Trudnoca fuj...???

Super mi je- juce sam pala u nesvest i udarila glavom od plocice,sad imam modricu tako da nemogu izaci iz stana,sve sto pojedem povratim i stomak me strasno boli! Sad kazi da li je to dobro i sta da radim jer doktor kaze da je to "normalno"???
 
A ko kaze da se protiv toga treba boriti. Sa tim se treba saziveti. Shvati draga moja da je to sto ces POSTATI MAJKA najdivnija stvar na svetu, da porodjaj nije bolan ako istinski uzivas u materinstvu. Pa kad ti je muka ti povracaj, kad ti se vrti u glavi-lezi, samo shvati da ces dobiti BEBU, ej BEBU bre...
 
S@Nj@:
Super mi je- juce sam pala u nesvest i udarila glavom od plocice,sad imam modricu tako da nemogu izaci iz stana,sve sto pojedem povratim i stomak me strasno boli! Sad kazi da li je to dobro i sta da radim jer doktor kaze da je to "normalno"???
To jeste normalno, procice za mesec dana, i tada opet mozes da se bacis na sex :)

P.S. Cak sto vise pozeljno je sto vise sexa, verovala ili ne olaksava porodjaj.
 
Milow:
S@Nj@:
Super mi je- juce sam pala u nesvest i udarila glavom od plocice,sad imam modricu tako da nemogu izaci iz stana,sve sto pojedem povratim i stomak me strasno boli! Sad kazi da li je to dobro i sta da radim jer doktor kaze da je to "normalno"???
To jeste normalno, procice za mesec dana, i tada opet mozes da se bacis na sex :)

P.S. Cak sto vise pozeljno je sto vise sexa, verovala ili ne olaksava porodjaj.
Jeb... nemogu da imam odnos jer prokrvarim...!!!
 
S@Nj@:
Milow:
S@Nj@:
Super mi je- juce sam pala u nesvest i udarila glavom od plocice,sad imam modricu tako da nemogu izaci iz stana,sve sto pojedem povratim i stomak me strasno boli! Sad kazi da li je to dobro i sta da radim jer doktor kaze da je to "normalno"???
To jeste normalno, procice za mesec dana, i tada opet mozes da se bacis na sex :)

P.S. Cak sto vise pozeljno je sto vise sexa, verovala ili ne olaksava porodjaj.
Jeb... nemogu da imam odnos jer prokrvarim...!!!
MOLIM :?: :?: :?:
 
Sara 93:
A ko kaze da se protiv toga treba boriti. Sa tim se treba saziveti. Shvati draga moja da je to sto ces POSTATI MAJKA najdivnija stvar na svetu, da porodjaj nije bolan ako istinski uzivas u materinstvu. Pa kad ti je muka ti povracaj, kad ti se vrti u glavi-lezi, samo shvati da ces dobiti BEBU, ej BEBU bre...
A sta da budem sama u stanu i okinem u nesvest (udarim glavom nezgodno) dok se neko vrati sa posla...???
 
Milow:
S@Nj@:
Milow:
S@Nj@:
Super mi je- juce sam pala u nesvest i udarila glavom od plocice,sad imam modricu tako da nemogu izaci iz stana,sve sto pojedem povratim i stomak me strasno boli! Sad kazi da li je to dobro i sta da radim jer doktor kaze da je to "normalno"???
To jeste normalno, procice za mesec dana, i tada opet mozes da se bacis na sex :)

P.S. Cak sto vise pozeljno je sto vise sexa, verovala ili ne olaksava porodjaj.
Jeb... nemogu da imam odnos jer prokrvarim...!!!
MOLIM :?: :?: :?:
Niska mi je trudnoca,a njemu je velik...pa sta cu!
 
S@Nj@:
Milow:
S@Nj@:
Milow:
S@Nj@:
Super mi je- juce sam pala u nesvest i udarila glavom od plocice,sad imam modricu tako da nemogu izaci iz stana,sve sto pojedem povratim i stomak me strasno boli! Sad kazi da li je to dobro i sta da radim jer doktor kaze da je to "normalno"???
To jeste normalno, procice za mesec dana, i tada opet mozes da se bacis na sex :)

P.S. Cak sto vise pozeljno je sto vise sexa, verovala ili ne olaksava porodjaj.
Jeb... nemogu da imam odnos jer prokrvarim...!!!
MOLIM :?: :?: :?:
Niska mi je trudnoca,a njemu je velik...pa sta cu!
Pa pusi mu :twisted:
 
Moji porodjaji su nista u odnosu na trudnocu. Bilo mi je lakse da rodim dete karlicno nego da podnesem celu trudnocu. Povracala sam sve, na porodjaj sa prvim detetom sam otisla sa kilo manje nego pre trudnoce, padala sam 3 puta u nesvest, primala sa prvim progesterone, gvozdje, imala tokolize (partusisten u infuziji; prima se kontinuirano 12 sati), sa drugim primila oko 50 injekcija za 15 dana koliko sam odrzavala trudnocu u bolnici na intenzivnoj nezi, a posle porodjaja jos desetak; svakodnevno vadjenje krvi iz vene......i sve sam prezivela. Nisam bas zaboravila, ali kada vidim svoju decu nije mi zao sto sam sve to prosla.
 
S@Nj@:
Kako se boriti protiv (povracanja,nesvestice i bolova u donjem stomaku) u toku trudnoce???

Imas na sajtu www.roda.hr neke korisne savete i vezbice za bolove u donjem delu stomaka i jos gomilu zanimljivih informacija, a kupi komplex b6 i b12 vitamina zbog tih mucnina ( ili kupi Twin Lab-ov "Prenatal" on sve sadrzi sta treba i super je. Vise odmaraj i nemoj da si tako ocajna. To je samo na pocetku, proci ce te. Pozdrav!
 
Ja se baš i ne bih složila da je to baš takva divota.
Pre bih rekla da je to stanje koje treba pretrpeti zarad višeg cilja.Ne vidim svrhu idealizovanja nečeg što je mučno anksiozno, puno briga i telesnih muka.
Neko gore reče da porođaj nije bolan ako nešto, neznam šta. Imam da kažem samo DA, KAKO DA NE...
 
Tegobe vezane za trudnocu koje ti navodis, spadaju u tzv. nesigurne znake trudnoce i normalna su pojava. uglavnom traju do kraja prvog trimestra tj. do isteka treceg meseca trudnoce. Nekom prestanu i mnogo ranije. To je dosta individualno. Ali dok ih imas znas da je sve u redu. Zato ne brini. Samo se redovno kontrolisi kod svog ginekologa. Protiv mucnine (jutarnjeg stuzivanja ili povracanja u toku dana) jedi cesce po manje, i doruckuj ujutru dok si jos u krevetu. I naravno izmedju obroka uzimaj dosta tecnosti. U svakom slucaju svog ginekologa poseti da se posavetujes sa njim o svemu.
Srecno!
 
apotekarka:
.
Neko gore reče da porođaj nije bolan ako nešto, neznam šta. Imam da kažem samo DA, KAKO DA NE...
Sve zavisi od osobe! Meni su menstrualni bolovi jaci od porodjajnih. Pozelela bih svakom da se porodi kao ja. Nisam imala bolove ni puna 3 sata. Mogla bih da rodim na stotine dece, a budem li morala da podnesem jos jednu trudnocu UBICU SEEEEE!!!!
 
D78:
S@Nj@:
Kako se boriti protiv (povracanja,nesvestice i bolova u donjem stomaku) u toku trudnoce???

Imas na sajtu www.roda.hr neke korisne savete i vezbice za bolove u donjem delu stomaka i jos gomilu zanimljivih informacija, a kupi komplex b6 i b12 vitamina zbog tih mucnina ( ili kupi Twin Lab-ov "Prenatal" on sve sadrzi sta treba i super je. Vise odmaraj i nemoj da si tako ocajna. To je samo na pocetku, proci ce te. Pozdrav!
HVALA,PUNO!!!
 
makimaki:
apotekarka:
.
Neko gore reče da porođaj nije bolan ako nešto, neznam šta. Imam da kažem samo DA, KAKO DA NE...
Sve zavisi od osobe! Meni su menstrualni bolovi jaci od porodjajnih. Pozelela bih svakom da se porodi kao ja. Nisam imala bolove ni puna 3 sata. Mogla bih da rodim na stotine dece, a budem li morala da podnesem jos jednu trudnocu UBICU SEEEEE!!!!


Kad ovako nešto čujem, prosto mi bude krivo!
Moja baba je rodila petoro dece i ni jedan porođaj nije bio kraći od 12sati.Moje tetke su rodile po jedno dete i rekle hvala dosta je, pošto su se mučile po 20 sati. Moja majka se porađala 24 sata, a ja sam ih sve zayebala jer sam imala kontrakcije na 4 minuta 36 sati. Da mi nije bio muž na porođaju iskočila bih kroz prozor.Toliko o iluzijama...
Par godina kasnije, moja sestra je platila carski rez i prekinula DUUUGU tradiciju "prirodnih" porođaja u našoj porodici.
 

Back
Top