnička zločinačka tvorevina.


Ima potrebe, zato što kancelarije otvaraju REGIJE (okruzi/pokrajine/federalne jedinice), kako bi izvukle ekonomsku korist. Vojvodina je pokrajina i ima apsolutno ustavno pravo da otvori kancelariju u Briselu i da se udružuje u euro-regije.

Dakle neka vrsta federalne jedinice i ima pravo da otvara kancelariju.

Vojvodina jeste poseban entitet uodnosu na centalnu vlast iz Beograda, ona je pokrajina i ima pravo da otvori kancelariju.

Uostalom, za takav ustav si i glasao, svi u Srbiji imaju pravo na autonomiju i sklapanje veza sa ostalim regijama z:plez:.

Znaci tvoji postovi su bili samo navlacenje , cisto da ispadnes pametan .
Ovo sto si napisao , vazi samo dok ne ukinemo Vojvodinu , kao celinu , i ne izdelimo je na manje delice . Vojvodjani nisu zaseban nacionalni entitet , nego samo teritorijalana autonomija . Komunisticka . RS nije cetnicka nago srpska , kako ti kazes tvorevina , u stvari entitet , koji ce da postane drzava .

To se nece , desiti sa Vojvodinom .
 
1. Nisam znao da smo mi Srbi nacionalna manjina u Srbiji.
2. Nacionalne manjine imaju pravo glasa.
P.S. Ti si nacionalna manjina u Kanadi, osim ako se nisi pokanadio za šaku dukata. Sram te bio, izdajice Srpskog roda i poroda.

1. Ti si daleko od Srbina koliko ja od Srbije :D
2. Imate ;)

p.s. "pokanadio" ... jesam li ja tebi gore nesto rekao ... nazad na cas srpskog pa cemo da pricamo ;) ... naravno da sam se "prodao", kad vidim takve poput tebe zalim sto istim jezikom pricamo :D
 
Izopacen , kumunjara

Nisam *********, za razliku od tebe. Ti i tvoji ste sa crvenom zastavicom u doopetu vikali ŽEVEO DRUG TITO, dok su mom dedi ti isti komunisti pretili i uznemiravali ga na svakom koraku - jer je bio jedan od RETKIH koji su bili protiv komunističkog režima.
Sad si ti (beogradski komunistički birokrato) našao mene da optužuješ za komunizam.
 
Nazalos . Mislim da je on Srbin iz vojvodine , to jest iz banata . Izopacen , kumunjara , ali poreklom Srbina .

Brate nije srbin ne moram da crtam..........to dokazuje po tekstovima.....ima i drugih stvari,ali sigurno da srbin nije.

Hrvatskog ima u sebi,e sada dal mu je taj deda bio ustasha koji se borio protiv komunista ne znam,ali je momak hrvat.100%
 
Nisam *********, za razliku od tebe. Ti i tvoji ste sa crvenom zastavicom u doopetu vikali ŽEVEO DRUG TITO, dok su mom dedi ti isti komunisti pretili i uznemiravali ga na svakom koraku - jer je bio jedan od RETKIH koji su bili protiv komunističkog režima.
Sad si ti (beogradski komunistički birokrato) našao mene da optužuješ za komunizam.

Pa sto bre prozivas moje cetnike , onda kad nisi ********* . Pricas iskljucivo komunisticke priice . U ostalom , i ja sam rodjen u Banatu . Na aj isti Banat , ti ne polazes nista veca prava nego ja . Niko moj , nikada nije vikao Ziveo Tito . . Osim sto si stetocina , ti si prostak , pokvarenjak a imas i neke opasne komplekse .
 
Republika Srpska je privremena kategorija jer ona nije u interesu Srpskog naroda, Srbije, Bošnjaka i Hrvata.

Sta znace ove gluposti ovde napisane .

Zasto nije u interesu Srpskog naroda ..

Sto se tice ostalih naroda , oni i te kako umeju da brinu o svojim interesima .


Jednog dana , kad te budu streljali , nemoj da zaboravis da kazes Zivla Srbija . Naduvenko izopaceni .
 

Back
Top