Izgoj pecuraka
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Izgoj pecuraka

Početnik
    Učlanjen
    24.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Izgoj pecuraka

Prevareni uzgajivači pečuraka iz Niša
    Od šitakija ostala buđ
    NIŠ - Firma „Karpatija“ iz Vršca ojadila je veliki broj niških proizvođača pečuraka koji su protiv ovog preduzeća podneli krivične prijave. Miloš Radivojević i Miodrag Krstić kažu da su posle bajkovitih obećanja dobre zarade izigrani za novac. Oni su kupili pakete supstrata (seme) za uzgajanje pečuraka šitaki, ali se od zasada posle tri meseca nije moglo sakupiti ni kilogram gljiva.
    - U Srbiji sigurno postoji mnogo više prevarenih na ovaj način. Samo sam ja oštećen za 50.000 dinara jer sam kupio 10 paketa, a znam ljude koji su kupili i 20 paketa. Od svega toga je ostala samo ubuđala trina. Zato upozoravamo ostale građane da se iza reklame „plata na pet kvadrata“ krije obična prevara. Upozorenje posebno važi za radnike Mašinske industrije Niš gde su za seme šitaki pečurke ovih dana deljeni flajeri. U početku sam pomislio da nešto nije u redu sa mojim postupkom održavanja, ali nije normalno da mi se na oglas javi toliki broj uzgajivača koji su prevareni kao i ja - priča Radivojević.
    On kaže da posle pritužbi uzgajivača u ovoj vršačkoj firmi kažu „da se strpe i da je rezultat neminovan“, a u nekim slučajevima „da se nisu pridržavali postupka proizvodnje šitakija.
    - „Karpatija“ ima u svakom gradu predstavnika koji isporučuje seme za uzgajanje koji na ruke uzima novac, a tek na insistiranje daje da se ugovor potpiše. U tom ugovoru stoji da će ova firma sve proizvedene pečurke da otkupi. Zato su se mnogi i prihvatili ovog posla. Uzgred, bilo je jasno istaknuto u oglasima da će uzgajivači imati pet-šest berbi za tri meseca, što je neistina - napominje Krstić.
    Porodica Milanke Poček-Jovanović iz Niša je s poslom uzgoja ovih pečuraka izgleda najviše nagrabusila.
    - Mi smo u ovaj posao uložili deo muževljeve otpremnine, tako da smo baš zapali u finansijske probleme jer smo pogrešili što smo kupili 20 paketa, a za taj posao smo prepravljali i prilagodili prostorije - ističe Jovanovićeva.
    Nišlija Jovica Nikolić kupio je 10 paketa semena ovih pečuraka, a kada je video da je prevaren, uputio se u Vršac.
    - Iako smo im došli u goste, počeli su bahato da se ponašaju prema nama. Došlo je do rasprave posle čega su odmah pozvali policiju, a u stvari smo mi trebali da zovemo SUP zbog njih - podvlači Nikolić.

Obećava
    Učlanjen
    17.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Izgoj pecuraka

Kad smo vec kod uzgoja pecuraka, ima li neko pozitivna iskustva. Moj brat razmislja da pocne da se bavi time, ali obzirom da ima puno prevaranata, nije siguran sa kojom firmom da saradjuje. Ako neko zna neke proverene bili bih zahvalna za informaciju

Početnik
    Učlanjen
    24.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I ja isto razmisljam o ozbiljnom uzgoju , zbog toga sam i postavio ovu temu ne bi lih procitao i neko pametno resenje.
    Razmisljam da uvezem setove za uzgoj pecuraka .
    Sta vi mislite ?

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    70

Vec je pisano ovde o tome. Ukratko, bezite od svih koji su kao firma za sitake. A za obicne pecurke, verujem da ima noirmalnih firmi.
    Sto se tice toga da se bavite time, moj savet je da radite samostalno. Raspitajte se sta je sve potrebno za uzgoj, pa se malo pomucite da to sami prodate. U tom poslu je najbitnije naci kupce, biti bolji od konkurencije. Ako ste spremni da se upustite u to, samo napred! Mislim da je to jako pametno. U svemu moze da se uspe ako imate ideju, viziju. Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li neko moze da mi kaze da li se mozr uzgajati pecurka reishi lucidum iz porodice ganoderma?To je poznata medicinska pecurka,ali nisam jos saznala o njenopm uzgoju?

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

moze li neko da mi kaze o uzgoju pecurke reishi lucidum,to je medicinska pecurka?

Primećen član Lady Stardust (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Ovo sto je LBojan naveo nije nista cudno.Gledamo na vestima svakodnevno kako drzava ne isplacuje otkupljeno zito,kukuruz,etc

U Uzgoj se na razumem toliko,ali nacuh da se gaje u po podrumima ,zbog vlage i mraka

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ponavljam pitanje o uzgoju reishi lucidum i cekam brz odgovor,zelim da se bacim u sopstveni biznis zato vam se unapred zahvaljujem ?!

Zainteresovan član jovans (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio L.Bojan Pogledaj poruku
    Prevareni uzgajivači pečuraka iz Niša
    Od šitakija ostala buđ
    NIŠ - Firma „Karpatija“ iz Vršca ojadila je veliki broj niških proizvođača pečuraka koji su protiv ovog preduzeća podneli krivične prijave. Miloš Radivojević i Miodrag Krstić kažu da su posle bajkovitih obećanja dobre zarade izigrani za novac. Oni su kupili pakete supstrata (seme) za uzgajanje pečuraka šitaki, ali se od zasada posle tri meseca nije moglo sakupiti ni kilogram gljiva.
    - U Srbiji sigurno postoji mnogo više prevarenih na ovaj način. Samo sam ja oštećen za 50.000 dinara jer sam kupio 10 paketa, a znam ljude koji su kupili i 20 paketa. Od svega toga je ostala samo ubuđala trina. Zato upozoravamo ostale građane da se iza reklame „plata na pet kvadrata“ krije obična prevara. Upozorenje posebno važi za radnike Mašinske industrije Niš gde su za seme šitaki pečurke ovih dana deljeni flajeri. U početku sam pomislio da nešto nije u redu sa mojim postupkom održavanja, ali nije normalno da mi se na oglas javi toliki broj uzgajivača koji su prevareni kao i ja - priča Radivojević.
    On kaže da posle pritužbi uzgajivača u ovoj vršačkoj firmi kažu „da se strpe i da je rezultat neminovan“, a u nekim slučajevima „da se nisu pridržavali postupka proizvodnje šitakija.
    - „Karpatija“ ima u svakom gradu predstavnika koji isporučuje seme za uzgajanje koji na ruke uzima novac, a tek na insistiranje daje da se ugovor potpiše. U tom ugovoru stoji da će ova firma sve proizvedene pečurke da otkupi. Zato su se mnogi i prihvatili ovog posla. Uzgred, bilo je jasno istaknuto u oglasima da će uzgajivači imati pet-šest berbi za tri meseca, što je neistina - napominje Krstić.
    Porodica Milanke Poček-Jovanović iz Niša je s poslom uzgoja ovih pečuraka izgleda najviše nagrabusila.
    - Mi smo u ovaj posao uložili deo muževljeve otpremnine, tako da smo baš zapali u finansijske probleme jer smo pogrešili što smo kupili 20 paketa, a za taj posao smo prepravljali i prilagodili prostorije - ističe Jovanovićeva.
    Nišlija Jovica Nikolić kupio je 10 paketa semena ovih pečuraka, a kada je video da je prevaren, uputio se u Vršac.
    - Iako smo im došli u goste, počeli su bahato da se ponašaju prema nama. Došlo je do rasprave posle čega su odmah pozvali policiju, a u stvari smo mi trebali da zovemo SUP zbog njih - podvlači Nikolić.

Pomenuta firma stvarno postoji. Provereno na sajtu APR
    http://www.limundo.com/

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Mora da ima onda jos podataka

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jovans Pogledaj poruku
    Pomenuta firma stvarno postoji. Provereno na sajtu APR
    Naravno da firma postoji,ali to ne znači da gazda nije lopov

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio apatija Pogledaj poruku
    ponavljam pitanje o uzgoju reishi lucidum i cekam brz odgovor,zelim da se bacim u sopstveni biznis zato vam se unapred zahvaljujem ?!
    Kontakt:
    Jovan Jović
    016231077
    16000
    Leskovac

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Lepo je sto si me citirao,ali bilo bi jos lepse kada bi bio malo elokventniji u svojo poruci gde vidim samo adresu.Hvala

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Kako planirasda plasiras tu Gonodermu ?

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Nisu krivi oni nego vi. Nas narod misli politikom 'lako cemo' i misli da je dovoljno kupiti seme i sve je ok. potrebno je angazovati strucna lica, za uzgoj, opremu prostorija, uslove...
    al kod nas ti je tako...'srbin voli jesti, piti, vojevati i za grosha k.urcovati...'to su reci Vuka Karadzica.
    pozz
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio snoshaj efendija Pogledaj poruku
    Nisu krivi oni nego vi. Nas narod misli politikom 'lako cemo' i misli da je dovoljno kupiti seme i sve je ok. potrebno je angazovati strucna lica, za uzgoj, opremu prostorija, uslove...
    al kod nas ti je tako...'srbin voli jesti, piti, vojevati i za grosha k.urcovati...'to su reci Vuka Karadzica.
    pozz
    Da, "LAKO CEMO". Ili " DOGOVORICEMO SE O TOME KASNIJE, NEMAS DA BRINES". ..... "RESICEMO, BEZ PROBLEMA"....

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

A ko nje rekao da je Izgoj pecuraka laka stvar?

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

to je medicinska pecurka te se tako iplasira

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Ako mislis na shitake,da.Ona je antikancerogena,i koristi se u sklopu makrobioticke ishrane

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio apatija Pogledaj poruku
    Da li si zvao onaj broj sto je antoniusss ostavio da se raspiras za seme. Sta su kazali ? Da li imaju ?

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Koga interesuje uzgoj i otkup evo http://poljoinfo.com/index.php/topic,604.0.html

Početnik IWC (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Antoniusss svaka cast.Ti se nesumnjivo razumes u ovo.

Početnik
    Učlanjen
    22.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

http://smf.cudesnasuma.com/index.php?topic=239.30
    Na ovom linku imate opisan komplet prevarantski tim u proizvodnji pecurki, imena, firme ...
    Vidi post od 19.02.09g
    don't worry be happy

Početnik
    Učlanjen
    10.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vidim da je ovo stara tema ali ako nekog interesuje uzgoj shitake neka napise nesto ovde ja je gajim i mogu vam dati neka obavestenja.

Nov član
    Učlanjen
    13.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mene to zanima molim te reci mi odakle si i kolikodugo se bavis uzgojem? ja sam iz novog sada

Slične teme

1. uzgoj pecuraka
    Autor apatija u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.06.2009., 18:58
  2. Sperma ima ukus prženih pečuraka
    Autor WEISHAUPT u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 29.05.2008., 09:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor