Jedno bitno pitanje?

Зоки

Legenda
Poruka
51.427
Prvo da kažem zašto ovu temu otvaram baš ovde kad može i na nekom drugom pdf-u, e pa vas poznajem, vama verujem i u vaš sud verujem, ma koliko neki nosili maske.
Moje je mišljenje da je seks deo ljubavi a ne obrnuto, ljubav prema ženi/muškarcu, prema ponom organu suprotnog/istog pola...
Toliko smo valjda evoluirali u odnosu na druge stanovnike planete da imamo ne samo nagone nego i nešto iznad toga, povlašćeni smo reklo bi se. Da skratim davljenje pošto ni sam ne volim da čitam duge postove drugih davitelja. Želim da postavim jedno pitanje, zašto, ako znamo da ljubav čini svet oko nas, dozvoljavamo da se iznad nje nameće novac ili bilo koje drugo materijalno dobro, pre svega me zanimaju vaša iskustva, dakle zašto?
Samo mi nemojte reći da nije ljubav to što mislim da jeste, ili znam da jeste, ljubav u bilo kom obliku. Da li vas je nekad neko ostavio zbog novca, zbog profesije, zbog lošeg društva, ili ne znam ni ja sam čega? Da li možete da oprostite to i da kažete '' ma razumem je/ga, nije kriv/a zbog ne znanja'' i da odete mirna srca?
 
Љубав јесте то што мислиш да јесте и ништа друго, убеђена сам.
А зашто људи дозвољавају да се изнад љубави постави новац?
Па знам неколико примерака те врсте којима је то усађивано у главу од најранијег детињства. Како сад живе, није вредно помена. Имају све осим љубави и нису ни свесни шта им недостаје (а недостаје).
Мене никад нико није оставио због новца. Нити зато што га имам нити зато што га немам (било је и овако и онако, како кад). Али ја сам стварно увек бирала са ким ћу да будем.
Никад нисам била са неким због пара нити ми је то примарно. Чак шта више, склањала сам се од татиних синова и мушкараца који су отворено показивали новац.
 
Nije pitanje samo novca, do duše nisam ja izmislo ''sponzoruše'', nego i neke druge stvari ili dešavanja.
Па управо си сам себи одговорио на тему.
Спонзоруше постоје и таквим их је начинило нешто или неко.
Сад, питање је какви су то склопови личности кад су дозволили да им друштво наметне такве стандарде.
А ако се почне са причом у најранијем детињству ... то је већ друга ствар.
 
tu nije rech o ljubavi, vec komplexima, frustracijama, i raznim drugim psiholoshkim poremecajima.. dakle, ljudi koji imaju neki, gore navdeni problem, nisu u stanju da vole, pruze i prime ljubav, tako da su ostavljanje zbog ovoga ili onoga, posledice, a uzrok je nekakvo nezadovoljstvo..a, opet, sa druge strane, postoje i kriterijumi koje ima svaki chovek, kada se radi o izboru partnera.. samo shto su razlike izmedju toga velike i jasne..
 
Па што си лош? Спас’о си јој рачун од пропасти z:mrgreen:
А је л’ она хтела тебе да купи?
Nije, ona je znala da ne može sve i da hoće, ali mi je kupovala svoje drugarice, nisam mogao da odolim, sve su bile tako lepe i zgodne. Najgori momenti su bili kada je probala da mi kupi svoje drugare, to je za mene bio šok. Pa zar ona stvarno misli da sve može da kupi?
 
Nije, ona je znala da ne može sve i da hoće, ali mi je kupovala svoje drugarice, nisam mogao da odolim, sve su bile tako lepe i zgodne. Najgori momenti su bili kada je probala da mi kupi svoje drugare, to je za mene bio šok. Pa zar ona stvarno misli da sve može da kupi?
z:shock:
Е па стварно није лепо с њене стране. Ако си је оставио. z:poz:
 
Pa ona je imala, a ja hronično nemam.:(

Hahahaaa.....pa šta ti je to trebalo, šećeru. Tolike cice koje imaju bogate momke pa ni jednoj nije pala cigla na glavu da ga ostavi jer je "prebogat za njen ukus". A i znaš kako se kaže "žena nikada nije dovoljno bogata, dovoljno mršava i sa dovoljno pari cipela u ormaru"...
Mada, jednog dana kad postanem poznat pisac ima da nadjem nekog lepog ali siromašnog da mu kupujem fensi cipelice (ko Margaret Diras)....z:plez:
 
Prvo da kažem zašto ovu temu otvaram baš ovde kad može i na nekom drugom pdf-u, e pa vas poznajem, vama verujem i u vaš sud verujem, ma koliko neki nosili maske.
Moje je mišljenje da je seks deo ljubavi a ne obrnuto, ljubav prema ženi/muškarcu, prema ponom organu suprotnog/istog pola...
Toliko smo valjda evoluirali u odnosu na druge stanovnike planete da imamo ne samo nagone nego i nešto iznad toga, povlašćeni smo reklo bi se. Da skratim davljenje pošto ni sam ne volim da čitam duge postove drugih davitelja. Želim da postavim jedno pitanje, zašto, ako znamo da ljubav čini svet oko nas, dozvoljavamo da se iznad nje nameće novac ili bilo koje drugo materijalno dobro, pre svega me zanimaju vaša iskustva, dakle zašto?
Samo mi nemojte reći da nije ljubav to što mislim da jeste, ili znam da jeste, ljubav u bilo kom obliku. Da li vas je nekad neko ostavio zbog novca, zbog profesije, zbog lošeg društva, ili ne znam ni ja sam čega? Da li možete da oprostite to i da kažete '' ma razumem je/ga, nije kriv/a zbog ne znanja'' i da odete mirna srca?

Поштовани Пичвајзе,
Бићу кратак, јер претпостављам да имаш страховит батак. Твоје болдовано питање бих прво продужио са "или нематеријално добро", а затим истакао да је део питања "кад већ знамо да љубав...", оно због чега ово питање постављаш. Моје је цењено мишљење да само малобројни знају то (да је љубав значи конза). Ако сам у праву, одговор на остатак питања је прост - зато што не виде ништа више, боље, лепше од тих, осталих материјалних или нематеријалних добара.

:ОНАЈСМАЈЛИСАСИСАМА:
 
Prvo da kažem zašto ovu temu otvaram baš ovde kad može i na nekom drugom pdf-u, e pa vas poznajem, vama verujem i u vaš sud verujem, ma koliko neki nosili maske.
Moje je mišljenje da je seks deo ljubavi a ne obrnuto, ljubav prema ženi/muškarcu, prema ponom organu suprotnog/istog pola...
Toliko smo valjda evoluirali u odnosu na druge stanovnike planete da imamo ne samo nagone nego i nešto iznad toga, povlašćeni smo reklo bi se. Da skratim davljenje pošto ni sam ne volim da čitam duge postove drugih davitelja. Želim da postavim jedno pitanje, zašto, ako znamo da ljubav čini svet oko nas, dozvoljavamo da se iznad nje nameće novac ili bilo koje drugo materijalno dobro, pre svega me zanimaju vaša iskustva, dakle zašto?
Samo mi nemojte reći da nije ljubav to što mislim da jeste, ili znam da jeste, ljubav u bilo kom obliku. Da li vas je nekad neko ostavio zbog novca, zbog profesije, zbog lošeg društva, ili ne znam ni ja sam čega? Da li možete da oprostite to i da kažete '' ma razumem je/ga, nije kriv/a zbog ne znanja'' i da odete mirna srca?

...od ljubavi se ne živi...a mnogi su spremni da pregaze preko svojih a pogotovo tuđih emocija zarad novca, slave, društva...whatever...
...missim svima nama treba novac, ali ne može svako da se popiša na osećanja...
...to su materijalisti...i od njih treba što dalje...
...verovatno bi oprostio...ali više ne bi bila to ista osoba u mojim očima i s njom bi držao dupe uza zid...bio oprezan...na distanci...

...ne ide mi filozofija, al' lepa tema pa reko' da pokušam...:rumenko:
 
Poslednja izmena:

Back
Top