48 sati svadba

Moraju li svi građani Srbije da znaju da govore srpski ?

  • Moraju

  • Ne moraju

  • Njihova stvar ...

  • Boli me baš uvo ...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
kako je moguće da neko ko ima 20-tak godina,živi u Srbiji završi naše škole i nezna ni reč našeg jezika.Znaci neki Madjari se zenili i mlada nema pojma srpski ..nezna rec jezika zemlje u kojoj je odrasla i skolovala se.Takodje ni njena keva ni sestra nemaju pojma srpski jedino cale natuca malo.Kako je ovo moguće i zar ih nije sramota i njih i televizije koja to prikazuje a mi to plaćamo.
 
pa sto ti je to sokantno...pa i u IVAPV imas zaposlenike koji ne znaju srpski...zahvaljujuci bivsem sekretaru za obrazovanje Zbunjiku
pa eto....bash smo netolerantan narod...i bash kinjimo nacionalne manjine u takvom obimu da od kad se rode pa dok ne umru mogu da ne znaju srpski jezik..jezik drzave u kojoj zive.....strasno
 
Sto, pa treba da se vidi taj fenomen, da ljudi znaju. To je inace posledica komunistickog rezima koji im j e omogucio da mogu normalno da funkcionisu i zive, skoluju se, rade itd a da ne znaju rec jezika drzave u kojoj zive tj republike
 
kako je moguće da neko ko ima 20-tak godina,živi u Srbiji završi naše škole i nezna ni reč našeg jezika.Znaci neki Madjari se zenili i mlada nema pojma srpski ..nezna rec jezika zemlje u kojoj je odrasla i skolovala se.Takodje ni njena keva ni sestra nemaju pojma srpski jedino cale natuca malo.Kako je ovo moguće i zar ih nije sramota i njih i televizije koja to prikazuje a mi to plaćamo.

pa to ti je posledica komunizma i tadicevskodemokratskog separatizma

recimo tadicevci su dozvolili da u vojvodini ima ne znam koliko zvanicnih jezika

znaci ti gore na severu uopste ne moras da znas srpski .

jer oni imaju madjarski od vrtica do fakulteta tj obrazovanje na madjarskom plus u svim opstinama tamo se govori madjarski a ne srpski

meni se desilo jednom da zovem neku sluzbu u kikindi za jednog prijatelja nesto da pitam i nismo mogli naci nikoga da prica srpski sa nama - ili nisu htei da pricaju srpski

sve u svemu to ti pokazuje kakva je srbija banana kvazizutokratska drzava

smejurija

pa bilo gde u svetu da zivis da si tek gasterbajter pridoslica a ne da si rodjen u toj zemlji ti moras nauciti makar osnovno nesto iz jezika te zemlje jer bez toga se ne moze

e vidis u srbiji moze....
 
Sto, pa treba da se vidi taj fenomen, da ljudi znaju. To je inace posledica komunistickog rezima koji im j e omogucio da mogu normalno da funkcionisu i zive, skoluju se, rade itd a da ne znaju rec jezika drzave u kojoj zive tj republike

jesu komunisti to uveli al je to bilo ukinuto za vreme milosevica

onda su dosle demokrate i vratile madjarski hrvatski i ne znam koje jos jezike za zvanicne jezike u vojvodini

tako da ti ne moras uopste da znas i govoris srpski jer je tamo madjarski validan u najmanju ruku koliko srpski a u opstinama gde su madjari vecina retko ko i hoce da prica srpski sa tobom svi se prave da ne znaju
 
ja razumem da na ulici neko nece ili ne zna da prica zvanican jezik drzave, al da se to tolerise u institucijama drzava - to nigde nema u svetu

recimo da ja zovem neku sluzbu u san diego-u i da pitam nesto na engleskom a da mi se tamosnja sluzbenica pravi mutava i da mi odgovara na spanskom
pa letela bi sa posla za 20 sekundi

a u srbiji - sve to moze....
 
ja razumem da na ulici neko nece ili ne zna da prica zvanican jezik drzave, al da se to tolerise u institucijama drzava - to nigde nema u svetu

recimo da ja zovem neku sluzbu u san diego-u i da pitam nesto na engleskom a da mi se tamosnja sluzbenica pravi mutava i da mi odgovara na spanskom
pa letela bi sa posla za 20 sekundi

a u srbiji - sve to moze....

pa zovi IVAPV.....i tamo ima spanacaz:mrgreen:
 
ja razumem da na ulici neko nece ili ne zna da prica zvanican jezik drzave, al da se to tolerise u institucijama drzava - to nigde nema u svetu

recimo da ja zovem neku sluzbu u san diego-u i da pitam nesto na engleskom a da mi se tamosnja sluzbenica pravi mutava i da mi odgovara na spanskom
pa letela bi sa posla za 20 sekundi

a u srbiji - sve to moze....

Upravo tako. Moze svako da prica kuci na kom god zeli jezikom a i na ulici ali u drzavnim ustanovama zna se kojim jezikom ima da se prica i po drzavnim firmama
 
ne znaju jer nemaju potrebu da znaju ,bar ne vecina po manjim mestima jer idu u osnovnu i srednju na madjarskom , medjusobno pricaju na madjarskom , svi rodjaci i prijatelji su im Madjari , jedino ako je u pitanju neki Madjar iz Novog Sada gde mora da zna srpski ili Subotice gde je takodje vece mesto etnicki izmesano tu uglavnom znaju,ili oni iz mesanih brakova, a po manjim mestima slabije .Dalje ne citaju novine na srpskom nego citaju madjarso ,na severu Backe kablovski operateri emituju uglavnom i madjarske kanale tako da niko ni ne gleda domace , jedino uce srpski ukoliko planiraju da se visoko skoluju u Novom Sadu ili Beogradu , mada ih sve vise njih ide da studira u Pestu i Segedin ukoliko imaju prilike naravno .Pogotovo je segregacija povecana od raspada SFRJ (ranije nije bila bitna nacija ), posto recimo kada je moja keva odrastasla u Senti ona je imala i prijatelje Madjare pa je tako i naucila madjarski i obrnuto , a danasnje generacije su skoro skroz odvojene imaju svoje lokale,svoja drustva ,svoje razrede u skolama i ne mesaju se previse , mada su u dobrim odnosima i nema nekih etnickih sukoba izmedju njih .To je i neki logican proces jer sto je Srbija tonula u veca govna u prosloj derceniji (za sta nisu madzari krivi) ,u isto vreme se Madjarska oporavljala i vadila iz govana ,domaci Madjari su se okrenuli matici koja je postajala relativno uredjena i razvijena zemlja dok se drzava u kojoj zive pocela raspadati po svim savovima .
 
Poslednja izmena:
jesu komunisti to uveli al je to bilo ukinuto za vreme milosevica

onda su dosle demokrate i vratile madjarski hrvatski i ne znam koje jos jezike za zvanicne jezike u vojvodini

tako da ti ne moras uopste da znas i govoris srpski jer je tamo madjarski validan u najmanju ruku koliko srpski a u opstinama gde su madjari vecina retko ko i hoce da prica srpski sa tobom svi se prave da ne znaju

Pa moraju biti zvanicni jezici jer su oni nac manjine a ne gastarbajteri, i nije u tome problem, ima jos drzava u kojima je nac manjinama priznat jezik a opet moraju da znaju jezik drzave u kojoj zive
 
pa...za pocetak idite u Suboticu..udjes u radnju i prvo ti se obrate na jeziku koji ne razumesh...ne zato sto ne zelish da ga razumesh vec jednostavno koristish svoje pravo da pricash na svom maternjem jeziku...a to je u mom slucaju srpski
u Sent Andreji mi se isto obrate na istom jeziku kao i Subotici....ali to je i razumljivo u stranoj sam drzavi
 
jesu komunisti to uveli al je to bilo ukinuto za vreme milosevica

onda su dosle demokrate i vratile madjarski hrvatski i ne znam koje jos jezike za zvanicne jezike u vojvodini

tako da ti ne moras uopste da znas i govoris srpski jer je tamo madjarski validan u najmanju ruku koliko srpski a u opstinama gde su madjari vecina retko ko i hoce da prica srpski sa tobom svi se prave da ne znaju
ti jezici su zvanicni i po ustavu iz 74. i po ustavu iz 90. tako da nista nisu "Tadicevci " vratili ,isto je bilo i pre 10 godina
 
kako je moguće da neko ko ima 20-tak godina,živi u Srbiji završi naše škole i nezna ni reč našeg jezika.Znaci neki Madjari se zenili i mlada nema pojma srpski ..nezna rec jezika zemlje u kojoj je odrasla i skolovala se.Takodje ni njena keva ni sestra nemaju pojma srpski jedino cale natuca malo.Kako je ovo moguće i zar ih nije sramota i njih i televizije koja to prikazuje a mi to plaćamo.

Kako ovo fashisticki zvuci...
Zasto je to toliko cudno? Verovatno zive u sredini gde svi govore madjarski i idu u skole gde je nastava na madjarskom, pa tako i ne nauce srpski. Jeste malo neobicno da ne zna bas ni rec srpskog(mada sumnjam da je tako), ali cak i ako je to tacno, pa sta? Zasto bi trebalo da je bude sramota? A ova recenica koju sam podebljao - kao da je Hitler napisao...
 
Kako ovo fashisticki zvuci...
Zasto je to toliko cudno? Verovatno zive u sredini gde svi govore madjarski i idu u skole gde je nastava na madjarskom, pa tako i ne nauce srpski. Jeste malo neobicno da ne zna bas ni rec srpskog(mada sumnjam da je tako), ali cak i ako je to tacno, pa sta? Zasto bi trebalo da je bude sramota? A ova recenica koju sam podebljao - kao da je Hitler napisao...
a kako ti zvuci da ti u nekoj drzavi kao nacionalna manjina morash da prica jezik te drzave? da li ti to svuci...nekako normalno...meni vidish to zvuci normalno...znaci da bez obzira sto imash svoju drzavu maticu..da ti postujesh drzavu u kojoj si rodjen i zivish...sta ja znam meni je to stvar postovanja...kulture..lojalnosti....
 
Kako ovo fashisticki zvuci...
Zasto je to toliko cudno? Verovatno zive u sredini gde svi govore madjarski i idu u skole gde je nastava na madjarskom, pa tako i ne nauce srpski. Jeste malo neobicno da ne zna bas ni rec srpskog(mada sumnjam da je tako), ali cak i ako je to tacno, pa sta? Zasto bi trebalo da je bude sramota? A ova recenica koju sam podebljao - kao da je Hitler napisao...

Decko idi prvo malo nauci nesto i malo obidji neke zemlje druge pa onda ocenjuj da li je nesto fashisticki ili ne.
 
Šta je tu fašistički ?

Odakle im pravo da ne znaju jezik naroda u čijoj zemlji žive, a tu su rođeni ?

Ovo je bezobrazluk neviđeni. Na takvim mestima se rađaju nesporazumi i separatizam. Država pod hitno treba da reguliše takve stvari.

Niko im ne brani da znaju jezik manjina kojima pripadaju, kulturu, istoriju ... A šta je s osnovnim redom - da poštuju domaćine ?
 
kako je moguće da neko ko ima 20-tak godina,živi u Srbiji završi naše škole i nezna ni reč našeg jezika.Znaci neki Madjari se zenili i mlada nema pojma srpski ..nezna rec jezika zemlje u kojoj je odrasla i skolovala se.Takodje ni njena keva ni sestra nemaju pojma srpski jedino cale natuca malo.Kako je ovo moguće i zar ih nije sramota i njih i televizije koja to prikazuje a mi to plaćamo.

ima i strašnijih stvari.
u gimnaziji u trećoj godini lik nije znao da čita!
i to srbin!!
to se prolazi s parama i večerom...
 

Back
Top