Prikriven poziv sa fiksnog telefona...

Moze! Postoje dva nacina:

1. Prikrivanje prema potrebi.
Osnovni preduslov je da si prikljucen na digitalnu telefonsku centralu (brojevi koji pocinju sa 3). Verujem da je to slucaj i sa sestocifrenim brojevima ispred kojih sada dodaju 2, ali to treba proveriti. To je jedini preduslov za skrivanje broja.

Evo kako se krije broj fiksnog telefona kada se drugi poziva:

*72# pa_broj telefona i za taj poziv se ne vidi Vas broj telefona;
*72* od tada se vise Vas broj ne predstavlja (vazi za svaki naredni poziv);
#72# ponistava zabranu slanja vaseg broja;

Inace, korišćenje usluge se tarifira sa 5 impulsa po pozivu! :shock: Ako imas mobilni telefon, pozovi sam sebe sa fiksnog.

Za ova i slicna pitanja, pogledaj sajt: www. telekomunikacije.co.yu

2. Trajno prikrivanje (sigurniji nacin, ali je potreban zahtev u posti i usluga se placa vise, razumljivo). Na ekranu telefona koji prima poziv od osobe koja ima zastitu identifikacije, pojavljuje se poruka: PRIVATE CALLER.

Naravno, za neke institucije ove metode prikrivanja broja ne funkcionisu (verujem da znas o kojim se institucijama radi).

Pozdrav. :D
 
Neki klosar me stalno zaje*ava na mobilni a on mi samo ispise broj +3812585. 381 za SCG, 025 za Sombor i ostane da je taj broj odakle je zvato samo 85?! Kako je to moguce?! Dali neko zna, jer neverujem da neko moze imati tel. broj od 2 znamenke, osim ako to nije neka javna sluzba.
 
mmmmm:
prvo morate aktivirati uslugu u telekomu , naravno ako podrzava centrala , sem toga treba znati da svi V.I.P. korisnici i prijatelji onih iz centrala na svojim identifikatorima vide vas broj bilo fiksni bilo mobilno bez obzira da li je skriven ili ne .

...ja imam ISDN i na njemu skrivanje identifikacije nije moguce iskljuciti, znaci na ISDN-u to funkcionise...
 

Back
Top