Jedno bitno pitanje?

Prva ljubav me je ostavila zbog mog posla. I mnoge posle.. Nisu bile toliko bitne kao ona, ali eto.. Sadasnja i najveca ljubav me jos trpi..nadam se i dalje ce.. Ali ja drugacije ne znam. Kada bi radio ono sto ne zelim, sigurno bi bio nepodnosljiv.. Na kraju ispada da sve i jeste trka za novcem..
 
Želim da postavim jedno pitanje, zašto, ako znamo da ljubav čini svet oko nas, dozvoljavamo da se iznad nje nameće novac ili bilo koje drugo materijalno dobro
Evo Piči kako si sam sebi odgovorio:
Da li vas je nekad neko ostavio zbog novca, zbog profesije, zbog lošeg društva, ili ne znam ni ja sam čega? Da li možete da oprostite to i da kažete '' ma razumem je/ga, nije kriv/a zbog ne znanja'' i da odete mirna srca?
Oprostili ili ne poverujemo da su svi takvi..... što generalno i nije daleko od istine, ako smo i sami spremni da takvi postanemo.....

Poenta je da je novac mnogo sigurniji. Novac kao primer, ali i mnogo drugih stvari, u koje eto, ljubav ne spada :rumenko:
 
jel bi sad trebali da stavimo ljubav na pijedestal iznad svih drugih osecanja, kao jedinu svetu i nedodirljivu????...ako ljubav trpi, suvise trpi, ako nije pitka kao izvorska voda ona polako nestaje....da li je to razlog novac, sebicluk, nedostatak vremena ili bilo sta drugo, i nije bitno...svi smo mi sebicni, imamo svoj put, i ako se neko uklopi, mozemo i da ga volimo....ako ne, dzabe zaljubljenosti, ona ce nestati...neki ljudi su spremniji na vece zrtve zarad ljubavi, sve je to krasno, i ja sam svoju muku iznela....ali, to nije nikakva garancija za uspeh....tj. nema formule ni garancije.....
 
Poslednja izmena:
Prvo da kažem zašto ovu temu otvaram baš ovde kad može i na nekom drugom pdf-u, e pa vas poznajem, vama verujem i u vaš sud verujem, ma koliko neki nosili maske.
Moje je mišljenje da je seks deo ljubavi a ne obrnuto, ljubav prema ženi/muškarcu, prema ponom organu suprotnog/istog pola...
Toliko smo valjda evoluirali u odnosu na druge stanovnike planete da imamo ne samo nagone nego i nešto iznad toga, povlašćeni smo reklo bi se. Da skratim davljenje pošto ni sam ne volim da čitam duge postove drugih davitelja. Želim da postavim jedno pitanje, zašto, ako znamo da ljubav čini svet oko nas, dozvoljavamo da se iznad nje nameće novac ili bilo koje drugo materijalno dobro, pre svega me zanimaju vaša iskustva, dakle zašto?
Samo mi nemojte reći da nije ljubav to što mislim da jeste, ili znam da jeste, ljubav u bilo kom obliku. Da li vas je nekad neko ostavio zbog novca, zbog profesije, zbog lošeg društva, ili ne znam ni ja sam čega? Da li možete da oprostite to i da kažete '' ma razumem je/ga, nije kriv/a zbog ne znanja'' i da odete mirna srca?

Ti si sanjar čistog srca,
koji voli i da prca,
ali ljubav udje na vratanca
i preko 102 katanca...
Pa se onda pitaš zašto patiš
ako nemaš ti da platiš,
ako nemaš ni za pljuge
kad su noći hladne i duge...
Svako živinče traži svoje,
jer je ljubav za u dvoje...

:pivce:
 
Da, i ta poznata recenica "Od ljubavi se ne zivi"!
Ma, hajte molim Vas.
Kako bez ljubavi. Sta imamo onda u zivotu?
Od cega da zivim, od love?
Da se mazim i grlim sa lovom i da sa lovom pravim decu i da gledam lovu kako raste pa da je upisem u skolu, da brinem o lovi kad udje u pubertet, da ja i moj lova udamo i ozenimo nase love.
Pare se bre trose, koliko god da imas love ona se trosi. Muka je da je zaradis, istina je to, ali je veca muka da "zaradis" ljubav, da udvostrucis, utrostrucis ljubav (u vidu dece, jer vi onda cinite jednu ljubav, dakle i vas dvoje i vas sex pa i vasa deca), veci je trud odrzavati tu ljubav, da bude jaka i kvalitetna. A pare... Sta, zaradis, potrosis, ulozis u nesto pametno, ulozis u nesto glupo pa puknes, i tako ceo zivot. Ko ga ****.
Nego su bre ljudi kompleksi zivi. Pogotovu u ovoj nasoj pacenickoj drzavici, svi izigravaju neki jet set, slepci.
 
Evo jedne pricice na tu temu...ja naime nikad nisam ni imala nekog lovarnog momka posto retko koji posten a mlad i ima para...ali znam pricu iz prve ruke pa evo prica jedne "sponzorushe".
Ona je bila prosecna devojka, prosecnog izgleda, zivela u prilicnoj skromnoj porodici. On je bio stariji 20 god od nje, pun kao brod, nikakav fizicki naravno, i da ne duzim mnogo sad. "Udvarao" joj se neko duze vreme, dok ova nije pala na njegov sarm, ipak stariji su malo lukaviji. I mic po mic udje ona u vezu sa njim, pocela da dobija haljine, parfeme, vodio je po svetu, a nikad nije mrdnula iz Srbije pre toga. ODjednom je skockala svoj izgled, posto se parama sve moze naravno, i postala "bomba". Njegovi "poslovni partneri" su je tretirali sa postovanjem, bila je sva bitna..Dobila samopouzdanje, on joj kupio kola...ta devojka je UBEDJENA da ona njega voli. On joj je pruzio novi zivot.I dan danas pati za njim..znaci pomesala je sve to sto joj je on pruzio, zivot kakav je dobila, provod, putovanja, sa ljubavlju..ja sam je samo pitala "Zamisli ga da dolazi po tebe u stojadinu, ili fici, i da nemate para ni za kafice nego sedite u parku na klupi...jel ga i dalje volis?"

OK, mozda je glupa prica..ali je tako bilo, i danas pati za njim..strasno
 
Kako ne shvataš? Sve je to ljubav; ljubav prema materijalnom. Jednaka kao i kada se zatreskaš u osmeh, nečije oči, kada te osvoji rečima ili nešto iz ksd varijante. Da su pesnici nekada manje drkali i češće pisali uzvišene stihove o lova do krova varijantama ne bi sada bilo toliko neprijatno priznati da novac pruža mogućnosti kojima težimo. Ali ne, nećemo da budemo "prizemni", već forsiramo neki uzvišeni smisao, osećanja koja su toliko bitna da sve ostalo uzmiče pred njima... što je laž.

Niti ljubav, niti novac čine svet oko nas. Ma koliko verujemo u ono što je nama bliže, i ma koliko toga imali. Ali imati i nemati ljubav, materijalna dobra, kao i mnogo toga drugog (zdravlje, priznanje, prijateljstvo, uspeh...) čini život. Ti životi, isprepletane sudbine ljudi, sa svim doživljajima, radostima i tugama, one čine ovaj svet. Takav kakav je.
 
Niti ljubav, niti novac čine svet oko nas. Ma koliko verujemo u ono što je nama bliže, i ma koliko toga imali. Ali imati i nemati ljubav, materijalna dobra, kao i mnogo toga drugog (zdravlje, priznanje, prijateljstvo, uspeh...) čini život. Ti životi, isprepletane sudbine ljudi, sa svim doživljajima, radostima i tugama, one čine ovaj svet. Takav kakav je.

Lepo receno..
 
Ako voliš, nije ti bitno da li ima novca i koliko, sa kime se druži i dr. Ako ne voliš, onda je bitno i treba da je bitno. Zašto bi čovek sebi smanjivao šanse za nečim boljim, ako ne voli osobu koja nije po "njegovim standardima"?
 
Ako voliš, nije ti bitno da li ima novca i koliko, sa kime se druži i dr. Ako ne voliš, onda je bitno i treba da je bitno. Zašto bi čovek sebi smanjivao šanse za nečim boljim, ako ne voli osobu koja nije po "njegovim standardima"?

Pa osobu koja nije uopste po tvojim "standardima" ne mozes ni voleti..i ljubav se bira, samo ne svesno, ali zaljubiti se mozes u nekog ko ne odgovara tvojim kriterijumima, ali da volis takvu osobu potpuno..ne znam, mozda i moze, ja nesto sumnjam. NAravno niko ne zadovoljava tvoje kriterijume bas 100 posto..
 
Ako voliš... a da bi zavoleo nekoga možda tražiš neke od osobina koje idu uporedo sa posedovanjem ili sticanjam novca, kretanjem u određenim krugovima ili bavljenjem nekim profesijama. Da ne spominjem kako novac ipak daje sigurnost, ukazuje na ozbiljnost, i pruža neke dodatne mogućnosti. Možda neko prezire materijalno i radije bi živeo u komuni, ali takvi su ipak daleko ređi nego što bi se sudilo prema izjavama koje ljudi daju. Nema potrebe da neko priznaje kako ipak gleda, donekle, i na materijalnu stranu, iako ga je sramota zbog toga, ali nije zgoreg postaviti stvari na svoje mesto. Ljubav jeste lepa, doživljaj koji ne želimo da propustimo, ali nije samodovoljna.
 
Želim da postavim jedno pitanje, zašto, ako znamo da ljubav čini svet oko nas, dozvoljavamo da se iznad nje nameće novac ili bilo koje drugo materijalno dobro, pre svega me zanimaju vaša iskustva, dakle zašto?
Samo mi nemojte reći da nije ljubav to što mislim da jeste, ili znam da jeste, ljubav u bilo kom obliku. Da li vas je nekad neko ostavio zbog novca, zbog profesije, zbog lošeg društva, ili ne znam ni ja sam čega? Da li možete da oprostite to i da kažete '' ma razumem je/ga, nije kriv/a zbog ne znanja'' i da odete mirna srca?
Mene je lik shutnuo jer sam imala vise kinte od njega, ne da je meni to bilo bitno ali on je bio kompletno izfrustriran time.
Jedno stavno slegles ramenima i pokazes mu srednjak, ko mu kriv.....
 
Želim da postavim jedno pitanje, zašto, ako znamo da ljubav čini svet oko nas, dozvoljavamo da se iznad nje nameće novac ili bilo koje drugo materijalno dobro, pre svega me zanimaju vaša iskustva, dakle zašto?
Samo mi nemojte reći da nije ljubav to što mislim da jeste, ili znam da jeste, ljubav u bilo kom obliku. Da li vas je nekad neko ostavio zbog novca, zbog profesije, zbog lošeg društva, ili ne znam ni ja sam čega? Da li možete da oprostite to i da kažete '' ma razumem je/ga, nije kriv/a zbog ne znanja'' i da odete mirna srca?

mann... sta se tebi dogodilo... preobrazaj franca kafke, deo drugi...

nikad me niko nije ostavio ni iz jednog razloga sem sto me nije voleo (uopste ili dovoljno).
sve drugo su izgovori i maske... :)
 
Prvo da kažem zašto ovu temu otvaram baš ovde kad može i na nekom drugom pdf-u, e pa vas poznajem, vama verujem i u vaš sud verujem, ma koliko neki nosili maske.
Moje je mišljenje da je seks deo ljubavi a ne obrnuto, ljubav prema ženi/muškarcu, prema ponom organu suprotnog/istog pola...
Toliko smo valjda evoluirali u odnosu na druge stanovnike planete da imamo ne samo nagone nego i nešto iznad toga, povlašćeni smo reklo bi se. Da skratim davljenje pošto ni sam ne volim da čitam duge postove drugih davitelja. Želim da postavim jedno pitanje, zašto, ako znamo da ljubav čini svet oko nas, dozvoljavamo da se iznad nje nameće novac ili bilo koje drugo materijalno dobro, pre svega me zanimaju vaša iskustva, dakle zašto?Samo mi nemojte reći da nije ljubav to što mislim da jeste, ili znam da jeste, ljubav u bilo kom obliku. Da li vas je nekad neko ostavio zbog novca, zbog profesije, zbog lošeg društva, ili ne znam ni ja sam čega? Da li možete da oprostite to i da kažete '' ma razumem je/ga, nije kriv/a zbog ne znanja'' i da odete mirna srca?

Zato što smo licemjerni,inače nikoga nisam ostavila nit pa me netko ostavio zbog materijalnih dobra ili bilo što slično već samo zbog sadržaja ljubavi unutrašnjost ,vanjsko me ne zanima..
 
Moje je mišljenje da je seks deo ljubavi a ne obrnuto, ljubav prema ženi/muškarcu, prema ponom organu suprotnog/istog pola...Želim da postavim jedno pitanje, zašto, ako znamo da ljubav čini svet oko nas, dozvoljavamo da se iznad nje nameće novac ili bilo koje drugo materijalno dobro, pre svega me zanimaju vaša iskustva, dakle zašto?

Jednostavno. Ljubav ti chini zadovoljstvo, ali i druge stvari poput skupih kola, putovanja, tehnichkih uredjaja, provoda, odece, hrane i ostalog ti takodje chine zadovoljstvo. Pobrojane stvari ko$taju i kupuju se za novac. Ne mozhe$ voleti, a biti gladan. Da bi prezhiveo ne treba ti ljubav vec hleb i voda i tako je to evolucija udesila.
Neki moj poznanik pitao caleta logora$a koji je prezhiveo sve strahote konc logora $ta mu je bilo najtezhe tamo. Kazhe.. sine.. najtezhe mi je bilo kad su nas u vagonu terali u logor i kada je onako medju nama jadnima gladnima i zbijenima zakukalo neke dete. Ovi ga pored pitali $ta mu je, a dete ce: "Uzeo mi babo leba".
Eto ti sine pichi odgovor. Ljubav je kratka i nestalna, a u velikoj kuci sa bazenom mozhe$ da uzhiva$ i 50 godina uz finu poslugu. Tako je jer drugachije ne mozhe biti :)
 

Back
Top