moderatorice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
Ovako;
danas sam dobila poruku od jos jedne korisnice ovog pdf-a
kojoj smeta ponasanje moderatorica...
trazila zena podrsku

evo, sad ce je i dobiti i to javno

naime, moderatorica Hellen ima nekoliko vrlo ruznih i za moderatora nadasve neprikladnih navada;

1. obicaj da kinji i verbalno zlostavlja mlade zene pod
krinkom svog volsebnog zivotnog iskustva
primjer njeno obracanje na temi o vjestackim maternicama
ili na temi o abortusu

2. ima obicaj da brka moderatorske duznosti i licne osvete
primjer - njeno ponasanje prema meni od momenta kad smo sukobile
stavove na temi o abortusu...

3. ona i njena kolegica otvoreno promoviraju mrznju prema zivotinjama i netoleranciju...
primjeri; teme o psima lutalicama, napustenim zivotinjama i slicno te njihovo ucesce na
njima tj. Hellenino i precutno odobravanje govora mrznje - obje...

kapiram ja da ce njih dvije ovo za tren oka zatvoriti i gurnuti po tepih
brzinom jedankom onoj koju pokazuju kad treba brisati postove koje im se ne svidjaju ili
ih prozivaju za ovo sto rade...
samo, nisam ja jedina kojoj ovo smeta...kad tad sve ce postati jasno
tj. postat ce budza na tepihu prevelika za preskakanje

hvala i sretni praznici

Правилник за модераторе Форума Крстарице
Пошаљите Одштампајте

Модератори Форума Крстарице дужни су да:

* буду детаљно упознати са Правилником Форума и да се, подразумева се, тог правилника придржавају
* редовно и често, више пута у току дана, посећују форум који модеришу
* читају све поруке у форуму који модеришу
* усмеравају ток дискусија, како би оне биле што занимљивије свим учесницима
* уклањају теме које се понављају и да након тога подробно образложе своју одлуку о укидању; корисницима би при том требало да назначе које су теме већ отворене
* сугеришу теме дискусија, како би се одржао константан ниво интересовања
* по потреби позивају кориснике на активније учешће у дискусијама
* бришу поруке које нису у складу са Правилником Форума
* својим понашањем буду узор осталим корисницима, правични и непристрасни предводници њихове комуникације
* мењају поруке тако да оне не крше Правилник, тј. прилагођавају их наведеним правилима (на пример: поруку у којој постоји једна вулгарна реч боље је изменити избацивањем спорне речи него обрисати)
* померају поруке/теме у други форум уколико не одговарају теми о којој је реч у форуму у којем се тренутно налазе, тј. тематски не одговарају подфоруму у који су постављене
* обавесте администратора Форума уколико примете неке неправилности у раду Форума, а при том не могу да их реше сами
* све што раде не раде из личних интереса, већ искључиво у интересу Форума Крстарице
* имају једнак и правичан однос према свим корисницима и посетиоцима форума
* буду на располагању корисницима и одговарају на сва постављена питања, укључујући и тематски релевантне приватне поруке
* сузбијају евентуалне неспоразуме и конфликте међу корисницима (писањем јавних или приватних опомена); уколико корисници и поред опомене наставе са неприкладним понашањем, модератори су дужни да контактирају администратора Форума ради забране приступа опоменутим корисницима/посетиоцима

Важне напомене

* Модератор у сваком тренутку мора бити свестан тога да је узор осталим корисницима, који од њега с правом очекују равноправан третман свих учесника.
* Од модератора се очекује крајње објективан однос приликом модерисања, у потпуности лишен ма какве жеље за личним обрачунавањем.
* Од модератора се очекује да поставља, тј. отвара нове теме, у њима активно учествује и подстиче на учешће остале учеснике, усмеравајући при том ток дискусије.
* Модератор је неко ко окупља људе, водећи при том рачуна о томе да их не доводи у међусобне сукобе.
* Модератор није власт - он је узоран, непристрасан, крајње објективан и надасве правичан учесник дружења на Форуму Крстарице.

20.12.2007
 

pa sad...nekom gluposti, nekom svakodnevica na ovom forumu...z:)

inace, kad sam pokrenula onu pricu o "tetka lobiju" ovo sam imala na umu...

to je kao pojava ne samo stetno vec otezava svaku smislenu komunikaciju

elem, bile to "gluposti" ili ne da sam vlasnik ovog foruma obratila bih paznju na to
jer nije narocito dobro za...biznis
 
ima nas jos koji smo ovde svakodnevno tako da se moze zakljuciti koliko je to sto si napisala istina

pa sad...mogu ja postati i poruku koju sam danas dobila
i kompletnu "prepisku" s moderatoricama...
nije problem

generalno, mislim da nakon svih "mini skandala" sa i oko moderatora
ovdje ne bi skodili malo...strozi kriterijumi u odabiru istih...od
npr. "prijavi se da budes moderator"... i "mi smo ti ortaci pa cemo te...progurati" : )))
 
Mislim da je jedino problem ako daje opomene na ocigledne licne osnove..rekao bih da to hellen ne radi kao neki sujetni moderatori i treba se obratiti administratoru koji ce to resiti
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top