5.1 zvučnici ...
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: 5.1 zvučnici ...

Zainteresovan član CAPSLOCK (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano 5.1 zvučnici ...

Nedavno sam kupio SW-M50 (5.1) zvučnike i čini mi se da nisam dobio kablove koji su potrebni da bi ih povezao sa kompjuterom .. Do sada su mi radili kao stereo povezani samo jednim kablom , pa me zanima šta bi mi tačno trebalo da bi radili normalno 5.1..
    Ovako izgledaju izlazi:

A ovako izgleda kabl preko koga su trenutno povezani na PC (dobio sam samo 1)

E sad , dobio sam još i 3 ovakva kabla:

koji očigledno ne mogu da se povežu sa računarom ..

Ima li neko ideju koje kablove bi trebao da kupim i kako tačno da povežem sa kompjuterom da bi radili kako treba (5.1)?

inače ja predpostavljam da znam ali bi ipak hteo da čujem od nekoga ko je već radio ovo pre čisto da se ne ispaljujem sa kupovinom kablova ..
    Something, something, something, dark side ...

Iskusan Black Wolf (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Pol
    muški
    Aperture Science Computer-Aided Enrichment Center
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano Re: 5.1 zvučnici ...

Pa očigledno je da ti trebaju još dva ista kabla kao ovaj što imaš samo jedan,kod mene je malo drugačije odrađeno ali se svodi na isto.
    The cake is a lie.

Primećen član dragi11 (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Imam i ja jedno pitanje pa da ne otvaram novu temu.
    Imam Orion HT 550 5.1 zvucnike koji su mi povezani sa kompom.
    Planiram da uskoro uzmem Xbox 360 Arcade koji bi povezao sa monitorom (19" wide) i ove zvucnike.
    Posto treba da uzmem VGA kabl da bih povezao Xbox sa monitorom i zvucnicima imam problem.Evo ovde http://execentar.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=14&Itemid=29
    Ima da se naruce kablovi za povezivanje xboxa 360 ali postoje 2 vrste.
    Prvi kao sto mozete da vidite na tom sajtu ima stereo ulaz (ispravite me ako sam pogresio) a drugi ima opticki ulaz (taj je skuplji).
    Posto sam prevrnuo sve i nisam nigde nasao papire za zvucnike molo bih da mi neko malo bolje pojasni i kaze koji ulaz imam na mojim zvucnicima,opticki ili stereo ulaz?
    Kako da razlikujem ova dva ulaza i gde se nalaze ti ulazi tj gde su ukljuceni?
    Unapred hvala

Aktivan član sasa6 (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

@Kapslock, ebem li ga, meni je sasvim drugacije nego kod tebe, nemam toliko ulaza uopste.....
    Ali sve u svemu treba ti kabal sa banana ulazom. Kao onaj gore sto si naveo. Uzmes takva 3 kabla, stavis u ulaze od wufera i ove banana ulaze gurnes u zvucnu kartu.

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Ako si samo to dobio od kablova onda ti fali jos... Slikacu sutra kako to izgleda kod mene pa cu ti okaciti...
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Треба да имаш 3 кабла који изгледају овако и иду у INPUT.

Предњи леви десни, задњи леви десни и вуфер и централни...

Е сад ја имам и 3 адаптера који се вежу на ова два и једна бананица која иде у звучну. Јер да би имао 5.1 морају сва три бити укључена и то изгледа овако...

И кад се све то повеже изгледа овако...

И то је то... Е сад ако ти је звучна итегруша, (што је случај код мене, не знам да ли је тако и на осталим интегрушама, мада мислим да би требало), централни и сабвуфер иду у улаз офарбан ружичасто, предњи леви десни иде у зелени и задњи леви десни иду у плави... Е сад ако си добио само један кабал који можеш да утакнеш у звучну и да га повежеш са звучницима онда можеш добити само комбинацију централни вуфер, или предњи леви и десни или задњи леви и десни... Консултуј продавца и питај где су каблови што ти фале.... Ет надам се да сам помогао....
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Slične teme

1. Zvucnici
    Autor giselle u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.12.2007., 13:03
  2. Zvucnici
    Autor marko'81 u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.12.2006., 00:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor