Overklok ploce a7v266-c

Molim vas da mi pomognete oko overkloka cpu-a hteo bih da ga nateram na 1.8ghz
Ploca je asus a7v266-v
cpu Amd athlonxp 1700+ radi na 1.47
napajanje 350w fantasy
grafa 6600
2x256 ddr400 ram

Taj CPU nikad neces moci da natreas da radi na 1.8Ghz (sto je kao 2500+).... Drugo, ta ploca nije za overklokovanje, trece, mani se corava posla...

Pozdrav!
 
Sto ne?
Ja sam 6 godina imao A7V333, sledbenika gorepomenute. Nikakav problem nije bio klokovati je.
Ovde je daleko veci problem, sto je to verovatno u pitanju Athlon XP Palomino (koga sam i ja u pocetku vozao, takodje 1700+) i koji se greje ko nenormalan. A s obzirom da danas ne mozes naci kulere koji ce pasovati na Socket A, cisto sumnjam da mu moze obezbediti dobro hladjenje.

S druge strane pravo pitanje je, cemu jbte... kad taj klok nece doneti nikakvo bitno poboljsanje. S obzirom da danas, ako sastavis komp u najnizem cenovnom rangu izmedju npr. 200-250e, bice neuporedivo brzi od tog, klokovanog ili ne.
 
prijateljski savet u vezi te ploce, ne pokusavaj nista sem natezanja memorije...imao sam je i znam kako se ponasala (do nekih 145-7 fsb ili tako nekako)...nebitno da li je palamino ili thoroughbred, na toj ploci ne vredi zezanja...
doduse ja sam tada imao morgana i hb olovku :)
ako je proc dut3c moze on i vise od 1.8 ali ne na toj ploci...sta god da mu uradis neces osetiti razliku...
 

Back
Top