Problem SA WINDOWSOM!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SyoncMaster2

Zainteresovan član
Poruka
232
KADA upalim Win. sve normalno radi, ali posle 1-2 min.se restartuje i tako svaki put kada ga upalim...Ukljucio sam ga iz >SAFE< moda i nista normalno radi,Skenirao ga reko ima virus pa me zeza opet nista....JA STVARNO NE ZNAM STA MU JE..:dontunderstand:...
AKO NEKO ZNA NEKA POMOGNE...:worth::worth::worth::worth:
 
Kod mene se isto nesto slicno desava evo sta mi ispise na monitoru;
A problem has been detected and windows has been shut down to prewent damage to your computer.
driver_irol_not _less_or_equal
if this is the first time you;ve seen this stop error screen,
restart your computer.If this screen appears again,follow these steps:
Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation,ask yourhardware or software manufacturer for any windows updates you might need.
If problems continue,disable or remove any newly installed hardware or software.Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.If you need to use safe mode to remowe or disable components,restart your computer,press F8 to select Advanced startup Options,and then select safe mode.
Tehnical informations:
*** STOP: 0x000000D1 (0x00000004,0x0000..............)
Beginning dump of physical memory
Physical memory dump complete.
Contact your system administrator or technical support group for further assistance.

Ako neko moze da mi pomogne kako da rijesim ovaj problem,sta da cinim
 
kako mislis normalno?jel to znaci da kad ga prvi put nakon izvesnog vremena startujes na dugme pa ti on izbaci poruku i restartuje se sam pa se onda normalno upali?
Ne !!!!!
Vec ja ujutru pritisnem dugme ...on se pali .....prvo onaj crn ekran nesto se tu ispise...kao i svaki put kad palis racunar zatim krene Windows XP pa ga ucitava....i kada se upali pojave se ikonice...ne prodje ni minut i onda se restartuje.....
 
Poslednja izmena:
Ne !!!!!
Vec ja ujutru pritisnem dugme ...on se pali .....prvo onaj crn ekran nesto se tu ispise...kao i svaki put kad palis racunar zatim krene Windows XP pa ga ucitava....i kada se upali pojave se ikonice...ne prodje ni minut i onda se restartuje.....

Gledao sam identicne probleme.... neverovatno, ali... ume da se "zaglavi" power taster!!!
Da bi se otklonila ta pretpostavka, trebao bi to da pogleda neko u servisu...
 
snejks
Ako ne znas da citas NAPISAO SAM DA NIJE VIRUS!!!!!!!!!!
Ako ti u safe modu radi normalno , a pod punim vindowsom se restartuje e tada ja kažem da je virus , ili neki drugi "bad guy" koji ti je sjebao windiows , pod safe modom se pokreću samo osnovni servisi , a kada startuješ računar pokreću se svi ostali servisi i među njima je i onaj što ti resetuje sistem.
Dobronamerni savet , skini "Hijjack this" i preskeniraj kompjuter u safe modu i stavi ovde log. možda možeš jedan pokušaj sa sistem restoreom iz Safe Moda , ali to je sve. mislim da ti ne gine repair windowsa ili njegova reinstalacija.

PS smem li u malo nagađanje da se upustim? Da ti nije možda Simantek antivirus na računaru? :)
 
Druze napajanje ti je uzrok tome 100%. Ili imas previse komponenti ili imas preslabo napajanje ili oba!!! Izvadi ga i pogledaj ako ima ispod 350W lepo to u kantu i uzmes jedan Chieftec od 400 i nema da brines. BTW za svaki slucaj uradi neki memory test da vidis da ti eventualno nije RAM sjeban. Treceg nema!
 
Stvarno,PsYx...citaj malo. I ostali sto imaju obicaj da na prvu loptu daju neke po njihovom misljenju 100% tacne odgovore. A onda u nedostatku iskustva ili u nekim banalnim situacijama nedostatak paznje prilikom citanja,izvale glupost kojom bi se mogli kandidovati i mozda pobetini na "odvali godine". (mogli bi organizovati tako nesto z:mrgreen:)

Kao sto snejks rece,ako u safe mode radi normalno eliminsan je hardverski problem. Velike su sanse da je neka stetocina. Posto kazes da si ga skenirao,probaj sa drugim av programom. Uostalom imas lepljivu na sigurnost i zastita.
 
zasto mislite ako radi u safe modu da nije do hardvera znaci podize se minimalno tako da su drajvi za pojedine hardvere(sound graf.)iskljuceni pa radi optimalno,zar nebi moglo da bude konflikta izmedju hdw. i drv.?imao sam prob.sa vistom i muzickom nekom starom asl4000 kada inst.drajve trazi reset i nece da se bootuje normalno stalno iskace plavi ekran dok u safe modu radi normalno.
neiskljucujem viruse.
 
Stvarno,PsYx...citaj malo. I ostali sto imaju obicaj da na prvu loptu daju neke po njihovom misljenju 100% tacne odgovore. A onda u nedostatku iskustva ili u nekim banalnim situacijama nedostatak paznje prilikom citanja,izvale glupost kojom bi se mogli kandidovati i mozda pobetini na "odvali godine". (mogli bi organizovati tako nesto z:mrgreen:)

Kao sto snejks rece,ako u safe mode radi normalno eliminsan je hardverski problem. Velike su sanse da je neka stetocina. Posto kazes da si ga skenirao,probaj sa drugim av programom. Uostalom imas lepljivu na sigurnost i zastita.

Uh, bas je tako... :roll:
 
pa zar drajveri ne pokrecu hardver(da nebi sada pisali definiciju ovo je bukvalnom smislu)
ali ova njegova greska *** STOP: 0x000000D1 (0x00000004,0x0000..............) bas dolazi od nekog upravljackog programa za neki hardver

O kome pricas? Ovde su dvojica izneli problem. Prednost kao i uvek dajem autoru teme,a ovi sto se slepaju i prave zavrzlamu kasnije. ;)

Kako god....Hardwerski problem je onda kada izmenom softvera ne uspes sanirati kvar. ;) U slucaju koji ti pominjes,ako je drajver problematican i problem se resi reinstalacijom ili instalacijom novijeg , znaci da je hardver bio ispravan , sto ce reci da nije postojao harverski problem.
Hardver je ono sto vidis (opipljivo),a softver ono sto ne vidis. Bukvalno...znas vec. Sto ce reci da je drajver softver...nikako ne moze biti hardver. Jednostavna logika.
 
Imam Avast anti virus.....Windows je instaliran pre mesec dana mozda dva.....imam napajanje od 400w
..stim sto imam dva DVD-a, dva HDD....ali nije do napajanja i ono je nowo...evvo bas sada trazim windows kod nekoga pa cu pokusati repair ...Sto se tice zaglavljivanja dugmeta nije....i stvarno ne znam sta jos mogu da vam kazem..Ako se neko neceg seti....MOLIM VAS NEKA KAZE.......sada zbog Safe moda nemam ton...nista ne mogu da instaliram.....probao sam Nero da bi narezao botabilan cd...ali nece.... :'(
 
Imam Avast anti virus.....Windows je instaliran pre mesec dana mozda dva.....imam napajanje od 400w
..stim sto imam dva DVD-a, dva HDD....ali nije do napajanja i ono je nowo...evvo bas sada trazim windows kod nekoga pa cu pokusati repair ...Sto se tice zaglavljivanja dugmeta nije....i stvarno ne znam sta jos mogu da vam kazem..Ako se neko neceg seti....MOLIM VAS NEKA KAZE.......sada zbog Safe moda nemam ton...nista ne mogu da instaliram.....probao sam Nero da bi narezao botabilan cd...ali nece.... :'(

Zanima me, da li si Avastom skenirao u normalnom rezimu rada ili kroz safe mod!??!?!!?
Preporuka, kroz safe mod!!!! z:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top