ZASTO MI NON STOP RADI HARDDISK???????

Nina78

Početnik
Poruka
49
ZASTO MI NON STOP RADI HARDISK?OD PRE NEKOLIKO DANA,NON STOP RADI-AKTIVAN JE,CUJE SE!PRE JE BILO NORMALNO,MALO JE RADIO I NIJE RADIO(NIJE SE CUO) A SAD STALNO.DA LI TO IMA NEKE SA DEFRAGMENACIJOM DISKA?URADILA SAM JE PRE NEKOLIKO DANA!ALI SE NE SECAM DA LI MI OD ONDA TAKO NEPRESTANO RADI HARDISK????????? :oops: :oops: :oops: KO ZNA NEKA MI POMOGNE!!!!!!!!!!!
 
Nina78:
ZASTO MI NON STOP RADI HARDISK?OD PRE NEKOLIKO DANA,NON STOP RADI-AKTIVAN JE,CUJE SE!PRE JE BILO NORMALNO,MALO JE RADIO I NIJE RADIO(NIJE SE CUO) A SAD STALNO.DA LI TO IMA NEKE SA DEFRAGMENACIJOM DISKA?URADILA SAM JE PRE NEKOLIKO DANA!ALI SE NE SECAM DA LI MI OD ONDA TAKO NEPRESTANO RADI HARDISK????????? :oops: :oops: :oops: KO ZNA NEKA MI POMOGNE!!!!!!!!!!!
Ukoliko imas instaliran neki antivirus onda je on u pitanju, a ako ne onda imas neki virus ili neku slicnu glupost.
Pisi malim slovima.
 
U sustini ne bi trebalo da smeta, ali mozda bi bilo pametno da ga odneses u servis za svaki slucaj.
Da li imas kakve probleme u radu ili je isti kao pre?
Da li krcka stalno ili ponekad samo skljocne?
Ne verujem ni da bi norton trebao da uzrokuje takve probleme, ali ako imas instalacioni CD Uninstaliraj Norton pa vidi da li ce da nastavi. Ako prestane onda baksuza ni slucajno ne instaliraj vise.
 
Kako to misliš - stalno radi? Stalno se okreće :shock: ili stalno nešto čita i piše ?
Normalno je da se stalno okreće, dok god je računar uključen, to valjda znaš. :)
Ako stalno nešto čita i piše (treperi lampica), moguće je da ti u pozadini radi neki program koji vrši te operacije. Ako si poslednji put defragmentisala disk pomoću Diskeepera-a, možda si slučajno uključila opciju "Set It and Forget It" pa ti Diskeeper stalno u pozadini po malo defragmentira disk. Ako nije to, onda si možda instalirala (ti ili neko drugi) neki program za praćenje rada na računaru pa taj program stalno uzima screenshotove desktopa, loguje pritisnute tastere, zapisuje koje su aplikacije pokrenute, koji su prozori otvarani, koje su web lokacije posećene i sl? To su oni špijunski programi tipa SpyBuddy i sl. Pogledaj pa javi šta je bilo :)
 
Slusaj,lampica treperi,znaci on(hardisk) nesto radi.Skinula sam deepsight extractor 4.3 sa Symantec-a ,kao da mi prati rad na racunaru,ali ne znam da li je to u pitanju,sad sam ga deinstalirala ali hardisk radi i dalje.Skinula sam i SiSoft Sandru,ali to sam uradila bas zbog sumnje, sta mi se to desava sa hardiskom.!A,ti spijunski programi,ja cak ni ne znam sta je to,kako da pogledam da li ih imam,mada nisam ja nista tog tipa instalirala.Ne kapiram o cemu se radi.Ja komp koristim iskljucivo za internet i imam skinute one svakodnevne programe,ICQ,MESSENGER-E,ADOBE PHOTO SHOP,MESH,.......Da li je mozda problem sto imam Nortona i AdAware?Norton mi je original,kupljen u radnji za 80e,znaci sve po protokolu.Ma pre 7,10 dana,radio je ok,malo je radio,pa nije radio.Posto ja imam prikljucak na internet 24 casa(nema veze koliko sam na njemu,isto placam mesecno),kada nisam na komp,hardisk se normalno nije cuo,a sad stalno.Memorije imam jos dosta,ne verujem da je to problem!Ako nista ne resim uskoro nosim ga tamo gde sam ga kupila,posto je jos pod garancijom.Ja, da nema vas na forumu ne znam sa kim bi se posavetovala.(trenutno zivim u spaniji 6 meseci , jos uvek ne pricam tako dobro spanci a i spanci nisu bas nesto puno pametni :roll: ).
 
Spijune uglavnom ne instaliras ti, vec se sami ubace i tesko ih je ubaciti.
To sto hdd non-stop radi ne verujem da je hardverski problem, pre ce biti da si ipak ti nesto ubacila sto ti radi u pozadini.
E sad ako ne resis probleme odnesi ga u servis i reci sta te muci, pa ce ti odmah reinstalirati win i gle cuda problemi nestaju (tako je bar kod nas, ne znam za Spaniju)
 
A da li ja mogu sama da nadjem taj neki spijunski program?Kako da ga trazim?Imas neki predlog? Verovatno je to to!Ne znam sta bi drugo moglo da bude. :oops: Vise bih volela da ja to sama resim,zato sto su spanci tako ljeni ,spori i glupi,Ali ako ne uspem ,ne prestaje mi nista drugo nego da ga odnesem da ga oni pogledaju!
 
Jos jedno pitanje:koliko puta moze da se instalira-reinstalira windows i Norton(naravno sa njihovim originalnim cd).Nortona nisam bila dobro instalirala(posto ne znam jezik),nesto sam zeznula,pa su mi reinstalirali windows i ponovo instalirali Nortona!Uopste nemam predstavu,jednom,dva put li koliko hoces?
 
Nina78:
Jos jedno pitanje:koliko puta moze da se instalira-reinstalira windows i Norton(naravno sa njihovim originalnim cd).Nortona nisam bila dobro instalirala(posto ne znam jezik),nesto sam zeznula,pa su mi reinstalirali windows i ponovo instalirali Nortona!Uopste nemam predstavu,jednom,dva put li koliko hoces?

Te spijune mozes unistiti nekim programima namenjenim za njihovo unistavanje. Iskreno ne znam koji da ti preporucim, jer jos nisam sa njima imao problema, pa tako da ih nisam ni koristio.
Win i Norton mozes reinstalirati koliko god hoces puta. Racunaru ne smeta, moze jedino tvojim zivcima ako to radis mnogo cesto, pa se smars 2h. :wink:
 
Ovako, sto se spyware/adware/worm/trojan programa tice, to je lako ukloniti i ne treba veliko znanje. Poseti temu: http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=28780 ... Tu imas objasnjenje kako da izlistas aktivne programe kao i registry odakle se startuju... Lepo to odradi, pa postuj listu, i reci cu ti sta da obrises.

Zao mi je sto se nisi konsultovala pre kupovine antivirusa sa ljudima koji se tom problematikom bave, jer bi zasigurno dobila toplu preporuku da Norton-a ne stavljas na masinu - to je 'najtromiji' AV softver od svih poznatijih. Trenutno, za najbolji AV vazi Nod32 i kosta upola manje od Norton-a... Isti neces ni primetiti na racunaru jer je toliko brz i toliko malo resursa jede da ti se cini kao da je aktiviran FreeCell a ne nesto sto non-stop proverava podatke da bi sprecilo infekciju.

Sad je situacija malo jasnija, pa cu eto da navedem moguce dijagnoze... ustanovili smo da je harddisk to sto krci (jer rekao sam ti, nema ventilatora u laptop-ovima), dakle to moze da bude iz jednog (ili vise) od navedenih razloga:

- imas neki spyware program koji non-stop vrslja po kompjuteru u potrazi za njemu potrebnim podacima
- imas neki 'index-er' (programi koji non-stop vrse katalogizaciju diska, pa samim tim non-stop skeniraju isti)
- Norton non-stop skenira hard
- Blizi se smrt tvom hard disku

U bilo kom od ovih slucajeva, pored buke, habanja (sve sto se mehanicki krece se haba vremenom), zauzece resursa (kad neki program hoce da pristupi hard disku, treba mu vise vremena) i sl. vazna stvar je da i non-stop vrsljanje po hard disku dosta jede i bateriju, pa samim tim autonomija na laptop-u se smanjuje...

No, jedno po jedno... Ajde lepo prvo poseti gore pomenutu temu, i izlistaj stavke koje sam naveo, da vidimo sta to radi na tvom komp-u, a ne bi trebalo...

Poz.
 
Pa, izgleda da bi u pitanju mogao biti taj DeepSight Extractor. Koliko je meni poznato, on prati aktivnosti na računaru i šalje ih Symantec-u na analizu. Probaj da deinstaliraš to Symantecovo čedo, pa ako se disk smiri - to je. A ako ne... :roll: hmmm...probaj da instalirač SpyBot Search & Destroy, on će ti sigurno pronaći sve "špijunolike" procese i aplikacije, a za neke će dati i kratak opis; čiji su, šta rade, gde se nalaze na disku... naravno, sa mogućnošću da ih i obriše.
Ovo indexiranje, što Inco spomenu, meni je stalno uključeno (mislim na sistemski servis za indeksiranje fajlova za bržu pretragu) i ne pravi problem.
Inače, baš si se usrećila sa Nortonom :) , da i ja potvrdim :wink:

Btw, zaboravio sam da pitam - jesi li primetila da ti se slobodan prostor na disku značajno smanjuje, postaje li disk fragmentiraniji ?
A mogla bi i da u Task Manageru pogledaš koji proces najviše čita i piše (I/O Read Bytes i I/O Write Bytes kolone). Pozabavi se malo Windows Task Managerom...
 
Djenka,slusaj,stanje na disku sto se tice memorije se ne menja.Defragmentaciju diska sam uradila pre nekoliko dana,i sad kad odem tamo ,kaze da ne treba da se defregmen.SpyBot-izvini ali ja ne znam sta je to,pod tim bas imenom da ga trazim i skinem???????I on ce da mi nadje ako imam taj neki spijunski program?Sto se tice Nortona,kada sam kupovala program bio je on i McAfee ali samo antivirus i Panda,pa sam se opredelila za Norton Internet Security i oni su mi ga preporucili zbog moje internet konekcije.Za sada ja sam zadovoljna,ali mi nije jasno da li taj neki spijunski program moze da se ubaci u moj sistem pored Nortona ili on sa nijm nema veze,a Norton moj ima i firewall.Task menager-ne znam sta je to,pogledacu samo mi reci kako da udjem. :oops:
 
Zaboravila sam da ti napisem DeepSight Extractor sam jos pre 3 dana deinstalirala , i ja sam sumnjala na njega ali nista se nije promenilo,hardisk radi li radi.Danas sam bila u radnji gde sam ga kupila i rekli su mi da posto mi je pod garancijom da zovem servis njegov najbolje(Fujitsu Siemens),pa ili da mi oni pomognu preko tel, ili ce doci kod mene.Ako ja nista ne resim sama,zvacu ih pa neka ga pogledaju.
Nego pojasni mi malo poblize nesto o Task Manager-u.Hoces?
 
Zaboravila sam da ti napisem DeepSight Extractor sam jos pre 3 dana deinstalirala , i ja sam sumnjala na njega ali nista se nije promenilo,hardisk radi li radi.Danas sam bila u radnji gde sam ga kupila i rekli su mi da posto mi je pod garancijom da zovem servis njegov najbolje(Fujitsu Siemens),pa ili da mi oni pomognu preko tel, ili ce doci kod mene.Ako ja nista ne resim sama,zvacu ih pa neka ga pogledaju.
Nego pojasni mi malo poblize nesto o Task Manager-u.Hoces?
 
Pritisni istovremeno Ctrl i Alt, a zatim držeći ta dva tastera, Delete. Otvoriće ti se Task Manager.
Sa "View" drop-down menija odaberi "Select Columns"
pa čekiraj I\O Write Bytes i I\O Read Bytes. Zatim idi na "Processes" tab i pogledaj koja ti to proces najviše čita i piše po disku.
Naravno, sve ovo na Win XP.
 

Back
Top