Markirano odelo i "proveren kvalitet"

Mju

Obećava
Poruka
74
Dakle, mnogo sam se iznervirala i moram s nekim da podelim... Kupila sam u Championu rukavice za brata koje su se raspale na prvi dodir. Znaci - nije niko pokusao da ih stavi na glavu i to, nego samo normalno - navukao na ruku i........... One su jednostavno nestale. Promenile formu iz rukavica u konac. Radnja Champion, u Knez Mihailovoj... Ne u kineskoj cetvrti. Odem da zamenim danas i - ne moze!!! Moram da dodjem sutra kada je tu sef, pa da ih on salje koznagde da oni vide, tj. da detaljno dijagnostikuju sta je sa rukavicama, da li je fizicko ostecenje ili psihicka patnja, hocu reci da li su krivi oni ili ja. I onda bih u tom slucaju ja cekala da rukavice proputuju pola sveta i vrate se meni - izlecene. :dash: Mozda, ako se ispostavi da sam pogodan vlasnik. Ne znam, mozda je takva praksa svuda, ali... Ja sam se tako iznervirala!!!!!!!!! :poludeo: Dakle, kao uzmes nesto, proverena i marka i..... :thumbdown: Iskreno, ocekivala sam zamenu uz izvinjenje. I vec sam reklamirala robu na taj nacin na drugim mestima - uz racun, dobijes novo uz izvinjenje :ljutko: Mnogo sam se iznervirala... Kakva ste vi iskustva imali na ovu temu?
 
Ako imas fiskalni racun a roba je evidentno ostecena imas pravo da trazis povracaj novca ili zamenu za isti artikal,ili drugi uz doplatu.Trazi im pravilnik o resavanju reklamacija,duzni su da ga imaju i procitaj sta su predvideli u konkretnom slucaju.Sada svaka radnja ima neki svoj pravilnik.
Nisi duzna da cekas da oni salju proveravaju i zakrpe rukavice jer one ti sad trebaju a ne na prolece ili u julu.
Zapreti im Drustvom za zastitu potrosaca(oni jedva cekaju takve slucajeve pa da upadnu u radnju sa sve televizijom i slicno..)
Znaci,moraju da ti izadju u susret,kazem ako imas fiskalni racun,napravice nalog za ispravku,ponesi LK i vratice ti novac
 
Ma, nesto nemam ni zivaca ni volje da se drndam s njima, u takvoj sam fazi :dosadno: Najvise dokle bih isla jeste ovaj pasivno agresivan pristup :neutral: Bas bez veze... Kaze devojka - predvidjeno je to tako, njihovim pravilnikom - da ih salju jer - rukavice su prosle kontrolu kvaliteta i to nije moglo da se desi, tako da se u nekom njihovom paralelnom univerzumu to prakticno nije ni desilo. Princip me nervira, to je, nije meni do rukavica (jasno). Nego taj bezobrazluk. I racunanje na to da ce mene mrzeti da se cimam toliko i da cu odustati (sto se upravo i desilo, ali ovo je vanredna situacija, na njihovu srecu jer mi je porodica uza i sira puna novinara) ali nesto mi se ne da... Cudna faza :confused: A uvek sam bila raspolozena za frku i eto ga sad. Mozda mi je novogodisnja atmosfera slomila duh z:hm: Hvala u svakom slucaju :) Koristice za neki sledeci put... Sem ako se ne vratim u normalu u medjuvremenu... Onda ce koristiti i za ovaj put :mafijas:
 
Dakle, mnogo sam se iznervirala i moram s nekim da podelim... Kupila sam u Championu rukavice za brata koje su se raspale na prvi dodir. Znaci - nije niko pokusao da ih stavi na glavu i to, nego samo normalno - navukao na ruku i........... One su jednostavno nestale. Promenile formu iz rukavica u konac. Radnja Champion, u Knez Mihailovoj... Ne u kineskoj cetvrti. Odem da zamenim danas i - ne moze!!! Moram da dodjem sutra kada je tu sef, pa da ih on salje koznagde da oni vide, tj. da detaljno dijagnostikuju sta je sa rukavicama, da li je fizicko ostecenje ili psihicka patnja, hocu reci da li su krivi oni ili ja. I onda bih u tom slucaju ja cekala da rukavice proputuju pola sveta i vrate se meni - izlecene. :dash: Mozda, ako se ispostavi da sam pogodan vlasnik. Ne znam, mozda je takva praksa svuda, ali... Ja sam se tako iznervirala!!!!!!!!! :poludeo: Dakle, kao uzmes nesto, proverena i marka i..... :thumbdown: Iskreno, ocekivala sam zamenu uz izvinjenje. I vec sam reklamirala robu na taj nacin na drugim mestima - uz racun, dobijes novo uz izvinjenje :ljutko: Mnogo sam se iznervirala... Kakva ste vi iskustva imali na ovu temu?

Idi bre!Sve je to skart kod nas.Bila sam u Americi u Nike.Njihov Nike i nas...dve razliciite stvari,a oni, sa svojim platama tamo kupuju za skoro duplo manje kesha neg mi ovde OVAKAV kvalitet.Nama dolaze iz tih fabrika stvari mnoooogo nizeg kvaliteta neg u Evropu, o Americi da ne pricam.I onda mi je jako smesno kad vidim ove nase skorojevice kako se razbacuju nekim markama i bacaju pare na trecerazredni kvalitet...Isto sam prosla s Puma patikama...od tada nikad vise...
Uglavnom, da sam na tvom mestu poslala bih im inspekciju ukoliko ti ne zamene ili ne vrate pare u vremenskom roku od odmah.Jer to je tvoje pravo.Ti nisi duzna da njima izlazis u susret cekajuci na njihove analize il sta ti ja znam.Moja drugarica je kupila cizme za vise od 10000 din.Razjapile se u roku od 2 nedelje!!!Bezobrazluk.Otisla u radnju i trazila zamenu ili kesh nazad.Supruga vlasnika je radila, kao ne moze se sad nista, kontaktiracemo vas sutra.Nazvao je gazda, izdrao se na nju kao niko!-Ne mozes vise da mi dolazis u radnju,jos jednom da vidim da prodjes pored na*j*e*baces...Devojka je tihim tonom rekla kao ni moj tata se ne dernja na mene,u redu,poslacu Vam inspekciju.On kao da da,ma posalji!Otisla cica, pozalila se,oni jedva docekali da nekog klepe po usima,rekli joj ne brini nista,mi ako hocemo da nesto nadjemo,nacemo...naravno...z:hm: Uglavnom,otisla ona s inspekcijom tamo...dobila i drufe cizme i pare nazad z:mrgreen:
To se desilo pre nekih mesec dana.
 
Давно, још у СФРЈ, купим браон спенсерице у робној кући Београд. Носим их пар недеља - и пукне ђон на пола! Одем, рекламирам, виде људи да нисам играла фудбал у њима, и дају ми нове, исте такве. z:)
После месеца дана - опет пукне. z:cry:
И опет добијем нове. z:mrgreen:
И те треће ми пукну после неколико недеља! z:D
...И онда више нису имали исти модел, и дају ми неке Цицибан тегет спенсерице. И те су трајале целе године.z:( Штета. Таман сам се навикла да носим нове ципеле чим се старе упрљају и лепо цело пролеће сам провела носећи нове новцате.z:mrgreen:

Ето, тако бејаше некад....у СФРЈ.
 
Drugarica kupila u sportskoj radnji trenerku....200 e....poslije prvog pranja slova puste boju....odnela da reklamira....prvo su se pravdali kako je to nemoguce,da je to njenom greskom,ili je kuvala u masini itd....straaasno,pa to bi bilo tako uocljivo....zatim su zadrzali i kao poslali da se ispita tkanina da nije ostecena....poslije 6 mjeseci vratili i rekli kako ta firma ne uvazava reklamacije....sve do tada ona je fino i kulturno rzgovarala sa njima....a onda im rekla sve sto joj na srcu lezi....sto narvano nema nista od toga....z:hm:
Dodala im je da trenerka s buvljaka 4 god,oprana milion puta i dalje je u dobrom stanju....z:hm:
 
znaci tebi nije stalo da resus problem nego malo da kukas onako rekreativno.. Cudno!svoje interese treba da stitis na nacin na koji ti je omoguceno. Imam Champion trenerku iz 2002godine, kupila sam je kao trudnjaca.. I cela je. Nije za javnost al je cuvam kao uspomenu. Skarta ima u svakoj seriji.. No, kako zelis.
 
znaci tebi nije stalo da resus problem nego malo da kukas onako rekreativno.. Cudno!svoje interese treba da stitis na nacin na koji ti je omoguceno. Imam Champion trenerku iz 2002godine, kupila sam je kao trudnjaca.. I cela je. Nije za javnost al je cuvam kao uspomenu. Skarta ima u svakoj seriji.. No, kako zelis.

uglavnom 80% stanovnistava na ovom podneblju je u takvom fazonu, kukaju a ne preduzimaju nista...:hahaha: mislim, htedoh reci kakvo nam je stanovistvo takva i zemlja heh
 
Poslednja izmena:
Dakle, mnogo sam se iznervirala i moram s nekim da podelim... Kupila sam u Championu rukavice za brata koje su se raspale na prvi dodir. Znaci - nije niko pokusao da ih stavi na glavu i to, nego samo normalno - navukao na ruku i........... One su jednostavno nestale. Promenile formu iz rukavica u konac. Radnja Champion, u Knez Mihailovoj... Ne u kineskoj cetvrti. Odem da zamenim danas i - ne moze!!! Moram da dodjem sutra kada je tu sef, pa da ih on salje koznagde da oni vide, tj. da detaljno dijagnostikuju sta je sa rukavicama, da li je fizicko ostecenje ili psihicka patnja, hocu reci da li su krivi oni ili ja. I onda bih u tom slucaju ja cekala da rukavice proputuju pola sveta i vrate se meni - izlecene. :dash: Mozda, ako se ispostavi da sam pogodan vlasnik. Ne znam, mozda je takva praksa svuda, ali... Ja sam se tako iznervirala!!!!!!!!! :poludeo: Dakle, kao uzmes nesto, proverena i marka i..... :thumbdown: Iskreno, ocekivala sam zamenu uz izvinjenje. I vec sam reklamirala robu na taj nacin na drugim mestima - uz racun, dobijes novo uz izvinjenje :ljutko: Mnogo sam se iznervirala... Kakva ste vi iskustva imali na ovu temu?

a ti Mijukice, nisi cula da se svetska prozivodnja obavlja u Kini? i za Americko i za Evropsko podrucje? ccccc
 
Ma, nesto nemam ni zivaca ni volje da se drndam s njima, u takvoj sam fazi :dosadno: Najvise dokle bih isla jeste ovaj pasivno agresivan pristup :neutral: Bas bez veze... Kaze devojka - predvidjeno je to tako, njihovim pravilnikom - da ih salju jer - rukavice su prosle kontrolu kvaliteta i to nije moglo da se desi, tako da se u nekom njihovom paralelnom univerzumu to prakticno nije ni desilo. Princip me nervira, to je, nije meni do rukavica (jasno). Nego taj bezobrazluk. I racunanje na to da ce mene mrzeti da se cimam toliko i da cu odustati (sto se upravo i desilo, ali ovo je vanredna situacija, na njihovu srecu jer mi je porodica uza i sira puna novinara) ali nesto mi se ne da... Cudna faza :confused: A uvek sam bila raspolozena za frku i eto ga sad. Mozda mi je novogodisnja atmosfera slomila duh z:hm: Hvala u svakom slucaju :) Koristice za neki sledeci put... Sem ako se ne vratim u normalu u medjuvremenu... Onda ce koristiti i za ovaj put :mafijas:

Ovako.
Budi odlucna.
To sto oni imaju pravilnik obavezuje njih, a ne tebe.
Oni neka ih uzmu i neka ih salju gde god hoce i neka im rade sta god hoce.
Tebi su duzni da daju iste takve, ispravne ili da ti vrate novac.
Nemoj da te foliraju sa necim sto tebe kao kupca ne obavezuje.
Ukoliko nece, reci da nemas drugi izlaz nego da pozoves trzisnu inspekciju i da pises njihovim dobavljacima, tj firmi koju zastupaju.
I videces...
Nisam za to da pognes glavu i odustanes.
Jer nisu u pravu i ne smeju tako da te zavlace.
Ljudi ce svasta pokusati ili uraditi samo ako im dozvolis.
Pa ti resi sama
 
Je li ovo meni upuceno....?

Mislim da je upuceno meni :zstidljivko:
Pazi, nisam iz Beograda i to bi znacilo da treba da idem i idem i idem... Uz rizik da mi se desi isto sto i Taskinoj drugarici. A vremena nemam, u tome je problem. Samo znam da cu ubuduce da pitam za politiku radnje u slucaju da se ispostavi da kvalitet "nije zadovoljavajuci". Jer, oni imaju taj pravilnik, kao i DrMarteen, drugarica mi prica - martinke su propustale i cekala je 6 meseci da odu u London i vrate se. Nije uspela da istera svoje.
I razumem ja principe, ali trudim se da procenim stetu i korist. Da imam vremena, svakako bih se svadjala i bilo bi mi super kad isteram svoje. Ako isteram. Ali trenutno... Ne. Da izgubim 7 dana na to... I zivaca i vremena... Dzaba mi satisfakcija. Ako je uopste dobijem. Ali, ubuduce cu paziti sta kupujem i svakako cu se raspitati o principima rada. A u medjuvremenu cu da sirim glas i nikad vise da kupijem u Championu. Pa... Koliko vremena, toliko i satisfakcije :confused:
 
znaci tebi nije stalo da resus problem nego malo da kukas onako rekreativno.. Cudno!svoje interese treba da stitis na nacin na koji ti je omoguceno. Imam Champion trenerku iz 2002godine, kupila sam je kao trudnjaca.. I cela je. Nije za javnost al je cuvam kao uspomenu. Skarta ima u svakoj seriji.. No, kako zelis.
u jeeeeee
ja tek sada ovo vidim.
ne razumem što se drndaš, udarila na čast beogradskih prodavaca, trikotaže i obuće šta li.
hajmo sad devojku na stub srama zato što su joj uvalili bofl robu za njene pare i odbili da joj izađu u susret kada se požalila.
još bolje, ajde da opljunemo po svakome ko se požali i kažemo mu da optrči dva kruga oko bloka umesto što rekreativno kuka na svoje probleme.
 
u jeeeeee
ja tek sada ovo vidim.
ne razumem što se drndaš, udarila na čast beogradskih prodavaca, trikotaže i obuće šta li.
hajmo sad devojku na stub srama zato što su joj uvalili bofl robu za njene pare i odbili da joj izađu u susret kada se požalila.
još bolje, ajde da opljunemo po svakome ko se požali i kažemo mu da optrči dva kruga oko bloka umesto što rekreativno kuka na svoje probleme.

he he he ovo je tipicna reakcija nasih ljudi o kojoj sam pricala........no comment

Parka, niko nikog ovde ne stavlja na stub srama, pokusaj malo da shvatis da je komentar dat s namerom da probudi potrosaca tj. kupca iz snishodljivosti. Da shvatite bre da ste ljudi i da imate svoja prava.

Komentar je dat da bi podigao svest tog nekog, a ne da ga stavi na stub srama kako si ti protumacila. E sad druga je stvar ako je obrazac ponasanja tebe i tebi slicnih takav da mislite i smatrate da ne mozete nikad i nista da ucininite. Onda stvarno sorry
 
Poslednja izmena:
Dakle, mnogo sam se iznervirala i moram s nekim da podelim... Kupila sam u Championu rukavice za brata koje su se raspale na prvi dodir. Znaci - nije niko pokusao da ih stavi na glavu i to, nego samo normalno - navukao na ruku i........... One su jednostavno nestale. Promenile formu iz rukavica u konac. Radnja Champion, u Knez Mihailovoj... Ne u kineskoj cetvrti. Odem da zamenim danas i - ne moze!!! Moram da dodjem sutra kada je tu sef, pa da ih on salje koznagde da oni vide, tj. da detaljno dijagnostikuju sta je sa rukavicama, da li je fizicko ostecenje ili psihicka patnja, hocu reci da li su krivi oni ili ja. I onda bih u tom slucaju ja cekala da rukavice proputuju pola sveta i vrate se meni - izlecene. :dash: Mozda, ako se ispostavi da sam pogodan vlasnik. Ne znam, mozda je takva praksa svuda, ali... Ja sam se tako iznervirala!!!!!!!!! :poludeo: Dakle, kao uzmes nesto, proverena i marka i..... :thumbdown: Iskreno, ocekivala sam zamenu uz izvinjenje. I vec sam reklamirala robu na taj nacin na drugim mestima - uz racun, dobijes novo uz izvinjenje :ljutko: Mnogo sam se iznervirala... Kakva ste vi iskustva imali na ovu temu?

Ma, nesto nemam ni zivaca ni volje da se drndam s njima, u takvoj sam fazi :dosadno: Najvise dokle bih isla jeste ovaj pasivno agresivan pristup :neutral: Bas bez veze... Kaze devojka - predvidjeno je to tako, njihovim pravilnikom - da ih salju jer - rukavice su prosle kontrolu kvaliteta i to nije moglo da se desi, tako da se u nekom njihovom paralelnom univerzumu to prakticno nije ni desilo. Princip me nervira, to je, nije meni do rukavica (jasno). Nego taj bezobrazluk. I racunanje na to da ce mene mrzeti da se cimam toliko i da cu odustati (sto se upravo i desilo, ali ovo je vanredna situacija, na njihovu srecu jer mi je porodica uza i sira puna novinara) ali nesto mi se ne da... Cudna faza :confused: A uvek sam bila raspolozena za frku i eto ga sad. Mozda mi je novogodisnja atmosfera slomila duh z:hm: Hvala u svakom slucaju :) Koristice za neki sledeci put... Sem ako se ne vratim u normalu u medjuvremenu... Onda ce koristiti i za ovaj put :mafijas:

Mislim da je upuceno meni :zstidljivko:
Pazi, nisam iz Beograda i to bi znacilo da treba da idem i idem i idem... Uz rizik da mi se desi isto sto i Taskinoj drugarici. A vremena nemam, u tome je problem. Samo znam da cu ubuduce da pitam za politiku radnje u slucaju da se ispostavi da kvalitet "nije zadovoljavajuci". Jer, oni imaju taj pravilnik, kao i DrMarteen, drugarica mi prica - martinke su propustale i cekala je 6 meseci da odu u London i vrate se. Nije uspela da istera svoje.
I razumem ja principe, ali trudim se da procenim stetu i korist. Da imam vremena, svakako bih se svadjala i bilo bi mi super kad isteram svoje. Ako isteram. Ali trenutno... Ne. Da izgubim 7 dana na to... I zivaca i vremena... Dzaba mi satisfakcija. Ako je uopste dobijem. Ali, ubuduce cu paziti sta kupujem i svakako cu se raspitati o principima rada. A u medjuvremenu cu da sirim glas i nikad vise da kupijem u Championu. Pa... Koliko vremena, toliko i satisfakcije :confused:
Баш су ти симпатични постови, искрено, насмејала си ме. ( нисам цинична!)

Него, то о квалитету, шта знам, мени се некако чини да га више нигде нема.
Нпр. прошле зиме купим џемпер у Сент Џорџу, развукао се после три ношења, али рукавице су им добре....у Бенетону купим џемпер, исто се развукао брзо...купим џемпер у Теранови ( која баш и није позната по квалитету), а он траје ли траје.z:shock:

Не знам шта рећи...нема правила...али немам искуства са враћањем ствари...с тим што дефинитивно јесте безобразлук ако не желе да замене у том контекстуу ком си описала.
 
he he he ovo je tipicna reakcija nasih ljudi o kojoj sam pricala........no comment

Parka, niko nikog ovde ne stavlja na stub srama, pokusaj malo da shvatis da je komentar dat s namerom da probudi potrosaca tj. kupca iz snishodljivosti. Da shvatite bre da ste ljudi i da imate svoja prava.

Komentar je dat da bi podigao svest tog nekog, a ne da ga stavi na stub srama kako si ti protumacila. E sad druga je stvar ako je obrazac ponasanja tebe i tebi slicnih takav da mislite i smatrate da ne mozete nikad i nista da ucininite. Onda stvarno sorry
mene i meni sličnih.
kul =)
 

Back
Top