Dete u poznim godinama

righteous kill

Obećava
Poruka
75
Moj komsija je dobio dete u 55-oj godini. Mislim da njegova supruga ima 45 godina.
Koliko je fer prema detetu da ima stare roditelje i da ostane bez roditelja sa dvadeset godina? Naravno da mom komsiji zelim sve najbolje, dete je zdravo i sve je ok. Ali godine idu i nikad se ne zna kako ce zdravlje da sluzi.
 
Taj čovek je verovatno negde ispunio svoj san ..... U tim poznim godinama ljudi se ne odlučuju na dete iz čistog hira, već verovatno zato što nisu do tada mogli da imaju decu. E sad, pitanje je koliko si fer prema sebi, ako ispustiš takvu pirliku - smatrajući da to nije fer prema detetu?
 
A koliko bi bilo fer da, recimo, ljudi ne mogu godinama da imaju decu; i kad konačno dobiju priliku, prekinu trudnoću, zato da dete ne bi imalo stare roditelje :confused:
Na kraju krajeva, mnogi su ostali i mlađi bez roditelja, što se nikako nije moglo predvieti
 
Svašta. Pa ko garantuje mladom čoveku da će živeti do 70, 80, 90 godina.
Ako su ljudi zdravi i vitalni, zašto ne bi imali dete? Dete treba vaspitavati da se brzo osamostali, ma koliko roditelj imao godina. Ako bismo razmišljali da li je fer prema detetu zato što roditelj može da umre, onda ne bismo trebali da rađamo decu uopšte. Mislim, ne znam. Ja nemam garanciju da ću živeti još četrdesetak, pedesetak godina. Ti?

Ja sam ostao bez oca kao mlad i nije ga bilo kad mi je bio najpotrebniji.o tome sam razmisljao. I ne radi se samo o umiranju, vec i o gubitku sposobnosti. Da budes na teretu detetu koje ima gomilu svojih problema.
 
Moj komsija je dobio dete u 55-oj godini. Mislim da njegova supruga ima 45 godina.
Koliko je fer prema detetu da ima stare roditelje i da ostane bez roditelja sa dvadeset godina? Naravno da mom komsiji zelim sve najbolje, dete je zdravo i sve je ok. Ali godine idu i nikad se ne zna kako ce zdravlje da sluzi.

Relativna stvar, moji su imali 20 i nesto godina kad smo se sestra i ja rodile, a opet sam ostala bez oca u 20 i nekoj. Mogu ti ljudi biti drzeci i podariti veoma lep zivot svom detetu i u poznim godinama. Mozda nisu uspeli imati potomstvo ranije, a zarko su zeleli...mislim da svako treba da ima sansu da postane roditelj kad god to ostvario.
 
Teško pitanje.
Moja sestra je dobila prvo dete pre 3 godine sa 40, a ja sa 26 pre 18 godina...
Neko moje mišljenje je da je njoj sada teže nego meni tada, bila sam mlada, a imala sam i kakvu-takvu pomoć oko deteta, dok je ona sada potpuno sama i dete podiže uz minimalnu pomoć supruga... ali to je već druga priča.
Sve zavisi od tipa ličnosti, kakav je ko, koliko ko ima strpljenja za novog člana u porodici...
Možda sve ispadne sjajno, a možda i bude problema, ma sve zavisi kakvi su ljudi u pitanju.
A to da će to dete ostati samo sa dvadeset godina, to se nikad ne zna.
Eto, ne znam ni da li ću ja preživeti sutrašnji a kamoli današnji dan, a imam dete... Prema tome, pravila nema... samo sudbine, pardon, samo onoga šta nam Život režira, a i mi...
 
Poslednja izmena:
Znam zenu koja je u 45-oj ostala nepokretna....i djeci(koji imaju 20-tak) je na "teretu"....nema pravila....i taj od 55 g moze biti relativno vitalan i zdrav do 90 ........z:)
Nikad nije kasno stvoriti zivot....i to dijete na neki nacin treba biti zahvalno ....z:)
 
Ne lupaj, a kako bi dobio uopšte sina da nisi ni ti rođen???
Mislim i tvoj sin bi bio uskraćen za postojanje...

I mog muža otac je umro kad je on imao 18 god.
I pre toga je bio dugo bolestan.
I nij edočekao ni svadbu ni unuke.

I šta sad?
Mi smo srećni, u sadašnjosti, nadamo se lepoj budućnosti :heart:; i ne plačemo zbog prošlosti ili onoga koga više nema
 
Moj komsija je dobio dete u 55-oj godini. Mislim da njegova supruga ima 45 godina.
Koliko je fer prema detetu da ima stare roditelje i da ostane bez roditelja sa dvadeset godina? Naravno da mom komsiji zelim sve najbolje, dete je zdravo i sve je ok. Ali godine idu i nikad se ne zna kako ce zdravlje da sluzi.

Мислим да је небитно у колико ће година неко да добије дете у крајњој инстанци.
Боље је и пожељно да родитељи буду млади или млађи, али године нису гаранција де ће то бити здрава и срећна породица.
А то је најважније.
Здрава и срећна породица нема никакве везе с тим ко је са колико година добио дете.
По тој логици ни ја што сам родила с 20 нисам била зрела за то, је ли, није требало да испуним своју највећу жељу и радост, зато што то нису "праве године"
Срећне породице се не обазиру на године и на имовину
Они могу своје дете да изведу на прави пут и оспособе га да буде самостално, васпитају и помогну га за живота, а што тај човек не би живео 100 година?
Ко смо ми да судимо о томе?
Ја лично се подсмевам старијим родитељима како нису довољно "отворених погледа", како ово, како оно, али ни у ком случају не мислим да они не треба да имају децу у тим годинама и да своју децу неће лепо васпитати и бити са њима док не порасту.Тако и ми као млађи родитељи можемо трпети критике да смо много модерни, либерални или нешто слично, али као што рекох, то је само ствар животног стила, али не и гаранција или негаранција за срећно подизање потомства.
 
verovatno. Ostao sam uskracen da sa ocem proslavim rodjenje mog sina. To mi je dovoljno i previse.Samo to.

preteruješ, ozbiljno
sigerno si sa njima imao i lepe trenutke
moje mišljenje:
mlada majka lakše se porađa, lakše prolazi kroz bebeću fazu, dojenje, neprospavane noći
(i očevi!)
stariji roditelji znaju šta hoće, kad prave i rađaju decu, zreliji su, i verovatno ispunili sve prethodne usloveza rađanje deteta-- stan završili su škole i sl...
tako da sce ima prednosti i mane
 
Pitanje je koliko cu ja da zivim iako sam rodila dete "na vreme", s obzirom na svoju situaciju.
Zasto ljudi ne bi imali decu onda kad mogu i kad zele?
Opet mi to zvuci kao mesanje u tudje stvari. Sta se koga ticu tudji zivoti i odluke?
 
Pitanje je koliko cu ja da zivim iako sam rodila dete "na vreme", s obzirom na svoju situaciju.
Zasto ljudi ne bi imali decu onda kad mogu i kad zele?
Opet mi to zvuci kao mesanje u tudje stvari. Sta se koga ticu tudji zivoti i odluke?

Nije to mesanje u tudje odluke. Pitao sam za vasa misljenja. Ne radi se samo o duzini i kvalitetu zivota. Smatram da za kvalitetno roditeljstvo treba i snage, energije, posvecivanja. A godine bes ne mogu (najcesce) da dozvole to.
 
Ne radi se samo o duzini i kvalitetu zivota. Smatram da za kvalitetno roditeljstvo treba i snage, energije, posvecivanja. A godine bes ne mogu (najcesce) da dozvole to.

..ja se slazem sa ovim, sasvim..

..iako verovatno ima svetlih primera, chesto stariji
roditelji ne mogu da pruze detetu onakvo detinjstvo kakvo bi trebalo..

..znam za nekoliko primera starijih parova koji su dobili prvo i jedino dete..
..obozavano i dugo chekano, svako se teshko uklapalo u svet van kuce..
..oni mudriji roditelji su na tome radili od druge, trece godine, svesni koliko ga obozavaju..
..oni manje mudri su dochekali polazak u shkolu..

..i znam barem tri sluchaja koji me narochito nerviraju, da su, kada prvo i drugo dete
bash odrastu, oko 15-16 godina, rodili "sebi" trece.. :roll: ..a kome su rodili ono dvoje..?
..i shta je ovo trece dete? ..igrachka?..hobi..?..beg od starosti..?
..odrastaju mnogo drugachije od ono prvo dvoje..
..kao jedinci sa babom i dedom...i nekim momcima i devojkama koji se motaju po kuci..
..barem ovi koje ja znam..
 
Ja na to ne bih tako gledala z:hm:
Zasto se u svim zivotnim prilikama i neprilikama samo hvatamo za godine??? Kakve to veze ima z:cry:
Nema garancije da ce dete odrastati sa oba roditelja i ako su mladi....danas nema garancije da ako si mlad da ces ostati i ziv jer koliko ja vidim danas cesce obolevaju mladi (i umiru pu..pu daleko bilo) nego stariji. Tako da tu nema i ne moze ti niko dati garanciju da ce dete mladih roditelja imati do nekih godina kada moze da se osamostali oba roditelja.
Mene su roditelji dobili u tako nekim godinama (ne bas ko ovi nesto mladji nekih 5 god) jer sam trece dete ono sto se u tim kasnijim godinama omakne :grudvanje: i imala sam oba roditelja sve do ove godine. Sad imam samo jednog. Znaci da su tako gledali na stvar ne bi me ni imali z:mrgreen: a to bi im bila velika greska z:girl:
 
A dete u mladim godinama?
A dete bez jednog roditelja?
A dete bez materijalnih uslova?
A dete bez babe i dede?
A dete bez zdravlja?
A dete bez ljubavi?
A dete bez sreće?

O čemu mi pričamo? Šta je garancija da će sve biti u redu?
Kada bismo tako razmišljali, svi bismo imali razloga da se dvoumimo da rađamo decu. Da živimo.

Jer Bože moj, šta ako ne bude sve idealno???? Da li uopšte postoji idealno?
 
Мислим да године нису битне.
Сестра мог оца је добила ћерку у 42. години, а муж је старији од ње 13 година.
Малецкој не фали ништа, осим што је превише зрела за своје године, што је логично и чешће у случају старијих родитеља.
Као таква, и ако остане без родитеља у раним двадесетим, чак и раније , имам утисак да ће умети одлично да се стара о себи.
Све је индивидуално и нема правила.
 
A dete u mladim godinama?
A dete bez jednog roditelja?
A dete bez materijalnih uslova?
A dete bez babe i dede?
A dete bez zdravlja?
A dete bez ljubavi?
A dete bez sreće?

O čemu mi pričamo? Šta je garancija da će sve biti u redu?
Kada bismo tako razmišljali, svi bismo imali razloga da se dvoumimo da rađamo decu. Da živimo.

Jer Bože moj, šta ako ne bude sve idealno???? Da li uopšte postoji idealno?
Нема гаранције ни за шта.
Чак и кад се највише трудимо, резултат може изостати.;)
 
Ne mislim da je to ruzno!
Imam takvih dosta primera okolo mene i nekada mi se cini da ti "stariji" roditelji imaju mnogo vise strpljenja i zivaca sa detetom.
Nekako su blazi i smireniji nego mi mladji koji bi na sto strana..
Ali ipak slucaj kao ona rumunka, koja je u 60 i nekoj (ne znam sada koliko tacno je imala) rodila dvojke...to je ipak malo preterano!
 
Znamo svi ljude koji jednostavno nisu u skladu sa svojim kalendarskim godinama ni mentalno ni fizicki. (u stvari mnogi nisu u skladu sa kalendarskim godinama) Ima ( i fizicki i mentalno) vitalnih starijih ljudi, prijatnih, ostvarenih i spremnih da budu super roditelji kao i mladih koji su nervozni i frustrirani. Nekako mi je to mentalno stanje vaznije od fizickog kada je roditeljstvo u pitanju.

Za malom decom se trci nekoliko godina, ali se nekoliko decenija sa njima razgovara, ohrabruje, tesi, usmerava, pokazuje neznost i toplina.

Sto se tice duzine zivota tu stvarno nema nikakve garancije ni za koga.

Podrzavam odluku da se dobije dete u kasnijim godinama ukoliko neko zeli, moze i ima uslova.
 

Ljudi moji pa sve nas je priroda tako stvorila da nastavljamo svoju ´´vrstu´´ tj. rađamo i dobijamo potomke !

> Ima onih koji su za TO najveće Zadovoljstvo koje ti život i priroda daje - Uskraćeni !
> Ima onih koji se duuugi niz godina grčevito bore da Imaju decu !
> Ima onih koji u svom životu jednostavno nežele da imaju decu !
> Mislim da ljude ne treba Osuđivati što su Ispunili svoj Životni san u TIM godinama !
> Isto tako smatram da nisu Egoisti jer su ´´kasno´´ postali roditelji !

>> Jer ako tako gledamo Svako od Nas teži da Ostvari po neki svoj san, pa da li onda trebamo da Osuđujemo Jedni-Druge zbog želja da TAJ neki svoj san ostvarimo...

>> Jeste ima tu raznih stvari oko kojih čovek treba da se duboooko zamisli pre nego što TU odluku Donese !
> Zdravlje,godine,materijalne mogućnosti (nemogućnosti),snaga i energija da sve bude kako treba,brige oko zdravlja deteta,pažnja koja se detetu poklanja ili ne poklanja...itd.


>>> ALI zar ne brinemo Inače svi mi oko tih Istih stvari...

Neka su oni svo troje živi i zdravi i neka uživaju u svakom sekundu svoga života provedenih zajedno....

Svi smo mi rođeni slobodni...

POZDRAV SVIMA od.......Hexy......z:girl:
 
Moj tata je dobio sina u 48. godini. Mene je dobio u 23coj. Posto mu je druga zena mladja 20 godina od njega, naravno da nije ocekivao da ona nikada nema svoju decu. On kaze, a i ja mislim tako, da mu je sad roditeljstvo daleko opustenije, ima vise iskustva, vise strpljenja, i moj bata je jedan srecam i lepo vaspitan mali decak :)
 

Back
Top