Zasto je rock neshvatljiv?

R

Rokerka

Gost
Verujem da je ovo cest problem,imam 13 godina i stvarno mi je tesko! :cry: Mislim da je to vreme kad ti je potrebna podrska drustva,kad ti treba neko da te razume,kad...Da ne odugovlacim:Sluam rock od kad znam za sebe.Ali, problem je sto sam ranije slusala samo nase grupe(Van Gogh, EKV, Riblja Corba). Ove godine su me drugovi iz susedne skole napalili na trani rock, punk i metal. Prvo sam pocela sa Nirvanom, to je preslo na Deep Purple, Metallicu, Zeppelin, Iron Maiden, The Doors...I sve je to cool.Ja stvarno uzivam u toj muzici.Ali,niko me ne shvata.Moje drustvo:reperi,nema narodnjaka, ali se pale samo na debilke poput Britni Spirs,J.LO itd. Ja sad kazem da su debilke, ali pred njima drzim misljenje za sebe.Postujem njihovo misljenje,a oni ne postuju moje.I pocnu da lazu:Ema se drogira, Ema pusi, Ema pije...Zasto? :?: Zato sto oblacim majce sa grupama, gubim se ponekad, ludujem uz rock.Oni to ne shvataju.U celoj generaciji ima samo jeos treoje rokera, ali ja zelim da se druzim sa svima.Ne mislim da coveka skroz odredjuje muzika.Naravno, lepsi su mi metalci sa dugim kosama nego reperi(moja prva i nepreboljena ljubav je, pak, bio reper).Dosadilo mi je da me svi izbegavaju i tretiraju kao narkomanku jer se nekad povucem u svoj svet.Posto sam kao naj djak u svojoj generaciji,nastavnici su se takodje zabrinuli.Ali ja zivim za rock.Stvarno.To mi stoji.Ne znam sta da radim.Zasto moje drustvo ne moze da prihvati moj stil? Ima li neko slican problem? :oops:
 
Rokerka:
Verujem da je ovo cest problem,imam 13 godina i stvarno mi je tesko! :cry: Mislim da je to vreme kad ti je potrebna podrska drustva,kad ti treba neko da te razume,kad...Da ne odugovlacim:Sluam rock od kad znam za sebe.Ali, problem je sto sam ranije slusala samo nase grupe(Van Gogh, EKV, Riblja Corba). Ove godine su me drugovi iz susedne skole napalili na trani rock, punk i metal. Prvo sam pocela sa Nirvanom, to je preslo na Deep Purple, Metallicu, Zeppelin, Iron Maiden, The Doors...I sve je to cool.Ja stvarno uzivam u toj muzici.Ali,niko me ne shvata.Moje drustvo:reperi,nema narodnjaka, ali se pale samo na debilke poput Britni Spirs,J.LO itd. Ja sad kazem da su debilke, ali pred njima drzim misljenje za sebe.Postujem njihovo misljenje,a oni ne postuju moje.I pocnu da lazu:Ema se drogira, Ema pusi, Ema pije...Zasto? :?: Zato sto oblacim majce sa grupama, gubim se ponekad, ludujem uz rock.Oni to ne shvataju.U celoj generaciji ima samo jeos treoje rokera, ali ja zelim da se druzim sa svima.Ne mislim da coveka skroz odredjuje muzika.Naravno, lepsi su mi metalci sa dugim kosama nego reperi(moja prva i nepreboljena ljubav je, pak, bio reper).Dosadilo mi je da me svi izbegavaju i tretiraju kao narkomanku jer se nekad povucem u svoj svet.Posto sam kao naj djak u svojoj generaciji,nastavnici su se takodje zabrinuli.Ali ja zivim za rock.Stvarno.To mi stoji.Ne znam sta da radim.Zasto moje drustvo ne moze da prihvati moj stil? Ima li neko slican problem? :oops:
To je i moj slucaj.Tretiraju me kao narkomanak sto nosim majce metal grupa,lanac sa kosturskim glavam i uvrnute marame ogrlice i slicno.Bolesnici.Zato imam samo jednog najboljeg druga :?
SlipKnoT 4e\/er

You fu*kin' touch me I will rip you apart
I'll reach in and take a bite out of that
Sh*t you call a heart...
:evil:


_________________
www.cs-centar.net
_________________
 
I sama si rekla da oni to ne shvataju.Pogotovo u tim godinama.Mada,ja imam 17 pa me opet mnogi ne prihvataju i vezuju za mene kojekakve price.Muzika nije jedini faktor u procenjivanju osoba,ali nemoj svoje misljenje zadrzavati za sebe.Zasto bi?Pa to si ti,takva si kakva si.A ko ti je pravi prijatelj prihvatice te,makar bila Japanka i slusala narodnjake.Strpi se jos malo,sve ce se srediti i uzivaj uz rock!!!! :lol:
 
Isti problem !!!
I ja nosim samo majice PUNK, ROCK i METAL grupa oblacim se u kozne jakne, nosim lance... i svi me smatraju za narkosa ali imam nekoliko drugara (ROCKERI) koji se takodje non-stop oblace ROCK i za sad oni su mi dovoljni . :twisted:
 
Devilish Dog:
Isti problem !!!
I ja nosim samo majice PUNK, ROCK i METAL grupa oblacim se u kozne jakne, nosim lance... i svi me smatraju za narkosa ali imam nekoliko drugara (ROCKERI) koji se takodje non-stop oblace ROCK i za sad oni su mi dovoljni . :twisted:
I kada idu na bazen :twisted:
SlipKnoT 4e\/er
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif



majmun.gif



You fuckin' touch me I will rip you apart
I'll reach in and take a bite out of that
Shit you call a heart...
veryangry.gif

______________
68.gif
69.gif
 
Jako slicno, ali mene ne zovu narkosem, vec teroristom, psihopatom, manijakom, a boli ih **** da li sam narkos ili alkos, ovdese to ni ne razlikuje. I naravno, pitaju me kako mogu da slusam to sranje (rock, punk i ponekad metal)... Uvek ista prica! Sto se drustva tice, imam par drugova i drugarica koji me razumeju, tako da mi je sve ok, a i niko me ne njaka previse. 8)
 
Ma to je ne bitno dali te shvataju ili ne!!!A i zasto ti je toliko bitno da te neko shvati!!!
Npr. po meni (mojne sada da se neko uvredi)ali svi vi koji nosite majce omiljenih bendova ste POZERI.Zasto poziras sa tom majcom.Tebi cool osecaj kada drugi ljudi vide sta ti slusas!!!Fujjjj.Nikada nisam nosio majcu omiljene mi grupe!!!Sad ce pola foruma da me iznapusava zbog ovih izjava!!!!hahahha.
Ali sta znaci biti POZER????

Znaci bez ikakvog dijaloga predstaviti nesto nekome, stim da taj kome predstavljas nesto, vizuelno shvati sta si mu ti pokazao/la!!
Znaci vi koji nosite majce omiljenih vam grupa ste veliki POZERIIIII!!!!

Zato mojne da se pozerises i videces kako ce te svi shvatati!!!Moras da se uklopis!!!Ne govorim ja sada da moras da se oblacis ko reper ili dizelas(jer su i oni pozeri).Oblaci se sasvim obicno, tako reci ne upadljivo, ne drecavo,, slozi neke fine boje,, i bla bla bla....

Ja imam milion drugova i svako fura svoj fazon!!!Od dizelasa, repera, techno, rock, jevreja, nacista,, ma ludnica bozija.Sa svima sam ok...A i svi me razumeju i svi shvataju u kom sam ja fazonu iiiii do JAJA im je kao i meni...Ma sad vec lupam!!!
Aj pa vidi!!!!
 
Zdravo ja sam Ilija i imam 16. Iron Maiden slusam vec 4 godine uprkos sto mi svi dobacuju da slusam "narkomane koji samo znaju da treskaju gitare od zemlju".Stvarno mislim da je velika greska to sto se oblacis kao metalka kao 1)treba da im se prilagodjavas,a metal da slusas sama za sebe i uzivas u bozanstvenim zvucima gtr-e.Nije Rock neshvatljiv vec oni ne zele da ga shvate.Metalaca je malo ali dovoljno jer mi smo najbolji.VIVA Bruce Dickinson.
 
yugoslav:
Ma to je ne bitno dali te shvataju ili ne!!!A i zasto ti je toliko bitno da te neko shvati!!!
Npr. po meni (mojne sada da se neko uvredi)ali svi vi koji nosite majce omiljenih bendova ste POZERI.Zasto poziras sa tom majcom.Tebi cool osecaj kada drugi ljudi vide sta ti slusas!!!Fujjjj.Nikada nisam nosio majcu omiljene mi grupe!!!Sad ce pola foruma da me iznapusava zbog ovih izjava!!!!hahahha.
Ali sta znaci biti POZER????

Znaci bez ikakvog dijaloga predstaviti nesto nekome, stim da taj kome predstavljas nesto, vizuelno shvati sta si mu ti pokazao/la!!
Znaci vi koji nosite majce omiljenih vam grupa ste veliki POZERIIIII!!!!

Zato mojne da se pozerises i videces kako ce te svi shvatati!!!Moras da se uklopis!!!Ne govorim ja sada da moras da se oblacis ko reper ili dizelas(jer su i oni pozeri).Oblaci se sasvim obicno, tako reci ne upadljivo, ne drecavo,, slozi neke fine boje,, i bla bla bla....

Ja imam milion drugova i svako fura svoj fazon!!!Od dizelasa, repera, techno, rock, jevreja, nacista,, ma ludnica bozija.Sa svima sam ok...A i svi me razumeju i svi shvataju u kom sam ja fazonu iiiii do JAJA im je kao i meni...Ma sad vec lupam!!!
Aj pa vidi!!!!

Ja se ni ne oblacim extremno, samo nosim tamnije boje, a NIKADA nisam nosio majicu neke grupe/pevaca ili slicno. Ipak ljudi me osudjuju po tome sto ja slusam, jer samo zato sto ne slusam hip - hop i zato sto se u mojim pesmama konstant deru i psuju, ja sam propalitet. Vecu glupost nisam cuo.

A nikada nisam nista "extremno" uradio kao unistavanje ucionica (kada kazem unistavanje, mislim lomljenje stolova, bacanje stolica kroz prozore i paljenje knjiga), sto oni koji me osudjuju, ponekad praktikuju, ali ja sam jedan od prvih na spisku osumnjicenih kod svih... Sada, reci mi sta je to? :?:
 
Anonymous:
yugoslav:
Ma to je ne bitno dali te shvataju ili ne!!!A i zasto ti je toliko bitno da te neko shvati!!!
Npr. po meni (mojne sada da se neko uvredi)ali svi vi koji nosite majce omiljenih bendova ste POZERI.Zasto poziras sa tom majcom.Tebi cool osecaj kada drugi ljudi vide sta ti slusas!!!Fujjjj.Nikada nisam nosio majcu omiljene mi grupe!!!Sad ce pola foruma da me iznapusava zbog ovih izjava!!!!hahahha.
Ali sta znaci biti POZER????

Znaci bez ikakvog dijaloga predstaviti nesto nekome, stim da taj kome predstavljas nesto, vizuelno shvati sta si mu ti pokazao/la!!
Znaci vi koji nosite majce omiljenih vam grupa ste veliki POZERIIIII!!!!

Zato mojne da se pozerises i videces kako ce te svi shvatati!!!Moras da se uklopis!!!Ne govorim ja sada da moras da se oblacis ko reper ili dizelas(jer su i oni pozeri).Oblaci se sasvim obicno, tako reci ne upadljivo, ne drecavo,, slozi neke fine boje,, i bla bla bla....

Ja imam milion drugova i svako fura svoj fazon!!!Od dizelasa, repera, techno, rock, jevreja, nacista,, ma ludnica bozija.Sa svima sam ok...A i svi me razumeju i svi shvataju u kom sam ja fazonu iiiii do JAJA im je kao i meni...Ma sad vec lupam!!!
Aj pa vidi!!!!

Ja se ni ne oblacim extremno, samo nosim tamnije boje, a NIKADA nisam nosio majicu neke grupe/pevaca ili slicno. Ipak ljudi me osudjuju po tome sto ja slusam, jer samo zato sto ne slusam hip - hop i zato sto se u mojim pesmama konstant deru i psuju, ja sam propalitet. Vecu glupost nisam cuo.

A nikada nisam nista "extremno" uradio kao unistavanje ucionica (kada kazem unistavanje, mislim lomljenje stolova, bacanje stolica kroz prozore i paljenje knjiga), sto oni koji me osudjuju, ponekad praktikuju, ali ja sam jedan od prvih na spisku osumnjicenih kod svih... Sada, reci mi sta je to? :?:

Zaboravio da se potpisem. A vec kada sam tu, evo jos jednog malog primera: Ulazim ja u jednu ucionicu, kada osetim dim i nadjem komad konopca zavezan za neku fotelju i zapaljen kao fitilj. Ja sam uzeo casu vode, ugasio plamen i naravno kao savesni ucenik obavestio cistaticu i domara. Sledeceg dana po skoli kruzi prica kako sam ja pokusao da zapalim ucionicu, jer sam ja manijak i volim da unistavam... Naravno niko mi ovo ne govori u lice, jer su svi pervelike pic*e.
 
Anonymous:
Ja se ni ne oblacim extremno, samo nosim tamnije boje, a NIKADA nisam nosio majicu neke grupe/pevaca ili slicno. Ipak ljudi me osudjuju po tome sto ja slusam, jer samo zato sto ne slusam hip - hop i zato sto se u mojim pesmama konstant deru i psuju, ja sam propalitet. Vecu glupost nisam cuo.

A nikada nisam nista "extremno" uradio kao unistavanje ucionica (kada kazem unistavanje, mislim lomljenje stolova, bacanje stolica kroz prozore i paljenje knjiga), sto oni koji me osudjuju, ponekad praktikuju, ali ja sam jedan od prvih na spisku osumnjicenih kod svih... Sada, reci mi sta je to? :?:

Nekako se drugacije ponasas,, cim te ne prihvataju, ja npr. sam kao klinja uvek pravio s.r.a.n.j.a i ja sam uvek bio na spisku osudjenika,,, ali sam uvak znao gde je granica!!!Druzio sam se i sa dizelasima..Svaki dan sam se sa njima svadjao koja je muzika bolja i bla bla bla!!!Dan danas sa tim likovim sa ok,,, i z.a.j.e.b.a.n.c.i.j.e nikad vise!!!p.o.d.j.e.b.a.v.a.m dizelase hip hopere techno narkice pedere jevereje naciste ,,,z.a.j.e.b.a.v.a.j.u. i oni mene ali ja uvek nabijem neku kontru...Tako shvate da se ja z.a.j.e.b.a.v.a.m i da me zabole sta oni slusaju!!!Znaci samo opusteno,,uleces u dijalog sa njima,, p.o.d.j.e.b.a.v.a.s. ih ali da oni shvate da je to sve sala, izlazis sa njima, opijas se ,,pa kad se napijes, pocnes opet da ih napusavas(cisto iz z.a.j.e.b.a.n.i.c.j.e. da se ne smoris dok oni slusaju nardonjake bla bla),, i uvek znaj gde je granica...

Ebes ga!!!Pokusaj nesto,, a rock neka ti je uvek u srcu!!!
P.S.Mozda su ipak ti ljudi koji te ne prihvataju BUDALE, pa je u njima problem, a ne u tebi!!!

P.S.S. ovo za ucionicu, svima se smej u facu, ja sam najvise voleo da budem optuzen za nesto sto nisam uradio!!!Reci im da si bio navaren i da nisi znao sta radis,, ali normalno uz salu,,
 
yugoslav:
Anonymous:
Ja se ni ne oblacim extremno, samo nosim tamnije boje, a NIKADA nisam nosio majicu neke grupe/pevaca ili slicno. Ipak ljudi me osudjuju po tome sto ja slusam, jer samo zato sto ne slusam hip - hop i zato sto se u mojim pesmama konstant deru i psuju, ja sam propalitet. Vecu glupost nisam cuo.

A nikada nisam nista "extremno" uradio kao unistavanje ucionica (kada kazem unistavanje, mislim lomljenje stolova, bacanje stolica kroz prozore i paljenje knjiga), sto oni koji me osudjuju, ponekad praktikuju, ali ja sam jedan od prvih na spisku osumnjicenih kod svih... Sada, reci mi sta je to? :?:

Nekako se drugacije ponasas,, cim te ne prihvataju, ja npr. sam kao klinja uvek pravio s.r.a.n.j.a i ja sam uvek bio na spisku osudjenika,,, ali sam uvak znao gde je granica!!!Druzio sam se i sa dizelasima..Svaki dan sam se sa njima svadjao koja je muzika bolja i bla bla bla!!!Dan danas sa tim likovim sa ok,,, i z.a.j.e.b.a.n.c.i.j.e nikad vise!!!p.o.d.j.e.b.a.v.a.m dizelase hip hopere techno narkice pedere jevereje naciste ,,,z.a.j.e.b.a.v.a.j.u. i oni mene ali ja uvek nabijem neku kontru...Tako shvate da se ja z.a.j.e.b.a.v.a.m i da me zabole sta oni slusaju!!!Znaci samo opusteno,,uleces u dijalog sa njima,, p.o.d.j.e.b.a.v.a.s. ih ali da oni shvate da je to sve sala, izlazis sa njima, opijas se ,,pa kad se napijes, pocnes opet da ih napusavas(cisto iz z.a.j.e.b.a.n.i.c.j.e. da se ne smoris dok oni slusaju nardonjake bla bla),, i uvek znaj gde je granica...

Ebes ga!!!Pokusaj nesto,, a rock neka ti je uvek u srcu!!!
P.S.Mozda su ipak ti ljudi koji te ne prihvataju BUDALE, pa je u njima problem, a ne u tebi!!!

P.S.S. ovo za ucionicu, svima se smej u facu, ja sam najvise voleo da budem optuzen za nesto sto nisam uradio!!!Reci im da si bio navaren i da nisi znao sta radis,, ali normalno uz salu,,

Je*iga, takav je zivot... Ali ja nikoga vise ne slusam osim ako nema nista pametno da kaze, pa me svi ostave ma miru i pricaju samo neke price iza mojih ledja, a ja ih ne je*em 3%, i ako mi nesto neko baci u lice, zabicu mu neku sipku u tu facu i mir.
 
Anonymous:
yugoslav:
Anonymous:
Ja se ni ne oblacim extremno, samo nosim tamnije boje, a NIKADA nisam nosio majicu neke grupe/pevaca ili slicno. Ipak ljudi me osudjuju po tome sto ja slusam, jer samo zato sto ne slusam hip - hop i zato sto se u mojim pesmama konstant deru i psuju, ja sam propalitet. Vecu glupost nisam cuo.

A nikada nisam nista "extremno" uradio kao unistavanje ucionica (kada kazem unistavanje, mislim lomljenje stolova, bacanje stolica kroz prozore i paljenje knjiga), sto oni koji me osudjuju, ponekad praktikuju, ali ja sam jedan od prvih na spisku osumnjicenih kod svih... Sada, reci mi sta je to? :?:

Nekako se drugacije ponasas,, cim te ne prihvataju, ja npr. sam kao klinja uvek pravio s.r.a.n.j.a i ja sam uvek bio na spisku osudjenika,,, ali sam uvak znao gde je granica!!!Druzio sam se i sa dizelasima..Svaki dan sam se sa njima svadjao koja je muzika bolja i bla bla bla!!!Dan danas sa tim likovim sa ok,,, i z.a.j.e.b.a.n.c.i.j.e nikad vise!!!p.o.d.j.e.b.a.v.a.m dizelase hip hopere techno narkice pedere jevereje naciste ,,,z.a.j.e.b.a.v.a.j.u. i oni mene ali ja uvek nabijem neku kontru...Tako shvate da se ja z.a.j.e.b.a.v.a.m i da me zabole sta oni slusaju!!!Znaci samo opusteno,,uleces u dijalog sa njima,, p.o.d.j.e.b.a.v.a.s. ih ali da oni shvate da je to sve sala, izlazis sa njima, opijas se ,,pa kad se napijes, pocnes opet da ih napusavas(cisto iz z.a.j.e.b.a.n.i.c.j.e. da se ne smoris dok oni slusaju nardonjake bla bla),, i uvek znaj gde je granica...

Ebes ga!!!Pokusaj nesto,, a rock neka ti je uvek u srcu!!!
P.S.Mozda su ipak ti ljudi koji te ne prihvataju BUDALE, pa je u njima problem, a ne u tebi!!!

P.S.S. ovo za ucionicu, svima se smej u facu, ja sam najvise voleo da budem optuzen za nesto sto nisam uradio!!!Reci im da si bio navaren i da nisi znao sta radis,, ali normalno uz salu,,

Je*iga, takav je zivot... Ali ja nikoga vise ne slusam osim ako nema nista pametno da kaze, pa me svi ostave ma miru i pricaju samo neke price iza mojih ledja, a ja ih ne je*em 3%, i ako mi nesto neko baci u lice, zabicu mu neku sipku u tu facu i mir.

STVARNO mrzim kada zaboravim da se potpisem... :evil: :twisted: :lol:
 
MENI SE JAKO SVIDJA MUZIJKA KOJU SLUSAS I IMALA SAM SLICAN PROBLEM PRE PAR GODINA. ALI JAKO JE BITNO DA OSATNES DOSLEDNA SVOM MUZICKOM OPREDELJENJU ( KOJE JE PO MENI POTPUNO ISPRAVNO) I BUDI UVERENA DA CES NACI EKIPU ZA DRUZENJE SA MUZICKIM ISTOMISLJENICIMA, MAKAR KAD ODES U GIMNAZIJU. JA TE POTPUNO KAPIRAM..... NIJE PROBLEM DA SE TI DRUZIS ILI CAK ZALJUBIS U NEKOGA KO SLUSASA HIP HOP, SVE DOK SU ONI OK LJUDI, ALI POSEBNU BLISKOST OSECAS SA NEKIM KO POZNAJE FENOMENALAN OSECAJ DOK PADAS U TRANS KAD SLUSAS NPR HENDRIXA. JA SAM UBEDJENA DA CES NACI EKIPU, A ZA DEBILNE KOMENTARE DA SI NARKOMANKA NE BRINI, VIDI SE DA SU TO KLINACKA TRABUNJANJA, TO BRZO PRODJE. POZ!!!
 
Rock nije samo muzika,rock je vrsta pokreta i nacina zivota. Ali...Kao sto neki vec rekose:ne treba biti pozer. Slusaj svoju muziku,budi OK sa svima i sl.
Uostalom, osobe koje "ne razumeju rock" samo su suvise velike p****, jer znaju da ne bi mogli da izdrze u takvom sistemu (u zavisnosti od grupa - Free love,peace in the world...) jer su i suvise materijalni i sovinisticki opredeljeni. Ali neka ih. To je njihov problem. Budi svoj,sledi svoje instinkte, i samo opusteno.


Filozof :wink:
 
samo narkomankom i te fore. pa moja bivsa najbolja drugarica (koja se sada odselila u drugu skolu u istom gradu) prica o neni da sam antihrist i da sam narkomanska svinja koja ce da se ubije kada napuni 27 godina (zato sto sam i ja pocela sa nirvanom i KURT mi je idol) i td, zato sto slusam mansona on je ma nemam mojma sta je sve napricala za mene ali, samo zato sto slusam rock i metal i NARAVNO oblacim se u tom stilu, starke, martinke, zato imam jednu drugaricu sa kojom se druzim i ona nije metalka ali zato trazim ljude sa strane. probaj da upoznas neke ljude preko neta ili ako imas sestru,brata. bez obzira sto su stariji ili mladji, druzi se saa njima, nemoj nikako da se stidis sebe samo budi ono sto jesi, nemoj da se prilagodjavas reperima ili nekim tamo, mislim ja nemam nista protiv njih ali ako oni pljuju metal i ja cu hip-hop!
 
lost_children:
samo narkomankom i te fore. pa moja bivsa najbolja drugarica (koja se sada odselila u drugu skolu u istom gradu) prica o neni da sam antihrist i da sam narkomanska svinja koja ce da se ubije kada napuni 27 godina (zato sto sam i ja pocela sa nirvanom i KURT mi je idol) i td, zato sto slusam mansona on je ma nemam mojma sta je sve napricala za mene ali, samo zato sto slusam rock i metal i NARAVNO oblacim se u tom stilu, starke, martinke, zato imam jednu drugaricu sa kojom se druzim i ona nije metalka ali zato trazim ljude sa strane. probaj da upoznas neke ljude preko neta ili ako imas sestru,brata. bez obzira sto su stariji ili mladji, druzi se saa njima, nemoj nikako da se stidis sebe samo budi ono sto jesi, nemoj da se prilagodjavas reperima ili nekim tamo, mislim ja nemam nista protiv njih ali ako oni pljuju metal i ja cu hip-hop!
Tako je :twisted:
______________
68.gif
69.gif
 
Ja bas ne spadam ovde, imam 21 godinu ali i te kako dobro znam probleme koji tebe muce. Ljudi su brutalni i hoce da povuku dole svakog onog koji se suvise izdize iznad njih. Tako da jako pametni i jako originalni ljudi imaju jako malo prijatelja. Cela ova kultura mladih danas je uzasno uniformisana i pruza poruku: "vidi kako smo svi mladi, lepi i glupavi". Njima je najjednostavnije da slusaju letnje hitove koji im se serviraju, a nece da traze nesto po sopstvenom ukusu jer i nemaju svoj ukus, svoju licnost. Zato pozdravljam svaku originalnost, svaku pobunu protiv te grozne svakodnevice. Ne brini se, ima jos pametnih ljudi poput tebe, samo ces na njih nailaziti retko. To sto nailazis na osude treba samo da ti pokaze da si zaista posebna i da ih nervira sto si pametnija od njih.
 
Corey:
Rokerka:
Verujem da je ovo cest problem,imam 13 godina i stvarno mi je tesko! :cry: Mislim da je to vreme kad ti je potrebna podrska drustva,kad ti treba neko da te razume,kad...Da ne odugovlacim:Sluam rock od kad znam za sebe.Ali, problem je sto sam ranije slusala samo nase grupe(Van Gogh, EKV, Riblja Corba). Ove godine su me drugovi iz susedne skole napalili na trani rock, punk i metal. Prvo sam pocela sa Nirvanom, to je preslo na Deep Purple, Metallicu, Zeppelin, Iron Maiden, The Doors...I sve je to cool.Ja stvarno uzivam u toj muzici.Ali,niko me ne shvata.Moje drustvo:reperi,nema narodnjaka, ali se pale samo na debilke poput Britni Spirs,J.LO itd. Ja sad kazem da su debilke, ali pred njima drzim misljenje za sebe.Postujem njihovo misljenje,a oni ne postuju moje.I pocnu da lazu:Ema se drogira, Ema pusi, Ema pije...Zasto? :?: Zato sto oblacim majce sa grupama, gubim se ponekad, ludujem uz rock.Oni to ne shvataju.U celoj generaciji ima samo jeos treoje rokera, ali ja zelim da se druzim sa svima.Ne mislim da coveka skroz odredjuje muzika.Naravno, lepsi su mi metalci sa dugim kosama nego reperi(moja prva i nepreboljena ljubav je, pak, bio reper).Dosadilo mi je da me svi izbegavaju i tretiraju kao narkomanku jer se nekad povucem u svoj svet.Posto sam kao naj djak u svojoj generaciji,nastavnici su se takodje zabrinuli.Ali ja zivim za rock.Stvarno.To mi stoji.Ne znam sta da radim.Zasto moje drustvo ne moze da prihvati moj stil? Ima li neko slican problem? :oops:
To je i moj slucaj.Tretiraju me kao narkomanak sto nosim majce metal grupa,lanac sa kosturskim glavam i uvrnute marame ogrlice i slicno.Bolesnici.Zato imam samo jednog najboljeg druga :?


To je tacno. Mnogi ljudi odmah pomisle na drogu, sekte... I ja isto slusam punk i rock ali nemam problema za to. i plus mnogi me vole zato i kazu da imam super ukus za muziku. To ide samo od ljudi do ljudi, pa i oni iz pop sveta se drogiraju, kurvaju ... I odmah pomislaju da smo po sektama :x Takve ljude mrzim. Fakticki vjerujem u Boga i jaka sam pravoslavka. Ako slusas rock ne znaci da si sektas ili nesto drugo. Vazan je samo ritam i zvuk. I najvise mi je zalosno kada roditeli to brane. Moji roditelji mene ne bi mogli da me zamisle bez te muzike. I tata me uvjek zove rokerkom. Svako ima svoj ukus i svij stil. I crna boja je zakon!!!
 
Alexandra9:
Ne nosim majce sa omiljenim grupama niti se oblacim previse u crno... Jednostavno slusam muziku koju volim... Izmedju ostalog tu spada i rock muzika... I ne doticu me negativni komentari ljdi kojima se to ne svidja ili ne odgovara...
I ja.
A sto se tice majci sa omiljeniom grupama,to mi se nimalo ne svidja.
Ipak je to pozerstvo (ili kako se vec kaze)
Npr. zasto bih nekome nametao to da slusam Nirvanu
noseci majcu sa slikom Kurta. Ima par lepih redova o tome u bibliji samo ne mogu da se setim da ih citiram. Nesto u smislu: ako se molis i obozavas boga ne moras to ciniti javno, da svi znaju. Bog ce te primiti k sebi i ako ga obozavas tajno od svih (ovako otprilike)
 
E kad smo vec kod majci imam sledece
1) Nightwish - Wishmaster (jedna od retkih lepih metal majci da se meni svidja,ali ipak je retko nosim)
2) Apocalyptica - Reflections (koju sam poklonio drugarici koja je otputovala u Cheshku)
3) Metallica - St.Anger (Koju nosim zato i SAMO ZATO da bih nervirao shatro 'true metalce')
:lol: :lol: :lol:
 
Sestro,ti si luda...Znas ko sam...Ako neznas bas mi je zao,ali mogu da ti kazem,da JE SASVIM O.K STO SLUSAS ROCK,ALI TI GA BREEEE PRETERA...MENI NE SMETA,ALI CE NEKOM,MOZDA SMETATI,ZBOG TOGA TI KAZEM:
O.K je sto slusas rock,ali kao sto ti je moj najbolji drug vec rekao,ta vrsta muzike,i taj stil oblacenja moze da te uvali u probleme.(Kao i liker,koji ponekad cugnes...!!!) :evil: Ma pravi si :twisted: !!!!Stidi se :oops: !!!U svakom slucaju:
PRIPAZI,STA RADIS,AKO TI I NEKO NESTO PRICA TO JE ZA TVOJE DOBRO...MOJ SAVET TI JE DA SE MALO OPUSTIS I UZIVAS SA MAKSIMOM ILI PECOM,TOPLICOM,ACOM,MITROVICEM,ILI SLICNO...nIJE MUZIKA SVE U ZIVOTU... :) :) :) :) :) :) :) :)
 
Pazi, kao prvo, sudeci po onome sto me nije mrzelo da procitam, svi mi imamo problema sa izbegavanjem, ali ako pogledate sa druge strane, kako svako od nas reaguje kada vidi istomisljenika na ulici??? Naravno sa odusevljenjem se okrece i jedan i drugi! A zasto mora da bude takva reakcija, pa zato sto je ova zemlja jednostavno narodnjacka. 3/4 ove zemlje, tj. mlade populacije je odraslo uz caleta i kevu, koji se ukampuju pred tv i gledaju grand paradu i slicne loodjake. Imao sam primer kod druga, koji je do prosle godine govorio:"A kako mozes da slusas te govnare, metal i slicne gluposti???", a onda kada je na nekoj zurci kod ortakinje SLUCAJNO cuo Iron Maidene, "ko je ovo???". E pola njih ne zna ni kako izgleda metal, nego samo po izgledu ljudi koji slusaju metal ocenjuju. Sta bi mi onda mogli da kazemo za rep? "Jaaaao, vidi ga jadnik, nije imao para da kupi sebi nove pantalone, nego uzeo od debele tetke 15 brojeva vece, a ni majca mu nije bolja!!!". Nemoj da pustas da te ljudi bez veze pogadjaju glupostima, kao sto su "narkomanka", "sektasica" itd. A sto se tice nastavnika, ja imam profesora VERONAUKE, koji ne dodje na cas bez majce Irona, Metallice, Slipknota, Korna i drugih!!! Sta da ti kazem?!?!?! Muzicko opredeljenje je nesto licno, a ti si izabrala najbolje!!! :D
 

Back
Top