Jugoslavija u srcu
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 179

Tema: Jugoslavija u srcu

Početnik jataganac (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Jugoslavija u srcu

Jugoslavija je bila veoma specificna drzava po mnogo cemu.
    Imala je vrlo sarolik reljef na relativno malom prostoru, velika prirodna bogatstva, predivne predele, reke, jezera, planine, sela, more, siroku i razudjenu morsku obalu, banje, spomenike kulture, manastire, arheoloska nalazista, sume, plodno i obradivo zemljiste i ono sto je najvece bogatstvo - ljudi.
    Po sastavu stavovnistva, bila je prava riznica razlicitih naroda, jezika, vera, kultura, obicaja i navika. Takvim bogatstvom se retko koja zemlje te velicine mogla pohvaliti. Od oko 24 miliona stanovnika, preko 8,5 miliona je zivelo van svojih maticnih republika, sto potvrdjuje da u Jugoslaviji nije bilo samo mnogo naroda, vec prave mesavine tih naroda. Etnicka heterogenost republika govori da Jugoslavija nije bila prost savez republka i naroda, vec drzava koju je velika vecina njenih gradjana dozivljava kao svoju u postojecim granicama.
    Usled velikih pritisaka onih, kojima je Jugoslavija bila suvise velika i kojima je vise odgovarao veci broj malih i potcinjenih drzava na ovom prostoru, Jugoslavija je 1991, razbijena. To i ne bi bilo toliko tragicno da razbijanje nije za sobom ukljucivalo krvave ratove u kojima su mnogi ljudi izgubili zivote, a jos vise njih je ostalo bez svojih domova. Zbog malocas pomenute etnicke heterogenosti, Jugoslavija je tesko i mogla da se razbije bez krvoprolica.
    Danas samo mozemo da se prisecamo te predivne zemlje i vremena u kome smo ziveli mnogo lepse i bolje nego danas.
    Cega se vi najradje secate iz Jugoslavije?

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Podrazumevano Re: Jugoslavija u srcu

Haha, "nasa zemlja, soc'jalisticka federativna republika Jugoslavija, obiluje mnogim prirodnim bogatstvima, kako rudnim tako i sumskim, vodnim i drugim, ali je nase najvece bogatstvo - covek i bratstvo i jedinstvo svih nasih naroda i narodnosti".

Kako si krenuo da nam citas te pismene zadatke iz sedmog osnovne, procitaj i onaj o tome kako drug Tito visi iznad katedre pa se deca svadjaju koga Tito gleda.

Hahahaha!
    no longer at ease here, in the old dispensation

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Secati se Jugoslavije je kao secati se stare ljubavi - bilo je lepo dok je trajalo.

p.s. i to, kako za koga
    A Mari usque ad Mare

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nicega. Jednom sam bila u Bosni, 2 puta u Hrvatskoj i Sloveniji, i nista, dopao mi se Igman, Bascarsija u Sarajevu, dopalo mi se najvise Dubrovnik (sve sam to bila na exkurziji), pomalo Rovinj, a najvise Rijeka i Opatija. Tu mi je krivo sto nisam otisla opet.
    Ne zalim za Jugoslavijom. Nisam se ni osecala prijatno van Srbije (osim u Bosni). To su ionako bile godine pred sam rat.
    Naravno, u Makedoniji sam bila 1000 puta, u prolazu za Grcku, ali Makedoniju smatram takoreci delom Srbije.
    O Crnoj Gori da ne pricam vec...
    Mislim da je Jugoslavija bila najveca zabluda svih, a posebno Nikole Pasica koji ju je i "izdejstvovao". To mi je ujedno najveca zamerka njemu kao drzavniku.
    Zaista ne zalim za Jugoslavijom, ne zalim cak ni za Crnom Gorom...

Aktivan član
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

САП Војводине и САП Косова. Е да, и Квискотеке.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kakva je to zemlja bilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

pljuckanje po yu iz neznanja (zboh mladosti forumasa) ili iz politickih potreba (proeu i pronato rezimci, i nacionalisti svih nacija) mogu biti samo smesni ili u najboljem slucaju simpaticni, ali tacni ne mogu biti nikada. ko prica da nija valjala drzava sfrj ne misli dobro ni ovim sada drzavama.

imali smo nesto, i ovi demokratski-nacionalisticki su to dali za nista, al po skupu cenu za sve nas.

povratka nema.

ukratko. ima i duza verzija, ali ako je neko unapred nesto presudio, u sebi, pomoci nema
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Cega se ja secam od SFRJ. Jedva da krajickom oka video nesto od te drzave.

Marame, znacke, pionirski marsevi, ratni heroji koji su danas ,,komunjare" i ,,banda crvena".

Lepa ideja. Preteca i pokazatelj sudbine EU.

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

...yebo-yugu...

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

..da nije bilo Slovenca..i nas Croata...i dalje bi bili "nesretnici"..ovako imate Srbiju i treba Franji spomenik da dignete....ko i Rokiju..

Primećen član
    Učlanjen
    24.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio iwo jima Pogledaj poruku
    ..da nije bilo Slovenca..i nas Croata...i dalje bi bili "nesretnici"..ovako imate Srbiju i treba Franji spomenik da dignete....ko i Rokiju..
    jaooooooooooooooooooooooo brat hrvat bez vas nebi nam se ni zubi beleli hvala bogu milostivom da vas i siptare imamo

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

...yebo-yugu...
    Da nije bilo Juge, bratsta i jedinstva i Tileta, pitanje je sta bi ostalo od hrvatskog naroda.

Zato, nemoj ti da pljujes na Jugu.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio jataganac Pogledaj poruku
    Jugoslavija je bila veoma specificna drzava po mnogo cemu.
    Imala je vrlo sarolik reljef na relativno malom prostoru, velika prirodna bogatstva, predivne predele, reke, jezera, planine, sela, more, siroku i razudjenu morsku obalu, banje, spomenike kulture, manastire, arheoloska nalazista, sume, plodno i obradivo zemljiste i ono sto je najvece bogatstvo - ljudi.
    Po sastavu stavovnistva, bila je prava riznica razlicitih naroda, jezika, vera, kultura, obicaja i navika. Takvim bogatstvom se retko koja zemlje te velicine mogla pohvaliti. Od oko 24 miliona stanovnika, preko 8,5 miliona je zivelo van svojih maticnih republika, sto potvrdjuje da u Jugoslaviji nije bilo samo mnogo naroda, vec prave mesavine tih naroda. Etnicka heterogenost republika govori da Jugoslavija nije bila prost savez republka i naroda, vec drzava koju je velika vecina njenih gradjana dozivljava kao svoju u postojecim granicama.
    Usled velikih pritisaka onih, kojima je Jugoslavija bila suvise velika i kojima je vise odgovarao veci broj malih i potcinjenih drzava na ovom prostoru, Jugoslavija je 1991, razbijena. To i ne bi bilo toliko tragicno da razbijanje nije za sobom ukljucivalo krvave ratove u kojima su mnogi ljudi izgubili zivote, a jos vise njih je ostalo bez svojih domova. Zbog malocas pomenute etnicke heterogenosti, Jugoslavija je tesko i mogla da se razbije bez krvoprolica.
    Danas samo mozemo da se prisecamo te predivne zemlje i vremena u kome smo ziveli mnogo lepse i bolje nego danas.
    Cega se vi najradje secate iz Jugoslavije?
    Jugoslavija ti masonski projekat isto kao sto je i SSSR bio i isto kao sto je EU danas....i ta EU ce se raspasti u krvi isto kao sto se Jugoslavija raspala.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Milanne Pogledaj poruku
    Da nije bilo Juge, bratsta i jedinstva i Tileta, pitanje je sta bi ostalo od hrvatskog naroda.

Zato, nemoj ti da pljujes na Jugu.
    ..odavno bi bili evropa..i ne bi se bakćali s glupostima..ionako..ce nas sve asimilirati "borgovi"..kad krenu žuti..mravi...ode sve u tri majčine...

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Jugoslavija ti masonski projekat isto kao sto je i SSSR bio i isto kao sto je EU danas....i ta EU ce se raspasti u krvi isto kao sto se Jugoslavija raspala.
    ..nece... rat je danas preskup..vec ce se "oni" dogovriti..kako se nas podijele...mi samo ovdje za njih sitna buranija..kolateralna šteta..%pogreska..tako..da...neće oni zbog nas ratovati..vec ce nas posvadjati... radi sebe..

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

..nece... rat je danas preskup..vec ce se "oni" dogovriti..kako se nas podijele...mi samo ovdje za njih sitna buranija..kolateralna šteta..%pogreska..tako..da...neće oni zbog nas ratovati..vec ce nas posvadjati... radi sebe..
    Pa nisam ja rekao da ce oni zbog nas ratovati vec da ce se EU raspasti isto kao sto se i SFRJ raspala i to isto u krvi.To nema veze sa nama.Dobro sad verovatno cemo i mi da utrcimo u fajt tu posto smo dileje ali to je sad druga prica

Primećen član
    Učlanjen
    24.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

sto se tice raspadanja EU imas pravo: zamisli kako mogu jedan francuz i nemac zajedno ili jedan austrijanac i ceh ili slovakili madjar to je isto kada bi usporedio srbina i siptara da mogu zajedno jedino ko moze zajedno to je nemacka-rumunija.bugarska jer rumunija i bugarska bile su uvek prilozene nemackoj eto kako je i slovenci se stalno svadjaju sa austrijom oko slovenackog pisma i koruske samo je velika steta sto neko skloni HAIDER(najverovatnije bivsa tahna sluzba DDR)

Buduća legenda piciginx (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    648

Zašto je Jugoslavija bila nesvrstana??????

Tko će stoku svrstati?!?!?!?

Buduća legenda piciginx (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    648

Kad vidim Mađare,godinaČehe,Slovake i Ruse padne mi mrak na oči...
    Škode, Lade,razjebani autobusi,sandale koje se nose na čarape dokoljenke...siromašni i ubogi za popi3dit...

Kada bi došao ruski ratni brod Erotika bi nestalo u svim trafikama u gradu.
    Švercali su LP ploče u onim svojim širokim oficirskom kapama..željni svega sa zapada..

Danas Rusi su ka Ameri puni para, oblače se bolje nego Švabe,svi govore engleski i troše za poluditi. Česi i Slovaci voze dobra auta,doduše još nose mineralnu i paštete sa sobom kad idu na ljetovanje ali im je standard bolji nego naš....

Bili smo ispred njih 10 -15 godina,a danas nas oni šišaju za brat bratu 10 godina ....

KianyRiws nije na forumu
    Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa. Edmund Burke
    Ističe se KianyRiws (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Rodjen sam u njoj i kao Srbin iz Hrvatske uvek mi je bila jedina domovina,nikad HR,cak ni kao rezervna.Uostalom,tako se i vecina Srba u HR i BiH i osecala.Yuga i nista drugo.Sastavljena od juznoslavenskih plemena,zamisljena je kao projekat masonerije u cilju da se negde smeste ta vecito porobljena plemena,sa svim svojim prednostima i nedostacima.Vreme je pokazalo da je projekt propao,jer je u toj drzavi bilo isuvise nespojivih razlika.Evo danas,kad moj mladji klinac uci iz prirode da smo nekad ziveli sa tim narodima skupa,jednostavno detetu ne ide u glavu da smo bili sa Makedoncima i Slovencima zajedno.Kad ga pita, zasto mu jeto cudno,mali mi odgovara:,,Pa oni i ne pricaju kao mi!"Hrvati su od prv og dana rusili Kraljevinu SHS,a to je posledica pogresnog pristanka mladog,nadobudnog i politicki neiskusnog A leksandra.Svoje je zablude platio glavom u Marselju,a to je bila ipak uvertira za Jasenovac koju niko od Srba nije tada znao prepoznati.Tito je iskoristio opsti svetski metez,tragediju i rasulo,pa smo opetsa narodima koji nam nicim nisu ni do kolena ziveli i lagali sami sebe u novim-starim granicama.Bilo je,da ne gresim dusu,i kod drugih naroda ljudi koji su voleli Yugu,ali nigde toliko zastupljena ljubav prema njoj nije bila kao kod Srba.Pogotovo nas,prekodrinskih.Naivno smo verovali u bratstvo i jedinstvo.Danas kad se okrenem,zastanem i razmislim,mozda smo mi to nekako podsvesno voleli tu zemlju zato sto nas je ona spajala sa maticom i davala nam neku sigurnost da nas nece ponovo na prevaru nedeljom ujutru na posao zvati i onda klati i satirati.Voleo sam tu zemlju,ali mrtvi clanovi rodbine i poginuli saborci,izlecili su moje zablude od 91-ve godine pa na ovamo.Nikad vise zajedno,pa makar pocrkali od gladi.Ni u EU sa neprijateljima.Evo jedan najbanalniji primervaj smrad iz Osijeka <<iwo jimma>>Gde je bio kad je Glavas ubijao i mucio Srbe,svoje sugradjane 91-ve?Nije ni pretpostavljao da na Dravi bacaju do iznemoglosti ljude u vodu i tu im pucaju u glavu???!!!Nije se o tome pricalo po gradu,je li???Sad nam drzi pridiku kako nas je Tudjman prosvetlio...i mi Srbi citamo te gluposti i gadosti.EEEJJJ MODERATORI!I Ima li vas???
    Ostaje još da se dokaže da li inteligencija ima ikakvu vrednost za opstanak.
    "Cena je mera vrednosti, a novac je mera cene".Ludwig von Mises

Zainteresovan član aksunamun (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Bila je dobra ali je stvorena u krvi nevinih ljudi zato je morala da padne .Djavo dolazi po svoje.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio biziklista Pogledaj poruku
    sto se tice raspadanja EU imas pravo: zamisli kako mogu jedan francuz i nemac zajedno ili jedan austrijanac i ceh ili slovakili madjar to je isto kada bi usporedio srbina i siptara da mogu zajedno jedino ko moze zajedno to je nemacka-rumunija.bugarska jer rumunija i bugarska bile su uvek prilozene nemackoj eto kako je i slovenci se stalno svadjaju sa austrijom oko slovenackog pisma i koruske samo je velika steta sto neko skloni HAIDER(najverovatnije bivsa tahna sluzba DDR)
    Pa Poljaci mrze Nemce mozda i vise nego sto se mrze bivsi narodi SFRJ...takodje nema ni neke ljubavi izmedju Engleza i Nemaca,Engleza i Francuza...Spanci mrze Engleze takodje......itd..itd...ali eto oni koji su uspeli da natrpaju narode bivse SFRJ u nju po istom sistemu su i sve ove natrpali u EU i to nece doveka trajati a kad pukne bice krvavo kao kad se SFRJ raspadala

Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Pa Poljaci mrze Nemce mozda i vise nego sto se mrze bivsi narodi SFRJ...takodje nema ni neke ljubavi izmedju Engleza i Nemaca,Engleza i Francuza...Spanci mrze Engleze takodje......itd..itd...ali eto oni koji su uspeli da natrpaju narode bivse SFRJ u nju po istom sistemu su i sve ove natrpali u EU i to nece doveka trajati a kad pukne bice krvavo kao kad se SFRJ raspadala
    Poljaci obozavaju Srbe neznam za druge al za Srbe nisi u pravu.

Učlanjen
    04.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Mozda i bude Jugoslavije ali sa onim ispred "KRALJEVINA"

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio piciginx Pogledaj poruku
    Zašto je Jugoslavija bila nesvrstana??????

Tko će stoku svrstati?!?!?!?
    bitno da se ova današnja stoka svrstala...a pogotovo avratala svoje novčanike i džepove

PS nismo rekli da ćemo napraviti malu pauzu od "Jugonostalgije" kako bi se straszi smirile?
    drage moje komšije Balkanci... sve vas lepo pozdravlja i posmatra kyo iz EUa .... nemoj da mi vrludate ... "EU nema alternative!":)

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Jugoslavija
    Autor Banovani u forumu Politika
    Odgovora: 217
    Poslednja poruka: 21.04.2008., 22:47
  2. JUGOSLAVIJA
    Autor **case-problem**Car Dušan u forumu Istorija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.02.2008., 22:36
  3. Blok 6 Jugoslavija