Evropska unija će proglasiti dan žalosti Evrope na dan genocida u Srebrenici

_::::_

Obećava
Banovan
Poruka
93
Danas je delegacija koju je predvodio reis ul-ulema Mustafa efendija Cerić predala predstavnicima Evropskog parlamenta rezoluciju kojom se traži da 11. juli, dan genocida u Srebrenici, bude proglašen danom žalosti u cijeloj Evropi. Gosti iz Sarajeva u Brislu su naišli na topao prijem i razumijevanje evropskih parlamentaraca koji podržavaju nastojanje da se zločin ne zaboravi i ne ponovi.

Bakira Hasečić, predsjednica udruženja "Žene žrtve rata" tim je povodom za Glas Amerike izjavila:

"Ja sam samo jedna od hiljada silovanih i zlostavljanih žena tokom agresije na BiH. Danas smo došli, da ovdje, u Evropskom parlamentu, kažemo da se 11. 7. proglasi danom genocida u Bosni i Hercegovini... i u Evropi.... Prvo u Evropi, kako ne bi ostali sami .... da se genocid ne ponovi...., da tako cijela Evropa.... cijeli svijet svake godine na 11. juli dođu prvo u Potočare, u Bosnu i Hercegovinu... i da svake godine podsjetimo i one koji pokušavaju da zaborave što nam se desilo... "
http://www.voanews.com/bosnian/archive/2008-10/2008-10-15-voa4.cfm
 
predala predstavnicima Evropskog parlamenta rezoluciju kojom se traži da 11. juli, dan genocida u Srebrenici, bude proglašen danom žalosti u cijeloj Evropi.
Смехотека!z:D

Пре свега, одбачено је да се радило о геноциду.

Друго, толики су људи побијени на планети па се није проглашавао дан жалости за сваку убијену групацију понаособ.

Је л' проглашен дан жалости поводом бартоломејске ноћи где је убијено за ноћ око осам хиљада људи?

Је л' проглашен дан жалости на нивоу Европе због убијених око три хиљаде Срба у околини Сребренице ?
Није!

Па што би Европа жалила за њима, муслиџама из Сребренице кад је и сама одговорна за то ( повлачење холандских снага са тог подручја!)?

Да им је било жао, не би повлачили умпрофор из тог региона.


Као што рекох, смејурија!
 
Poslednja izmena:
Mislim da svako ko ono u Srebrenici smatra dobrim delom i delom koji štiti naš narod treba na ispitivanje da ide. To u Srebrenici je zločin i ništa drugo. Jedno je ubiti neprijatelja u borbi, a drugo ubiti civile, među kojima su i deca. Ne mogu da zaboravim jednu emisiju gde je žena govorila o dečaku koji je tada ubijen. Kazao joj je da mu pričuva torbu. I sada mi suze dolaze na oči. Mladića zbog ovoga treba raščerečiti. Ne samo zato što je pljunuo na svoje ovim zločinom, već i zato što je pokazao kakav je nečovek i kakvo je zlo. Ne razumem kako neko može da ga poštuje i štiti. Ta spodoba zaslužuje sve najgore. Žao mi je što pripada srpskom rodu. Žao mi je što je bio na poziciji da učini nešto, šatro u ime, srpskog roda. Zločin u Srebrenici nema opravdanja. Zlo se ne pravda novim. Jedna nepravda se ne poništava drugom. Ovim zlom, on je stavio srpska stradanja u drugi plan i predstavio nas kao zločince. Sve ono što se dešavalo i pre i posle Srebrenice je postalo nepostojeće. Ne razumem kako ne shvatate zlo. Pobio nedužan svet i onemogućio svoj da se bori za svoja prava i pokaže stradanja. I treba za nešto da ga čuvamo i poštujemo, slavimo kao heroja? Za šta?
 
Poslednja izmena:
Dobro. A kada ce da proglase dan zalosti zbog masakra u Jasenovcu?

Nece . Boli ih uvo za Jasenovac . Moze biti da odgovor treba potraziti u cinjenici da i one koji vode nasu zemlju , a i nase medije takodje Boli uvo za bilo kog ubijenog ili zaklanog Srbina .
 
Poslednja izmena:
Mislim da svako ko ono u Srebrenici smatra dobrim delom i delom koji štiti naš narod treba na ispitivanje da ide. To u Srebrenici je zločin i ništa drugo. Jedno je ubiti neprijatelja u borbi, a drugo ubiti civile, među kojima su i deca. Ne mogu da zaboravim jednu emisiju gde je žena govorila o dečaku koji je tada ubijen. Kazao joj je da mu pričuva torbu. I sada mi suze dolaze na oči. Mladića zbog ovoga treba raščerečiti. Ne samo zato što je pljunuo na svoje ovim zločinom, već i zato što je pokazao kakav je nečovek i kakvo je zlo. Ne razumem kako neko može da ga poštuje i štiti. Ta sposoba zaslužuje sve najgore. Žao mi je što pripada srpskom rodu. Žao mi je što je bio na poziciji da učini nešto, šatro u ime, srpskog roda. Zločin u Srebrenici nema opravdanja. Zlo se ne pravda novim. Jedna nepravda se ne poništava drugom. Ovim zlom, on je stavio srpska stradanja u drugi plan i predstavio nas kao zločince. Sve ono što se dešavalo i pre i posle Srebrenice je postalo nepostojeće. Ne razumem kako ne shvatate zlo. Pobio nedužan svet i onemogućio svoj da se bori za svoja prava i pokaže stradanja. I treba za nešto da ga čuvamo i poštujemo, slavimo kao heroja? Za šta?
Тачно.
Ни један злочин нема оправдање.

Ни ја не могу да заборавим како су ми заклали тетку итечу у Госпићу, па ми ипак нису дали да испричам свој случај на тв-у.

Пропаганда драга чуда чини.

Било је злочина на свим странама.
И било би најбоље када би свако чистио своје двориште, али нажалост, то се очекује само од Срба.

Нпр. Насер Орић, за кога постоје докази да је побио око три хиљаде цивила у околини Србренице, непосредно пред Сребреницу ( за шта је Сребреница била одмазда), је пуштен да слободно шета овим нашим просторима.

Е зато се ја искључиво борим за правду мог народа, и боле ме уши за њихове побијене.
Морам да сумирам моје побијене и да ЈУРИМ правду за њих, јер је другачије неће добити.
 
Mislim da svako ko ono u Srebrenici smatra dobrim delom i delom koji štiti naš narod treba na ispitivanje da ide. To u Srebrenici je zločin i ništa drugo. Jedno je ubiti neprijatelja u borbi, a drugo ubiti civile, među kojima su i deca. Ne mogu da zaboravim jednu emisiju gde je žena govorila o dečaku koji je tada ubijen. Kazao joj je da mu pričuva torbu. I sada mi suze dolaze na oči. Mladića zbog ovoga treba raščerečiti. Ne samo zato što je pljunuo na svoje ovim zločinom, već i zato što je pokazao kakav je nečovek i kakvo je zlo. Ne razumem kako neko može da ga poštuje i štiti. Ta sposoba zaslužuje sve najgore. Žao mi je što pripada srpskom rodu. Žao mi je što je bio na poziciji da učini nešto, šatro u ime, srpskog roda. Zločin u Srebrenici nema opravdanja. Zlo se ne pravda novim. Jedna nepravda se ne poništava drugom. Ovim zlom, on je stavio srpska stradanja u drugi plan i predstavio nas kao zločince. Sve ono što se dešavalo i pre i posle Srebrenice je postalo nepostojeće. Ne razumem kako ne shvatate zlo. Pobio nedužan svet i onemogućio svoj da se bori za svoja prava i pokaže stradanja. I treba za nešto da ga čuvamo i poštujemo, slavimo kao heroja? Za šta?

Ko kaze da je on stavio srpska stradanja u drugi plan???? Srpska stradanja nikada nisu ni bila u prvom planu i sve je bolela ona stvar za srpska stradanja. To pokazuje i B92 koji retko kada spomene srpske zrtve koje su daleko vece nego muslimanske ili hrvatske i daleko vise prognanih Srba ima nego svih drugih zajedno.E sad sto postoje retardi koji se primaju na tu propagandu to je vec druga pric ai problem.
Posto u Srebrenici nikakvog genocida nije bilo i ko god tvrdi drugacije taj pojma nema sa zivotom ili je zlonameran.
 
Poslednja izmena:
Nece . Boli ih uvo za Jasenovac . Moze biti da odgovor treba potraziti u cinjenici da i one koji vode nasu zemlju , a i nase medije takodje Boli uvo za bilo kog ubijenog ili zaklanog Srbina .

Pa i boli ih bash uvo. Ali to nije u redu. Zashto srpske zrtve nisu za zaljenje za razliku od nesrpskih? Zashto ne proglase i Jasenovac za dan zalosti, ako ce proglasiti Srebrenicu? Mislim da zele ( oni tamo, a ne ovi nashi ) da pokazu svetu da smo mi " loshi momci ", i da ubijanje Srba nije zlochin, naprotiv, da je za pohvalu... Mislim da su od pochetka to hteli... Stoka...
 
Ko kaze da je on stavio srpska stradanja u drugi plan???? Srpska stradanja nikada nisu ni bila u prvom planu i sve je bolela ona stvar za srpska stradanja. To pokazuje i B92 koji retko kada spomene srpske zrtve koje su daleko vece nego muslimanske ili hrvatske i daleko vise prognanih Srb aima nego svih drugih zajedno.E sad sto postoje retardi koji se primaju na tu propagandu to je vec druga pric ai problem.
Posto u Srebrenici nikakvog genocida nije bilo i ko god tvrdi drugacije taj pojma nema sa zivotom ili je zlonameran.

A, o ovome boldovanom da ni ne prichamo.
 
Mislim da svako ko ono u Srebrenici smatra dobrim delom i delom koji štiti naš narod treba na ispitivanje da ide. To u Srebrenici je zločin i ništa drugo. Jedno je ubiti neprijatelja u borbi, a drugo ubiti civile, među kojima su i deca. Ne mogu da zaboravim jednu emisiju gde je žena govorila o dečaku koji je tada ubijen. Kazao joj je da mu pričuva torbu. I sada mi suze dolaze na oči. Mladića zbog ovoga treba raščerečiti. Ne samo zato što je pljunuo na svoje ovim zločinom, već i zato što je pokazao kakav je nečovek i kakvo je zlo. Ne razumem kako neko može da ga poštuje i štiti. Ta sposoba zaslužuje sve najgore. Žao mi je što pripada srpskom rodu. Žao mi je što je bio na poziciji da učini nešto, šatro u ime, srpskog roda. Zločin u Srebrenici nema opravdanja. Zlo se ne pravda novim. Jedna nepravda se ne poništava drugom. Ovim zlom, on je stavio srpska stradanja u drugi plan i predstavio nas kao zločince. Sve ono što se dešavalo i pre i posle Srebrenice je postalo nepostojeće. Ne razumem kako ne shvatate zlo. Pobio nedužan svet i onemogućio svoj da se bori za svoja prava i pokaže stradanja. I treba za nešto da ga čuvamo i poštujemo, slavimo kao heroja? Za šta?

Pa ona i tebe treba rascereciti..........ili nekog tvog.........kada mozemo i druge.
 
Pa evo kako ne vidite. Niko ne sumnja u to da su Srbi ubijani, ali ajde ispričajte naše priče. Reći će, a šta ste vi u Srebrenici radili. Uostalom, uopšte se ne radi o tome. Umesto da se borimo da te priče o našem stradanju dođu na televizije, naši su pobili ljude u znak osvete. I danas se onaj ko je to naložio i odobrio smatra herojem. To nema nikakve veze sa našima koji su poklani i mučeni. Njima je on učinio nepravdu. Zbog njega naše žrtve nikome nisu važne. Treba govoriti o našima, a ne o Mladiću i njegovom zločinu. Pustite vi njega, a radite na rasvetljavanju i objavljivanju naših stradanja. Zašto naši samo o Jasenovcu pričaju? Kao da nije bilo drugih Jasenovaca kasnije? Umesto da se govori o njima, govori se o skotu. Sami pričate jedno, a radite isto to.
 
Mislim da svako ko ono u Srebrenici smatra dobrim delom i delom koji štiti naš narod treba na ispitivanje da ide. To u Srebrenici je zločin i ništa drugo. Jedno je ubiti neprijatelja u borbi, a drugo ubiti civile, među kojima su i deca. Ne mogu da zaboravim jednu emisiju gde je žena govorila o dečaku koji je tada ubijen. Kazao joj je da mu pričuva torbu. I sada mi suze dolaze na oči. Mladića zbog ovoga treba raščerečiti. Ne samo zato što je pljunuo na svoje ovim zločinom, već i zato što je pokazao kakav je nečovek i kakvo je zlo. Ne razumem kako neko može da ga poštuje i štiti. Ta sposoba zaslužuje sve najgore. Žao mi je što pripada srpskom rodu. Žao mi je što je bio na poziciji da učini nešto, šatro u ime, srpskog roda. Zločin u Srebrenici nema opravdanja. Zlo se ne pravda novim. Jedna nepravda se ne poništava drugom. Ovim zlom, on je stavio srpska stradanja u drugi plan i predstavio nas kao zločince. Sve ono što se dešavalo i pre i posle Srebrenice je postalo nepostojeće. Ne razumem kako ne shvatate zlo. Pobio nedužan svet i onemogućio svoj da se bori za svoja prava i pokaže stradanja. I treba za nešto da ga čuvamo i poštujemo, slavimo kao heroja? Za šta?

E vidis . Znas zasto ti je zao , i zbog cega stojis na tom stanovistu . Pa zbog toga , sto je to bilo na televiziji.Sto o tom ratnom zlocinu iz osvete , govore svi mediji koji postoje , a i te kako i nasi mediji . Zatrpavaju te tom tugom . A znas zasto ti i nije bas zao , na primer poklanih Srba iz Kravice i Skelana . Jer toga bas i nema u nasim pa i svetskim medijima , koje mozes da pratis . Celu tu sliku podrzava nasa Vlada , i nasi mediji , koji sluze za formiranje javnog mnjenja . Ti u stvari reagujes kao jedna normalna odsoba , koja oseca duboko saucesce za svakog ubijenog coveka , za bilo koga ko pati, sto je apsolutno normalno i u skladu sa civilizacijskim normama . E onda mediji i strani i domaci , koji i racunaju da je najveci broj ljudi zaista dobar , razuman i da oseca saucesce , i onda tako natemtira slike , informacije i poruke , pa to zacini ispovestima , da se svakom normalnom coveku creva prevrnu .
U prilog tome mogu da kazem da je samo B92 hedno 50 puta prikazala streljanje 6 muslimana u celosti . Grozan zlocin . fakat .. A RTS je odbio da prikaze snimke kad Muslimani bijaju Srbe hladnim oruzjem , zbog surovosti . B92 nije htela ni da razmatra ove snimke. RTS je prikazao , samo ilustrativno nekoliko kracih snimaka , koji su ui te kako cenzurisan , da ne bi uznemiravali javnost .
rezulta toga , je da ces ti , io mnogi drugi normalni ljudi suzu da pustis , nad Srbrnickim Muslimanima , ( sto je i u redu i razumljivo , sa civilizacijskog , altruistickog , humanog , ljudskog , Hriscanskog aspekta) . a za pobijenim zenama i decom ljudima u opste , iz Kravice , Skelana , Sarajeva , Vozuce , bas i neces , jer nsi bas imala prilike da slusas tuzne ispovesti , svedocenja prezivelih , vesti , diskusije , forume , okrugle stolove , o tome .

Mi se ,, hteli ili ne hteli vesternizujemo , a to ce prvo da uniformise jedan stav kod nas , da ono sto nije bilo na televiziji , nije se ni dogodilo . U to ime , mislim da bi nasa Drzava istog casa trebala da oduzme licencu B92 .
 
Pa evo kako ne vidite. Niko ne sumnja u to da su Srbi ubijani, ali ajde ispričajte naše priče. Reći će, a šta ste vi u Srebrenici radili. Uostalom, uopšte se ne radi o tome. Umesto da se borimo da te priče o našem stradanju dođu na televizije, naši su pobili ljude u znak osvete. I danas se onaj ko je to naložio i odobrio smatra herojem. To nema nikakve veze sa našima koji su poklani i mučeni. Njima je on učinio nepravdu. Zbog njega naše žrtve nikome nisu važne. Treba govoriti o našima, a ne o Mladiću i njegovom zločinu. Pustite vi njega, a radite na rasvetljavanju i objavljivanju naših stradanja. Zašto naši samo o Jasenovcu pričaju? Kao da nije bilo drugih Jasenovaca kasnije? Umesto da se govori o njima, govori se o skotu. Sami pričate jedno, a radite isto to.

Nasi su pobili muslimanske vojnike.......da je bilo genocida i zene ,deca i starci bi bili pokokani.
A kako to mi da se trudimo da na televiziju dodju price o stradanjima Srba kad su "domace" televizije zatvorene za to.Zasto bi onda ocekivali da ce strane to da objave kad ni domace nece.Evo zadnji primer ti je godisnjica stradanja banjaluckih beba a to se desilo mnogo pre Srebrenice......nesto o toj vesti i nisam video po nasim medijima dok za svakog ubijenog baliju B92 napravi desetominutnu reportazu u svojim vestima.Kao prvo da bi istina dosla na videlo Srbija mora da ima srpske medije a posto nema zato se natura narodu da je neko uradio nesto u ime srpskog naroda,da smo mi zlocinci,genocidni da je u toj Srebrenici ubijeno preko 8000 ljudi sto je teska laz itd..itd...
Ali ti na domacim medijima malo sta o stradanjima Srba mozes da vidis ...sve je to na kasicicu....a pogledaj u isto vreme hrvatske i muslimanske medije oni srpske zrtve ne spominju a ubice Srba proglasavaju herojima i cak imaju praznike drzavne na dane kada su pocinili najvece zlocine nad Srbim aod etnickog ciscenja pa do ubijanja.
Plus da dodam...u Srebrenici niko nije nikoga ubijao u ime nekog srpskog naroda i u tvoje ime. Svi oni koji su ubijeni u Srebrenici su ubijeni ili u borbi sto je ok a i bilo je slucajeva osvete i to je ok kazniti one koji to nisu sprecili mada mora se priznati da ne znam kako se to moglo i spreciti.Dovoljno je da podjes od sebe i da su ti recimo muslimani ili neko drugi pobili i poklali familiju da li bi te neko mogao spreciti da se osvetis ako si to naumila.Sumnjam!
 
Poslednja izmena:
Sve to stoji i znam da je tako. Pobogu, nisam rekla da je samo Srebrnica zločin, ali ne možete ga braniti. Mladića. Treba se boriti protiv tog medijskog mraka, a ne za Mladića. Ko je njemu dao pravo da u naše ime i ime poklanih Srba ubije nekoga? To sa Srebrenicom je toliko glup potez, o zločinu da ne govorim, da nemam reči. I ne razumem zašto mi pišete o našim stradanjima, kao da ih nisam svesna. A ono što mi je jedan napisao da bi mene i moje trebalo raščerečiti zbog Mladića.... Pa ne znam šta da kažem. Bez reči.
 

Back
Top