Deda Mraz

zasto deda mraz u zavisnosti od vere donosi svoje poklone ranije ili kasnije?
z:dm2:
Деда Мраз је толератнтан и поштује туђе вере.

дакле..
не доноси поклоне у зависности од своје вере, већ у зависности од вере оних којима је поклон намењен..z:lol:

z:dm:
 
:ukras6:
hahhaaa...tako je.
kad su deca bila mala, obavezan je bio deda mraz, jelka i lampice koje svetle celu noć :jelka2:
sada već kapiraju da će nešto dobiti oko 7. januara...čist račun.z:lol:
ццц... подмитили сте децу да не би веровала у Деда Мраза...z:(

па шта вам је скривио...z:(
 
hahaz:lol:znao sam daznas, ali sto forsiras bas deda mraza/z:lol::sanke:
Па рекох већ.. зато што је толерантан.. ти бре мене ништа не слушаш..z:lol:

један дан у години, сва деца света имају прилику да се радују истом лику..
неоптерећена да ли су католици, православци, муслимани, шта год...

z:dm:
 
:ukras6:
jel neko zna da mi kaze kada je izmisljen deda mraz
мене брине нешто друго...

Деда Мраз је измишљен.. а Божић Бата стварно постоји..
и сад...
Ок ми је да купујемо деци пакетиће место Деда Мраза..
шта ће човек.. не може да спреми пакетиће када ни сам не постоји...
ал што Бата забушава...z:hm:
 
Па рекох већ.. зато што је толерантан.. ти бре мене ништа не слушаш..z:lol:

један дан у години, сва деца света имају прилику да се радују истом лику..
неоптерећена да ли су католици, православци, муслимани, шта год...

z:dm:

ipak zasto kvariti tradiciju, lepsa je razlicitost,z:dd:
 
:ukras6:

мене брине нешто друго...

Деда Мраз је измишљен.. а Божић Бата стварно постоји..
и сад...
Ок ми је да купујемо деци пакетиће место Деда Мраза..
шта ће човек.. не може да спреми пакетиће када ни сам не постоји...
ал што Бата забушава...z:hm:

zato sto smo ga izbacili iz srbije,i dali vizu deda mrazu, a on nikako da stignez:lol:
jadan bozic bata izbacen kao nikola tesla, ?
 
:ukras6:
ipak zasto kvariti tradiciju, lepsa je razlicitost,z:dd:
да.. баш је лепо кад твоје дете изађе напоље са новим санкама и хвали се како их је добио од Божић Бате, а комшијска тужно гледају зато што су друге вере...z:(
 
:ukras6:

да.. баш је лепо кад твоје дете изађе напоље са новим санкама и хвали се како их је добио од Божић Бате, а комшијска тужно гледају зато што су друге вере...z:(

kod mene su svi pravoslavciz:)
 
:ukras6:
zato sto smo ga izbacili iz srbije,i dali vizu deda mrazu, a on nikako da stignez:lol:
jadan bozic bata izbacen kao nikola tesla, ?
А док га нисмо избацили доносио је пакетиће лично? z:lol:

и није нико избацио Николу... сиромашне државе не могу да финансирају такве људе..z:(
 
:ukras6:

Благо теби. z:lol:

толико о различитости...

ovo su druge stvari, , zamisli mene kao oca , i odlazim na liturgiju,, a samnom moja zena , i deca, zar nije lepo i prelepo,

a zamisli mene odlazim na liturgiju, zena na misu , a deca , jedno je budista ,a jedno satanista,

e zato su nam se porodice razjedinile, i moja deca cekaju deda mraza, , pa bozic batu, a ko zna sta ce jos,,
 
:ukras6:
ovo su druge stvari, , zamisli mene kao oca , i odlazim na liturgiju,, a samnom moja zena , i deca, zar nije lepo i prelepo,

a zamisli mene odlazim na liturgiju, zena na misu , a deca , jedno je budista ,a jedno satanista,

e zato su nam se porodice razjedinile, i moja deca cekaju deda mraza, , pa bozic batu, a ko zna sta ce jos,,
Важно је да си ти предводник. z:lol:

Не скрећи са стазе.. овај.. теме.. нисам ја Бата.. нећу да те бијем маме ми...z:D
 
:ukras6:

Важно је да си ти предводник. z:lol:

Не скрећи са стазе.. овај.. теме.. нисам ја Бата.. нећу да те бијем маме ми...z:D

hocu reci da samo razbivena porodica moze doneti takve plodove,,

a necu vise mame mi,, z:lol:

nemo da se ljkutis radasinez:)

ali jedinstvo nam je potrebno, zar ne?

deda mraze deda mraze , ne skreci sa staze, ne oklevaj ne dremaj, vec poklone spremajz:dm4:
 
odlicna pesma, nekada davno citao sam neke knjige o tome kako je danasnji deda mraz ustvari prica o nekom samanu koji je sakupljao pecurke u sumi po svom povratku kuci sneg je zatrpao kolibu pa je morao da udje kroz dimnjak i da je susio te gljive u carapama pored vatre niste culi za takvu pricu ??
 
odlicna pesma, nekada davno citao sam neke knjige o tome kako je danasnji deda mraz ustvari prica o nekom samanu koji je sakupljao pecurke u sumi po svom povratku kuci sneg je zatrpao kolibu pa je morao da udje kroz dimnjak i da je susio te gljive u carapama pored vatre niste culi za takvu pricu ??

mora da je putovao preko sedam gora, ili je sneg bio toliko krupan , a cudo i kako je dospeo do kolibe ,iako je sneg bio preko 4.metra, a znam pa to je saman kingz:lol::sanke:
 

Back
Top