kablovska tv
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: kablovska tv

k
    Guest

Podrazumevano kablovska tv

sta znaci s band i q band i dali postoji tv od preko 100 kanala

GoranG
    Guest

Podrazumevano Postoji tv

S band ili super band je posebno podrucje za prijem kablovskih programa,za q band nisam cuo i ne znam koji je to opseg frekvencija a sto se tice tv-a za vise od sto kanala to su svi noviji modeli (nesto skuplji).Primera radi ja imam "Orion" color 7000 koji ima 120 kanala.Znam za neke tipove "Schneider" tv-a koji takodje imaju ovakav tjuner.Pozdrav!!!

dejka
    Guest

Podrazumevano kablovska prevara

Pretplatiti se na kablovsku televiziju ima manje efekta nego pare dati prosjaku koji vam prodaje maglu. oprema za kablovsku je otprilike kvaliteta sa polovine proslog veka. jedna najobicnija prevara.Mamac za lakoverne da im izmame pare kako bi u narednim godinama stalno napominjali da se rekonstrukcija radi ovde pa tamo pa onamo a vi i dalje imate sneg. Ziveli

Guest

Podrazumevano Re: kablovska prevara

Citat Original postavio dejka
    Pretplatiti se na kablovsku televiziju ima manje efekta nego pare dati prosjaku koji vam prodaje maglu. oprema za kablovsku je otprilike kvaliteta sa polovine proslog veka. jedna najobicnija prevara.Mamac za lakoverne da im izmame pare kako bi u narednim godinama stalno napominjali da se rekonstrukcija radi ovde pa tamo pa onamo a vi i dalje imate sneg. Ziveli
    <<E pa nije bas tako ako se ne razumete oned nemoj te ni osudjivatipozdrav. <"tuzna"<

van
    Guest

Podrazumevano Re: kablovska tv

Citat Original postavio k
    sta znaci s band i q band i dali postoji tv od preko 100 kanala
    to se odnosi na satelit a ne na kablovsku
    C-band(stariji sistem frekvencija na kojima sateliti emituju signal - analogni) i
    Ku-band(noviji sistem sada u upotrebi)

alexandrovcanin
    Guest

Podrazumevano

S band su frekvencije standardne za upotrebu kablovske TV(nalaze se izmedju VHF i UHF)frekvencija.
    C band se koristi u satelitskim telekomunikacijama i to je frekvencija od 3,5 Ghz
    Q band je u sirokoj upotrebi satelitskih frekvencija 10,5-12,5 Ghz(upotrebljava se za analognu i digitalnu TV...)

Slične teme

1. Kablovska Tv u CG
    Autor Laik u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.07.2009., 01:05
  2. lan i kablovska tv
    Autor yugo 45 u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.04.2006., 12:11
  3. Kablovska
    Autor rajkec u forumu Hardver
    Odgovora: 1