Preterana iskrenost...

Da li partner treba sve da zna?
Koliko je potrebno biti iskren prema partneru?
Koliko je potrebno prećutati stvari da bi veza opstala u nekim trenucima
ili
kako izvagati šta reći a šta ne

Cini mi se da je potreba za bezuslovnom iskrenoscu obrnuto proporcionalna godinama i zivotnom iskustvu. Na razne nacine mnoge sam povredila neprikladnom kolicinom iskrenosti, za koju sam tada bas verovala da je esencija veze.z:cry:
 
Surova istina te cini jacim a laz te uljuljkava...
Neki ljudi nijesu povrsni samo ne vole da budu jaci...:mrgreen:

A laz te sama po sebi cini manjim covjekom...a opet nije lako biti covjek...i tako u nedogled...
U svakom slucaju...moje simpatije su na strani iskrenosti...;)
 
Poslednja izmena:
Lepo napisano ali me bas zanima koje su to stvari koji mislis da si trebala precutati

To su stvari prvenstveno vezane za moje prethodne veze, a prolem je uglavnom bio u tome sto su neki ljudi projektovali svoje komplekse poredeci se sa svojim prethodnicima. Eto, trebalo je tu njihovu mazohisticku potrebu za ceprkanjem po proslosti saseci u korenu. Cinjenica je da to jeste bio katalizator brzeg zavrsetka neadekvatnih veza, ali moglo se sve mnogo elegantnije zavrsitiz:(
 
To su stvari prvenstveno vezane za moje prethodne veze, a prolem je uglavnom bio u tome sto su neki ljudi projektovali svoje komplekse poredeci se sa svojim prethodnicima. Eto, trebalo je tu njihovu mazohisticku potrebu za ceprkanjem po proslosti saseci u korenu. Cinjenica je da to jeste bio katalizator brzeg zavrsetka neadekvatnih veza, ali moglo se sve mnogo elegantnije zavrsitiz:(

Iskreno nisam ocekivao ovako zreo odgovor:ok:
 
Da li partner treba sve da zna?
Koliko je potrebno biti iskren prema partneru?
Koliko je potrebno prećutati stvari da bi veza opstala u nekim trenucima
ili
kako izvagati šta reći a šta ne
ili
strahujete li da ćete nekad biti otkriveni za nešto što ste pritajili u određenom času
ili
ima li iskrenost cenu?

"...Neznanje je blagoslov!"
Jeste da su temelji veze iskrenost i poverenje i ja ne kazem da treba lagati ali,neke stvari treba jednostavno precutati.Sto se mene tice,ne moram ni ja bas sve da znam!
 
iskrenost jeste jedan od najbitnijih faktora u jednoj vezi, ali postoji i pretjerana iskrenost, koja može vezu pokvariti, ima stvari koje nemaju nikakve veza sa sadašnjom vezom, znači uopšte nisu ni bitne da ih sadašnji partner zna, jer bi ga možda neka saznanja iz prošlosti mučila, ili zabolila, tako da je nekada bolje neke stvari i prešutjeti,nego ih reći a znati da ćeš time drugoga povrjediti.
 
Da li partner treba sve da zna?
Koliko je potrebno biti iskren prema partneru?
Koliko je potrebno prećutati stvari da bi veza opstala u nekim trenucima
ili
kako izvagati šta reći a šta ne
ili
strahujete li da ćete nekad biti otkriveni za nešto što ste pritajili u određenom času
ili
ima li iskrenost cenu?

preterana iskrenost je neeeooopevana glupost..nikad nista dobro ne donese osim ciste savesti
 
i šta imamo na na kraju od potpuno čiste savesti? Povredimo drugoga, da bi nama savjest bila čista? Nisam za to, ne govorim sve stvari, ako nisu jako bitne, a isto tako nezelim ni da znam sve stvari iz partnerovog zivota, ukoliko je ne tiču naše veze.
 

Back
Top