Zdravlje u alkoholnim pićima
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Zdravlje u alkoholnim pićima

Zainteresovan član Deki43 (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Lightbulb Zdravlje u alkoholnim pićima

Pozdrav svima!

Otvorio sam podforum zdravlje,kako bih pročitao i naučio nešto novo.Medjutim,svaka tema
    počinje sa nazivom neke bolesti itd,ali nema nigde zdravog života.

Mene interesuje jedan praktičan savet vezan za alkoholna pića....
    Ne mislim na opijanje alkoholom nego konzumiranje koje može ulepšati i sačuvati zdravlje.

Na primer ja znam da je vino zdravo za srce,krv i krvne sudove i da treba popiti jednu čašu posle ručka.
    Ja lično popijem jednu čašu kupinovog vina......

Da li mi neko može reći koja su još pića "zdrava",kako ih konzumirati,u čemu pomažu itd....

Hvala unapred na odgovorima!
    Pozdrav

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Podrazumevano Re: Zdravlje u alkoholnim pićima

Rakijica(domacica)...dobra za krvne sudove....
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

na jednom splavu blizu stenke, dugo je stajala tabla sa natpisom: sve bolesti su posledica neredovne upotrebe alkohola
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

Orahovaca..svaka domaca rakica moze casica dnevno
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Mnogi su,uzimajuci "casicu dnevno" zarad dobrog zdravlja,nakon izvesnog vremena ozbiljno oboleli-postali su alkoholicari.
    Ako pricamo o bolesti srca i krvnih sudova,bolje bi bilo eliminisati faktore rizika(gojaznost,povisen krvni pritisak,pusenje...),pa za preventivnu "casicu" ne bi bilo mnogo razloga.
    Dovoljno je posegnuti za njom povremeno u odredjenim i "opravdanim" drustveno-socijalnim prilikama,ako neko bas zeli,mora ili sta vec.

Učlanjen
    04.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio DB 06 Pogledaj poruku
    Mnogi su,uzimajuci "casicu dnevno" zarad dobrog zdravlja,nakon izvesnog vremena ozbiljno oboleli-postali su alkoholicari.
    Ako pricamo o bolesti srca i krvnih sudova,bolje bi bilo eliminisati faktore rizika(gojaznost,povisen krvni pritisak,pusenje...),pa za preventivnu "casicu" ne bi bilo mnogo razloga.
    Dovoljno je posegnuti za njom povremeno u odredjenim i "opravdanim" drustveno-socijalnim prilikama,ako neko bas zeli,mora ili sta vec.
    Hm...

Na primer,kupinovo vino,koje sam ja spomenuo,ima 4% alkohola u sebi,što je zanemarljivo za pola čaše ili čašu....
    Druga stvar je alkoholizam i opijanje.......
    Pa sve škodi kada se preteruje........

Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Citat Original postavio Deki43 Pogledaj poruku
    Hm...

Na primer,kupinovo vino,koje sam ja spomenuo,ima 4% alkohola u sebi,što je zanemarljivo za pola čaše ili čašu....
    Druga stvar je alkoholizam i opijanje.......
    Pa sve škodi kada se preteruje........
    Slazem se ja sa tobom,ali je mnogo korisnije eliminisati ili svesti na minimum pomenute faktore rizika,nego ih kompenzovati nekim "lekovitim materijama".
    Vecina ljudi ce,imajuci u vidu korisno dejstvo pomenutog vina,pojesti na kilograme masne,slane i nekvalitetne hrane(da ne zaboravim i obilje kolaca i torti) za praznike,a onda ce popiti casu vina ili casicu rakije(verovatno i vise) zarad lekovitog dejstva.I tu je problem.
    Nakon sistematskog prejedanja je znacajno umanjeno blagotvorno dejstvo tog vina.
    I,da,motiv za moje pisanje je proteziranje kojekakvih rakijetina(koje mahom sadrze preko 50% alkohola) pravljenih od strane samoukih "majstora".Uz to, iskustvo govori da se malo ko zadrzi na toj jednoj casici,a nakon nje imamo samo stetno dejstvo.
    Manje jedite,manje solite,manje pusite(najbolje prekinite),setajte svaki dan bar pola sata-sat...bicete zdraviji.

Učlanjen
    04.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

E super DB,što smo se skapirali....

Pa dobro,problem čuči u njima samim,koji loču i tako razmišljaju da funkcionišu organizam.....
    Mislim da će čaša kupinovog dobro doći pri zdravoj ishrani

Evo danas sam išao sa drugarima da kupimo namirnice za proslavu Nove godine...Oni se uhvatiše za pivo,a ja kažem da ću ja kupinovo za sutra.Majka mog druga koja je medicinska sestra je išla sa nama.
    Kada sam ubacio u korpu,ona se oduševi i reče "Jao kupinovo vino!Pa to je sjajno za krvnu sliku!Nisam znala da ima ovde to...nisam ga pila 100 godina! "

Naravno,mislim da rakiještine ne mogu da imaju neko lekovito dejstvo.Možda "Šumadijski čaj".
    Treba pametno koristiti alkohol,npr.staviti par kapi ruma u čaj.Odlično za prehladu.

Interesuje me da li još neko ima neke recepte ili opet sve moram sam....

Pozdrav svima.

Iskusan kistina (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    198

Ta casa vina dnevno se savetuje zbog toga sto sadrzi odredjena korisna jedinjenja koja deluju protektivno na krvne sudove, npr. polifenole,antocijane-daju crvenu boju, ali isto to se moze dobiti konzumiranjem tamno crvenog voca i povrca (grozdje,cvekla,...). Za zdrave krvne sudove prema Svetskoj zdravstvenoj organizaciji mnogo je vaznije setati pola sata svakog dana. Alkohol pri tom ima mnoga stetna dejstva na organizam, a 1g alkohola ima 7kcal, a 1g secera 4kcal. Pri pravilnoj i raznovrsnoj ishrani apsolutno ne postoji opravdanje za svakodnevno uzimanje alkoholnih pica.

Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Citat Original postavio kistina Pogledaj poruku
    Ta casa vina dnevno se savetuje zbog toga sto sadrzi odredjena korisna jedinjenja koja deluju protektivno na krvne sudove, npr. polifenole,antocijane-daju crvenu boju, ali isto to se moze dobiti konzumiranjem tamno crvenog voca i povrca (grozdje,cvekla,...). Za zdrave krvne sudove prema Svetskoj zdravstvenoj organizaciji mnogo je vaznije setati pola sata svakog dana. Alkohol pri tom ima mnoga stetna dejstva na organizam, a 1g alkohola ima 7kcal, a 1g secera 4kcal. Pri pravilnoj i raznovrsnoj ishrani apsolutno ne postoji opravdanje za svakodnevno uzimanje alkoholnih pica.

Deda Mraz ce ti za ovo doneti paketic.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...ma daj kako alkohol moze da bude koristan...moj tata pravi vino, imaju neke fore kao u rosfrajnom sudu, pa to cisti 5 dana, pa najkvalitetnije grozdje, pa pretace samo kad je suncano... uglavnom kad ga donese svi se poredjaju i ne izlaze nam iz kuce dok ga popiju... e pa ja to vino nikad nisam htela ni da probam, ne pijem ni gazirano, samo sam se na nes navukla i sad mi krivo ...bio jedan klinac i popio skoro litar tog vina...roditelji kazu neka - to je zdravo...mislila sam da cemo zvati hitnu a njemu nista - kao da je pio vodu... moguce da je vino bilo bez ili sa vrlo malo alkohola jer nikad ne doceka NG

Buduća legenda smeđooka vodolija (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    560

Ja popijem prokuvanu domaću rakiju kad sam prehlađena i pomaže mi. Isto tako dobro mi se pokazala kod stomačnih problema (proljev).

Aktivan član Ganci (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

pivo je dobro za mozak
    potpis je u redu

Primećen član
    Učlanjen
    30.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav svima!

Otvorio sam podforum zdravlje,kako bih pročitao i naučio nešto novo.Medjutim,svaka tema
    počinje sa nazivom neke bolesti itd,ali nema nigde zdravog života.
    Pozdrav
    Ovo sam i ja primetio. Pdf bi trebalo da se zove bolest(i), jer se ovde saveti o zdravlju realno ne mogu naci - samo bolesti i saveti tipa - posetite svog lekara ili idite i kupite taj lek u apoteku.
    Sto se alkohola tice -3 puta nedeljno po casica orahovace , ali posebno pripremljene - sa potopljenim celim orasima i liscem mladog oraha. Mnogo je dobro.

Iskusan kistina (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    198

Citat Original postavio Ganci Pogledaj poruku
    pivo je dobro za mozak
    Pivo je mozda dobro da iskljucis mozak i da dobijes stomacinu... A oni kojima fali vitamina B-kompleksa bolje da uzmu pivarski kvasac sa jogurtom ili mlekom, nego da se nalivaju pivomom sa tim izgovorom!

Učlanjen
    04.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Exclamation Re: Zdravlje u alkoholnim pićima

Citat Original postavio Andreavk Pogledaj poruku
    ...ma daj kako alkohol moze da bude koristan...moj tata pravi vino, imaju neke fore kao u rosfrajnom sudu, pa to cisti 5 dana, pa najkvalitetnije grozdje, pa pretace samo kad je suncano... uglavnom kad ga donese svi se poredjaju i ne izlaze nam iz kuce dok ga popiju... e pa ja to vino nikad nisam htela ni da probam, ne pijem ni gazirano, samo sam se na nes navukla i sad mi krivo ...bio jedan klinac i popio skoro litar tog vina...roditelji kazu neka - to je zdravo...mislila sam da cemo zvati hitnu a njemu nista - kao da je pio vodu... moguce da je vino bilo bez ili sa vrlo malo alkohola jer nikad ne doceka NG
    Trebalo je da procitaš šta smo gore pisali.....Ne govorimo o napijanju,već o unosu u malim količinama......Pored toga,ne govorimo o onim pićima koje se kupuju u plastičnim flašama(5 litara za 50 dinara),već o kvalitetnim,od korisnih sastojaka.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Alkohol je alkohol...u cemu god bio pakovan.
    "Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni"
    Duško Radović

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Pivo je mozda dobro da iskljucis mozak i da dobijes stomacinu... A oni kojima fali vitamina B-kompleksa bolje da uzmu pivarski kvasac sa jogurtom ili mlekom, nego da se nalivaju pivomom sa tim izgovorom!

U potpunosti potpisujem ovo!
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Deki ako vec brines o zdravlju bolje da si te kupine pojeo umesto sto od njih pravis vino

Učlanjen
    04.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Hahahaha,to si u pravu......

Iskusan
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    232

Alkohol pri tom ima mnoga stetna dejstva na organizam, a 1g alkohola ima 7kcal, a 1g secera 4kcal. Pri pravilnoj i raznovrsnoj ishrani apsolutno ne postoji opravdanje za svakodnevno uzimanje alkoholnih pica.
    Ovo sigurno nije tacno.Odakle je ovaj podatak?

Pivo "deblja" kao i svaka druga namirnica samo ako se konzumira u vecim kolicinama.

Iskusan
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    232

Interesuje me da li još neko ima neke recepte ili opet sve moram sam....

Pozdrav svima.
    Vino za srce

Recept opatice Hildegard fon Bingen(1098-1179)
    iz knjige "TAKO LECI BOG"-Dr.Gotfrid Hercke

U 1l cistog,prirodnog vina (belog ili crnog),stavite 10 stabljika persuna,zajedno sa liscem,pa dodajte
    1-2 kasike cistog vinskog sirceta.Kuvajte 10 min.na laganoj vatri(pazite na penu).Posle se doda jos 300 gr.
    prirodnog pcelinjeg meda i kuva jos 4 minuta.
    Toplo,procedjeno vino sipati u njih pa dobro zatvoriti.Da li cete med kuvati ili ga dodati u mlako vino posle kuvanja,odlucujete sami.

[postoji podatak da med na vecoj temperaturi gubi lekovita svojstva,ali
    zvanicna medicina u svetu je priznala lekovito dejstvo ovog vina.]

Ovo lekovito vino pokazuje velike uspehe kod svih srcanih slabosti i pravih srcanih oboljenja pa i kod angine pektoris.Uzima se kad se oseti slabost srca ili probadanje, od jedne,dve ili vise velikih kasika na dan.Nije stetno i moze se koristiti duzi vremenski period,sve do prestanka tegoba.

Iskusan
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    232

Rakija sa kantarionom

U 2l dobre domace rakije(loze ili komovice)dodati 30 grama osusenog i iseckanog cveta
    kantariona(Hypericum perforatum) i drzati na suncu najmanje 15 dana.Svakog dana promuckati.
    Zimi drzati na toplom svetlom mestu.
    Procediti i naliti u boce.Pije se po casica pre jela.

Kantarion je poznat kao lekovita biljka za lecenje depresije,problema sa probavom,
    nekontrolisanog mokrenja,bolova u stomaku...
    Spolja se koristi ulje od ove biljke za zarastanje rana,
    opekotina i smanjenje oziljaka.
    Poznat je kao uspesan lek protiv nesanice.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Tema o alternativnoj medicini postoji te vas sve molim da postove slicne sadrzine kao ove gore pisete pod tom temom.
    Ovo je podforum zdravlje, nije nam cilj da promovisemo upotrebu alkohola.
    "Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni"
    Duško Radović

Slične teme

1. da li je to zdravlje ili... ???
    Autor rile_laki_oblak u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.07.2007., 10:19
  2. ZDRAVLJE
    Autor SUYA u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.01.2004., 22:41

Pravila za slanje poruka